Coś więcej, niż festiwal

To już szósta edycja tego największego w Polsce festiwalu showcase’owego. Czym charakteryzuje się takie wydarzenie? Formuła festiwalu opiera się nie tylko na samych koncertach - zawsze towarzyszy im konferencja oraz warsztaty, wykłady i spotkania, odbywające się w różnych lokalizacjach i pod patronatem innych współorganizatorów danego przedsięwzięcia. Dzięki temu projekty te stają się wielowymiarowe i dostarczają rozrywkę na wysokim poziomie z różnych dziedzin, trafiając tym samym do szerszego grona. Idea festiwalu showcase’owego jest niezwykle popularna na całym świecie. Do najsłynniejszych i najbardziej prestiżowych należą przede wszystkim SXSW w Austin w Teksasie (obecny od 1987 roku, który dziś jest jedną z największych imprez muzycznych na świecie), holenderski Eurosonic Festival, niemiecki Reeperbahn Festival oraz odbywający się w angielskim Brighton The Great Escape. Poznańska inicjatywa czerpie więc z najlepszych, z roku na rok powiększając swoją ofertę kulturalną - w tym roku na kilkunastu scenach w różnych lokalizacjach wystąpi ponad setka artystów (zarówno polskich jak i zagranicznych), odbędzie się kilkadziesiąt paneli, warsztatów i spotkań. Scena główna, podobnie jak w latach poprzednich, usytuowana będzie w sercu Poznania, czyli na placu Wolności.

Kiedy mainstream spotyka alternatywę. Kogo usłyszymy?

Rdzeniem festiwalu jest oczywiście muzyka na żywo, wykonywana przez reprezentantów różnorodnych nurtów, od oszczędnych elektronicznych brzmień czy poezji śpiewanej, poprzez mocne DJ-skie beaty i ostre gitarowe riffy, aż po rap i hip-hop. Nie zabraknie ani najpopularniejszych obecnie polskich artystów (tu przede wszystkim Mela Koteluk, Daria Zawiałow, Lao Che, The Dumplings, Marysia Starosta, XXANAXX i Sorry Boys); ani obiecujących debiutantów (Resina, The Picturebooks, Enchanted Hunters, Wczasy, The Cool Quest, Santabarbara, Lazy Jack And The Spinning Jenny i Kwiat Jabłoni) oraz weteranów polskiej sceny - wśród nich Peja, Sokół, Vienio, Sidney Polak, Voo Voo, Novika i Afromental. Wśród wykonawców zagranicznych warto wymienić chociażby irlandzką grupę Walking on cars, francuską formację Apollo Noir oraz pochodzącą z RPA wokalistkę Alice Phoebe Lou.

Część konferencyjna

W ramach części konferencyjno-warsztatowej zaplanowano kilkadziesiąt spotkań, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wykłady poprowadzą między innymi specjaliści od marketingu, przemysłu muzycznego i biznesu oraz kreowania wizerunku. Warto wspomnieć, że podczas panelu w Centrum Kultury Zamek odbędzie się także rozmowa z Dawidem Podsiadło i jego menedżerem Maciejem Wociem. Uchylą oni rąbka tajemnicy ogromnej popularności byłego uczestnika „X Factora” oraz sposobów na skuteczne zarządzanie jego wizerunkiem - przy zachowaniu artystycznej spójności i produkcji na najwyższym światowym poziomie.

Poznań - miasto doznań

Zapraszając do udziału w Spring Break Festival nie sposób nie wspomnieć o mieście, w którym wydarzenie to odbędzie się już szósty raz. Poznań, kilka lat temu określający się w miejskim sloganie „miastem doznań”, do dziś dzielnie broni tego tytułu. Bogate życie kulturalne, znane i mniej znane zabytki, nietuzinkowy urok dzielnic takich jak Wilda, Łazarz czy Jeżyce, a do tego najlepsza w Polsce kawa speciality - to tylko niektóre z atrakcji, o których warto pamiętać podczas wizyty w stolicy Wielkopolski. Więcej: Spring Break Festival będzie świetną okazją do odkrycia na nowo (bądź odkrycia w ogóle) wielu ciekawych, wyjątkowych lokalizacji również dla tych, którzy w Poznaniu przebywają na co dzień.

Enea Spring Break Showcase Festival & Conference odbędzie się w dniach od 25 do 27 kwietnia (czwartek-sobota) w Poznaniu; główna scena - Plac Wolności; główne wydarzenia konferencyjne - CK Zamek. Bilety w cenie 105 złotych dostępne na https://www.empikbilety.pl/event/Spring_Break_2019, szczegółowy plan imprezy pod linkiem http://spring-break.pl/program/