Goebbels dzienniki (1923-1939). Tom 1 (okładka  twarda, 04.2013)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować


W jaki sposób Joseph Goebbels (1897-1945), niesławny minister propagandy i oświecenia publicznego III Rzeszy, a w ostatnich godzinach życia jej kanclerz, doszedł do swych poglądów i osiągnął taką pozycję w czasach rządów Hitlera? Jak kształtował i realizował politykę nazistów? Jedyne w swoim rodzaju, tyleż pasjonujące, co wstrząsające studium psychologiczne, kopalnia wiedzy o kulisach władzy i wyjątkowy przyczynek do zrozumienia mechanizmów hitlerowskiej propagandy. Wyboru z 29 tomów dzienników Goebbelsa, ze specjalnym uwzględnieniem spraw polskich, dokonał znany polski historyk, profesor Eugeniusz Cezary Król.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1076205317
Tytuł: Goebbels dzienniki (1923-1939). Tom 1
Autor: Goebbels Joseph
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 812
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-04-17
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 184 x 46 x 238
Okres historyczny: XX-lecie międzywojenne (1918-1939)
Indeks: 13315016
średnia 4,4
5
6
4
2
3
1
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
11-08-2015 o godz 11:43 przez: wojwes | Zweryfikowany zakup
Szok. Wiedziałem jak to się kończy, ale teraz już wiem jak się zaczęło.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-07-2016 o godz 20:17 przez: Triskel
"Goebbels. Dzienniki. Tom 1: 1923-1939" to pozycja kontrowersyjna i nietuzinkowa. Pokazująca życie człowieka chorego psychicznie i niestabilnego emocjonalnie. Lektura nie należy do łatwych i przyjemnych, dlatego na pewno przeznaczona jest dla starszego czytelnika. Joseph Goebbels obszernie i szczegółowo opisuje Polskę i Polaków, niejednokrotnie trafnie. Miejscami nie łatwa lektura potrafi co wytrwalszym czytelnikom dać ogromną frajdę z lektury i wzbogacić ich o kolejna porcję wiedzy.

Dzienniki spisywane przez okrutnego ministra propagandy III Rzeszy, pokazują, że osoby będące w ścisłym otoczeniu Hitlera były postaciami tak inteligentnymi jak szalonymi. Goebbels na kartach dziennika pokazuje, że dobrze znał i rozumiał poczynania Józefa Piłsudskiego, co czyniło go jeszcze groźniejszym wrogiem Polski. Pierwszy tom zapisków nazisty nie raz potrafi porządnie zszokować i stać się prawdziwą kopalnią wiedzy dla osób pasjonujących się tamtym okresem historycznym. Osobnik pełen sprzeczności i skrajnych zachowań miał ogromny wpływ na losy wielu ludzi. Ze spisanych przez niego 29 tomów dzienników profesor Eugeniusz Cezary Król wybrał te najciekawsze i najbardziej dotyczące spraw polskich. Nie raz podczas czytania, aż można złapać się za głowę jak ktoś taki mógł dojść tak daleko na szczeblach kariery. Widocznie Hitler lubił i potrzebował otaczać się ludźmi swojego pokroju.

Pozycja ta dostarcza ogromnej porcji wiedzy z zakresu kształtowania się polityki nazistów. Jak i postaci samego autora kontrowersyjnych dzienników. Zakulisowe poczynania jednego z najbardziej znanych nazistów zostały opisane ciekawie i z dbałością o najmniejsze detale. Goebbels był człowiekiem ambitnym i nie przyjmującym od nikogo krytyki. Posiadał sporą rodzinę, żonę i kilkoro dzieci, dla których był surowym lecz dbającym ojcem. Dla wrogów politycznych był bezlitosny i nie miał żadnych skrupułów w dochodzeniu do upragnionych celów. Miejscami ciężki język, sprawia, że książkę czyta się trudno. Nadrabiając ciekawymi informacjami i licznymi ciekawostkami z życia Goebbelsa i jego najbliższego otoczenia. Z pewnością sięgnę po kolejny tom, gdyż moja ciekawość została dopiero rozbudzona.

"Goebbels. Dzienniki. Tom 1: 1923-1939" to dzienniki wilka w owczej skórze, publicznie był okrutnym katem, aby w domu rodzinnym grać kochającego męża i ojca. Dzięki lekturze dowiemy się choćby dlaczego Goebbels był tak mocno zafascynowany postacią Hitlera oraz przeczytamy o mobilizacji wojennej Niemców przed atakiem na Polskę. Nie łatwa lektura potrafi dać sporą satysfakcję i choć w pewnym stopniu przybliżyć do zrozumienia jak to było możliwe, że w człowieku może pomieścić się taka ilość nienawiści i okrucieństwa. Po kolejne tomy również z chęcią sięgnę, aby oddać się ponownie lekturze kontrowersyjnych dzienników. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-08-2013 o godz 23:03 przez: Dominika Fijał
Jak czyta się „Dzienniki” Josepha Goebbelsa? Trzeba przyznać, że całkiem nieźle. Prof. Król opatrzył dziennik obszernym wstępem i olbrzymią ilością przypisów, by czytelnik mógł korzystać z tego źródła w odpowiedni sposób.Teksty Josepha Goebbelsa pokazują dokąd może sięgać propaganda totalna. Nie jest to Dziennik, który dałoby się pochłonąć w kilka chwil. Przyznam, że czytałam go niemal dwa miesiące. Co jakiś czas Goebbels odrzucał mnie swymi poglądami. Wtedy odkładałam książkę, by wkrótce do niej powrócić. Ciekawa też byłam prywatnego życia „małego doktora”. Niewiele o nim wspomina. Jednak otrzymujemy pewne aluzje świadczące o jego romansie z czeską aktorką Lidią Baarovą. Autor opisuje swój kryzys małżeński, wspomina o narodzinach kolejnych dzieci. Najwięcej jednak mówi o polityce. Daje obraz czasów międzywojnia z punktu widzenia nazisty. Zaskoczyło mnie na przykład uwielbienie Goebbelsa wobec Piłsudskiego. Takich ciekawostek otrzymujemy sporo. Warto się im przyjrzeć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-09-2016 o godz 00:00 przez: tricia | Empik recenzuje
Fascynująca pozycja dla wszystkich zainteresowanych historią drugiej wojny światowej. Zastanawia mnie jak to się dzieje, że społeczeństwo daje się prowadzić tego rodzaju jednostkom: zapiekłym, zakompleksionym i okrutnym. Dyskretny urok psychopatii po prostu. Brakuje mi co prawda niektórych fragmentów. Chętnie bym przeczytała również część dotyczącą życia prywatnego. Bardzo cenną część książki stanowią przypisy: pełne wartościowych informacji. Nas Polaków zainteresują tez na pewno fragmenty dotyczące zdania ministra propagandy na temat polaków. Reasumując: godna uwagi pozycja zarówno dla zainteresowanych historią jak i socjologią
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-05-2016 o godz 00:00 przez: Jagoda Przybylska | Empik recenzuje
Pozycja o tyle cenna i interesująca jednocześnie, bo pokazuje jak rodziło się nazistowskie zło, jakie miało korzenie, co na nie wpłynęło i co je ukształtowało. Lektura ciekawa, lecz wieje od niej grozą, jest przejmująca, tym bardziej że autentyczna. Ten owy realizm dodatkowo mocno działa na wyobraźnię. W dziennikach Goebbelsa znajdziemy wiele odpowiedzi dotyczących genezy powstawania polityki i propagandy nazistowskiej, poprzez te dzienniki poznajemy też bardzo wyraziście postać Goebbelsa, jego mentalność, charakter. Niesamowita lektura, daje szersze spojrzenie na historię przedwojenną i wojenną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-03-2016 o godz 00:00 przez: Sebastian Kamiński | Empik recenzuje
Uwielbiam wszystkie książki, które swoja tematyką nawiązują właśnie do historii. Tym badziej chętnie sięgnąłem po tę propozycję. "" Dzienniki Goebbelsa"" to jedno z najbardziej obszernych i wiarygodnych źródeł, dzięki którym możemy poznać cele, które kierowały nazistami. Ja wcześniej nie spotkałem się z żadnymi dokumentami, które podejmowałyby tę tematykę. Brawo dla autora, który wybrał moim zdaniem, ten najbardziej ciekawy dziennik, ponieważ oprócz reflekcji Goebbelsa, możemy odnaleźć w nich odniesienie do spraw Polskich. Lektura jest bardzo ciekawa. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-10-2013 o godz 00:00 przez: Paneteric | Empik recenzuje
"Dzienniki Goebbelsa" to jedno z najbardziej obszernych i wiarygodnych źródeł, dzięki którym możemy poznać cele, które kierowały nazistami, szczegółowy proces rodzenia się ich polityki. Przez pryzmat samego Goebbelsa rysuje się obraz postrzegania Polski i Polaków przez nazistów. Książka rzeczywiście ma momenty, przez które nie da się przebrnąć i trzeba ją odłożyć na półkę, by powrócić za dzień, czy tydzień, jednak uważam, że jest warta przeczytania. Sama z pewnością sięgnę po kolejny tom, jeśli wyjdzie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-05-2015 o godz 00:00 przez: Gabrysia Hucik
Profesor Eugeniusz Cezary Król wykonał naprawdę dużą pracę, której efekty stanowią bardzo ciekawe źródło historyczne. Jeśli ktoś interesuje się historią, a w szczególności III Rzeszą, będzie to dla niego niezwykle interesująca pozycja. Z pewnością nie jest to łatwa książka, ale zdecydowanie warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gdzie śpiewają raki
4.8/5
25,33 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Potęga podświadomości
4.5/5
22,43 zł
29,90 zł
17,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdzie śpiewają raki
4.8/5
30,16 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Duma i uprzedzenie
4.8/5
53,91 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cudowna moc miłości
4.8/5
32,33 zł
44,90 zł
26,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Emma
4.8/5
53,91 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Perswazje
4.8/5
44,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Prawdziwe kolory
5/5
30,87 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Uczta
5/5
38,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielki Gatsby
4.5/5
29,75 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego