Wiedźmin od lat pozostaje jednym z najsłynniejszym bohaterów fantasy. Oprócz książek powstały o nim gry, komiksy czy seriale. Jak jednak doskonale wiemy, początkowo pojawił się w powieściach autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i już wtedy zdobył całą rzeszę fanów. Jego zwolenników wciąż przybywa, ale nikt nie może zwać się prawdziwym miłośnikiem Geralta z Rivii, jeśli nie zapoznał się dokładnie fantastyczną sagą wiedźmińską. Jeśli więc chcielibyście nadrobić zaległości, to podpowiadamy od czego zacząć. I tu sprawa jest prosta – od początku! W świat przygód wyruszyć należy z tomem 1, czyli „Ostatnim życzeniem”. To właśnie tam znajdziecie sławetny cytat „Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy; od Bramy Powroźniczej” i zanurzycie się w świat, w którym poznacie Jaskra, Yennefer czy Ciri. A skoro już wyruszycie na szlak, to nie wypada zatrzymywać się w połowie drogi. Dlatego proponujemy od razu zaopatrzyć się w dwa kolejne tomy, czyli „Miecz przeznaczenia” oraz „Krew elfów”.

 

Wiedźmin, Sapkowski, t. 1


Jeśli jednak do kogoś bardziej od słów przemawiają obrazy, ale niekoniecznie te ruchome w telewizji, to warto też zaopatrzyć się w komiks. A tu do dyspozycji mamy całą serię albumów! Rozpoczyna ją „Dom ze szkła”, autorstwa Paula Tobina, który debiutował na rynku w 2014 roku. Tegoroczną świeżynką jest natomiast piąty tom – „Zatarte wspomnienia”. Odpowiadają za niego Bartosz Sztybor i Amad Mir. Tym razem Geralt ruszy na pomoc dzieciom z pewnej wioski, zmierzy się z mglakami i pewnym starym magiem. To jednak dopiero początek całej serii zdarzeń!

 

„Zatarte wspomnienia. Wiedźmin” tom 5 Bartosz Sztybor    Amad Mir

 

Z czego składa się „Wiedźmin”?

Fani zawsze lubią pochwalić się gadżetami, związanymi z ich ulubionym uniwersum, a producenci wychodzą naprzeciw ich wymaganiom. Jeśli chcecie więc zaprosić Białego Wilka do siebie i spędzić z nim trochę czasu, to zdecydowanie polecamy puzzle z tym bohaterem w roli głównej. Proponujemy zestaw od Clementoni. Do ułożenia jest tu serialowe trio: Geralt, Yennefer oraz Ciri.

 

Puzzle „Wiedźmin” 1000 elementów

 

Zestaw składa się z 1000 elementów, więc trochę czasu minie, nim ułożycie cały obrazek. Kiedy już to zrobicie, zawsze będziecie mogli zacząć od nowa lub przykleić swoje dzieło na karton i powiesić na ścianie w formie obrazu! Wówczas bez problemu będziecie mogli chwalić się nim przed innymi miłośnikami powieści Sapkowskiego i serialowej adaptacji – zwłaszcza, że w grudniu premiera kolejnego sezonu!


Prezenty dla kolekcjonera

Fani fantastycznych serii często zbierają różne drobiazgi związane z ulubionym uniwersum. W rynsztunku miłośnika twórczości Sapkowskiego nie może zabraknąć podstawowego artefaktu zabójcy potworów, czyli medalionu! Normalnie, żeby taki dostać, trzeba przejść szkolenie w Kaer Morhen, ale dla was zrobimy wyjątek.

 

Medalion Białego Wilka  Bestomi

 

Jeśli chcecie obdarować osobę, która przepada za kolekcjonowaniem figurek, zwróćcie uwagę na asortyment marki Dark Horse. Statuetki tego producenta słyną z wielkiej dbałości o szczegóły i inspirowane są trzecią odsłoną serii gier.

 

figurka kolekcjonerska  Dziki Gon  Ciri

 

Wiedźmińska muzyka

Z pewnością damy wam znać, gdy najnowszy krążek Juliana Alfreda Pankratza, wicehrabiego de Lettenhove, czyli Jaskra będzie dostępny w Empiku, ale póki co polecimy kilka innych muzycznych inspiracji z rodzimego fantastycznego uniwersum. A wśród płyt z „Wiedźminem” w tytule prym wiodą wszelkiego rodzaju soundtracki:

  • The Witcher” Sonya Belousova, Giona Ostinelli – jest to album wypełniony utworami i motywami muzycznymi z serialu Netfliksa. Nie brakuje na nim pięknych melodii oraz przeboju „Toss A Coin To Your Witcher” w wykonaniu Joeya Batey’ego.
  • Wild Hunt” Percival Schuttenbach – składanka utworów ze spektaklu muzycznego, które w nieco zmodyfikowanej wersji zostały wykorzystane w grze „Wiedźmin III: Dziki Gon” to niezwykła podróż do świata słowiańskich baśni,
  • Wiedźmin 2: Zabójcy królów” Adam Skorupa , Krzysztof Wierzynkiewicz – chociaż na tym elektronicznym albumie znajdują się utwory z gry o tym samym tytule, jest to wielka gratka nie tylko dla tych, którzy mieli okazję zagrać w drugą odsłonę wiedźmińskiego RPG.
  • GWENT: The Witcher Card Game” Marcin Przybyłowicz , Mikolai Stroinski , P.T. Adam – gamingowe podwórko wiedźmińskich tytułów to nie tylko przesławne RPG. Bardzo dużą popularnością wśród fanów tego fantastycznego uniwersum cieszył się również Gwint, czyli karcianka, która wyszła poza ramy przyjemnego urozmaicenia rozgrywki we flagowym tytule Redów. Muzyki, której słuchaliśmy podczas rozgrywania emocjonujących partii można posłuchać również bez konieczności budowania decku.
  • Wiedźmin” (Muzyka do filmu Marka Brodzkiego) – pamiętacie polską adaptację „Wiedźmina” z Michałem Żebrowskim w roli Geralta? Niejedną nostalgiczną nutę z tej produkcji znajdziecie na płycie z utworami w wykonaniu Grzegorza Ciechowskiego.

 

„Music Inspired By The Witcher 3: Wild Hunt” składanka

 

Więcej inspiracji prezentowych znajdziecie w zakładce PREZENTOWNIKI.