Mirabelka (okładka  twarda, 05.2018)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Mirabelka rosła na podwórku przylegającym do Nalewek. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Nie przetrwała apartamentowca, który powstał w jej miejscu.
To wszystko, czego była świadkiem, zostało opisane w tej niezwykle wzruszającej i sentymentalnej powieści.
Jest jednak nadzieja dla mirabelki – jej pestki zabrał kiedyś do Stanów Zjednoczonych pewien mężczyzna, który chciał mieć tam kawałek Muranowa. Zasadził mirabelkę pod Waszyngtonem, a teraz Muranów stara się przywrócić drzewo na swój teren.

"Mirabelka" to kolejna, po książce "Uśmiech", wyjątkowa powieść dla młodych czytelników autorstwa Cezarego Harasimowicza. Obowiązkowa lektura również dla dorosłych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1200142275
Tytuł: Mirabelka
Autor: Harasimowicz Cezary
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 200
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-05-18
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 172 x 224 x 22
Indeks: 25981971
średnia 4,7
5
31
4
2
3
1
2
0
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-07-2018 o godz 15:10 przez: lithuania07 | Zweryfikowany zakup
Jedna z najlepszych książek dla dzieci i młodzieży, którą zdarzyło mi się przeczytać, a czytam dziecięcej literatury naprawdę dużo. Oryginalna perspektywa postrzegania rzeczywistości wrażliwością mirabelek, umożliwiła w sposób niezwykle subtelny podjąć autorowi tematykę kruchości i ulotności istnienia. W książce zostały podjęte tematy trudne, aczkolwiek w sposób tak łagodny, jak tylko to było możliwe. Z pewnością będzie to mądra lektura dla dziecka, które odbiera świat w sposób wielozmysłowy. Książka jest świetnie zilustrowana, przepełniona zapachami, wrażeniami i odczuciami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-01-2021 o godz 14:02 przez: af | Zweryfikowany zakup
Piękna książka, podejmująca tematykę II wojny światowej opowiadanej z perspektywy drzewa. Z uwagi na tematykę odpowiednia dla dzieci, które samodzielnie czytają. Starannie i estetycznie zaprojektowana szata graficzna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-05-2020 o godz 06:38 przez: Edyta | Zweryfikowany zakup
świetna historia. Polecam małym i dużym. Piękna okładka. Obrazki w środku trochę dziwne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-03-2019 o godz 15:50 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ciekawie napisana, wciągająca i pięknie zilustrowana książka. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
24-11-2018 o godz 07:29 przez: werzak | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka na świąteczny prezent. Pięknie wydana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-07-2021 o godz 12:58 przez: Agnieszka Lech | Zweryfikowany zakup
Piękna opowieść, piękne wydanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-01-2022 o godz 04:10 przez: Barbara Chmielewska | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-11-2018 o godz 09:38 przez: Anonim
www.blogzaczytanejmamy.com zaczytana.mama_books instagram Książka „Mirabelka” Autor Cezary Harasimowicz Wydawnictwo Zielona Sowa Data Premiery 18.05.2018 r. Oprawa twarda Objętość więcej niż sto (książki od 100 do 200 stron) Dla Kogo dla samosi (dzieci w wieku: 6-101 lat) Kategoria wiekowa 9+ Ocena Ogólna Wybitna „Mirabelka” to drzewko, którego żółte owoce są słodkie w smaku, podobne myśli przywodzi na myśl okładka tej książki. Zachęca do zanurzenia się w lekturze i skłania do głębokiej refleksji po przeczytaniu tej poruszającej historii. To opowieść o drzewie, zwyczajnym tylko z pozoru. Drzewie, które jak nikogo innego rozumie dzieci. Mirabelka to przepiękna, pełna nadziei, wiary i miłości opowieść o czasach, miejscach i ludziach, których już nie ma. Opowiada o historii Warszawy, przywołuje pamięć o tamtych ciężkich czasach, które już przeminęły. Książka zabiera nas w podróż do przeszłości i ukazuje nam przedwojenną Warszawę z perspektywy drzewa, o którym pamięć przetrwała. Tę przejmującą historię opowiadają i uzupełniają niesamowite ilustracje, przepełnione zapachami, odczuciami i emocjami. Zostały zapisane na stronach książki dzięki Marcie Kurczewskiej. Opowieści prawdziwej, bo mirabelka rosła naprawdę, a jej autor dorastał w jej cieniu. Poznajcie historię Dorki, Chaima, Maćka i innych. Dzieci , które zrywały owoce z drzewa mamy mirabelki, a później z jej córki. To historia o szczęściu i dramacie, rozpoczynającym się z chwilą nadejścia wojny. Mirabelki, która była świadkiem tych smutnych wydarzeń. Powstanie Getta, zmieniło rzeczywistość, a mirabelka nie rodzi już słodkich owoców. Mieszkańcy chodzący z opaskami z gwiazdą Dawida zostają wywiezieni do obozów, skąd już nigdy nie wracają. Poznajcie losy ludzi ich historie i to co wydarzyło się po wojnie. Zmieniają się pokolenia i problemy, jednak mam wrażenie, że to ciągle ta sama opowieść. Pomimo upływu lat, potrzeby i marzenia ludzi są takie same. Pamięć poprzednich pokoleń nie ginie, wspomnienia i opowieści starszych zachowane w sercu, zostaną z nami na zawsze. Jeśli będziecie kiedyś w Warszawie, udajcie się na Muranów, odnajdźcie mirabelkę i spróbujcie z nią porozmawiać. To mądra pozycja dla nieco starszego dziecka jak i jego rodzica.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-01-2020 o godz 21:59 przez: Monika Ś
Ostatnio czytam sporo książek dedykowanych dzieciom, jedne trafiają do mojego serca, inne nie są w stanie go poruszyć. Jednak już dawno żadna z dziecięcych książek nie uderzyła w moją czułą strunę jak Mirabelka Cezarego Harasimowicza. Tytułowe drzewko rośnie na jednym z warszawskich podwórek, na Nalewkach. Miejsce to określane jest najpiękniejszym w stolicy. Mirabelka dopiero dorasta, nie rodzi jeszcze owoców. To jej mama daje mieszkańcom pyszne i słodkie śliwki, z których robią kompoty lub nadzienie do ciast. Drzewko odwiedza Dorka, dziewczynka prowadząca z nią rozmowy. Przykładając ucho do kory słyszy różne wieści. Dziewczynka dorasta, przestaje słyszeć mowę drzewa, a Mirabelka obserwuje jej życie: miłość, ślub, narodziny dziecka. Drzewko rośnie, a wokół niego zmienia się rzeczywistość. Rozpętuje się wojna, wybucha powstanie, nastaje komunizm, czasy współczesne. Zmieniają się mieszkańcy, nastroje, postrzeganie świata. Książka Cezarego Harasimowicza to wartościowa opowieść ukazująca zmieniającą się historię współczesną. Mirabelka poznaje różne ustroje polityczne, okropieństwa wojny, cierpienie, gorycz wygnania i poczucie wyobcowania. Drzewko cierpi wraz z mieszkańcami Nalewek i wraz z nimi raduje się. Nie potrafi zrozumieć, jak można gnębić kogoś jedynie ze względu na to, że jest inny. Nie rozumie wojen, absurdalności ustrojów, aresztowań za odmienne poglądy. Mirabelka to przede wszystkim wielka lekcja tolerancji oparta na historii. Pierwszymi mieszkańcami Nalewek są Żydzi, ludzie, którzy zadomowili się w Polsce, rozkręcili interesy, założyli tu rodziny. Miejsce, w którym mieli dożyć spokojnej starości stało się gehenną. Całość tej wspaniałej książki uzupełniają piękne, utrzymane w duchu opowieści ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej. Muszę także wspomnieć, że inspirację do napisania tej historii stanowiła książka Hanny Krall, a także reportaże Obecność i Podwórko. Mirabelka to książka, którą powinien przeczytać każdy. Chciałabym, żeby właśnie takie powieści znajdowały się w kanonie lektur szkolnych. Książki wartościowe, uczące historii i tolerancji. Pokazujące jak wielką krzywdę może wyrządzić jej brak. Wszak tytułowa mirabelka nie była uprzedzona do drzew innych gatunków.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-06-2018 o godz 11:57 przez: Anonim
Książka jest przepięknie wydana i to na początku przyciągnęło moją uwagę. Autor opowiada o historii od czasów przed wojną do teraz z punktu widzenia drzewa, które rosło w centrum Warszawy. Bardzo pouczająca, świetnie napisana książka. Cudowne ilustracje! Polecam! Najpierw książkę przeczytała córka, a potem ja przez nią zachęcona.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2018 o godz 14:04 przez: Aniabu
Mirabelka to nie jest bajka. To historia drzewa, które naprawdę rosło na warszawskim Muranowie. Wyjątkowa lekcja historii, dodatkowy plus za nastrojowe ilustracje. Książka dla tych, którzy chcą opowiedzieć dzieciom historię Warszawy, w tym II wojny światowej... Poruszająca, zachwycająca. Dużych wzruszy, młodych zachwyci!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-09-2022 o godz 19:46 przez: instagram.com_prozaczytana
Taką literaturę dziecięcą uwielbiam. Wzruszająca, piękna, momentami wywołująca uśmiech, a innym razem powodująca, że łzy stają w oczach. Historia kilku pokoleń, na których wojna odcisnęła piętno, opowiedziana z perspektywy drzewa mirabelkowego. Książka dla młodszych i starszych - każdy wyniesie z niej wiele dobrego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-09-2018 o godz 19:57 przez: anonymous
Piękna, wzruszająca, idealna dla dużych i małych czytelników. Wspaniała lekcja historii. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2020 o godz 21:06 przez: alex24112
Książka dla młodszego i starszego. Polecam ją absolutnie każdemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Album maluszka Opracowanie zbiorowe
5/5
23,38 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ulubione wierszyki 2-latka Opracowanie zbiorowe
5/5
12,63 zł
19,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ćwiczenia 2-latka. Edulatki Opracowanie zbiorowe
5/5
8,99 zł
9,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Litery z naklejkami. Uczę się i bawię Opracowanie zbiorowe
5/5
8,32 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Przedszkole. Ciekawy świat Opracowanie zbiorowe
4.9/5
7,90 zł
11,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pojazdy. Szukaj i naklejaj Opracowanie zbiorowe
5/5
10,28 zł
14,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego