Czarny łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń (okładka  twarda, 01.2015)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Czarne łabędzie”, to wydarzenia niezwykle rzadkie, znajdujące się na samym krańcu ogona rozkładu prawdopodobieństwa, ale wywierające olbrzymi wpływ na otoczenie i świat. Taleb zajmuje się istotą zmienności i kalkulowaniem ryzyka w czasach, w których nie można w sposób mechaniczny przewidywać przyszłości.

Taleb twierdzi, że na „czarne łabędzie” można się przygotować. Podkreśla jednak, że to nie tylko katastrofy w rodzaju ataku terrorystów na USA 9 września 2001 r., którego bezpośrednim następstwem były m.in. wojny w Iraku i Afganistanie, czy krachu giełdowego, który nastąpił w 2008 r. po upadku banku Lehman Brothers. „Czarny łabędź” to także - wg Taleba - rozwój Internetu.

Według autora książki, ludzie najczęściej nie potrafią w odpowiedni sposób reagować na „czarne łabędzie”. Koncentrują się na przeszłości, próbując zrozumieć, gdzie doszło do błędu i tworzą modele postępowania na przyszłość, na podstawie minionych wydarzeń. To nie działa. A ponieważ przed „czarnymi łabędziami” nie da się uchronić, lepiej zmienić sposób myślenia i spróbować się na nie… uodpornić.

Książka Nassima Taleba to ważna lektura dla wszystkich tych, którzy prowadzą biznes w czasach, gdy nie sposób wdrażać w życie długookresowych strategii oraz dla każdego, kto chce lepiej rozumieć otaczającą go rzeczywistość.

ksiazka
ID produktu: 1100295570
Tytuł: Czarny łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń
Tytuł oryginalny: The Black Swan
Seria: Refleksje
Autor: Taleb Nassim Nicholas
Tłumaczenie: Siara Olga
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 624
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-01-21
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Indeks: 15437877
średnia 5
5
6
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
30-12-2015 o godz 22:05 przez: Krzysztof K | Zweryfikowany zakup
Jeśli jesteś menadżerem, właścicielem firmy, jeśli musisz codziennie analizować i podejmować dziesiątki właściwych decyzji i jeśli działasz już jakiś czas i masz utarte ścieżki postępowania oraz wykonujesz / planujesz jakieś działania na podstawie powtarzających się zdarzeń... UWAŻAJ !!! W każdej chwili Czarny Łabędź może Cię zaskoczyć !!! Teoria, która pomaga lepiej zrozumieć przełomowe momenty w historii świata. Autor tej książki Taleb Nassim Nicholas jest na pierwszy rzut oka bardzo kontrowersyjny w swoich wycieczkach intelektualnych oraz nie darzy pewnej grupy zawodowej szacunkiem ale jego przemyślenia w większości przypadków trafiają w sedno poruszanych tematów. Książka spowodowała we mnie, że na część tematów patrzę teraz pod zupełnie innym kątem co jak sądzę, pozwoli w przyszłości podejmować zdecydowanie bardziej trafne decyzje w życiu prywatnym jak i zawodowym... Gorąco polecam...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-09-2016 o godz 00:00 przez: haalder | Empik recenzuje
W książce mamy ekonomię podaną w prosty i życiowy sposób, wszystko to co istotne w tej dziedzinie znalazło się w książce autorstwa Nassima N. Taleba. Książka wartościowa tym bardziej, że Taleb ma wszechstronną wiedzę a także dar lekkiego, przystępnego jej przekazywania. Dobra pozycja dla studentów ekonomii, ale i tych, których pasjonuje ta tematyka lub chcą wiedzieć więcej, rozumieć zjawiska które mają związek z ekonomią i gospodarką. Książkę Nassima N. Taleba jak najbardziej polecam, dużo z niej się dowiedziałem ale i wiele uświadomiłem o dzisiejszej rzeczywistości ekonomicznej w Polsce i na świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-07-2016 o godz 00:00 przez: Paweł Borczyk | Empik recenzuje
Trudne czasy wymagają nie tylko wiedzy, ale i pewnej intuicji w podejmowaniu wszelkich działań czy jakichkolwiek decyzji. Czarny łabędź jest dobrą książką, autor zawarł w niej cenną i przystępną wiedzę dla dyrektorów i menadżerów, szczególnie jeśli mówimy o kwestiach finansowych. Sam też mogłem się przekonać w trakcie trwania swojej pracy zawodowej, że nawet wszechstronna wiedza to nie wszystko, liczy się też w dużym stopniu umiejętność przewidywania czy wiązania ze sobą pewnych zjawisk czy procesów. Książka Taleba w dużym stopniu w tym pomaga, pomaga także odnaleźć się w trudnej sytuacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-04-2020 o godz 00:00 przez: IliaJankowski | Empik recenzuje
Tytuł tej książki "Czarny łabędź" wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z niezwykle rzadką fabułą. Muszę powiedzieć, że ta książka mnie zaskoczyła, ponieważ nie spodziewałam się naprawdę takiej fabuły. Wszystko mi się w tej książce podobało. Chyba nie zmieniłabym w niej nic. Bardzo mi się podobało, w jaki sposób autor prowadzi również fabułę. Jest ona zaskakująca i naprawdę niebywała. Całość zmierza do punktu kulminacyjnego, który jest zaskakujący i nieprzewidywalny. Jeżeli zdecydujecie się sięgnąć po tę książkę to na pewno nie będziecie żałowali. Polecam, bo warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-01-2015 o godz 00:00 przez: jegendon
Przyznam, że pojęcie "czarnego łabędzia" nie było mi dotychczas znane, tymczasem jest ono niezwykle ciekawe i bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Książka jest o tyle interesująca, że w sposób przystępny przybliża całokształt zagadnień związanych z pojęciem "czarnego łabędzia". Niezwykle dogłębna analiza, przydaje się nie tylko np. w strategiach biznesowych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-01-2015 o godz 00:00 przez: Cooluter
Muszę powiedzieć, że książka ta bardzo mnie zaintrygowała. Z racji, że planuję założyć swoją własną firmę pomyślałem, że ta książka może poszerzyć moją wiedzę. Tytuł napisany jest prostym i zrozumiałym językiem, który dotrze na pewno do każdego czytelnika, a spora ilość rad i przykładów daje sporo do myślenia. Jestem zadowolony, że się na nią skusiłem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-06-2015 o godz 00:00 przez: Mateusz Kasprzak
Doskonałe i przenikliwe źródło wiedzy o dzisiejszym świecie, nie zawsze poddającemu się prostym wyjaśnieniom. Autor posiada wszechstronną wiedzę i potrafi ją przekazać w sposób przejrzysty, operując nawet bardziej złożonymi zagadnieniami. Z tej publikacji płynie cenna nauka, by być bardziej świadomym niektórych zjawisk.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-02-2015 o godz 00:00 przez: CountryAver
Kupiłem tę książkę, ponieważ czytając notkę wydawniczą do niej wydała mi się bardzo interesująca. W rzeczywistości też taka była. "Czarny łabędź" zawiera wiele cennych informacji o samym zjawisku jak również o tym jak się można na niego przygotować. Pomaga też wszystkim tym, którzy prowadzą swój własny biznes.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-06-2015 o godz 00:00 przez: Stanisław Witkowski
To chyba pierwsza tak znakomita publikacja o tej tematyce, zwłaszcza, że N. N. Taleb jest niekwestionowanym autorytetem w swojej dziedzinie. Jego książka pozwala zrozumieć wiele zjawisk ekonomiczno - społecznych jakie mają miejsce we współczesnym świecie, zaś sam styl pisania Taleba może zainteresować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-03-2015 o godz 00:00 przez: Paweł Wiśniewski
Bardzo interesująca książka po którą na pewno warto sięgnąć. Ta lektura znakomicie sprawdzi się na dzisiejsze trudne, pełne zawirowań czasy. Czarny łabędź w ciekawy sposób tłumaczy wiele zjawisk ze współczesnego świata i daje pogląd na szereg zagadnień które w równy sposób dotykają nas wszystkich.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Taleb Nassim Nicholas

Podobne do ostatnio oglądanego