Twój psychologiczny autoportret (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jest to jedna z najwartościowszych i najbardziej pomocnych książek psychologicznych, pozwalająca na sporządzenie własnego psychologicznego autoportretu, uchwycenie unikalnego profilu swoich cech, skłonności i nawyków.

Osoba, która zgłębi zawarte w niej wiadomości i samodzielnie lub z pomocą specjalisty podejmie dostosowany do siebie program treningu, osiągnie sukces w miłości i w pracy, a jeśli ma problemy, znajdzie klucz do ich rozwiązania. Tym kluczem jest zrozumienie własnego charakteru i schematów myślenia, a także uczuć i postępowania innych ludzi, co umożliwi twórcze dostosowanie się do nich z uwzględnieniem stylu swojej osobowości.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Twój psychologiczny autoportret
Autor: Oldham John , Morris Lois B.
Tłumaczenie: Bielik Agata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 448
Numer wydania: III
Data premiery: 2007-06-08
Rok wydania: 2007
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 174 x 29 x 249
Indeks: 68237264
średnia 4,5
5
16
4
4
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
5/5
11-01-2015 o godz 02:29 przez: Raziel
Na książkę trafiłem przypadkiem - znalazłem ją polecaną w jakimś komentarzu w necie. Podszedłem do niej z dystansem, jak do każdej ksiązki o podobnej tematyce, ponieważ nie będąc osobą zainteresowaną tematyką psychologii nie wierzę w skuteczność tego typu przekazu. Po ksiązkę sięgnąłem by dowiedzieć się czegoś o sobie, o mechanizmach rządzących moim sposobem myślenia i zachowania, i wreszcie by znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące mojej osobowości. Pierwszych kilkanaście stron wciągnęło mnie na długie godziny. Dalej jest coraz lepiej. Jest kompetentnie, ciekawie, zajmująco i jakże trafnie! Podstawą do "pracy" z książką jest wykonanie zawartego w niej testu osobowości. Dalej struktura ksiązki jest tak elastyczna, że pozwala na dowolną pracę z nią: można czytać od deski do deski, lub od razu skoczyć do interesujących informacji analizując otrzymane wyniki. Opisy są przystępne, poparte źródłami naukowymi i skierowane właściwie do każdego. Dla mnie ta ksiązka to strzał w dziesiątkę! Wreszcie trafiłem na tytuł, który wniósł coś do mojego życia i pozowlił na zrozumienie otaczającej mnie rzeczywistości i mechanizmów wpływających na sposób myślenia i działania mój i otoczenia. Polecam wszystkim!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
17-04-2016 o godz 19:19 przez: Sylwia Czekańska
Na tylnej okładce możemy przeczytać: Twój psychologiczny autoportret to jedna z najwartościowszych i najbardziej pomocniczych książek psychologicznych […]. Nie mam w dziedzinie psychologii zbyt dużej wiedzy, a na swoim koncie pokaźnej liczby przeczytanych publikacji, jednak mimo to zgadzam się z powyższym zdaniem. Dla mnie ta książka to kawał naprawdę dobrej lektury dla wszystkich zainteresowanych psychologią. Język jest naukowy, a mimo to bardzo wciąga, otwiera oczy na wiele spraw. Szokujące jest też, jak z wieloma opisywanymi sytuacjami albo wewnętrznymi emocjami miałam do czynienia, ale po prostu nie rozumiałam ich podłoża. Mówi się, że nie ma na świecie kłopotu, problemu, o którym już ktoś, kiedyś by nie napisał. To stwierdzenie idealnie w tym przypadku pasuje.

Niech was jednak nie zwiedzie moja ekscytacja. Twój psychologiczny autoportret to wciąć publikacja naukowa. Nie jest to lektura, którą czyta się z zapartym tchem, kartkując stronę za stroną. Bierzemy książkę w dłoń, sprawdzamy spis treści, czytamy to, co nas zaintryguje. Później okazuje się, że wiele z kwestii się sprawdza, więc pragniemy wiedzieć więcej i więcej.

Bardzo ważnym elementem jest zamieszczony w książce test, po którego rozwiązaniu dowiemy się do którego typu osobowości należymy. A później możemy sprawdzić, co możemy w sobie zmienić, nad czym popracować, a co po prostu zaakceptować.

Mamy do czynienia z językiem naukowym, ale jednocześnie zwykły śmiertelnik – taki jak ja – nie musi siedzieć ze słownikiem pojęć na kolanach, żeby cokolwiek zrozumieć. To przejrzysta, jasna w odbiorze publikacja. Bardzo rzetelna, a jednocześnie pozbawiona naukowego bełkotu (dokładniej specjalistycznego żargonu, ale pewnie dla 90% niewykwalifikowanego społeczeństwa byłby to po prostu bełkot). Wbrew pozorom jest to ogromnie ważne, ponieważ już nazwa sugeruje nam, że lektura nie jest kierowana ściśle do psychologów, psychiatrów itd. Nie. Powinien ją móc czytać i bez przeszkód zrozumieć każdy – Ty, ja i Pan Kowalski z trzeciego piętra, jeśli tylko jest ciekawy jak wygląda jego psychologiczny autoportret. I to się autorom udało. Nie przekombinowali, stworzyli książkę przyswajalną dla wielu, a nie tylko nielicznych. Dołączyli przykłady różnych osób, ich historie, zobrazowali treść i pokazali schemat postępowania. Dzięki temu pozycja jest bardzo przyjazna w odbiorze.

Zdaję sobie sprawę, że po tę pozycję sięgnie tylko określona grupa osób, więc słowa zachęty kieruję do wszystkich, którzy się wahają. W przypadku takich książek nie można mówić czy jakaś się podobała, tylko czy się sprawdziła. A ta dała mi poczucie, że zdobyłam wiedzę, której wcześniej nie posiadałam. Poszerzyła moje horyzonty myślowe i trochę lepiej rozumiem świat. Po ludzku cieszę się, że mam Twój psychologiczny autoportret w swoich zbiorach i że w każdej sytuacji mogę do niego wrócić. Lekka książka do poduszki? Absolutnie nie. Przydatna lektura dla poszukujących odpowiedzi? Tak. Warto.

Czytaj więcej: recenzentkaksiazek.blog.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-03-2016 o godz 00:00 przez: elyssan
Mam alergię na wszelkie poradniki w stylu amerykańskim: ""jak w tydzień odmienić swoje życie"". Dlatego pewnie bym nie kupiła, gdybym nie trafiła na tę książkę u mojej przyjaciółki. W trakcie wizyty trwającej trzy godziny - przez połowę czasu zamiast gadać o tym i owym, pracowicie robiłam mój psychologiczny autoportret: oparty na klasyfikacji DS. IV. Książka w prosty sposób tłumaczy kwestie psychologiczne. Jest fajną pozycją popularnonaukową. Każda osoba, nawet ta, zainteresowana tymi kwestiami czysto hobbystycznie może z niej wynieść sporo wiedzy. Zdecydowanie pozycja dla każdego
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-08-2014 o godz 15:41 przez: Maciej Szczyciński
Bardzo ciekawa książka psychologiczna pozwalająca na zrozumienie naszego charakteru, określonego w pozycji mianem typu osobowości. Dzięki testowi składającemu się ze 107 pytań określimy jaki mamy typ osobowości. W następnych rozdziałach dowiemy się o mocnych i słabych stronach każdego z 14 rodzajów charakteru. Dzięki ćwiczeniom będziemy w stanie zniwelować słabe strony naszego charakteru. Dodatkowo możemy dowiedzieć się jak rozmawiać z osobami o innym typie osobowości, jak unikać z nimi konfliktów dzięki zrozumieniu "języka ich charakteru". Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-02-2019 o godz 22:38 przez: Anonim
Bardzo polecam tą książkę – jest napisana w bardzo przystępny sposób, a jednocześnie dostarcza aparat pojęciowy który pozwala precyzyjnie zdefiniować własne cechy osobowości. Polecam, żeby czytać ją wybiórczo, ja zacząłem od przeczytania o mojej wiodącej cesze, później top 5 i pozostałe. Książka ma również bardzo duży aspekt praktyczny, dostarcza konkretnych ćwiczeń mentalnych, dopasowanych do własnych cech osobowości, jak również strategii postępowania z osobami o wybranych cechach osobowości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2015 o godz 00:00 przez: Maciej Michalak
Ksiażka dała mi dużo do myślenia, rzeczywisćie rozważania proponowane przez autorów są bardzo ciekawe i wiele z ich propozycji i rozwiązań sprawdza się w życiu codzienny. Myślę, że ksiaża jest do przeczytania dla wszystkich, dzieki niej wiem co jest moja mocna stroną oraz potrafię przewidzieć niektóre swoje zachowania. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-04-2017 o godz 04:12 przez: Aneta Stokowiec
Doskonała pozycja dla osób, które chcą poznać siebie i innych. Najpierw ją pożyczyłam, potem kupiłam dla siebie. Wiele w jej świetle zrozumiałam. Zawiera, m. in. podpowiedzi na temat związków. Nie ze wszystkimi nam po drodze. Piękne przedstawienie różnorodności osobowości. Zawiera ćwiczenia - jak dla mnie trafiające w sedno.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-05-2015 o godz 00:00 przez: Igor Sikorski
Zdecydowanie książka okazała się strzałem w dziesiątkę. To dzięki niej w prosty sposób określiłem swój psychologiczny portret, co więcej książka jest bardzo ciekawa, zawiera wiele cenny informacji na temat ludzkiej psychiki i naszego działania. Gorąco polecam miłośnikom takiej tematyki. Warto
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-05-2015 o godz 00:00 przez: Jan Jasiński
Dzięki tej książce bardzo wielu ciekawych rzeczy dowiedziałem się o sobie. Przede wszystkim mogłem stwrzyć mój własny autoportret. Lepiej poznałem siebie, moje wady i zalety. Zdecydowanie zacząłem bardziej efektywnie wykorzystywać moje mocne strony. Polecam wszystkim. Warto
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-04-2018 o godz 11:44 przez: Anonim
Książka bardzo dobra, rzeczowa i przystępna, bardzo prawdziwa. Polecam każdemu, kto chce sprawdzić siebie, innych i wyciągnąć wnioski z takich a nie innych zachowań.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-01-2015 o godz 20:19 przez: Pyszczak
Z tej książki na prawdę dużo można się dowiedzieć o sobie! Przyjemny język. Pierwsza książka o typie poradnika, która przeczytałam bez przymusu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-10-2021 o godz 02:49 przez: Robbins
Praktyczna książka dla amatorów psychologii jak i entuzjastów samorozwoju. Opisy i informacje w przystępnym języku, zrozumiałe dla każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-10-2018 o godz 11:23 przez: Anonim
Książka dotarła bardzo szybko i w świetnym stanie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zaraza Piotrowski Przemysław
4.9/5
26,08 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 48 praw władzy Greene Robert
4.5/5
26,29 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W lesie Henkel Christine
4.9/5
29,49 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W mieście Wandrey Guido
5/5
29,49 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Niepokorni Severski Vincent V.
5/5
35,99 zł
39,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego