Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka Roberta Caldiniego z dziedziny psychologii społecznej prezentuje różne techniki wywierania wpływu na innych ludzi. Skierowana jest także do tych, którzy pragną obronić się przed niepożądanym oddziaływaniem bądź manipulacją.

Sztukę wpływania na innych mogą wykorzystywać osoby, które zawodowo pracują na takich stanowiskach, jak: dziennikarz, psycholog, kierownik, negocjator, specjalista od reklamy i marketingu, prawnik, ekonomista, nauczyciel i wychowawca.

Jest to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę o ludzkich zachowaniach i wykorzystywać ją do osiągania zamierzonych celów, a także dla tych, którzy chcą się obronić przed jej niepożądanym wpływem.

Tytuł: Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka
Autor: Cialdini Robert B.
Tłumaczenie: Wojciszke Bogdan
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-06-25
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 13165710
 
średnia 4,4
5
32
4
6
3
4
2
3
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
45 recenzji
17-08-2013 o godz 00:00 Shi dodał recenzję:
Po książkę sięgnęłam z ciekawości i nawet się nie spodziewałam, że tak bardzo się wciągnę w odkrywanie ludzkiej psychologii. Całkowicie zmienia myślenie i postrzeganie otaczających nas osób. Świetny poradnik, dla ludzi którzy postrzegają swój umysł jako narzędzie pracy, a także dla osób, które łatwo dają się manipulować. Książka zawiera wiele technik wywierania wpływu, a także obrony przez niekorzystnym wpływem innych osób. Absolutnie nie żałuję, że po nią sięgnęłam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
24-05-2015 o godz 19:40 wiktoria d. dodał recenzję:
Pozycja bestsellerowa Roberta Cialdini'ego ,,Wywieranie wpływu" można zaklasyfikować jako ,,poradnik psychologiczny", skupiający się wokół wątku manipulacji. Z jednej strony jest to zupełnie niesprawiedliwe zaszufladkowanie, ponieważ książka stanowi efekt wieloletnich badań naukowych i jest wynikiem namysłu psychologicznego, nie zaś potocznego. Z drugiej strony natomiast, forma lektury przybiera taki kształt - poradnika dla przeciętnego Czytelnika. Proponuje gotowe rozwiązania związane
z różnymi problemami czy dylematami, takimi na przykład jak: co zrobić, by inni cię lubili; jak sprawić, by zwiększyć dochody
w firmie; w jaki sposób wywrzeć dobre wrażenie?Będąc uczciwą, pod tą przykrywką kryją się znacznie bardziej ciekawe i nurtujące pytania, a jego ogólnym przedstawicielem może być oto ono: jak funkcjonujemy? Funkcjonowanie to ujęte jest w ramach warstwy społecznej i poznawczej. Nie wiem zatem, czy te ważniejsze pytania zostały skrzętnie ukryte pod przykrywką chwytliwych formuł ze względów komercyjnych,
z powodu chęci zainteresowania psychologią zupełnych przeciętniaków, stylu samego pisarza (innych jego książek nie znam), czy może potwierdzenia tym zasadności twierdzeń, które forsuje, a może wszystkich naraz?


Strona merytoryczna bowiem jest niezwykle fascynująca i bardzo dobitnie ukazuje człowieka jako może inteligentne, może cywilizowane, może wyrafinowane, ale jednak zwierzę, nie działające inaczej, jak na zasadzie zawartego w nim mechanizmu biologicznego ,,klik, wrr ...".


Cialdini pomaga zrozumieć procesy socjologiczne, które są podstawą wielu relacji każdego z nas, być może nawet związanymi
z tym, jakie bliskie osoby mają powierzchowność (nie chodzi tylko o relacje partnerskie). Wyjaśnia, w jaki sposób jedni z nas osiągają sukces, a inni nie (odsyłam w tym momencie do pozycji ,,Poza schematem" M. Gladwella).

Interpretuje nawet wydarzenia wstrząsające całą ludzkością, globalne tragedie, jak zbiorowe samobójstwa (Jonestown
w Gujanie) czy współwystępujący dla określonych wydarzeń wzrost samobójstw jednostkowych. Uzasadnia mechanizmy kierujące sektami. Tłumaczy pozorne zjawisko ignorancji wielu na wyeksponowane nieszczęście (kradzież czy reakcje na nieprzytomnego człowieka na ulicy). Dzięki temu zyskujemy ułaskawiające spojrzenie na ludzi, wzrasta wówczas nasze morale - bo to przecież mechanizmy, które nami kierują, a nie efekt zwyrodnienia - a z kolei może podupadać poczucie wartości człowieka - w istocie jest ofiarą manipulacji instynktów, fizjologii i uproszczeń poznawczych.

W skrócie, lektura stanowi przegląd rozlicznych narzędzi wpływu, którym podlegamy wszyscy każdego dnia, a co związane jest, po pierwsze, z procesami poznawczymi, zachodzącymi w naszym umyśle, i mechanizmami upraszczającymi docierające doń informacje, z drugiej natomiast - ze wzrostem informacji (przy jednoczesnej deflacji wiedzy) w obecnym, bardzo rozwiniętym
i coraz bardziej rozwijającym się świecie (u końca lektury napotykamy się na konkluzję pisarza odnośnie kondycji dzisiejszego świata oraz omówienie etycznej strony przedstawianych technik manipulacji).


Zatem, warto na pewno zapoznać się z tak przystępnie przedstawionymi wiadomościami o nas samych. Mimo, że irytujące jest przyobleczenie tego w typowy poradnik ,,dla opornych" czy inne tego typu - to wiedza warta jest czasu, uwagi i przymknięcia oka na różne niedostatki.


Stosując więc estetykę samego Pana Cialdini'ego, mogę pokusić się o stwierdzenie, że jeśli (poza wymienionymi) chcesz dowiedzieć się:

- Dlaczego indyczka może zaopiekować się swoim zażartym wrogiem - tchórzem?
- Co zrobić, gdy grozi Ci niebezpieczeństwo?
- Dlaczego zawód pogodynki jest bardzo ryzykowny?
- Na czym polega zjawisko Romea i Julii czy efekt Wertera?
- Dlaczego pielęgniarka zaaplikowała pacjentowi doodbytniczo lek przeciw bólowi ucha?
- Jaka jest przyczyna tego, że człowiek z PTSD (postraumatic stress diorder - zespół stresu pourazowego), milcząc dotychczas kilkanaście lat, wykrzyknął nagle zdanie podczas oglądania meczu?

warto sięgnąć po książkę ,,Wywieranie wpływu" - polecam, zwłaszcza osobom, chcącym przejść z psychologią na ,,ty". Być może zakończy się to bruderszaftem? :)

Owszem, jest to zwielokrotnienie nie raz upowszechnianych informacji, natomiast na pewno wyróżnia się przystępnością
i zaangażowaniem autora, który na własnej skórze sprawdza omawiane czynniki. Pisarz jest także badaczem, który w swej karierze mocno rozwinął teorię o społecznym dowodzie słuszności, popierając ją chociażby licznymi przykładami.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-09-2015 o godz 11:46 Piotr Boczek dodał recenzję:
Czytelniku, na Twoim miejscu przeczytałbym ją jak najprędzej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
10-08-2016 o godz 00:00 Marta Nowicka dodał recenzję:
Przeczytałam o książce Roberta Cialdiniego w internecie, a ponieważ słyszałam o tym autorze bardzo wiele pochlebnych opinii, postanowiłam zapoznać się z jego Wywieraniem wpływu na ludzi. Tytuł brzmiał co najmniej intrygująco. Poradnik przeznaczony w zasadzie dla wszystkich żądnych wiedzy o psychologii społecznej i zachowaniach człowieka. R. Cialdini podaje dużo interesujących i wartych przemyślenia przykładów, poza tym dokładnie wyjaśnia poszczególne zagadnienia. Doskonała publikacja, to o czym pisze Cialdini bardzo przydaje się w wielu życiowych sytuacjach. Nadal zaglądam do tej książki, ku przypomnieniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-08-2016 o godz 00:00 malana dodał recenzję:
Temat ten wyjątkowo mnie zainteresował, Cialdini w swojej książce uświadamia wiele istotnych faktów. Zadziwiające, jak często i w jakim natężeniu jesteśmy atakowani czy poddawani manipulacji, w wielu formach. Wiedza zawarta w książce wydała mi się więc niezbędna do zastosowania w różnych okolicznościach życiowych, w jakich przyjdzie zmagać się z przejawami manipulacji. Ten motyw manipulacji zainteresował mnie najbardziej w poradniku R. Cialdiniego, sama zaś książka ma przystępny język, autor posługuje się jasnym i potocznym stylem. Warto na pewno przeczytać, interesująca pod kątem psychologicznym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-03-2014 o godz 17:41 agentv dodał recenzję:
Jest to arcydzieło literatury poradnikowej. Stanowi znakomity, trafny, pouczający i wielokrotnie zabawny przewodnik po meandrach ludzkiej psychiki. Pomaga nam odkryć przełączniki w ludzkim mózgu odpowiadające za podejmowanie przez nas decyzji. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie wywrzeć wpływ na drugą osobę albo skutecznie obronić się przed takim wpływem. Wszystkie techniki są gruntownie omówione. Przedstawiane są badania naukowe, statystyki i historie z życia wzięte. Te ostatnie najlepiej zapadają w pamięć i najbardziej wpływają na pozytywny odbiór tej książki. Zdecydowanie polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-07-2016 o godz 00:00 kandra dodał recenzję:
Temat bardzo ciekawy, od zawsze mnie fascynował. Umiejętności o których pisze Robert Cialdini przydadzą się w wielu sytuacjach życiowych, mniej lub bardziej oficjalnych. Współegzystencja, kontaktowanie się z ludźmi, wymaga opanowania wielu sztuczek. Książkę Cialdiniego czyta się z dużą przyjemnością, w końcu zgłębianie ludzkiej natury i psychiki jest niezwykle interesujące. Po zakończeniu czytania pomyślałam sobie że ta książka pomaga żyć, może sprawić, że wiele sytuacji okaże się bardziej komfortowych, a my sami z większą pewnością będziemy poruszać się w gąszczu zależności międzyludzkich.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-04-2016 o godz 00:00 Adrian Dąbrowski dodał recenzję:
Bardzo dobry, rzetelny, dokładny poradnik, oparty na badaniach i dogłębnej wiedzy autora, poparty przykładami zrozumiałymi dla każdego czytelnika. Często dużym minusem książek tego typu jest ich język - na tyle skomplikowany, że zwykły laik nie jest w stanie go przyswoić, a co za tym idzie - zrozumieć tematu i skorzystać z porad. Tu wszystko jest jasno i klarownie wytłumaczone, a do tego książka jest po prostu mądra i może w wielu sytuacjach pomóc. Polecam "Wywieranie wpływu na ludzi. Teoria i praktyka" Roberta Cialdiniego, książka zdecydowanie warta uwagi, każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-03-2016 o godz 00:00 Nosevill dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, coś w rodzaju poradnika, przewodnika, książki psychologicznej. Napisana przystępnym językiem, mimo że temat momentami wcale nie jest najłatwiejszy. Jak zaznaczono w opisie, ""sztuka wpływania na innych"" może być pomocna osobom pracującym na bardzo wielu stanowiskach, w wielu różnych branżach. Jednak moim zdaniem jej znajomość jest niezbędna każdemu z nas, niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy, bo dotyczy nie tylko sfery zawodowej, ale również życia codziennego. Dlatego właśnie bardzo gorąco polecam lekturę tej książki. Mi naprawdę bardzo dużo dała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2016 o godz 00:00 Ida Górska dodał recenzję:
Manipulacja- chyba każdy z nas kiedyś jej doświadczył lub sam jej stosował. Wiemy jaki ma ona wpływ na ludzi i nas samych, ale czy do końca? Autor prezentuje nam fakty i mity dotyczące właśnie manipulacji oraz innych technik wpływania na ludzi. Na pewno jeżeli, ktoś pracuje z ludźmi na codzień to ta książka będzie dla niego skarbnicą wiedzy. Ja wiele się z niej nauczyłam nie tylko o sobie, ale również o ludziach, z którymi obcuję. Nasza obserwacja codziennych relacji społecznych, może być kluczem do osiągnięcia sukcesu. Ja jestem pod wielkim wrażeniem tej książki. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-08-2015 o godz 15:46 seigles dodał recenzję:
Książka zmieniająca życie - dosłownie! Praca magisterska to nie lada wyzwanie, które jest niemalże szczytem himalajskim dla amatorów górskich wycieczek. Ta książka to wyznacznik terminu rozpoczęcia pisania pracy - jak zmanipulować samą siebie, to pierwszy krok w budowaniu badań do pracy naukowej. Po otwarciu książki mam ochotę wywrzeć wpływ na pewnym człowieku - promotorce, a później zmanipulować komisję egzaminacyjną.
Oczywiście w pracy magisterskiej będę starała się zmanipulować literaturą zastaną na temat manipulacji.
Polecam książkę - piękna oprawa, czytelna czcionka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-01-2018 o godz 00:00 Indigo888 dodał recenzję:
Na początku podchodziłem z dystansem do tej książki, ponieważ trudno było mi uwierzyć, że możliwe jest wywieranie wpływu na innych ludzi. Jednakże ta książka jest dowodem prawdziwości tych słów. Bardzo się cieszę, że udało mi się ją przeczytać, ponieważ teraz wiem, jak przed taką manipulacją mogę się bronić. Robert Cialdinii w bardzo przystępny sposób przedstawił zagadnienia psychologiczne, które otaczają nas każdego dnia. Z wielkim zaciekawienie wczytywałem się w jego rozważania. Na pewno wiele się z tej książki dowiedziałem. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-12-2017 o godz 00:00 Józef Porada dodał recenzję:
Przyznam, że jestem zaskoczony tą książkę, ponieważ w pierwszej kolejności to właśnie z niej dowiedziałem się, że codziennie w pracy jestem narażony na manipulację, co więcej bezkrytycznie się jej poddaję. Była to dla mnie cenna informacja. Dzięki temu poradnikowi wiem jak się przed nią bronić. Czasami również sam z niej korzystam, ale tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Z pewnością jest to lektura, którą powinny przeczytać wszystkie osoby, które zajmują wysokie stanowiska bardzo Wam się ona przyda. Ze swojej strony gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-03-2015 o godz 18:14 Michal22 dodał recenzję:
Książka napisana przez autora który gościł w Warszawie 30 stycznia br na konferencji biznesowej razem z Rafałem Brzoską. Autor jest jednym z najbardziej doświadczonych i docenianych osób na rynku książek psychologicznych i biznesowych. Każde jego dzieło okazuje się bestsellerem na skalę światową.
Dziwisz się że niektórzy ludzie łatwo ulegają innym? Chcesz wiedzieć jak wpływać na czyny innych ludzi? - Jeżeli tak, jest to dla ciebie obowiązkowa lektura, którą z pewnością się nie rozczarujesz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-01-2016 o godz 19:06 nitka14 dodał recenzję:
Myślę, że pozycja ta przypadnie do gustu każdemu, kto interesuje się choć trochę psychologią społeczną. Napisana z polotem, zrozumiałym językiem i zawiera mnóstwo przykładów i odniesień do różnych sytuacji dnia codziennego. Bardzo łatwo zrozumieć przedstawiane idee, a poza tym po prostu dobrze się ją czyta. Polecam gorąco - dla mnie lepsza niż niejedna "beletrystyka". Przyznam szczerze, że wiele się przy okazji nauczyłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-03-2014 o godz 00:00 Amazuri dodał recenzję:
Dołączam do grona zadowolonych osób, które sięgnęły po ten genialny poradnik. Wydawałoby się, że w kwestii wywierania wpływu na innych zostało powiedziane już wszystko. A jednak! Cialdini jeszcze głębiej sięga do ludzkiego umysłu, dając czytelnikom sprawdzone, skuteczne i przede wszystkim proste wskazówki, jak wywrzeć wpływ na innych, a jednocześnie nie dać się omamić. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-08-2014 o godz 09:37 njasinska dodał recenzję:
Genialna, wspaniała książka. Uwielbiam książki, które czyta się z przyjemnością, a po przeczytaniu chciałaby się zacząć od początku. Zawiera wiele danych statystycznych, ale przekazanych w bardzo interesujący, a czasem nawet zabawny sposób. Dla mnie wspaniała. Zwraca uwagę na wiele technik, które ludzie wykorzystują na co dzień, a o których nie mamy pojęcia. Must have.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-03-2014 o godz 00:00 Aurelka24 dodał recenzję:
Książki dotykające tematyki psychologii społecznej wydają sięJ jak grzyby po deszczu. Temat modny, chwytliwy, więc ...trzeba na nim zarobić. Trudno jest wybrać tą, która będzie pomocna i przydatna w życiu codziennym. Mnie się to udało. Książka jest świetnie napisana przez autora z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Polecam jako świetny pomocnik w życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-11-2015 o godz 16:08 Włodzimierz Barański dodał recenzję:
Książka podaje przykłady z życia wzięte i tłumaczy wszystkie zjawiska tyczące się wpływu jednych na drugich a jednocześnie nie manipulując drugą stroną. Jest świetna ale te zasady są znane od 2000 lat tylko trzeba je umieć stosować.
Kto sieje dobre ziarno ten zbiera dobre plony. Czyń dobro a wróci do ciebie z nawiązką.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 00:00 Lexlam dodał recenzję:
Po ten tytuł sięgnąłem z czystej ciekawości. Okazała się ona jednak doskonałym kompendium wiedzy, który czyta się jednym tchem. Szczególnie jeśli kogoś temat naprawdę interesuję. Napisana jest lekkim językiem, który ułatwia zrozumienie tematu oraz wyjaśnia wiele ciekawych zagadnień. Moim zdaniem warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Robert B. Cialdini

Robert B. Cialdini jest specjalistą w zakresie psychologii społecznej, profesorem psychologii Uniwersytetu w Arizonie. Najbardziej znany jest dzięki bestsellerowej książce pod tytułem "Wywieranie wpływu na ludzi" wydanej w 1984 roku, w której opisał mechanizmy manipulacji i perswazji - stosowane m.in. w reklamie, mediach, sprzedaży i życiu codziennym. Sprzedano ją w ponad 2 milionach kopii w 26 krajach na całym świecie. Cialdini urodził się w 1945 roku.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Mózg psychopaty Fallon James
4.0/5
37,12 zł
44,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.