Solaris (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 24,98 zł

24,98 zł 38,00 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Lem Stanisław Książki | okładka miękka
24,98 zł
asb nad tabami
Lem Stanisław Książki | okładka miękka
25,11 zł
asb nad tabami
Lem Stanisław Książki | okładka miękka
22,41 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

W książce Stanisław Lem podejmuje jeden z najpopularniejszych tematów literatury fantastycznej - czyli kontaktu, z obcą cywilizacją, odmienną formą życia, i nieznanym. I to właśnie dlatego "Solaris" wciąż fascynuje.

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Solaris
Autor: Lem Stanisław
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 340
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-04-05
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 199 x 34 x 127
Indeks: 11256465
 
średnia 4,6
5
54
4
7
3
1
2
4
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
28 recenzji
5/5
23-03-2012 o godz 14:07 kasandra dodał recenzję:
Jestem pod wrażeniem tej książki. Jakiś czas temu oglądałam film na jej podstawie, ale nie zrobił na mnie rewelacyjnego wrażenie. Powieść jednak to co innego. Od początku wciągnęłam się w fabułę i z niemałym zainteresowaniem śledziłam poczynania bohaterów i przebieg wydarzeń. A dziać się będzie i to niemało. Przypadła mi do gustu różnorodność poruszanych tematów oraz sposób ich opisania. Będzie tu zarówno człowiek i jego reakcje w ekstremalnych warunkach, postrzeganie siebie i próba kontaktu z inna formą życia czy też różne spojrzenie na miłość. Podejmowanych wątków jest oczywiście znacznie więcej. Co ważne, nie ma tu suchych faktów czy nudnych i męczących opisów. Bohaterowie są ciekawie przestawieni, nietypowi, akcja dynamiczna a klimat tajemniczy. Książkę czytałam powoli, rozkoszując się stylem, barwnym językiem i oczywiście oryginalną fabułą. Jest to niesamowita opowieść o granicach człowieczeństwa, kierunku w jakim zmierza ludzkość czy też różnych obliczach inności. Polecam!!
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
08-02-2018 o godz 21:31 Anonim dodał recenzję:
Stanisław Lem napisał piękną i niesamowitą powieść, w której traktuje o jednym z najważniejszych tematów w gatunku science-fiction, a mianowicie Kontakt z obcą cywilizacją. Od lat ludzkość próbuje dowiedzieć się, czy jesteśmy sami we wszechświecie. Zagadnienie istnienia innych form życia szczególnie upatrują sobie pisarze sci-fi. Lem nie tylko umieścił akcję książki w nieokreślonej przyszłości, wykreowując tym samym zagadkową planetę, lecz także rozważył poznanie Nieznanego. Jednoznacznie nie wiemy, z czym tak naprawdę spotkali się bohaterowie Solaris, co sprawia, że to dzieło tym bardziej fascynuje. Od pierwszej strony zachwyciłam się fabułą, wykreowaniem świata, rzeczywistości i postaci oraz poruszonego tematu. Tak pozostało do końca. Czytanie szło płynnie i szybko, a ja sama przyłapywałam się na odpływaniu myślami do Stacji podczas wykonywania zupełnie innej czynności. Badanie wspomnień, psychiki, odmętów ludzkiego mózgu przez nieznaną i tajemniczą istotę. Kreowanie nowej formy życia. Coś, czego jeszcze nie widzieliśmy i nie jesteśmy w stanie pojąć. Obawa i usilna chęć wytłumaczenia niewytłumaczalnego. Zachwyt, strach, obłęd. Takie właśnie emocje i zdarzenia zachodzą. Wspaniała mieszanka. Stanisław Lem posłużył się w Solaris pięknym, obrazowym językiem. Opisał planetę w sposób urzekający i czarujący. Barwnie przedstawił relacje międzyludzkie, charaktery, nieodgadnione obszary Solaris. Niezywkłe. Solaris urzekło mnie w każdym możliwym aspekcie. Moje uczucia po skończeniu lektury to w przeważającej mierze zachwyt, melancholia, zaintrygowanie. To nie jest zwyczajna książka, która nie wymaga myślenia i to należy do największych zalet. Czytanie jej to uczta dla umysłu. Wyjątkowa pozycja, którą gorąco polecam. Czy barierą dla ludzi jest mózg, który nie rozumiejąc chce niszczyć?
