Miłość, seks i serce (okładka  miękka, 01.2021)

Sprzedaje empik.com : 22,04 zł

22,04 zł
34,99 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Zadbaj o swoje zdrowie w codziennym stresie.

Choroby serca to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w wielu krajach świata. Autor udowadnia, że mogą być one ściśle powiązane z naszymi emocjami, a także problemami, jakie miewamy z miłością i życiem seksualnym.

Dr Lowen w swojej książce ukazuje, jak bardzo emocje objawiają się fizycznie, jak ból psychiczny może przyczynić się do chorób serca, a sukces kosztować zdrowie. Przedstawia specjalne techniki terapeutyczne łagodzące napięcie i zmniejszające ryzyko chorób, a także wyjaśnia, dlaczego prawdziwe seksualne spełnienie jest kluczem do emocjonalnej pełni.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak możesz chronić swoje zdrowie i serce oraz osiągnąć satysfakcję w życiu pełnym miłości i spokoju.

"Od kilkunastu lat wiadomo, że choroba wieńcowa serca (i mogący pojawić się w jej przebiegu zawał) należy do grupy schorzeń psychosomatycznych. Dotyka ona często ludzi aktywnych, ambitnych, samokontrolujących się. Alexander Lowen we współpracy z kardiologiem Stephenem Sinatrą odnaleźli ogniwo łączące pełne stresu i napięcia życie z chorobą serca. Jest nim nieuświadomiony problem niedostatku miłości i poczucia własnej wartości, wyniesiony nierzadko z wczesnego dzieciństwa. Książka ta odkrywa tajemnice tych psychosomatycznych powiązań. Dzięki ukazaniu ich związku z postawą ciała, sposobem oddychania i dysponowania życiową energią stanowi niezastąpiony i oryginalny przewodnik zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy szukających drogi do uzdrowienia naszych serc."

