7 tajemnic żółwia. Zwolnij, odkryj życie (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

We współczesnym, pełnym chaosu i pośpiechu, świecie osiągnięcie spokoju i opanowania stanowi trudne zadanie. Jesteśmy zapracowani, bierzemy na siebie coraz więcej obowiązków, mamy mniej czasu dla rodziny, przyjaciół i siebie. Jak zwolnić w szalonym życiu osiągając upragniony spokój i równowagę możesz dowiedzieć się dzięki siedmiu tajemnicom żółwia Kurmy.

Autorzy opisując to zwierzę doskonale wiedzieli co robią, gdyż żółwie uosabiają wiele ludzkich cech oraz umiejętności, które uczyniły z nich mistrzów sztuki przetrwania. Żyją bardzo długo i doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna jest oszczędność w obchodzeniu się z własną energią życiową. Wiedzą, jak skutecznie chronić się przed niebezpieczeństwami. Optymalnie dopasowują się do swojego środowiska i nie potrzebują do szczęścia ani jedwabnej pościeli, ani też luksusowych domków z jacuzzi. Zawsze osiągają swój cel, gdyż są wytrwałe. Ponadto są niesamowicie samowystarczalne. Nic nie wytrąci ich z równowagi i potrafią całkowicie się zrelaksować, nie znają chaosu, wypalenia czy depresji. Widać, jest wiele rzeczy, których można się od żółwi uczyć.

Ta niezwykle mądra, inspirująca i pełna humoru książka umożliwi ci skorzystanie z żółwiej mądrości. Pozwoli ci ona dotrzeć do swojego wnętrza i rozwinąć moc, którą w sobie skrywasz. Poprzez zabawne opowieści i proste, skuteczne ćwiczenia, dowiesz się jak skupić się na swoich potrzebach i wytrwale realizować zamierzone cele. Zrozumiesz, że możesz osiągnąć szczęście i bezpieczeństwo tylko poprzez wsłuchanie się w siebie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: 7 tajemnic żółwia. Zwolnij, odkryj życie
Autor: Schwarz Aljoscha A. , Schweppe Ronald P.
Tłumaczenie: Papke-Szczyglewska Natalia
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Język wydania: polski
Język oryginału: niemiecki
Liczba stron: 252
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-01-11
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 40 x 10 x 30
Indeks: 18227574
średnia 4,5
5
2
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
31-03-2016 o godz 19:25 przez: justa21
„Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisuje¬my marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?” – te słowa Phila Bosmansa przypominają nam o tym, co wszyscy uparcie ignorujemy. Co więcej, wciąż deklarujemy trwanie w stanie dążenia do szczęścia i wciąż niezmiennie dziwimy się, że nie jesteśmy zdolni do jego osiągnięcia. Tymczasem cała prawda o nim sprowadza się do prostoty i umiejętności bycia tu i teraz. Nie istnieje bowiem żadna jego definicja ani materialna reprezentacja – jest ulotne, jest chwilowe, jest subiektywne i dlatego, by poczuć choć jego cień, warto zwolnić tempo, warto zatrzymać się w tym szaleńczym biegu przez życie, kontemplując „tu i teraz”.
O tym, jakie korzyści może odnieść modne ostatnio slow life przekonamy się dzięki książce „7 tajemnic żółwia. Zwolnij, odkryj życie”, autorstwa Aljoschy A.Longa i Ronalda P.Schweppesa. Opublikowany nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii poradnik daleki jest jednak od komercyjnego ujęcia tematu, stanowi raczej próbę zwrócenia uwagi na świat natury oraz mądrość, którą z niego możemy czerpać a także na iście buddyjskie podejście do równowagi oraz spokoju.
Posługując się postacią żółwia, jako przewodnika po świecie, w którym chcemy żyć, autorzy dowodzą, jak cenna jest sztuka tworzenia sobie domu dla siebie i bycia tym domem. Czytamy: „w czasach kryzysu właśnie, gdy zdajesz się gubić w gąszczu codziennych spraw, ta zapomniana sztuka może Ci być pomocna” i dlatego też po książkę sięgnąć powinny szczególnie osoby zainteresowane samorozwojem, osoby mające dość chaosu dnia codziennego, niezadowolone z dotychczasowego życia, a także osoby odczuwające lęki, mające skłonność do depresji. To również książka dla coachów, trenerów osobistych, przewodników duchowych – oni mogą odnaleźć tu inspirację niezbędną do tego, by w jeszcze większym stopniu pomagać swoim klientom.
Podążając za mądrością Kurmy – największego mędrca wśród żółwi, odkryjemy siedem jego tajemnic, prowadzących do pełnego, szczęśliwego życia. Pierwsza z tych tajemnic to opanowanie, pozwalając nam zachować spokój niezależnie od zmieniających się czynników otoczenia, drugą tajemnicą jest żółwie tempo, czyli celebrowanie wolnych chwil i wszystkiego co robimy, unikanie pośpiechu i tak zwanej wielozadaniowości. Autorzy dowiedli, że przyczyną przyspieszonego tempa życia nie jest wcale potrzeba, ale lęk przed pustką, niecierpliwość, strach przed przegapieniem okazji i pragnienie bycia ważnym. Tymczasem pośpiech powoduje powstanie stresu, który w długiej perspektywie prowadzi do powstania wielu chorób utrudniających, a nawet uniemożliwiających normalne funkcjonowanie.
Trzecią tajemnicą Kurmy jest wytrwałość, pojęcie, które w kulturze obrazkowej, kulturze jednorazowych produktów i wymiany wszystkiego na lepszy model, staje się pojęciem odchodzącym do lamusa. Tymczasem „wytrwałość oznacza wierność wobec siebie”, oznacza również, że inni mogą obdarzyć nas zaufaniem. Będąc wytrwałym z pewnością osiągniemy swoje cele, a nawet kiedy zrezygnujemy z ich realizacji, stanie się to po dokładnej analizie kosztów tej rezygnacji oraz możliwości osiągnięcia samego celu. Czwarta tajemnica dotyczy zdolności do przemiany, czyli dawania sobie szansy na zmianę zdania, zaś piąta – powściągliwości, rozumianej jako sztuka umiaru i wsłuchiwanie się w pragnienia serca, a nie podszepty reklamy. Szósta tajemnica mówi o pokojowym nastawieniu, czyli o życzliwym obchodzeniu się – zarówno z innymi ludźmi, jak i … ze sobą. Ostatnia, siódma tajemnica zakłada całkowitą obecność w sobie, bowiem tylko z naszego wnętrza płynie siła niezbędna do realizacji celów. Tylko wejrzenie w siebie pozwala na podążanie drogą wyznawanych wartości i w nich szukanie siły.
Książka „7 tajemnic żółwia” nie byłaby prawdziwym poradnikiem, gdyby jej wartości poznawcze ograniczały się tylko do przedstawienia owych tajemnic, a właściwie kamieni milowych prowadzących do satysfakcjonującego życia. Dlatego też każdą tajemnicę uzupełniają przypowieści, a także ćwiczenia, których wykonanie służyć ma poznaniu siebie, refleksji, kontemplacji otaczającej nas rzeczywistości. Tych ponad trzydzieści ćwiczeń dopełnia mądrości Kurmy, nadając im głęboką wartość i umożliwiając czytelnikowi prawdziwe uczestniczenie w procesie zmian spowodowanych odkrywaniem kolejnych tajemnic. Tym sposobem książka staje się nie tylko lekturą, ale i przeżyciem, skłaniając nas jednocześnie do dzielenia się zdobytą wiedzą…

Justyna Gul
(www.qulturaslowa.blogspot.com)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-02-2016 o godz 14:59 przez: Zocha
To książka dla wszystkich, którzy szukają wyciszenia i spokoju w swoim szalonym życiu. Po jej przeczytaniu wszystko stało się dużo łatwiejsze. Już po kilku stronach lektury tej publikacji poczułam błogi spokój, który dał mi możliwość kontrolowania siebie i swojego życia. Sama wychowuję małego synka i dodatkowo pracuję na pełen etat. Wcześniej trudno mi było to wszystko pogodzić, ale teraz jest zupełnie inaczej. Wreszcie mogę się cieszyć każdą minutą i nie mam przy tym żadnych wyrzutów sumienia. Czuję, że osiągnęłam spokój i zwolniłam tempo. Bardzo wartościowa lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorach:

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Prawo rezonansu Franckh Pierre
4.3/5
33,30 zł
44,40 zł
Inne z tego wydawnictwa Ćwiczenia meridianów Lee Ilchi
5/5
70,99 zł
79,70 zł

Podobne do ostatnio oglądanego