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
04-08-2012 o godz 16:51 Jan Marek dodał recenzję:
Książka jest świetna. Szkoda, że dziś już nie ma takich autorów.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
10-06-2016 o godz 08:18 Iceman dodał recenzję:
Zasiadając do napisania recenzji "Solarisa", nie wiedziałem, jak się do tego zabrać. Wpatrzony w pustą stronę edytora zastanawiałem się, o czym tak naprawdę ta powieść jest. O badaczach eksplorujących tajemniczą planetę? O zamkniętej w opasłych tomach solarystyce? O galaretowatym oceanie? A może o przeżywanej na nowo miłości Krisa i Harey? Każdy z tych wątków ma w powieści swoje zasłużone miejsce, a żaden z nich nie może zostać zepchnięty na boczny tor, bo tylko we wspólnym połączeniu tworzą one spójną, niesamowitą historię. Cóż więc mogę napisać? Czuję się pisarsko bezradny...
Tak! Bezradność! To właśnie o tym jest "Solaris"! O bezradności człowieka wobec wszystkiego, czego nie zna i nie rozumie, i czego poznać, ani zrozumieć nigdy nie będzie mu dane.
Lem przeniósł swoich bohaterów na planetę Solaris, którego prawie całą powierzchnię zajmuje płynna substancja. Wiele wskazuje na to, że substancja ta jest żywym organizmem, inteligentnym tworem, będącym najprawdopodobniej przedstawicielem obcej człowiekowi cywilizacji. Ten żyjący własnym życiem ocean jest przedmiotem badań od wielu dziesiątek lat; mimo to ludzkość nie posunęła się nawet o krok w zrozumieniu jego struktury, właściwości i celowości istnienia. Każda próba nawiązania z nim kontaktu kończy się fiaskiem; ocean uparcie milczy, zachowując się - jak pisze Lem - niczym słoń, po którego skórze spaceruje nic nieznacząca, obojętna mu mrówka.
Człowiek, od zarania dziejów uznający się za najdoskonalsze stworzenie w całym wszechświecie, nie może znieść wyższości na pozór bezmyślnej galarety nad dorobkiem ludzkiej nauki. To niezrozumienie jednocześnie frustruje i motywuje, przynosząc kolejną falę nowych badań, a te z kolei rodzą nowe pytania, oczywiście pozostające bez odpowiedzi, sprawiając, że błędne koło przyjmuje coraz większe rozmiary.
Bezradność... Niemoc wobec ogromu oceanu, jego na wskroś zanalizowanej, ale niepojętej potęgi; niemoc wobec zrozumienia sensu istnienia symetriad i mimoidów, a nade wszystko niemoc wobec "tworów F", których obecność jest... No właśnie - czym? Iluzją? Chochlikiem ludzkiej percepcji? Preludium obłędu? Lustrem odbijającym nas samych? A może upragnioną, wyczekiwaną od lat, ale niemieszczącą się w granicach ludzkiego zrozumienia próbą kontaktu?
"Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, zabarykadowanych, ciemnych drzwi" - stwierdza wreszcie Kris, tym jednym krótkim zdaniem trafnie podsumowując smutną prawdę o pseudo-wielkości człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
25-04-2014 o godz 00:00 Jukan dodał recenzję:
Klasyka, to co Lem zrobił dla polskiego gatunku (i chyba nie tylko dla polskiego) science fiction jest nieocenione. "Bajki robotów" coś niesamowitego. Natomiast "Solaris" to już klasa sama dla siebie. Oczywiście niech nikt nie myśli, że ksiązka ma wiele wpólnego z kiepskim filmem. Książka to psychologiczny zapis przeżyć człowieka osamotnionego w niezmierzonej przestrzeni kosmicznej i jego kontaktu z... no właśnie z czym? Z samym sobą? Z wyższym bytem? Z obcymi? Przeczytajcie a sami się dowiecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
01-06-2018 o godz 21:01 Anonim dodał recenzję:
Dużo opisów typu: "względnie gładką czapę biegunową otacza tam obszar podziurawiony jak rzeszoto smoczkowatymi ujściami wewnętrznych komór i przewodów. Formacja ta stanowi jako całość trójwymiarowe rozwinięcie jakiegoś równania wyższego rzędu". Nie rozumiem z tego nic i bardzo ciężko było mi sobie wiele opisanych rzeczy wyobrazić. Oprócz tego książka trzyma w napięciu i daje do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-09-2013 o godz 21:12 Agata Wieczorkowska dodał recenzję:
Książka pokazuje, jak wielkim echem polska literatura odbiła się na tle światowej twórczości. Takie książki powinna czytać młodzież, my powinniśmy. Poznawać własną historię i ocierać się o stwierdzenie "cudze chwalicie, swojego nie znacie". Polecam wszystkim, którzy cenią dobrą książkę, dobrą historię i nadzwyczajną przygodę.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-08-2018 o godz 15:22 smuszka dodał recenzję:
Klasyk! To trzeba przeczytać ! Świetna książka! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-05-2020 o godz 08:51 madzia190105 dodał recenzję:
Na stację badawczą która znajduje się się na planecie Solaris, w prawie całym zakresie zajmowanej przez ocean, przybywa nowy członek zespołu naukowców, dr Kelvin. Niedługo po wylądowaniu na Solarisie , zaczyna dostrzegać niepokojące sygnały między innymi dziwne zachowania dwóch naukowców mieszkających w stacji badawczej. Doktor Gibarian, z którym dr. Kelvin współpracował wcześniej popełnił samobójstwo, w stacji pojawiły się istoty wykreowane przez „ocean”, będące zmaterializowanymi wspomnieniami i obrazami osób, wydobyte z zakamarków umysłów badaczy. Tym sposobem pojawia się także żona dr. Kelvina, która popełniła samobójstwo,początkowo dr. Kelvin pragnie aby zniknęła , ale potem zmienia zdanie. Wciągająca powieść.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-04-2018 o godz 11:31 Anonim dodał recenzję:
Solaris: bestseller science-fiction. Książka po przeczytaniu, choć także w jej trakcie, skłania do refleksji nad Kontaktem. Napisana pięknym językiem choć trzeba skupić się na lekturze. Opowiada o miłości, która nie może się spełnić, o Oceanie, który być może próbował przemówić ludzkim językiem do Solarystów i o dążeniu do celu, który może okazać się początkiem niezrozumiałych wydarzeń. Jak najbardziej polecam wszystkim, którzy są fanami science-fiction czy powieści o miłości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
02-12-2018 o godz 13:03 Wiktoria dodał recenzję:
Książka nudna jak flaki z olejem. Ciekawe sceny opisywane są może na jednej stronie albo maksymalnie dwóch, podczas gdy głupie opisywanie pokoju zajmuje jakieś 3-4 strony. Często rzeczy opisywane są BARDZO BARDZO dokładnie, co po prostu sprawia, że nie chce się więcej czytać. Nie polecam książki, zastanawia mnie tylko czemu to coś jest lekturą szkolną, przecież istnieje tyle lepszych, nowszych książek które na pewno lepiej opowiadają swoją historię niż Solaris.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
5/5
22-02-2019 o godz 11:33 Mane dodał recenzję:
Cóż można napisać czego nie napisano o tej pozycji ? Dla mnie powieść genialna, ani dziwactwa Tarkowskiego, ani tyłek Clooneya nie jest w stanie "obrzydzić" mi ponownych lektur całości lub fragmentów. Bo to nie jest scenariusz filmowy, to jest opowieść lemowska najbardziej intymna ze wszystkich. DZIEŁO.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2017 o godz 14:04 anonymous dodał recenzję:
Pozycja godna polecenia dla każdego, kto w literaturze poszukuje pięknego języka i interesującej fabuły. "Solaris" dotyka uniwersalnych problemów ludzkiej egzystencji, a przy tym nie zanudza, historia jest niezwykle interesująca i wciagnie każdego czytelnika, nie tylko fana science fiction. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-11-2019 o godz 13:32 DoughMaker dodał recenzję:
Jestem niezwykle zadowolona, ze w koncu zebralam sie do przeczytania tej ksiazki. Historia jest niesamowita, szczegoly zawarte w tresci sa nieprawdopodobne, wyobrazania autora jest nie do opisania. Polecam goraco kazdemu, kto ceni sobie dokladnosc w tresci oraz oryginalna historie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-09-2019 o godz 15:13 Karol Konecki dodał recenzję:
Jeśli chodzi o treść - nie ma co komentować, każdy pewnie słyszał, że genialna. A co do wydania - projekt okładki bardzo ładny, tekturka również bardzo miła, z licznymi charakterystycznymi wypustkami, kolorystyka piękna. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-09-2020 o godz 19:22 Tomasz dodał recenzję:
Wspaniała książka łącząca wiele gatunków. Można ją czytać i interpretować na wiele sposobów. Polecam wszystkim, którzy interesują się tematyką sci-fi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-11-2017 o godz 09:23 Dominik Wroński dodał recenzję:
Świetna książka, super klimat. Była to pierwsza książka Stanisława Lema, którą przeczytałem i na pewno sięgnę po kolejne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-05-2019 o godz 09:23 Anonim dodał recenzję:
Klasyka polskiej literatury s-f, z którą każdy miłośnik fantastyki powinien się zapoznać . Lektura godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-05-2015 o godz 20:56 lewymaciek dodał recenzję:
Do Lema warto wracac w kazdym wieku, oryginalny styl i ciekawa fabula kazdego wciagnie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-04-2019 o godz 17:31 Anonim dodał recenzję:
Książka kupiona na prezent dla koleżanki. Odbierałam w salonie. Wszystko było ok.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Lem Stanisław

Bajki robotów Lem Stanisław
4.5/5
19,20 zł
29,90 zł
Cyberiada Lem Stanisław
5/5
30,99 zł
34,95 zł
Solaris Lem Stanisław
4.3/5
33,37 zł
39,90 zł
Niezwyciężony Lem Stanisław
0/5
44,49 zł
49,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Cicho, cichutko Karpowicz Ignacy
4.7/5
28,74 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zjadacz czerni 8 Grochola Katarzyna
4.2/5
29,39 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czuły narrator Tokarczuk Olga
3.8/5
28,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Strażniczka Słońca Lunde Maja
4.8/5
36,41 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Historia pszczół Lunde Maja
4.3/5
30,71 zł
48,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Król Twardoch Szczepan
3.9/5
28,90 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokora Twardoch Szczepan
3.8/5
28,84 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
3.7/5
24,88 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ogrodowe przebudzenie Reynolds Mary
4.6/5
37,05 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Królestwo Twardoch Szczepan
4.1/5
29,39 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Śnieżna siostra Lunde Maja
4.4/5
38,33 zł
59,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Powrót z gwiazd Lem Stanisław
4.7/5
25,05 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Wysoki Zamek Lem Stanisław
5/5
22,59 zł
32,90 zł
strona produktu - rekomendacje Niezwyciężony Lem Stanisław
4.6/5
19,20 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Eden Lem Stanisław
5/5
25,62 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Astronauci Lem Stanisław
5/5
24,39 zł
38,00 zł
strona produktu - rekomendacje Cyberiada Lem Stanisław
4.3/5
25,11 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dzienniki gwiazdowe Lem Stanisław
4.1/5
23,82 zł
38,00 zł
strona produktu - rekomendacje Wizja lokalna Lem Stanisław
4/5
39,99 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Fiasko Lem Stanisław
5/5
25,62 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Głos Pana Lem Stanisław
4/5
29,93 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Człowiek z Marsa Lem Stanisław
4/5
19,20 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Pokój na Ziemi Lem Stanisław
0/5
22,41 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Katar Lem Stanisław
5/5
22,51 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Śledztwo Lem Stanisław
4.5/5
29,19 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Golem XIV Lem Stanisław
0/5
22,41 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Ubik Dick Philip K.
4.5/5
42,39 zł
54,90 zł
strona produktu - rekomendacje Kwiaty dla Algernona Keyes Daniel
4.6/5
25,10 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dracula Stoker Bram
4.7/5
37,19 zł
49,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.