ROBERT ZIĘBIŃSKI

Piekło jest w nas

PIEKŁO JEST W NAS

Dołącz do Empik Go

*Wybierając dogodny abonament, masz dostęp do ponad 100 tys. tytułów.

Masz kod promocyjny?Aktywuj tutaj

ROBERT ZIĘBIŃSKI

Rocznik 1978. Dziennikarz, pisarz. Były naczelny „Playboya”, przez prawie dekadę pracował w dziale kultury „Newsweek Polska”. Pisał dla „Tygodnika Powszechnego”, „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Przekroju”, „Polityki”, „Wprost” i „Nowej Fantastyki”. Współprowadził audycję „Gra wstępna” w Antyradiu.

Autor dwóch unikatowych na skalę europejską książek o Stephenie Kingu: „Stephen King: instrukcja obsługi” (Książka Roku serwisu „Lubimy czytać” za rok 2019) i „Sprzedawca strachu” (2014), a także bestsellerowych kryminałów („Lockdown”, „Zabawka”) oraz powieści grozy („Dzień wagarowicza”) i powieści dla młodzieży („Czarny staw”). Wspólnie z profesor Moniką Całkiewicz napisał bestsellerowe „Kroniki zbrodni”.

Gdy nie pisze, czyta, uczy się reżyserii, słucha dużej ilości starego jazzu i chodzi na długie spacery z psem (suką).

Robert Ziębiński

E-BOOK, AUDIOBOOK i KSIĄŻKA W SALONACH EMPIK

książka dostępna w ebooku i audiobooku w Empik Go i na empik.com, ale także w papierze - w empik.com i salonach Empik

Diabeł
Dowiedz się więcej o
sprawdź

PRZEZ ĆWIERĆ WIEKU ARMIA BYŁA JEDYNĄ RODZINĄ MAKSA

Kiedy opuścił jej szeregi, stracił sens życia. Wyjazd na pogrzeb ojca traktuje jako szansę na ostateczne rozliczenie się z przeszłością. Maks wraca do rodzinnego miasta i trafia w sam środek wojny między przyjacielem ojca a lokalnym gangsterem. Wkrótce okazuje się, że wyjazd z miasta wcale nie jest tak prosty, jak mu się wydawało.

Maks będzie musiał opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu. Wspierany jedynie przez przyjaciółkę i byłą dowódczynię oraz psa weterana, Maks stanie do walki, której wynik zdaje się z góry przesądzony. Jest jednak coś, czego bezwzględni bandyci nie wiedzą. Ksywa operacyjna Maksa nie przez przypadek brzmiała DIABEŁ. W małym śląskim miasteczku rozpętuje się wojna. Dla jednych piekło na ziemi... Dla Maksa prawdziwy dom...

AUDIOBOOK CZYTAEryk Lubos

Zobacz film i dowiedz się więcej

FILM WKRÓTCE W KINACH