Autorka: Ewa Świerżewska

Fiku miku na nocniku

Zazwyczaj pierwszym etapem odzwyczajania dziecka od używania pieluchy jest nauka korzystania z nocnika. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych sprzętów – w różnych wzorach i kolorach, a nawet nocniki wygrywające melodyjkę na znak, że coś się w nim znalazło. A kiedy już będziemy odpowiednio wyposażeni, znajdźmy jeszcze czas na wybranie odpowiedniej książki, która pomoże dziecku w zaadaptowaniu się do nowej sytuacji.

Krok po kroku. Siku na nocniku

Siku na nocniku

Opracowanie zbiorowe
wyd. Wilga, 2018

Seria sztywno stronicowych książeczek, dzięki którym najmłodsze dzieci zdobędą nowe umiejętności, wyćwiczą je, poznają i zrozumieją to, co je otacza, a także oswoją nowe, nierzadko trudne dla nich sytuacje, np. rozstanie ze smoczkiem.

"Siku na nocniku" - Nauka korzystania z nocnika na pewno stanie się łatwiejsza, gdy w zabawny sposób podpowiemy maluchowi, jak się do tego zabrać. Pomoże nam w tym książeczka z serii "Krok po kroku".

Kicia i Nunuś. Na nocniku

Kicia Kocia Nunuś na nocniku

Anita Głowińska
wyd. Media Rodzina, 2016

Nunuś, młodszy brat Kici Koci, uczy się korzystać z nocnika. Na początku nie jest to łatwe, ale Kicia Kocia wpada na znakomity pomysł… Książeczki o Nunusiu drukowane na twardych, kartonowych stronach przeznaczone są dla najmłodszych czytelników dopiero rozpoczynających swoje przygody z literaturą.

Czas na nocnik. Maluch poznaje świat

Czas na nocnik

Opracowanie zbiorowe
wyd. Wilga, 2019

"Maluch poznaje świat" to książki, w których główny bohater przeżywa ciekawą i zabawną przygodę. Mnóstwo śmiechu, pozytywnych wspomnień i morał, który możemy przekazać dziecku po lekturze.

"Czas na nocnik!" to fantastyczna książka, która pomoże maluchom nauczyć się korzystać z nocnika.

Na nocnik start Max i Królik

Na nocnik start

Astrid Desbordes, Pauline Martin
przeł. Zofia Raczek
wyd. Mamania, 2020

Max i Ginger bawią się w ogrodzie, ale Maxowi przeszkadza jego pielucha.

Może pójście na nocnik pozwoli mu biegać szybciej?

Codzienny wszechświat pełen czułości i zabawy w nowej serii bestsellerowych autorek Astrid Desbordes i Pauline Martin. Polecamy również: „Max i królik. Babka ze złością”.

Poznaję dźwięki. Pora na nocnik

Pora na nocnik

Opracowanie zbiorowe
wyd. Yoyo Books, 2018

Księżniczka i Książę są już za duzi na pieluszki, ale wciąż za mali na toaletę dla dorosłych. To oznacza, że pora skorzystać z pewnego niezwykłego przedmiotu - nocnika.
Sami sprawdźcie, jakie to proste!

Toaleta nie jest straszna

Kolejny etap pożegnania z pieluchą, a dla niektórych dzieci pierwszy, bo rodzice od razu do niego przechodzą, z pominięciem nocnika, to nauka korzystania z toalety. Specjalne nakładki na deskę klozetową są doskonałym ułatwieniem, mimo to u niektórych maluchów nowe okoliczności powodują duży stres. Warto więc posiłkować się książkami, w których bohaterowie mogą stanowić wzór do naśladowania.

Basia, Franek i pielucha

Basia, Franek i Pielucha

Zofia Stanecka
il. Marianna Oklejak
wyd. Egmont, 2020

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat.

Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką.

Tym razem Basia pomaga Frankowi nauczyć się korzystania z toalety.

Chce mi się kupę

Chce mi się kupę

Guido van Genechten
przeł. Katarzyna Piętka
wyd. Nasza Księgarnia, 2018

Pieskowi chce się kupę. I to już. Ale na jego nocniczku siedzi młodsza siostra! A to dlatego, że z jej nocniczka korzysta Myszka. Piesek biega od nocniczka do nocniczka, lecz wszystkie są zajęte! Sprawa robi się coraz pilniejsza…

Przezabawna książka ucząca higieny i korzystania z toalety. Czasami wystarczy przypadek, żeby opanować ważną umiejętność. Dla wszystkich, którym się chce…

(opisy ze strony wydawców, opr. Ewa Świerżewska)