„Poznaję kolory” i „Świat wokół nas” – recenzja

Twarda okładka z zaokrąglonymi rogami, kartonowe stronice i feeria barw – tak w skrócie można opisać dwie książki edukacyjne dla najmłodszych, wydane przez wydawnictwo Wilga. „Poznaję kolory” i „Świat wokół nas” to świetna propozycja dla każdego malucha eksplorującego świat.

Pierwsza z książek to dwanaście rozkładówek, z których każda (z wyjątkiem ostatniej) poświęcona jest jednej barwie. Ale nie znajdziemy tu teoretycznych informacji o kolorze, a jedynie zbiór ilustracji przedstawiających związane z nim przedmioty, ludzi i stworzenia. Dzięki temu mały oglądacz – prócz nazwy danej barwy i jej odcieni – a tych jest naprawdę dużo, pozna także nowe wyrazy opisujące rzeczy mniej lub bardziej znane.

„Świat wokół nas” pomyślany został w podobny sposób, a rozkładówki zawierają zestaw dobranych tematycznie elementów, pogrupowanych, np. wg miejsca występowania (w lesie, w powietrzu) czy wiodącego tematu (bajki, plac zabaw). Dzięki tej książce dziecko nie tylko pozna nazwy zwierząt zamieszkujących różne obszary czy atrybutów bajkowych postaci, ale także dowie się, jak one wyglądają, jaki mogą mieć kolor i kształty.

Z książek można korzystać na wiele sposobów – traktować je jako obrazkowe słowniczki języka polskiego, jako pole do ćwiczenia spostrzegawczości przy wyszukiwaniu przedmiotów, a nawet jako bazę do doskonalenia umiejętności opowiadania historyjek. Solidne wykonanie obu tytułów sprawia, że już całkiem małe dzieci będą mogły rozpocząć swoją edukacyjną przygodę.

Poznaję kolory
Świat wokół nas

opr. zbiorowe
wyd. Wilga, 2017
wiek: 1+

(kup tutaj)
(kup tutaj)

Zobacz także

Komentarze