Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Smak
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Dostępność - grupowana
  • więcej

Suche karmy dla kotów

Kiedy w domu pojawia się kot, w jego wyprawce powinno znaleźć się nie tylko legowisko, miski i kuweta, ale również odpowiednia karma – sucha i mokra. Podstawą diety powinno być pożywienie mokre, jednakże suche może stanowić uzupełnienie posiłków. Jego zakup nie ogranicza się tylko do podjęcia decyzji o tym, czy kupić produkt dla juniora, dorosłego lub seniora. Parametrów wyboru jest znacznie więcej, co pozwala na dopasowanie pokarmu dla pupila do jego indywidualnych potrzeb i preferencji.

Optymalne karmy suche dla kotów

Sucha karma dla kota nie powinna zawierać produktów zbożowych czy cukrów, za to musi się w niej znaleźć spora dawka białka dobrej jakości, pochodzącego z mięsa. Istotne jest, by na opakowaniu pojawiła się informacja o zawartości kwasów omega-3 i omega-6, które stanowią materiał budulcowy dla wszystkich komórek organizmu.

Wartościowe suche karmy dla kotów muszą mieć pewną zawartość tauryny, która wpływa korzystnie na rozwój zwierzęcia. Przydatne okazują się też witaminy, minerały i makroelementy zawarte w diecie, takie jak witamina A, witaminy z grupy B, D czy E. Także wapń i fosfor najczęściej wchodzą w skład produktów dla kotów, ale stosunek takich minerałów powinien wynosić 1,15 do 1 lub 1,2 do 1 – czyli więcej powinno być wapnia lub fosforu.

Dobrej jakości karma sucha dla kota zawiera co najmniej 50-procentową zawartość mięsa – drobiu, jagnięciny, wołowiny czy ryb. Z kolei udział węglowodanów powinien być jak najniższy – najlepiej, aby nie przekraczał 5%.

Specjalne karmy suche dla kotów

W przypadku wielu producentów można wybrać pożywienie przeznaczone dla zwierząt po sterylizacji i kastracji. Mają one, niestety, tendencję do tycia i występowania problemów urologicznych, dlatego skład pokarmu został dla nich dobrany w taki sposób, by sprzyjał zdrowiu pupila.

Chcesz kupić odpowiednią dla swojego czworonożnego pupila karmę? Możesz wybierać spośród wielu propozycji znanych i lubianych marek. Twój kot lubi karmę rybną? A może preferuje jednak pożywienie z mięsa wołowego? Dobierz odpowiedni pokarm do gustu swojego zwierzęcia!

więcej

Karmy suche dla kotów

najczęściej zadawane pytania