„Kolory wokół nas. Liczby”, „Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa” – recenzja

Wprowadzanie nowych pojęć to jedna z funkcji książek dla dzieci. Liczby, kolory, litery, przeciwieństwa, kształty, nazwy zwierząt – to tylko niewielka część z tego, czego najmłodsi mogą się nauczyć. Zazwyczaj pojęciom towarzyszą ilustracje ułatwiające zapamiętywanie i tak jest też w książkach „Kolory wokół nas. Liczby” i „Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa” wydawnictwa Adamada.

Tylko że tutaj autorka wprowadza jednocześnie dwa rodzaje zagadnień: kolorom towarzyszą liczny, a zwierzętom – przeciwieństwa. Dzięki temu mały czytelnik/oglądacz podczas obcowania z jednym tytułem ma okazję dużo się nauczyć, a przy tym dobrze się bawić, gdyż w książkach prócz ilustracji czekają liczne zagadki, skłaniające do wytężania wzroku i odszukiwania szczegółów.
Obie książki wydawnictwa Adamada są czymś więcej, niż zwykłym zbiorem nazw do zapamiętania. Poznając liczby i kolory, dziecko od razu uczy się liczyć, ćwiczy spostrzegawczość i cierpliwość, a podczas poznawania zwierząt dowiaduje się, gdzie dane stworzenie mieszka. A kolorowe, wyraziste ilustracje na pewno ułatwią zapamiętanie koloru, cyfry bądź wyglądu zwierzaka.

Kolory wokół nas. Liczby
Zwierzęta wokół nas. Przeciwieństwa

Versteeg Lizelot
przeł. Ryszard Turczyn
wyd. Adamada, 2017
wiek: 3+

(kup tutaj)

Zobacz także

Komentarze