Jacek Santorski

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1255040001
Tytuł: Miłość, seks i serce
Autor: Lowen Alexander
Tłumaczenie: Kołyszko Piotr
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 240
Numer wydania: IV
Data premiery: 2021-01-27
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 139 x 20
Indeks: 36761951
średnia 4,7
5
42
4
6
3
3
2
0
1
1
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
11 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-09-2021 o godz 11:47 przez: Elwira | Zweryfikowany zakup
Niesamowita książka pomagająca w rozwoju osobistym. Każdy powinien się z nią zapoznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
14-02-2021 o godz 19:01 przez: Piotr Kapusta | Zweryfikowany zakup
Sorry do mnie nie przemawia ta teoria. Jasne że kumulowane w ciele emocje mają na nas negatywny wpływ ale nie przekonuje mnie wpływ ćwiczeń zaproponowanych przez autora na rozwiązanie problemu a jego poglądy na niektóre kwestie wydają się być przestarzałe. Za dużo freudyzmu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
5/5
24-02-2022 o godz 19:02 przez: kosmetolgonline | Zweryfikowany zakup
Piękna książka opisująca w jaki sposób stres i emocje mają wpływ na miłość do siebie samej i do innych. Warta uwagi, ponieważ Lowen w każdej książce podaje praktyczne ćwiczenia co robić by odpuścić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-12-2022 o godz 17:23 przez: Dominika | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa książka jestem naprawdę bardzo mile zaskoczona, powinna przypaść do gustu każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
13-09-2022 o godz 13:31 przez: Dorota Zadrozna | Zweryfikowany zakup
Nic odkrywczego, rozważania pseudonaukowe
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-02-2023 o godz 07:02 przez: Wiola Swoboda | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
28-11-2021 o godz 23:01 przez: Comoda | Zweryfikowany zakup
Trochę nudnawa...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
09-08-2022 o godz 19:13 przez: ania34215 | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2021 o godz 00:57 przez: Northman1984
Szczęście i destrukcja. Alexander Lowen porusza w książce „Miłość, seks i serce” arcyciekawy temat powiązań pomiędzy naszą psychiką, a fizycznością, po raz kolejny przy tym udowadniając jak bardzo te dwie sfery są ze sobą powiązane. Oczywistym jest, że umysł bez ciała funkcjonować nie może, w jaki jednak konkretny sposób jedno może oddziaływać na drugie? O tym przekonamy się dzięki niniejszej książce. Wiodącym (i zasugerowanym już w tytule) wątkiem książki jest związek seksualnej euforii wynikającej z miłosnych uniesień z funkcjonowaniem naszego mięśnia sercowego. Związek ten jest oczywisty, jednak nie tylko do niego sprowadza się cała lektura. Obejmuje ona bardzo szerokie spektrum powiązań między naszym ciałem, a naszym umysłem. Lowen skupia się tutaj przede wszystkim na tym, w jaki sposób odczuwane przez nas emocje odbijają się na nas fizycznie – zarówno w pozytywnym, jak i w negatywnym rozumieniu tego słowa. Z toku rozważań autora z łatwością można wyłowić bardzo interesujące ciekawostki z pogranicza tradycyjnej medycyny i psychologii. I tak na przykład dowiemy się, że emocjonalne blokady, czy też towarzyszące nam cierpienie oraz stres mogą prowadzić do choroby wieńcowej, a fizyczny ból może być przyczyną zahamowania psychicznego i emocjonalnego rozwoju u dzieci. Lowen sypie tutaj wieloma przykładami, które bywają zarówno ciekawe, jak i pouczające. Zapewne docelowo nie było to intencją autora, aczkolwiek po lekturze pierwszy i podstawowy wniosek może być taki, że seksualne spełnienie warunkuje emocjonalną pełnię (i na odwrót). Niby nie jest to nic odkrywczego, jednak ów wniosek, poparty przykładami, nabiera głębszego sensu i wiarygodności. Nie zaszkodzi sprawdzić samemu, co autor ma tutaj do powiedzenia. Bardzo wartościową częścią książki są zaprezentowane przez Lowena ćwiczenia i techniki terapeutyczne, mające w zamierzeniu pomóc osiągnąć pewną równowagę ciała i ducha. Lowen całymi garściami czerpie tutaj z praktykowanej przez siebie zawodowo bioenergoterapii; trzeba przyznać, że na papierze wygląda to wszystko bardzo sensownie. Warto przeczytać – polecam :) Dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca za egzemplarz recenzencki. #miłośćseksiserce #alexanderlowen #czarnaowca #bioenergoterapia https://cosnapolce.blogspot.com/2021/03/miosc-seks-i-serce-alexander-lowen.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-03-2021 o godz 15:36 przez: Zaneta Liniatura
