Elektryzuje, oburza, zachwyca. Dlaczego?

Bo w niej jest

autorki: Patrycja Mnich, przy współpracy z Katarzyną Klimkiewicz

Zanim zobaczysz tę historię w kinie poznaj#inną historię o naczelnej skandalistce PRL-u

Słuchaj wlogo empikGO

*Aktywuj swój kod promocyjny lub załóż konto i dołącz do społeczności Empik Go.

*Aktywuj swój kod promocyjny lub załóż konto i dołącz do społeczności Empik Go.

Film w kinach:19.11.

Nina to młoda, uległa i przestraszona dziewczyna, która stawia pierwsze kroki w dorosłym życiu. Kalinę Jędrusik natomiast znają i kochają wszyscy – znana skandalistka, seksbomba, utalentowana artystka dążąca do wyznaczonych sobie celów. Losy obu kobiet splatają się w momencie dla nich przełomowym, a ich wspólna historia udowadnia, że osoby pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego z czasem mogą mieć na siebie ogromny wpływ.

Bo we mnie jest seks to historia inspirowana scenariuszem filmu o tym samym tytule. Dzięki fikcyjnej postaci sekretarki Niny poznajemy postać Kaliny z zupełnie nowej, kobiecej oraz intymnej perspektywy, a dzięki poszerzeniu wątku filmowego mamy szansę dowiedzieć się tego co wydarzyło się tam, gdzie wizja filmowa miała już swój koniec.

Jaka byłaKalina Jędrusik?

Posłuchaj audiobookai zobacz film

Patrycja Mnich o książce

  • W książce opowiadam tę samą historię, ale z perspektywy młodziutkiej Niny (sekretarki Ryszarda Molskiego). Dzięki temu ten, kto zobaczy film, nie odnajdzie tu jedynie powielenia ekranowej historii, ale także coś nowego. W książce historia Niny i Kaliny ma ciąg dalszy. Dowiadujemy się, co zdarzyło się tam, gdzie skończył się film.

  • Wersję książkową pisałam głównie z myślą o młodych kobietach, czyli czytelniczkach, które niekoniecznie pamiętają, czy w ogóle znają Kalinę Jędrusik i jej dorobek. Mam wrażenie, że mogą one utożsamić się z młodą Niną, a książkowe opisy tamtego świata i lat 60. będą dla nich czymś ciekawym i często nowym.

  • Kobiety zaprzyjaźniły się, a przyjaźń ta trwała aż do śmierci Kaliny. Dlatego też Nina miała czas, by zyskać wiedzę i świadomość, potrzebną do opisania tej historii. Nina wie, co Kalina czuła, myślała, przecież przez lata przyjaźni przeprowadziła z nią dziesiątki rozmów. Oczywiście Nina i jej przyjaźń z Kaliną Jędrusik (podobnie jak główny wątek konfliktu z Ryszardem Molskim) są fikcją.

Niesamowite historie w każdej chwili

Słuchaj audiobooka „Bo we mnie jest seks" w aplikacji Empik Go.

Wybieraj też spośród ponad 70 tys. audiobooków, podcastów i e-booków.

Wypróbuj *

* Dołącz do społeczności abonentów Empik Go, wybierając jeden z dogodnych abonamentów. Anuluj w dowolnym momencie.

Masz kod promocyjny? Zrealizuj go tutaj

Jedno konto - czytaj i słuchaj na wielu urządzeniach

Często zadawane pytania

Pokaż wszystkie pytania i odpowiedziWypróbuj już dziś