Światowy poziom polskiej gry, kontynuacja wielkiego hitu z 2007 roku (część pierwsza także zdobyła statuetkę Empiku jako najchętniej kupowana gra komputerowa roku) i wykorzystanie postaci kultowej dla polskiej fantastyki przełożyły się na znakomitą sprzedaż i pierwsze miejsce na liście bestsellerów w kategorii gier komputerowych na PC.

Rok później ukazała się dwójka w wersji na konsolę Xbox 360, zapowiadana przez trailer Tomasza Bagińskiego, a na Zachodzie rozpoczęły się prace nad komiksową adaptacją przygód bohatera wymyślonego przez pisarza Andrzeja Sapkowskiego dekady wcześniej, bo pod koniec lat 80. XX wieku!

Twórca Geralta z Rivii, Andrzej Sapkowski, też postanowił w końcu zdyskontować sukces gry opartej na jego literaturze i w 2013 opublikował nowe przygody wiedźmina w tomie „Sezon burz”. Efekt mógł być tylko jeden: statuetka Bestsellera Empiku w kategorii „literatura fantastyczna”. Nawet George R.R. Martin unoszący się na fali popularności serialu HBO nie mógł tym razem zagrozić polskiemu klasykowi fantasy.

Nadszedł wreszcie rok 2015 – wielki finał i triumf ostateczny: „Wiedźmin 3: Dziki gon”. Geralt wszedł na najwyższy level i zgarnął pulę. „Rewelacja” – to słowo pojawiało się najczęściej w internetowych ocenach i recenzjach wyczynów białowłosego wojownika. Zachwyciło wszystko: sama opowieść, narracja, możliwości, jakie „Wiedźmin” daje graczom, także w zakresie podejmowania decyzji, zgrabne połączenie tego, co w jedynce i dwójce było najlepsze, zabawa konwencjami, odejście od polityki, słowiańskość świata, w którym rozgrywa się akcja. Niektórzy uznali wręcz, że to najlepsze RPG wszech czasów!

Nic dziwnego więc, że „Wiedźmin 3” zdobył nie tylko statuetkę Bestsellera Empiku 2015 w kategorii „gra”, ale również przyznany przez Kapitułę Empiku tytuł Wydarzenia Roku 2015.

Wyprodukowana w Polsce fantastyczna – w każdym znaczeniu tego słowa – gra komputerowa stworzona na podstawie znakomitej rodzimej literatury to nie tylko sukces komercyjny na całym świecie, ale także wzrost zainteresowania innymi dokonaniami kulturalnymi z naszej części świata oraz naszą historią i mitologią słowiańską. Amerykański cykl komiksowy, współtworzony przez laureata nagrody Eisnera Paula Tobina, ukazuje się w USA do dziś, a jesienią 2018r. rozpoczęła się produkcja serialu fantasy o przygodach wiedźmina dla telewizji Netflix. W rolę główną wcielił się nie kto inny, a sam filmowy Superman, czyli Henry Cavill!