I wcale nie jest to romantyczne stwierdzenie. A udowadnia o Alexander Lowen. Alexander Lowen udowadnia, że na nasze zdrowie ma wpływ przede wszystkim serce. Jego innowacyjna terapia skupia się na tym, by zadbać o siebie i zredukować codzienny stres. Publikacja „Miłość, seks i serce” ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Zanurzyłam się w tej lekturze, która doskonale pokazuje specyfikę naszych czasów. Nowoczesna terapia W słowie wstępnym od wydawcy mamy słowa Jacka Santorskiego, który wskazuje, jak ważną dziedziną nowoczesnej psychoterapii staje się bioenergetyka. Połączenie ciała i umysłu ma ogromne znaczenie. W końcu nie bez powodu, gdy cierpi nasza psychika, mamy do czynienia z objawami psychosomatycznymi. Bioenergetyka pozwala spojrzeć na ciało w kontekście nie tylko samego ciała, ale i energii. Często mamy do czynienia ze zniekształconym obrazem świata, przez co nasz organizm tworzy „zbroję charakteru”. Wszystkie napięcia wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Warto wziąć to wszystko pod lupę. Zawsze jesteśmy dziećmi Bardzo ciekawy jest rozdział dotyczący tego, że zawsze jesteśmy dziećmi, a emocje, które kształtują się w trakcie naszego rozwoju, mają wpływ na naszą przyszłość. Autor dość szeroko omawia tutaj kompleks Edypa i to, w jaki sposób kształtuje się krucha ludzka psychika już od okresu niemowlęcego. Wskazuje również, że serce jest źródłem naszego życia, nie tylko pod względem fizycznym i przytacza ciekawe badania naukowe. Jak o siebie zadbać? W codziennej gonitwie, wielozadaniowości i wyzwań, trudno o siebie zadbać i zredukować napięcie. Warto zatem spojrzeć na wszystko z nieco innej perspektywy i otworzyć się na nowe sposoby zadbania o siebie – może akurat się uda. Książkę Lowena przeczytałam z ciekawością – zawsze warto wiedzieć więcej. Mogę Wam ją śmiało polecić. Myślę, że jest odpowiedzią na współczesne potrzeby i problemy, które cały czas zaprzątają nam głowę. Im szybciej o siebie zadbamy, tym lepiej – a można zacząć właśnie od tej książki – na pewno nie będzie to stracony czas.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-12-2022 o godz 20:19 przez: Recenzent
Żyć to kochać. Zanegowanie pragnienia miłości jest śmiercią za życia. - Alexander Lowen Od dawna wiadomo, że nasze życie emocjonalne jest ściśle związane ze zdrowiem. Życie emocjonalne jest związane z byciem fizycznym, a zdrowie fizyczne zależy od dobrego samopoczucia emocjonalnego. Wgląd Alexandra Lowena w te potężne powiązania oferuje innowacyjne podejście do zdrowia układu krążenia i leczenia chorób serca.   Powiedzenia takie jak „umarł z powodu złamanego serca” lub „umarł z tęsknoty” wyrażają ten związek w jego skrajnej formie. Miłość sprawia, że ​​czujemy się dobrze. Miłość ma moc uzdrawiania. Bliskie, pełne miłości relacje z przyjaciółmi i rodziną mogą przynieść korzyści sercowo-naczyniowe. Podczas gdy miłość w życiu może korzystnie wpłynąć na zdrowie, złamane serce może czasami mieć fizyczne skutki uboczne.   Alexander Lowen, słynny uczeń Wilhelma Reicha i twórca bioenergetyki, omawia znaczenie seksu i miłości w zapobieganiu chorobom serca i innym problemom zdrowotnym. W swojej książce Miłość, seks i serce wskazuje zasady i techniki terapeutyczne, które pomagają ludziom zrozumieć ich lęk przed miłością, uwolnić chroniczne napięcie mięśniowe i spełniać się w miłości. „Niepokazywanie własnych uczuć może dawać człowiekowi poczucie siły w związkach, ale jednocześnie wyklucza możliwość zaufania. W ten sposób samokontrola, która wydaje się cechą godną podziwu, jest przejawem strachu przed miłością”. Z książki dowiadujemy się, czym jest analiza bioenergetyczna i jak ważnym jest narzędziem w całościowej ocenie każdej osoby chorej. Wszystkie techniki mają na celu pomóc osobie uświadomić sobie ograniczające wzorce oddechowe i ruchowe oraz zablokowane ekspresyjne działania. Bioenergetyka ma na celu pomóc otworzyć serce na życie i miłość. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wiele osób zamyka i „zatwardza” swoje serca w odpowiedzi na różne formy traumy. Według Alexandra Lowena, do zdrowego życia potrzebne jest silne połączenie ciało-umysł, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy uwolnimy się od chronicznego napięcia. To uwolnienie jest niezbędne do uwolnienia nas z wewnętrznych blokad przepływu i wyrażania uczuć. “Kocham ciało, Kocham pracować z ciałem, Kocham patrzeć jak ciało rozkwita, To moje życie. Ciało jest moim ocaleniem. Spełnieniem dla mnie jest życie życiem ciała i doświadczaniem energii w ciele. Uwieńczeniem życia i terapii jest bycie w prawdzie ze sobą. Ja dla mnie jest cielesnym Ja, jedynym Ja które kiedykolwiek poznamy. Zaufaj temu , kochaj to i bądź w prawdzie ze sobą… “   "Pozbawiając serce miłości, narażamy swoje życie na niebezpieczeństwo” – ostrzega dr Lowen. W pogoni za sukcesem człowiek zachodniej cywilizacji traci czasem kontakt z własną naturą, co prowadzi do stresu, licznych chorób i nagłej śmierci. Jak tego uniknąć, wypełniając życie miłością i satysfakcją, o tym jest właśnie ta książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego