Badania User Experience jako podstawa projektowania (okładka  miękka, 2015-09)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pierwsza w języku polskim publikacja na rynku stanowiąca kompendium wiedzy z zakresu badań nad oczekiwaniami użytkowników w ramach procesu tworzenia produktów interaktywnych (stron internetowych, serwisów, aplikacji webowych, mobilnych i desktopowych, kiosków internetowych i innych) charakteryzujących się pozytywnym User Experience.

W książce krok po kroku omówiony został sposób przeprowadzania badań oraz różne metody badawcze – podstawowe i nietypowe techniki. Przykładowe narzędzia i checklisty czynią publikację wyjątkowo przydatną dla praktyków: osób tworzących oprogramowanie i serwisy internetowe, projektantów interakcji, badaczy marketingowych, specjalistów użyteczności/webusabillity, pracowników agencji interaktywnych i badawczych, software house, firm medialnych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Badania User Experience jako podstawa projektowania
Autor: Mościchowska Iga , Rogoś-Turek Barbara
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 500
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-15
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 170 x 25 x 240
Indeks: 17756174
średnia 4
5
4
4
1
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
25-02-2019 o godz 05:28 przez: zuu | Zweryfikowany zakup
Jedyna znana mi na rynku polskim pozycja dotycząca badań UX tak szczegółowo wyczerpująca temat. Kupowałam tę książkę z przekonaniem, że choćby ze względu na dużą ilość stron (prawie 500) będzie dość wyczerpująco traktować temat. Równocześnie towarzyszyło mi przeczucie, że przeczytanie całej pozycji zajmie mi sporo czasu i nie będzie zbyt pasjonujące, jak większość podobnych publikacji akademickich. Myliłam się. Książka napisana przez dwie dziewczyny, które nie tylko szkolą studentów ale równocześnie są zaangażowanymi praktykami, działającymi na rzecz rozwoju branży UX w Polsce. Dzięki temu czyta się ją bardzo dobrze a co najważniejsze każdy rozdział przynosi porządną porcję dobrze uporządkowanej wiedzy. Duża ilość przykładów i ciekawie opisane historie z życia i praktyki wzięte sprawiają, że czas spędzony nad lekturą mija szybko i bez nudy. Sam temat badań UX jest potraktowany bardzo szczegółowo. Każdy rodzaj opisany w sposób wyczerpujący z uwzględnieniem specyfiki branży i potrzeb klientów. Dużo praktycznych porad dotyczących promowania badań UX w organizacji czyni tę pozycję jeszcze bardziej pełną.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
2/5
15-02-2020 o godz 17:47 przez: Piotr | Zweryfikowany zakup
Treściowo — solidna, jak to zwykle bywa w przypadku książek pisanych przez praktyków. Dla początkujących w branży jest to nieoceniona pomoc w planowaniu badań, lub w zrozumieniu tego co się wokół dzieje gdy takie badania są prowadzone. Dla bardziej zaawansowanych – dobry kompan do położenia na półce w formie podręcznika, aby sięgać od czasu do czasu i traktować jako checklistę. Językowo — bardzo poprawnie, choć zupełnie bez polotu – ale nie każdy autor musi pisać jak Krug, Norman czy Wicha. Niemniej nie przeszkadza w czytaniu, choć nie ukrywam że przyjemność płynęła tutaj głównie z informacji, nie z języka. Technicznie — ogromny zawód, nie spodziewałem się aż takiej dysproporcji jakościowej pomiędzy treścią książki a jej projektem. Pomijając błędy typu brak optycznych marginesów czy bolesny kerning, które zauważą jedynie osoby bliżej zainteresowane projektowaniem graficznym, to wiele decyzji projektowych wewnątrz bardzo utrudnia czytanie (zbyt chude kroje, chaotyczna hierarchia typograficzna, kolory tekstu utrudniające czytanie (np. odcienie żółtego), nieczytelne schematy i diagramy, słabe wykorzystanie przestrzeni marginesowej itp. Myślę, że tej książce przydałyby się testy z użytkownikami (czytelnikami) tuż po wydruku próbnym, byłby to bardzo fajny case uzupełniający, No, ale szewc bez butów chodzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
25-10-2015 o godz 12:07 przez: ania_sin | Zweryfikowany zakup
Przyjemnie i łatwo napisane kompendium wiedzy na temat badań w ‪projektowaniu UX‬. Fajna rzecz. No i po polsku! Zawiera informacje o procesie tworzenia i przeprowadzania badań UX oraz prezentowania ich klientowi. Większość oparta na doświadczeniu autorek. Jedyną wadą są mało czytelne wykresy i schematy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-12-2015 o godz 15:36 przez: angela_123
krok po kroku omówiony został sposób przeprowadzania badań oraz różne metody badawcze – podstawowe i nietypowe techniki. Przykładowe narzędzia i checklisty czynią publikację wyjątkowo przydatną dla praktyków
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2015 o godz 11:02 przez: anka_skakanka
jestem zachwycona publikacją a jeszcze bardziej tym, że w końcu pojawiła się takowa po polsku. :) mądra, dobra i przydatna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa W co grają ludzie Berne Eric
4.4/5
44,00 zł
54,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Edycja tekstów Wolański Adam
4.9/5
56,02 zł
64,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zarządzanie zasobami ludzkimi. Podręcznik Opracowanie zbiorowe
5/5
79,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego