Jeśli chcesz ożywić postacie ze swojej wyobraźni i zaprezentować je w zimowej scenerii, koniecznie zaopatrz się w :

- promarkery Winson&Newton (w zestawach lub pojedynczo)

- zestaw czarnych pisaków  Faber-Castell

- blok techniczny lub akwarelowy (kartki muszą być sztywniejsze)

- świąteczny papier do scrapbookingu

- konturówka złota lub srebrna

- wykrojniki ze świątecznymi motywami

- sznurki i tasiemki

-  cekiny i brokat

- nożyczki  i klej

 

Promarkery Winsor&Newton, których używałam przy projektowaniu kartek, świetnie nadają się do przenoszenia na papier fantastycznych wizji. Bogata paleta barw i odcieni daje duże możliwości łączenia i stopniowania kolorów, odkrywając w Tobie duszę artysty. Przetestuj je i przekonaj na własne oczy, jak każda kolejna praca zaskakuje nowymi możliwościami i przynosi coraz lepsze efekty :)

Krok 1.

Zanim przystępuję do kolorowania promarkerami, delikatnie szkicuję obrazek, a  następnie poprawiam jego kontury cienkopisem. Osobiście lubię kiedy moja ilustracja ma wyrazisty obrys, lecz zanim wypełnię go kolorami, pamiętam o wymazaniu gumką ołówka, to ważne! Oprócz kolorowych zestawów promarkerów, warto zaopatrzyć się w blender. Ten bezbarwny pisak działa jak korektor usuwający drobne błędy. Zastosowany jako baza pod dwa zbliżone odcienie idealnie je ze sobą miesza, może również delikatnie rozcieńczać kolor, zmiękczając kontury - wtedy rysunek wygląda jak malowany pędzlem. 

Krok 2.

Rysunek czasami konturuję używając specjalistycznego preparatu, który zazwyczaj stosuje się przy malowaniu farbami do szkła. Konturówka w tubce marki Stamperia szybko wysycha, tworząc na obrazku połyskującą, wypukłą oblamówkę. Na papierze wygląda to równie efektownie co na szkle, a praca zyskuje zupełnie inny wymiar.

Krok 3.

Kartki wiele zyskują, kiedy przyozdobimy je wstążkami lub ozdobnymi sznurkami z nawleczonymi na nie dzwonkami, koralikami lub innymi ozdobami. Tak przygotowane zawieszki można przykleić bezpośrednio do papieru lub przepleść przez otworek wykrojony dziurkaczem.

Krok 4.

Świeżo naniesioną konturówkę, lub brzegi kartki posmarowane klejem, można posypać brokatowym pyłkiem. Spróbuj i dodaj swojej pracy blasku.

Krok  5.

Rysunek będzie bardziej wyrazisty jeśli stworzysz mu dodatkowe tło. Na tym etapie świetnie sprawdzają się ozdobne arkusze papieru do scrapbookingu, które można również nabyć w ciekawych zestawach.

Krok 6.

Ilustracja często podpowiada pasującą do niej treść, to jak z tworzeniem komiksu:). Czasem dobrze wyglądają proste, nieskomplikowane hasła, a niekiedy można puścić wodze fantazji i dopisać oryginalną myśl od siebie. Polecam stemple z alfabetem. Z ich użyciem napisy prezentują się ładnie i estetycznie.

 

 

Życzę Ci niczym nieskrępowanej wyobraźni w tworzeniu świątecznych kartek. Moją przygodę zakończyłam z całkiem pokaźną, kolorową gromadką: