Spis treści:

  1. Przyjemność z słuchania
  2. Rozgrywki prezentowe
  3. Praktyczny niezbędnik miłośnika mangi
  4. Gadżety kolekcjonerskie
  5. Nauka i zabawa w jednym

 

Klasyka gatunku i powrót do korzeni

Choć początki mangi sięgają XIX wieku, to jej obecna forma ukształtowała się krótko po II wojnie światowej. Jeśli nie znacie się na takich klimatach, albo nie wiecie jakim światem interesuje się osoba, której chcecie kupić prezent, polecamy gadżety z ponadczasowych japońskich dzieł. Będzie to zawsze bezpieczny wybór. Możecie również spróbować przeprowadzić małe śledztwo i znaleźć wskazówki dotyczące ulubionej mangi na tapecie telefonu czy też na półkach w pokoju obdarowywanego.

Przyjemność z słuchania

Słuchawki przedstawiają bohatera japońskiego filmu anime „Mój sąsiad Totoro”. Fantazyjne stworki, które zdobią nauszniki to leśne duchy, żyjące w wielkich drzewach kamforowych. Zostały one wymyślone przez reżysera Hayao Miyazakiego. Postaci mogą stać się niewidzialne, szybko się uczą, kochają muzykę i choć czasem się złoszczą,są dokuczliwe, to mają dobre maniery. Czy sprawią, że słuchane utwory zabrzmią jeszcze lepiej? Wszystko na to wskazuje!

Słuchawki dziecięce dla dzieci Anime

Rozgrywki prezentowe

Jeśli miłośnik japońskich komisów lubi również wirtualną rozrywkę, wybierając prezent zwróćcie uwagę na gry wideo, których akcja toczy się w ramach świata z jego ulubionej mangi.

Doraeomon, ujmujący kot-robot, który podbił serca milionów ludzi na całym świecie, zabierze gracza w niezwykłą podróż. „Doraemon: Story of Seasons!” łączy przyjemną rozgrywkę z historią o przyjaźni i pomaganiu innym.

Doraemon story of seasons ps4

Wielbiciela anime, możemy obdarować także planszówką. Klimatyczna gra, nawiązująca do wybranego uniwersum będzie idealnym pomysłem na wspólny, długi wieczór. „Monopoly Czarodziejka z Księżyca” zamieni klasyczną rywalizację o ulice i domy w niezwykłą, magiczną podróż po świecie mangi.  Fani serii z pewnością docenią znaną grę w nowej odsłonie.

Monopoly Czarodziejka z Księżyca gra

Praktyczny niezbędnik miłośnika mangi

Jeśli pragniesz, aby prezent nie tylko nawiązywał do ulubionego motywu obdarowywanego, ale również był praktyczny, wybierz przedmiot, który może przydać się w codziennym życiu. W notesie z cyklu „My Hero Academia” będzie mógł on zapisać wszystkie przemyślenia związane z serią, ale również zabrać go ze sobą do szkoły i umilić naukę.

My Hero Academia notes

Gadżet, albo ubranie nawiązujące do świata mangi także mogą okazać się dobrym tropem upominkowym. Koszulki, bluzy, czapki – praktyczne a zarazem ciekawe opcje dla wielbiciela opowieści z kraju kwitnącej wiśni.

czapka boruto

Gadżety kolekcjonerskie

Figurka bohatera z japońskiego komiksu lub anime będzie idealnym prezentem dla fana danego uniwersum, który dodatkowo lubi zbierać przedmioty kolekcjonerskie. W tym przypadku wybór jest bardzo szeroki. Należy początkowo zawęzić obszar poszukiwań do bohaterów z ulubionego tytułu. Warto również zwrócić uwagę na popularność danej postaci, gdyż prawdziwy miłośnik serii prawdopodobnie ma już w swojej kolekcji najbardziej znanych bohaterów.

Dragon Ball Z vegeta figurka

Nauka i zabawa w jednym

Fan mangi, który planuje podszkolić się z języka japońskiego powinien ucieszyć się z filmu, który umożliwi mu przyjemną naukę. Oglądanie ulubionej serii komiksów w animowanej wersji w oryginalnym języku, może bardzo usprawnić proces zapamiętywania słówek i sformułowań. Cowboy Bebop to opowieść o grupie łowców nagród, którzy przemierzają cały układ słoneczny, aby schwytać najgroźniejszych przestępców. Podróżując statkiem kosmicznym o nazwie Bebop, kierują się nadrzędnym celem, jakim jest zdobycie fortuny.

Cowboy Bebop film

Więcej pomysłów na prezenty znajdziesz w dziale Prezentowniki.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock.