Julia. Trzy tajemnice (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar.
Jestem potworem Mam nadludzką moc.
Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość.

Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: "Destroy Me" i "Fracture Me".

"Destroy Me", to opowieść Warnera pokazująca, co zdarzyło się pomiędzy akcją pierwszej i drugiej części trylogii.

"Fracture Me", to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się po wydarzeniach opisanych w drugiej części sagi.

Tytuł: Julia. Trzy tajemnice
Seria: Moondrive
Autor: Tahereh Mafi
Tłumaczenie: Kafel Małgorzata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-09-24
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 20 x 134
Indeks: 15299901
 
średnia 4,2
5
18
4
8
3
1
2
2
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
20 recenzji
2/5
15-10-2014 o godz 12:47 aannddzziiaa123 dodał recenzję:
Według mnie ta książka nie odkryła żadnej tajemnicy.
Dwie nowele o Warnerze i Adamie, które nie odkrywają niczego nowego, czego nie można by było się dowiedzieć w informacjach zamieszczonych w trylogii. Dziennika Julii nawet nie przeczytałam, gdy zobaczyłam, że jest to to samo co fragmenty czytane przez Warnera i umieszczone w "Destroy Me". Więc po co w ogóle ta trzecia część z dziennikiem Julii?

Cała trylogia jest dla mnie rewelacyjna, jednak ze smutkiem muszę stwierdzić, że ten dodatek nie jest niczym innym jak tylko zdobyciem dodatkowej kasy, bo przecież fani "Dotyku Julii" na pewno rzucą się na coś "nowego".

Jedynym plusem to jak zwykle piękna okładka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
20-09-2014 o godz 20:17 Sylwia Niemiec dodał recenzję:
Czasami zastanawiam się, czy polskie wydawnictwa to nie są takie nasze prywatne dobre wróżki. Bo żeby dawać kumulację książek oznaczanych przez czytelników jako „must have” w jednym miesiącu? I to we wrześniu! To pewnie dlatego, żeby umilić nam, czytelnikom, życie, osłodzić kolejny rok, pomóc w pożegnaniu słonecznego lata. Doprawdy, to takie miłe! ^_^ Nigdy nie pogardzę psychicznym podbudowaniem. Zwłaszcza, jeśli jest ono niezbędne do przeżycia kolejnych 24 h.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Otwarte po raz kolejny mogłam zanurzyć się w twórczości Tahereh Mafi, powrócić kolejno do świata Warnera, Adama i Julii. Z niecierpliwością odliczałam dni do premiery, a kiedy się okazało, że paczka przyszła te kilka dni wcześniej, nie mogłam się oprzeć, książka pochłonęła mnie bez reszty!

Tak jak już wcześniej wspomniałam, w tym dodatku do serii ukazane są dwie nowele z punktów widzenia głównych męskich postaci oraz dziennik Julki. Zacznę może od samego dziennika, gdyż opisuje on wydarzenia, sytuacje, poprzedzające jej obecność z towarzystwie Warnera, kiedy dziewczyna przebywała jeszcze w szpitalu psychiatrycznym. Oprócz tego zawiera jej refleksje, wspomnienia. To właśnie podczas tych 264 dni pośród czterech ścian powstały te pełne uczuć zapiski.

Jak może się czuć dziewczyna odizolowana od społeczności, zamknięta, pozostawiona sama sobie, porzucona przez własną rodzinę, która się jej wyparła? Jakim trzeba być potworem, żeby zostawić na pastwę losu bezbronną nastolatkę? Julia obarczana była winą za wszystko i wszystkich. Od najmłodszych lat odseparowywana psychicznie od ludzi. Czytając jej dziennik serce się kraje, a łzy płyną falami. Tahereh, posługując się swoim niepowtarzalnym stylem chwyta czytelników w swoją pułapkę, wabiąc nas do niej uprzednio, jak wielki i sprytny pająk małe zagubione muszki. Znów pojawiają te powtarzające się słowa, przekreślane wyrazy, pokazujące nam prawdziwe oblicze, załamania nerwowe, wahania głównej bohaterki. Nie dziwię się, że Warner jeszcze bardziej zakochał się w Julii, nabrał do niej większego ciepła, diametralnie wzrosły jego uczucia do niej (choć i tak już sięgały zenitu). Pewnie sama szalałabym za Julką, gdybym oczywiście nie była hetero…

I Warner. Ach, Aaron Warner Anderson… Czy kiedykolwiek będę miała ciebie dość? Od samego początku polubiłam tego bohatera. Nie dlatego, że pociągała mnie ta jego dark strona, czy perfekcyjny wygląd. Po prostu starałam się go zrozumieć. Dowiedzieć się, dlaczego postępuje tak, a nie inaczej, jaki jest jego tok myślenia, system wartości. Może właśnie dlatego ciągnie mnie do czarnych charakterów. Nie dlatego, że nimi są, tylko dlatego, że fascynuje mnie ich droga jaką przeszli, że znaleźli się akurat w takim położeniu i stali się, kim się stali. Budzi się moja Empatia, bo wyobrażam sobie, ile zła musieli doświadczyć i jak wiele musieli ścierpieć. Warner nie jest wyjątkiem. W „Destroy me”, czyli „tomie” #1,5 Aaron odsłania tę część siebie, którą tak skrzętnie ukrywa przed innymi. Wrażliwy, uczuciowy, samotny. Aż ma się ochotę podejść do niego (ha! gdyby tak się dało!) i go przytulić.

Adam. W pierwszym tomie istna spokojna przystań, w kolejnych częściach coraz częściej bomba zegarowa. Nie powiem, żebym go nie rozumiała. Julia i Warner nie są jedynymi osobami poturbowanymi przez los, Adam także swoje wycierpiał. Dla przypomnienia, Fracture me, nowelka z punktu widzenia Adama opisuje wydarzenia pomiędzy drugim a trzecim tomem. Jestem pełna podziwu dla Kenta, dla jego determinacji. Wiele kłód życie rzucało mu pod nogi i, pomimo, że były też większe kłody, nie upadł, wytrzymywał męki, robił wszystko co mógł, żeby zadbać o Jamesa, swojego młodszego braciszka. Pewnie gdyby nie on, Adam dawno by się załamał, a tak, miał dla kogo walczyć.

„Julia. Trzy tajemnice” przedstawia trzy osoby, skrywające trzy wielkie własne sekrety. Trzy wielkie postacie, walczące z własnymi demonami. Choć istnieją one w zupełnie innym świecie niż nasz, wiele możemy się od nich nauczyć, a przede wszystkim, możemy starać się zapobiec upadkowi ludzkiej cywilizacji, który przez człowieczą chciwość dokonał się w świecie Julii.

Każde słowo Tahereh spijam ze stronic z wielkim namaszczeniem, szacunkiem dla autorki, bo wiem, że nie jest to tylko czcze pisanie. Może i jest to książka, którą określa się mianem młodzieżówki, ale zawiera więcej morałów niż nie jedna książka dla dorosłych.

Tahereh Mafi na długo pozostanie w gronie moich ulubionych autorów. Bo grunt to pisać coraz lepiej, coraz bardziej zadowalać czytelników, podnosić poziom z każdą kolejną książką. Tak właśnie robi Tahereh.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
05-08-2016 o godz 23:37 tygrysica dodał recenzję:
„Nauczyłem się wierzyć, że najbardziej niebezpiecznym człowiekiem jest ten, kto nie odczuwa wyrzutów sumienia. Ten, kto nigdy nie przeprasza i nie szuka przebaczenia. Bo ostatecznie to nasze emocje, a nie czyny, sprawiają, że jesteśmy słabi.”

Każdy szanujący się fan trylogii „Dotyk Julii” wydaje się być zobowiązany sięgnąć po książkę „Julia. Trzy tajemnice” będące dodatkiem do trylogii, który składa się z dwóch nowelek: „Fracture Me” i „Destroy Me” oraz z fragmentów dziennika Julii. Dlatego pełna nadziei i pozytywnego nastawienia bezzwłocznie po przeczytaniu całej trylogii postanowiłam zabrać się za niego, aby móc jeszcze chwilę spędzić z cudownym Warnerem i Julią.
„Destroy Me” to historia opowiadana z perspektywy Warnera, odbywająca się po ucieczce Julii i Adama z siedziby komitetu . Poznajemy tutaj całkowicie inną stronę Aarona, która okazuje się być jeszcze smutniejsza oraz bardziej osamotniona niż ta jaką do tej pory poznaliśmy. Jako zagorzała fanka Warnera i wszystkiego co go dotyczy, muszę przyznać, że nie spodobała mi się ta jego odsłona, ponieważ z fajnego, walecznego, choć samotnego faceta, radzącego sobie z każdymi przeciwnościami jakie los zsyła na niego, stał się zagubionym, depresyjnym chłopcem usilnie trwającym w swojej niedoli. Uważałam go za genialną postać dopóki nie poznałam jego myśli i gorzej chyba być nie mogło…
Natomiast „Fracture Me” to wydarzenia opowiadane z perspektywy Adama skupiające się na jego emocjach oraz ogromnej potrzebie chronienia innych, zwłaszcza swojego młodszego brata Jamesa. Była to niesłychanie nudna historia, niewnosząca nic nowego do jego postaci ani wydarzeń rozgrywających się w trylogii. Sprawiła jedynie, że przestałam darzyć Adama jakąkolwiek sympatią. Nawet tą najmniejszą.
Co do dzienników Julii to można to skwitować dwoma słowami: zupełnie niepotrzebne. Wszystkie fragmenty z niego pochodzące pojawiły się już we wcześniejszych tomach, a teraz jedynie autorka uporządkowała i spisała je po kolei, a następnie umieściła na końcu Julii i jej trzech tajemnic, których swoją drogą nie poznaliśmy.
Wielka szkoda, że Tahereh Mafii postanowiła ulec nowej modzie pisania tych samych wydarzeń z perspektywy innego bohatera. Nic niewnoszące do fabuły wydarzenia oraz te same, powtarzające się dialogi sprawiły, że książkę ukończyłam z wielkim wysiłkiem, a na dodatek byłam znudzona i wielce rozczarowana. Może jest to wina tego, że zabrałam się za nią dopiero po przeczytaniu całej trylogii zamiast po sekrecie Julii tak jak powinnam, choć nie wydaje mi się, aby to coś zmieniało, ale może jednak czymś to zawiniło.
Chciałabym wam polecić tą książkę, gdyż bardzo lubię tą trylogie, ale nie mogę tego zrobić. Osobiście nie znalazłam jej ani jednego plusa (oprócz pięknej okładki), dlatego śmiało mogę powiedzieć, że jeśli nie przeczytacie „Julia. Trzy tajemnice” to nic się nie stanie.

Aleksandra
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-11-2014 o godz 20:14 pff dodał recenzję:
Bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam, że wydawnictwo Otwarte postanowiło wydać te dwie nowelki z serii „Dotyk Julii”, gdyż chciałam je przeczytać jak tylko skończyłam trylogię.

„Nauczyłem się wierzyć, że najbardziej niebezpiecznym człowiekiem świata jest ten, kto nie odczuwa wyrzutów sumienia. Ten, kto nigdy nie przeprasza i nie szuka przebaczenia.” - Destroy Me

„Destroy Me” to opowieść Warnera, pokazująca wydarzenia mniej więcej w okresie pomiędzy pierwszą a drugą częścią trylogii. Ta nowelka podobała mi się najbardziej ze wszystkich. Od początku polubiłam tego bohatera, gdyż starałam się go zrozumieć, dowiedzieć dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej. W tej nowelce Aaron odsłania swoje prawdziwe oblicze, które ukrywa przed wszystkimi, a zwłaszcza swoim ojcem. Dowiadujemy się też dlaczego Julia go tak zafascynowała.

„Fracture Me” to historia opowiadana przez Adama, rozgrywająca się w czasie końcówki drugiego tomu i trochę po niej. Nie wnosi zbyt wiele do całej trylogii, gdyż wiemy o tym od Julii. W głównej mierze pokazuje jego uczucia do jego brata Jamesa oraz stosunki z przyjaciółmi.

„Życie jest jak chmura.
Może przybrać miliony kształtów i rozmiarów, nie dając żadnych gwarancji ani pewności, nie okazując zrozumienia człowiekowi, który mówi swojemu dziecku, że będą puszczać dziś latawiec, nie zważa na dziewczynkę, która liczyła dziś na słońce, niczego nie obiecuje znużonemu światu, którego potrzeby potrzeby potrzeby są dziś zbyt liczne.
Takie jest życie.
Czasem pełne i puszyste, płynące, a czasem ciemne i wściekłe i wypłakujące złość i furię i zemstę i odwet.
To męka
To cierpienie
To dar, lekcja, upomnienie.
Bo dopiero gdy minie burza, kiedy łzy zasilą rzeki, zaleją ziemię i zmyją z niej zło zgliszcza zniszczenie i zgniliznę dopiero wtedy
dopiero wtedy wyjrzy słońce
uśmiechnie się do nieba
i ośmieli się zaświecić.” - Dziennik Julii

Dziennik Julii zawiera wspomnienia naszej głównej bohaterki sprzed poznania Warnera i Adama, gdy jeszcze znajdowała się w szpitalu psychiatrycznym. Dzięki temu dziennikowi poznajemy dogłębniej jej refleksje i to co przeżyła. Szkoda tylko, że prawie połowa tego pamiętnika pojawiła się we wcześniejszej noweli „Destroy Me”. Znowu pojawiają się te przekreślone zdania, ten język który potrafi ująć za serce i pokazujący załamania i wahania Julii.

„Julia. Trzy tajemnice” pokazuje trzy różne osobowości walczące ze swoimi wewnętrznymi demonami. Tahereh Mafi dzięki tej serii stała się jedną z moich ulubionych autorek. Każda jej książka, pomimo określania jej młodzieżówkami zawiera wiele morałów. No i plusem są jeszcze przepiękne okładki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
28-08-2015 o godz 13:43 Julia Alaska dodał recenzję:
Zostałam przeklęta Mam niezwykły dar
Jestem potworem Mam nadludzką moc
Jestem narzędziem zniszczenia Będę walczyć o miłość

Specjalny dodatek do bestsellerowej trylogii Tahereh Mafi – nowa książka o losach Julii. Zawiera niezwykły pamiętnik głównej bohaterki, dzięki któremu dowiemy się, co poprzedziło wydarzenia opisane w pierwszym tomie, oraz dwie nowele: Destroy Me i Fracture Me.

Julia. Trzy Tajemnice to zbiór trzech nowelek ze świata Dotyku Julii. Pierwsza z nich dotyczy Warnera i jest opowiadana pomiędzy pierwszym i drugim tomem. Druga z nich, Fracture Me jest opowiadana z punktu widzenia Adama mówi o wydarzeniach rozgrywających się pod koniec drugiej części. Trzecia część książki jest to Dziennik Julii.

Pierwsza nowelka, czyli Destroy Me bardzo mi się podobała. Opowiadanie zaczyna się zaraz po ucieczce Julii i Adama do Punktu Omega. Dzięki temu, że historia pisana jest z punktu widzenia Aarona miałam szanse lepiej poznać jego uczucia względem Julii. Do tego dowiedziałam się kilku prywatnych informacji o Warnerze - między innymi, chłopak jest perfekcjonistą. Ta nowelka zdecydowanie najbardziej mi się podobała, no bo wiecie, Team Warner!

Druga część książki pisana była z perspektywy Adama. Ta historia podobała mi się znacznie mniej niż poprzednia. Jednak miło było zajrzeć do jego głowy i poznać uczucia Adama względem swojej "dziewczyny". Jedną dość smutną rzeczą jest to, że Kent chyba nie był gotowy na stały związek, ponieważ w przeciwieństwie do Warnera nie poświecił by wszystkiego dla Julii. No, ale nie mogę zaprzeczać, cieszę się z takiego obrotu spraw.

Dziennik Julii to trzecia nowelka i muszę powiedzieć, ze nie znalazłam ta nic nowego. Wszystkie fragmenty tekstu napisanego przez główną bohaterkę pojawiały się już, może nie w całości, ale w kawałkach. Myślę, jednak, że Fracture Me było gorsze ze względu na bohatera opisującego.

Więc tak, książka mnie nie zachwyciła. Tak na dobrą sprawę tylko pierwsza nowelka mi się podobała. Reszta zawiodła. Jeśli jesteście ogromnymi fanami to sięgnijcie, może Wam bardziej przypadnie do gustu. Ale jeśli przeczytaliście trylogię i jesteście obojętni to ten dodatek może tylko jeszcze bardziej popsuć Wam zdanie o historii Julii, Warnera i Adama.

~ A.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Otwartemu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
13-11-2017 o godz 22:19 Dorota dodał recenzję:
Po przeczytaniu pierwszej części byłam zachwycona. Zaskoczyło mnie jednak zakończenie, poszperałam i odkryłam, że to nie koniec, są inne części plus dodatek. Osobiście nie lubię tego typu książek, jednak.. wszystko już wydane, nawet dodatek, nic tylko zamawiać. Trzy tajemnice traktowałam właśnie jako dodatek i przeczytałam na końcu, jakie było moje rozczarowanie tą częścią. Opowiadania z pkt. widzenia Wernera i Adama kończą się w najciekawszych momentach, to co opisane można było wpleść we wcześniejsze części, pamiętnik Juli był już wcześniej przytaczany.. Jeżeli ktoś planuje przeczytać cała serie, łącznie z "dodatkiem", radzę zmienić kolejność i przeczytać przed DAREM JULII, może coś pomoże. Ja czuje się rozczarowana i trochę oszukana przez autorkę. Jak to z seriami bywa czekam na dalsze części zapowiedziane na marzec 2018 i na szybkie przełożenie na język polski..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-02-2015 o godz 21:09 Patka dodał recenzję:
Moim zdaniem ta cała seria jest fantastyczna . Dodatek od razu mnie zaintrygował , więc zamówiłam go w mgnieniu oka . Niestety jak go dostałam nie spodziewałam się , że będzie taka krótka . Pisząc , że zawiera tak jakby 3 dziennik - pamiętniki , pomyślałam sobie , że te 300 stron będzie mieć , ale niestety zawiodłam się . Mam nadzieje , że autorka wynagrodzi mi , albo nam , to tym , że napisze kolejną serie , albo dalej będzie nawiązywać do tej . Chciałabym , aby dokończyła te ,,pamiętniki " z punktu widzenia Aarona , Adama i mogłaby dodać coś nowego . Mam nadzieję , że w krótki czasie ukaże się jakaś książka autorstwa Tahereh Mafi . I proszę , aby wydawnictwo nie zwlekało z przetłumaczeniem tego pięknego języka .

Pozdrawiam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2014 o godz 20:41 Magdalena Przyklęk dodał recenzję:
O noweli Destroy Me dowiedziałam się ponad rok temu. Od razu chciałam ją przeczytać . Niestety nie była wtedy dostępna w języku polskim. Postanowiłam więc poczekać. O pozostałych nowelach ( Fracture Me i Dziennik Julii) wcześniej nie słyszałam.
Oczywiście książkę dorwałam gdy tylko wyszła. Pochłonęłam ją w ciągu paru godzin. I nie zawiodłam się. Dzięki tej książce jesteśmy w stanie lepiej poznać głównych bohaterów serii- Warnera, Adama i Julię. Poznajemy ich perspektywę i sposób myślenia. Zmieni to wszystko co do tej pory myśleliście o nich myśleliście. Książka jest niezwykle intrygująca i ciekawa. Polecam wszystkim fanom serii.:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-10-2014 o godz 00:00 Frojnd dodał recenzję:
Moja siostra jest wielką fanką tej autorki i ma kilka książek u siebie w pokoju. Zrobiłem jej prezent na urodziny i kupiłem ten tytuł. Na sam widok jak tylko zobaczyła tę powieść to aż jej się oczy zaświeciły :D Gdy tylko przeczytała powiedziała mi, że dawno tak fajnego prezentu ode mnie nie dostała i pożyczyła go koleżance. Piszę to dla takich jak ja, którzy miewają czasem problem z kupnem odpowiedniego prezentu dla siostry :P
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-09-2014 o godz 00:00 Janinka23 dodał recenzję:
Uwielbiam serię z Julią i bardzo jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy tej bohaterki- odliczam już z niecierpliwością dni do premiery! Jestem absolutnie zakochana w pisarstwie Tahereh Mafii a ta część może być naprawdę dobra bo według zapowiedzi czytelnicy dzięki niej uzupełnią luki oraz dowiedzą się dużo więcej na temat samej bohaterki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-11-2014 o godz 00:00 Sorersolai dodał recenzję:
Przeczytałam całą trylogię, więc nie mogłam nie przeczytać tego dodatku :). Nie spodziewałam się, że będzie równie interesujący jak wszystkie części cyklu. Obawiałam się, że pamiętnik będzie raczej nudnym potwierdzeniem, tego co było w trylogii, okazało się jednak, że to świetna książka, która ma swoje tajemnice :), rewelacja. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-10-2014 o godz 00:00 ForJolly dodał recenzję:
Książka nie stanowi odkrycia, nie pojawia się tu żadna tajemnica ani zwrot akcji, to raczej uzupełnienie serii, kilka dopowiedzeń, wyjaśnień. Taki dodatek, który warto przeczytać, zwłaszcza jeśli poznało się polubiło wszystkie częsci serii. Dla mnie ciekawe dopełnienie choć spodziewałam trochę więcej. Polecam fanom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-08-2014 o godz 00:00 HolyMira dodał recenzję:
Nie wiem, czy ktoś z Was zetknął się z twórczością Tahereh Mafi. Ja przeczytałam dwie książki jej autorstwa i uważam, że są najlepsze ze wszystkich dotychczas przeczytanych. Dlatego z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę opowieści o Julii. Zachęcam do przeczytania całej trylogii, bo jest kapitalna!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-12-2014 o godz 00:00 Needless dodał recenzję:
Trzy tajemnice to uzupełnienie serii i pokazanie historii z perspektywy innych bohaterów. Przeczytałam w jeden dzień i znowu zatęskniłam za światem Julii, za godzinami, kiedy nic się nie liczyło tylko pochłani9anie kolejnych kartek... Smutno teraz :( Znacie może książkę podobną do Julii choć trochę???
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-10-2014 o godz 21:58 anonymous dodał recenzję:
Traktowałam to jako dopełnienie trylogii... Ciekawie było przeczytać perspektywę Warnera i Adama. Pamiętnik Dzięki pamiętnikowi Julii można było się dowiedzieć przez co przechodziła i zrozumieć jej postać w całości. Dla każdego kto czytał trylogię będzie to na pewno wisienka na tak zwanym torcie :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-10-2014 o godz 00:00 RajnaBird dodał recenzję:
Uwielbiam tą serię, więc ukazanie się tego dodatkowego tomu przyjęłam z największą radością i już nie mogłam się doczekać kiedy zagłębię się w lekturze. W tym cyklu jest coś, co nie pozwala się oderwać od czytania. Serię o Julii polubiłam także ze względu na bohaterów. Polecam :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-12-2014 o godz 09:47 Look for unique dodał recenzję:
To jest jak rozrywanie serca na nowo. Bo skończyłam serię i to była seria, którą pokochałam i do której już nie chciała wracać. A po tych opowiadaniach znów zapragnęłam być w świecie Julii i znów czuć te ciarki na skórze gdy czytam jej historię. Proszę o więcej!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
20-01-2015 o godz 15:15 Kinga Marcinkowska dodał recenzję:
Dodatek do trylogii o Julii. Zawiera krótkie opowiadania z perspektywy Adama- po wojnie, w której stracił Julię, Aarona- po tym jak został postrzelony przez Julię oraz dziennik Julii - kiedy była przetrzymywana przez Wernera.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
08-03-2018 o godz 08:58 Anonim dodał recenzję:
książka ma wiele ciekawych wątków,które ciągną się w niesamowicie ciekawy sposób.Bohaterzy są przedstawieni jako osoby pełne charakteru.Polecam i zapewniam,że nikt kto po nią sięgnie nie będzie tego żałował.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-07-2016 o godz 05:18 Edyta Podłęcka dodał recenzję:
Polecam ta książkę bardzo odmieniła moje życie I moje spojrzenie na swiat
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Mafi Tahereh

Dotyk Julii Tahereh Mafi
okładka miękka
4.6/5
(4,6/5) 36 recenzji
Dar Julii Tahereh Mafi
okładka miękka
4.8/5
(4,8/5) 31 recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Napisz i spal Sharon Jones
4.5/5
25,88 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday Hoover Colleen
5/5
30,73 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sen o okapi Leky Mariana
4.6/5
30,74 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabijaj uważnie Dusse Karsten
4.4/5
30,73 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Marionetka Jurga Paulina
4.8/5
27,31 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Materiał na chłopaka Hall Alexis
4.5/5
30,51 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us Hoover Colleen
4.7/5
38,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ugly love Hoover Colleen
4.6/5
25,27 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pestki Ciarkowska Anna
4.4/5
27,65 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Layla Hoover Colleen
4.4/5
29,30 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Smak zdrowia Maciąg Agnieszka
5/5
52,26 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late Hoover Colleen
4.4/5
25,27 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom ciało. Home body Kaur Rupi
4.5/5
29,90 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.