Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Producent
  • więcej
Smak
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Dostępność - grupowana

Karmy weterynaryjne dla kotów

Aby kot zdrowo rósł, powinien dostawać odpowiednie jedzenie. Podstawą żywienia czworonożnych pupili mogą być karmy weterynaryjne. Są one polecane przede wszystkim kotom z różnymi problemami zdrowotnymi, jak i po zabiegach kastracyjnych. Jak wybrać właściwą karmę dla pupili o szczególnych potrzebach żywieniowych?

Kiedy warto zdecydować się na karmę weterynaryjną?

Zdrowym kotom można podawać karmę powszechnie dostępną, dostosowaną do ich wieku. Inny pokarm mokry lub suchy powinny przyjmować mruczki w wieku od 2. do 12. miesiąca życia, tzw. juniory, a inny kociaki dorosłe (adult).

Natomiast chorujący pupil, który wymaga leczenia zaordynowanego przez weterynarza, może potrzebować specjalnego żywienia, które mogą mu zapewnić karmy weterynaryjne. Wspomagają one eliminację danej jednostki chorobowej u kota.

Karma weterynaryjna dla kota powinna być elementem kompleksowego podejścia do leczenia i utrzymania  kota w zdrowiu. Jej skład dostosowany jest do zmienionych wskutek choroby i zabiegów chirurgicznych warunków fizjologicznych panujących w organizmie czworonoga i jego aktualnego zapotrzebowania energetycznego na składniki podstawowe i dodatkowe.

Jak wybrać właściwą karmę weterynaryjną dla kota?

Właściwie karmy weterynaryjne dla kotów mogą być zalecane przez lekarzy, pod opieką których znajduje się pupil. Jeśli zwierzę cierpi z powodu niewydolności nerek, powinno mu się podawać karmę weterynaryjną dla kota urinary. Taka nazwa wskazuje, że jest to pokarm przeznaczony dla czworonogów z problemami urologicznymi. Karmy dla kotów z niewydolnością nerek są oznaczane w różny sposób, w zależności od producenta. Nie zmienia to jednak faktu, że każda z nich ma chronić przed powstawaniem kamieni w przewodach moczowych zwierzaka. Takie produkty oferują m.in. marki Purina czy Royal Canin.

Wszystkie produkty tego typu są karmami niskobiałkowymi dla kotów, dzięki czemu wspierają obniżanie stężenia mocznika i kreatyniny w organizmie mruczka.

Wybierz karmę weterynaryjną dla swojego kota – suchą lub mokrą, dla czworonoga dorosłego lub młodego. Mamy dla ciebie i twojego pupila produkty o smaku drobiowym, rybnym, z królikiem, dziczyzną czy jagnięciną.

więcej

Karmy weterynaryjne dla kotów

najczęściej zadawane pytania