„Książka, dzięki której pokochasz książki” – recenzja

Były już dzienniki do niszczenia, książka niebędąca książką, a teraz nadeszła „Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie lubisz czytać”. Patrząc na statystyki czytelnictwa w Polsce – pozycja obowiązkowa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. I właśnie z myślą o czytelnikach w każdym wieku powstała.

Nagromadzenie tylu przezabawnych, balansujących na granicy absurdu pomysłów na zachęcenie do sięgania po książki, zgromadzonych w jednym miejscu, jeszcze nigdy nie było. Francoize Boucher postanowiła rozbawić, zaintrygować, w sposób przewrotny nakłonić do refleksji i zmiany nawyków. A może tylko rozbawić?

„Książki nigdy nie robią hałasu. Dzięki nim możesz odpocząć w cudownej ciszy”, „Niektóre książki mogą zrobić z ciebie osobę niezwykle interesującą, pełną uroku i wyróżniająca się w tłumie”, „Od czytania w ogóle nie tyjesz” – czy ktokolwiek pozostanie obojętny po takich informacjach?

Potężna dawka humoru, jaskrawe, żywe kolory, zabawne ilustracje – czego chcieć więcej? A na koniec dobra wiadomość: „Książka nigdy się nie psuje”.

Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać

tekst i il. Francoize Boucher
przeł. Katarzyna Radziwiłł
wyd. Muchomor, 2017
wiek: 6+

(kup tutaj)

Zobacz także

Komentarze