Znasz angielski? Poznaj niemiecki! Kompendium językowo-kulturowe (okładka  miękka, 03.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka jest skierowana do osób znających podstawy języka angielskiego, które chcą opanować język niemiecki.

Autorka:
  • radzi, jak skutecznie nauczyć się języka niemieckiego na podstawie wiedzy o języku polskim i angielskim; 
  • opisuje w sposób krótki i przejrzysty najważniejsze zagadnienia z gramatyki języka niemieckiego z nawiązaniem do języka polskiego i angielskiego; 
  • prezentuje listę 117 najczęściej powtarzających się czasowników i 52 rzeczowników w języku niemieckim, polskim i angielskim; 
  • przedstawia sposób uczenia się języków obcych z użyciem rysunków.
Z książki mogą skorzystać zarówno osoby rozpoczynające  przygodę z językiem niemieckim (poziom A1/A2), jak i osoby, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę językową o aspekty kulturowe i nowe słówka, których używa się na co dzień w Niemczech (poziom B1/B2).

Od wydawcy:

"Nauka języka obcego to nie tylko nauka gramatyki, słownictwa i wymowy. To również poznawanie kultury oraz zasad i wartości, które panują w danym społeczeństwie".
Anna Jędrzejczyk

"Książka jest udaną próbą łączenia doświadczenia autorki w zakresie komunikacji interkulturowej z informacjami przydatnymi dla czytelnika zainteresowanego językiem i kulturą niemieckiego oraz angielskiego obszaru językowego. Jest to lektura przyjemna, która skłoni do dalszego pogłębiania różnych aspektów lingwistycznych oraz kulturoznawczych."
prof. UW dr hab. Silvia Bonacchi, Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej, Wydział Lingwistyki Stosowanej UW


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1119941769
Tytuł: Znasz angielski? Poznaj niemiecki! Kompendium językowo-kulturowe
Autor: Jędrzejczyk Anna
Tłumaczenie: Jędrzejczyk Anna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poltext
Język wydania: polski, angielski, niemiecki
Język oryginału: polski
Liczba stron: 240
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-03-11
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 15 x 210 x 144
Indeks: 18891225
średnia 4,2
5
8
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
15-03-2016 o godz 23:04 przez: Elżbieta Pożoga | Zweryfikowany zakup
Książka świetnie zrobiona, bardzo przystępna forma. Napisana w nowoczesny sposób.
Zmotywuje każdego do nauki i poznania kultury niemieckiej. Zdecydowanie polecam:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-08-2017 o godz 23:38 przez: Patu | Zweryfikowany zakup
Świetnie wytłumaczone przystępnym językiem. Kompendium idealne dla osób, które lubią uczyć się języków obcych i szukają między nimi podobieństw.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-06-2016 o godz 11:33 przez: Anna Szafrańska | Zweryfikowany zakup
Polecam wszystkim miłośnikom niemieckiego i angielskiego. Nauka języka i poznawanie kultury, zwyczajów w jednym :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-03-2016 o godz 11:03 przez: hking
Ogromnym walorem tej książki jest uwzględnienie w niej (i to w wyraźnym zakresie) płaszczyzny, której w książkach językowych najczęściej zupełnie nie dostrzeżemy – a mam tu na myśli osadzenie języka w kulturze narodu, który tym językiem się posługuje. Aby odnaleźć się w realiach życia za granicą, nie wystarczy poznać język. Niebagatelne znaczenie (do czego w swojej książce przekonała mnie Autorka) ma również przygotowanie się na to, jak w danym kraju mogą zostać odebrane nasze zachowania, czy też zdobycie wiedzy na temat tego, jak identyfikować pewne reakcje, które dla Polaka żyjącego w Polsce mogą być mało czytelne, a w kraju, do którego emigrował, uchodzą za właściwe. W tym opracowaniu otrzymałem od Autorki wiele cennych i pomocnych rad. Podoba mi się to, że Autorka zmierzyła się z pewnymi mitrami, które krążą o Niemcach. A jeszcze bardziej doceniam to, że szczerze podeszła do tematu. Zamiast swój kilkuletni pobyt w Niemczech przedstawiać tylko w jasnych barwach, postanowiła otwarcie napisać o problemach, jakim musiała stawiać czoła na emigracji, wskazując następnie, w jaki sposób można było się przed nimi uchronić. Lektura jej książki jest właśnie takim sposobem. Czytelnikowi udziela się ponadto płynąca z kartek pozytywna energia Autorki, którą odbieram jako osobę inspirującą, a takich ludzi aktualnie bardzo poszukuję. Oprócz bardzo ciekawej kulturowej płaszczyzny opracowania na uwagę zasługuje oczywiście także część typowo językowa. Przy czym muszę przyznać, iż słowo "typowa" nie jest tu adekwatne, bowiem Autorka do nauki języka podchodzi oryginalnie. Próbuje (i czyni to skutecznie) przekonać czytelnika, że do nauki języka obcego warto podejść praktycznie – ucząc się najpierw tego, co faktycznie może się nam przydać, jeżeli chcemy zacząć go używać. I zgodnie z tą zasadą Autorka dokonuje wyboru zagadnień językowych, które powinny pomóc nam osiągnąć komunikatywność, a nie tylko suchą znajomość słówek i ciekawych konstrukcji. Dobrym pomysłem jest konsekwentne zestawianie ze sobą 3 języków – ojczystego (polskiego), angielskiego i niemieckiego, co zwłaszcza powinni docenić ci, którzy czując, że ich znajomość języka niemieckiego wyraźnie ustępuje znajomości języka angielskiego, chcieliby to szybko zmienić. Pracę z książkę umila prócz tego przyjazna oprawa graficzna. Cieszę się, że sięgnąłem po to opracowanie. Autorce życzę powodzenia, a innym czytelnikom równie inspirujących odczuć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-03-2016 o godz 15:24 przez: zenek zdzisławski
Uczę się właśnie na egzamin B2. Ta książka nie dość, że jest malutka i mogę ją wszędzie zabrać, to jeszcze gramatyka jest wytłumaczona w taki sposób, że w końcu wszystko rozumiem. Cała wiedza językowa w pigułce!!! Fajne opracowanie - rzadko jedna książka językowa jest zarówno o kulturze,i o gramatyce, i ma jeszcze listę najważniejszych słów w niemieckim. Trzy książki w jednym. Bardzo fajne!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-03-2016 o godz 11:30 przez: Tiffa
Fantastyczna książka - poza wartością do nauki języka, to niesamowita kopalnia wiedzy codziennej. Okazuje się, że nuianse językowe są ogromnie ważne i mogą utrudnić życie. Zdecydowanie polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-03-2016 o godz 11:04 przez: grazyna jedrzejczyk
super extra odlot nie da się od niej oderwać wyszukana wrażliwość autorki między tym co umiemy w danym języku a tym jak go używamy zadziwia nie tylko mnie gratuluję
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa The Great Gatsby. Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego Opracowanie zbiorowe
4.4/5
25,41 zł
29,89 zł
Inne z tego wydawnictwa 100 dni do matury
4.1/5
46,90 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa The Blue Castle. Błękitny zamek w wersji do nauki angielskiego Opracowanie zbiorowe
4.3/5
25,41 zł
29,89 zł

Podobne do ostatnio oglądanego