Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Smak
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Ocena produktu
Dostępność - grupowana
  • więcej

Karmy mokre dla kotów

Kiedy w domu pojawia się kot, trzeba zadbać m.in. o jego zdrowe i prawidłowe żywienie. Bardzo ważna dla jego odpowiedniego rozwoju jest karma, która powinna mu dostarczać wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów. W naszej ofercie znajdują się zarówno mokre karmy dla kota, jak i karmy suche. Jak wybrać mokre karmy dla kotów?

Dlaczego warto wybrać mokrą karmę dla kota?

Podstawą diety, zwłaszcza kociąt, powinno być mokre pożywienie. W wielu przypadkach w ponad 80 % składa się ona z wody, a koty niechętnie ją piją prosto z miski, dlatego pojawia się ryzyko odwodnienia.

Karmy dla kotów powinny mieć niską zawartość węglowodanów, których nie potrzeba wielu w diecie tych zwierząt. Dobre karmy mokre dla kota zawierające w przeważającej mierze mięso skutecznie zaspokajają zapotrzebowanie kaloryczne pupila. Czworonóg będzie odczuwał sytość i nie będzie się przejadał.

Do wyboru są karmy mokre dla kotów w postaci kawałków mięsa w sosie lub w galarecie, a także w postaci pasztetu. Na które się zdecydować?

Wybór mokrej karmy dla kota

Rodzaj karmy, jej skład, masa i przeznaczenie – dla kotów starszych, dorosłych lub dla kociąt – to podstawowe kwestie przy wyborze takiego produktu. Producenci sprzedają musy dla kotów o jednolitej konsystencji, pasztety, które mają mocno rozdrobnione cząstki pokarmu, a ich struktura jest zwarta oraz kawałki mięsne w sosie lub w galaretce, pakowane do saszetek, puszek lub na tacki.

W zależności od produktu karmy dla kota mokre mogą zawierać w składzie mięso kurczaka, indyka, królika, wołowinę, cielęcinę lub dziczyznę. Dostępne są też karmy rybne – z łososiem, tuńczykiem, sardynkami czy makrelą.

Należy dostosować mokre karmy dla kota do jego wieku. Inny skład mają bowiem produkty dla kociąt, a inny starszych kotów.

Zadbaj o zdrowie swojego zwierzaka, kupując mokrą karmę dla kotów w naszym sklepie. Oferujemy pojedyncze saszetki w różnych smakach, jak i duże opakowania zbiorcze po kilka sztuk tacek czy puszek dla twojego mruczka. Sprawdź, jaka mokra karma mu najbardziej smakuje.

więcej

Karmy mokre dla kotów – najczęściej zadawane pytania