Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów (okładka  miękka, 09.2015)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Każdy dzień przynosi nowe okazje do konfliktu. Zarówno w relacjach zawodowych, jak i osobistych powodzenie lub porażka zależą od twojej umiejętności manewrowania w konfliktowych sytuacjach. W książce Powiedz to inaczej, napisanej przez zawodową mediatorkę, Danę Caspersen, a zaprojektowanej przez Joosta Elffersa, którego twórczy geniusz stał także za dziełem 48 Praw władzy, znajdziesz siedemnaście zasad prowadzenia rozmowy o trudnych problemach. Z tego nieocenionego poradnika dowiesz się, jak zmienić nastawienie swojego umysłu, jak wyrwać się z destrukcyjnego kręgu ataków i kontrataków, jak zamienić konflikt w okazję do rozwoju. Wyrafinowana graficznie, pełna przykładów z życia, celnych rad i przejrzyście opisanych ćwiczeń pomagających w sprawdzeniu, czy dobrze opanowałeś lekcję, książka ta nauczy cię prowadzenia konstruktywnego dialogu i znajdowania trwałych rozwiązań.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1110433267
Tytuł: Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów
Autor: Caspersen Dana
Tłumaczenie: Luboński Paweł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-23
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 19 x 236 x 183
Indeks: 17596572
średnia 4
5
3
4
1
3
0
2
1
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
15-11-2015 o godz 11:05 przez: patka
Konflikty to, dla większości z nas, nieunikniony element dnia, tygodnia, czy miesiąca. Stres, nieporozumienie, niechęć do tematu, czy drugiej osoby, to wszystko zmniejsza naszą zdolność do racjonalnego i zadowalającego obie strony rozstrzygnięcia problemu. Dana Caspersen w swojej książce, w niezwykle przystępny sposób, omawia najbardziej efektywne sposoby rozwiązywania konfliktów. Ciekawa forma idzie w parze z klarowną oraz skondensowaną treścią, co razem daje nam świetny podręcznik codziennego użytku!

Książka ta ma bardzo oryginalny projekt, przywodzący mi na myśl świetnie zedytowaną prezentację, za który odpowiedzialny był Joost Elfferson. Proste połączenie bieli, czerwieni oraz czerni, schludna i przemyślana forma oraz prosta grafika ułatwiająca prezentację treści, to wszystko sprawia, że pozycja ta jest niezwykle przyjemna i klarowna w odbiorze. Także jej format średniej wielkości oraz jakość użytych materiałów, sprawia, że lektura ta jest niezwykle miła dla oka.

W książce najważniejsza jest oczywiście jej treść, w czym Dana Caspersen nie zawodzi. Autorka swoje mediatorskie zdolności wykorzystuje do wyrażania zagadnień w sposób jasny i prosty. Pozycja ta nie jest przepełniona informacjami, rozważaniami, czy zaawansowanymi pojęciami dotyczącymi rozwiązywania konfliktów. Dzięki temu jest to książka dla każdego, nawet dla tych, którym trudno jest znaleźć czas na czytanie. Co dodatkowo wpływa na przystępność książki, to zwięzłe rozdziały oraz fakt, że nie musimy od razu czytać całej pozycji (co szczerze powiedziawszy i tak nie powinno zająć dłużej niż dwie godziny).

Mimo, iż książka jest łatwa w odbiorze, a treści w niej zaprezentowane całkiem dobrze zapadają w pamięć, to z pewnością jest to pozycja, do której wygodnie jest co jakiś czas wracać. Polecałabym również zaznaczyć ulubione rozdziały, albo elementy nad którymi najbardziej musimy popracować, gdyż nie wszystkie 17 rozwiązań od razu łatwo jest wcielić w życie ;). Ostrzegam również, że samo przeczytanie tej pozycji nie sprawi, że staniemy się zawodowymi mediatorami, dopiero świadome wdrożenie porad autorki w życie, sprawi, że będziemy mieć większą kontrolę nad naszymi słownymi potyczkami.

"Powiedz to inaczej. 17 zasad rozwiązywania konfliktów" to książka bardzo użyteczna. Dzięki niej otrzymujemy nowe spojrzenie na otaczające nas nieporozumienia, którym nietrudno jest zaradzić, kiedy wie się na co w szczególności zwracać uwagę. Szczerze polecam tę pozycję każdemu, a w szczególności tym, którzy mają już dość bezowocnych i bezsensownych potyczek słownych.

Mój regał z książkami www.patsy-books.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2015 o godz 12:32 przez: Recenzje Ami.
Konflikt większości z nas kojarzy się negatywnie i postrzegany jest jako zagrożenie - zarówno w relacjach zawodowych, jak i osobistych. Późno zauważony lub źle poprowadzony przynosi zazwyczaj więcej strat niż pożytku. Jednak niezgodność poglądów to w rzeczywistości całkiem normalna sytuacja, a nawet można ją twórczo wykorzystać. Oczywiście pod warunkiem nabycia takiej umiejętności, jaką jest sztuka rozwiązywania konfliktów.

W książce "Powiedz to inaczej", napisanej przez zawodową mediatorkę, Danę Caspersen, a zaprojektowanej przez Joosta Elffersa, znalazło się 17 zasad dotyczących właśnie rozwiązywania konfliktów.

Na podstawie tego co znalazło się wśród tych zasad - kluczową kwestią w rozwiązywaniu konfliktów nie jest wbrew pozorom potrzeba zachowania sprawiedliwości czy też potrzeba dostosowania się do istniejących zasad, a okiełznanie towarzyszących im emocji oraz odczucie empatii. Z tego nieocenionego poradnika można dowiedzieć się na przykład:
jak zmienić nastawienie swojego umysłu,
jak trenować umiejętność słuchania,
jak przedstawiać swoje obserwacje i doznania,
jak wyrwać się z destrukcyjnego kręgu ataków i kontrataków,
jak zamienić konflikt w okazję do rozwoju.

Koncepcja tej książki, jej projekt graficzny i redakcja zasługują na uznanie. Wysokiej jakości kredowy papier, kolorystyka bazująca na 3 kolorach: białym, czerwonym i czarnym, a także treść przedstawiona za pomocą schematów i krótkich czytelnych haseł a'la prezentacja multimedialna, plus przykłady zachowania wyjaśnione strona po stronie oraz skonfrontowanie zasad z antyzasadami sprzyjają temu, aby umieszczone wewnątrz reguły i przykłady zachowania łatwiej było zapamiętać.

"Powiedz to inaczej" to zachwycający pod względem graficznym, pełen przykładów z życia, celnych rad i przejrzyście opisanych ćwiczeń innowacyjny poradnik, który pomaga nauczyć się i opanować sztukę prowadzenia konstruktywnego dialogu i znajdowania trwałych rozwiązań, a nawet ją pogłębić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-10-2015 o godz 00:00 przez: ishaed
Bardzo pomocna książka, w której autorka udziela konkretnych rad i wskazówek, dające się łatwo wdrożyć w życie. Są też ćwiczenia, za co daję dodatkowy plus. Nie czytam poradników często, jednak uważam, że niektóre są naprawdę dobre - i ten właśnie zalicza się do tej grupy. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wybór
4.8/5
27,28 zł

Podobne do ostatnio oglądanego