Skuteczność zapobiegania zaburzeniom psychicznym i ich leczenia wnioski z badań dla praktyki klinic (okładka  miękka, 09.2021)

Sprzedaje empik.com : 40,11 zł

40,11 zł
45,00 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje Matfel : 39,27 zł

Sprzedaje Smart Books : 48,20 zł

Wszyscy sprzedawcy

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Kompleksowy przegląd aktualnego stanu badań skuteczności interwencji psychoterapeutycznych w zapobieganiu zaburzeniom psychicznym i ich leczeniu oraz użyteczności płynących z nich wniosków w praktyce klinicznej.

Autorka analizuje metody wykorzystywane u dorosłych, dzieci i młodzieży wraz z interpersonalnymi uwarunkowaniami skuteczności takich interwencji i podaje rekomendacje dotyczące wdrażania rezultatów tych badań w praktyce klinicznej. Publikacja dostarcza klinicystom informacji użytecznych w prowadzeniu praktyki według wskazań modelu praktyki klinicznej opartej na dowodach empirycznych. Słowa kluczowe: praktyka oparta na dowodach empirycznych, zapobieganie zaburzeniom psychicznym, interwencje kryzysowe, psychoterapia, rehabilitacja społeczna, relacja terapeutyczna.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1284250884
Tytuł: Skuteczność zapobiegania zaburzeniom psychicznym i ich leczenia wnioski z badań dla praktyki klinic
Autor: Rakowska Jadwiga Małgorzata
Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-09-16
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 167 x 237
Indeks: 40389547
średnia 5
5
6
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
05-02-2022 o godz 11:22 przez: bou | Zweryfikowany zakup
Kopalnia danych do pracy nie tylko magisterskiej. Profesjonalnie i szczegółowo zgromadzone i przedstawione dane. Przygotowane z pasją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2021 o godz 15:10 przez: Jarosław
Zdecydowanie polecam wszystkim osobom zainteresowanym psychoterapią, bez względu na preferowaną orientację terapeutyczną. W zasadzie każdy z nas ma świadomość, że problem prewencji zaburzeń psychicznych jest w dzisiejszych czasach szczególnie ważny. Nie każdy jednak ma aktualną wiedzę o szerokim spektrum „opartych na dowodach naukowych” metodach tej prewencji i zna aktualne wyniki badań dotyczące ich skuteczności. Niewiele jest na polskim rynku wydawniczym książek skoncentrowanych na powyższych zagadnieniach i choćby z tego powodu warto przeczytać najnowszą publikację Pani Jadwigi Rakowskiej. Autorka podjęła wysiłek dotarcia do wielu unikalnych materiałów źródłowych i dokonała ich rzetelnej analizy. Efekty tej analizy są przedstawione w syntetyczny i bardzo konkretny sposób. Dzięki temu każdy czytelnik książki może poznać naukowy punkt widzenia na wiele kluczowych i zarazem praktycznych kwestii związanych z współczesną psychoterapią. Na uwagę zasługują na przykład wyniki badań dotyczących skuteczności pomocy psychologicznej świadczonej za pośrednictwem komunikacji elektronicznej. Tego rodzaju forma kontaktu wzbudza wiele kontrowersji zarówno wśród terapeutów jak i potencjalnych klientów. Tymczasem z wyników badań naukowych wyłania się całkiem klarowny obraz sytuacji, który po prostu warto poznać. Podobnie jest w przypadku innego, budzącego jeszcze bardziej fundamentalne spory, pytania o różnice w skuteczności różnych form psychoterapii.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-12-2021 o godz 08:48 przez: Tatiana
Książka "Skuteczność zapobiegania zaburzeniom psychicznym i ich leczenia: wnioski z badań dla praktyki klinicznej" autorstwa Jadwigi-Małgorzaty Rakowskiej zainteresuje szczególnie profesjonalistów udzielających pomocy psychologicznej oraz uczących się tej profesji. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedzi, oparte na wynikach badań empirycznych, na pytania ważne z punktu widzenia praktyki klinicznej, jak: (1) jakie interwencje psychoterapeutyczne są skuteczne u dorosłych, dzieci i młodzieży z określonymi zaburzeniami psychicznymi? (2) czy interwencje stosowane w bezpośrednim kontakcie z klinicystą są tak samo skuteczne jak interwencje stosowane za pośrednictwem internetu, wideokonferencji, programów komputerowych, telefonu? (3) w jakim stopniu skuteczność interwencji psychoterapeutycznych zależy od jakości relacji terapeutycznej oraz na czym polegają działania naprawcze tej relacji? (4) czy badania sugerują nowe, zwiększające efektywność klinicysty, metody pracy terapeutycznej? Istotnym walorem książki jest fakt, że jest napisana w zrozumiały i przejrzysty sposób. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-03-2022 o godz 16:39 przez: Barbara Tryjarska
Książka wprowadza czytelnika w zagadnienia zapobiegania i psychoterapii zaburzeń psychicznych. Na podstawie przeglądu badań pokazuje, jakie programy skutecznie zapobiegały depresji, zaburzeniom lękowym dzieci, młodzieży i dorosłych. próbom samobójczym, zaburzeniom odżywiania, zachowania, zaburzeniom wynikającym ze stosowania środków psychoaktywnych oraz nawrotom psychoz. Książka jest również dobrym źródłem wiedzy o skuteczności psychoterapii w różnych podejściach wobec wszystkich głównych zaburzeń emocjonalnych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Biologia atrakcyjności człowieka Opracowanie zbiorowe
5/5
39,64 zł
Inne z tego wydawnictwa Susan Sontag Opracowanie zbiorowe
5/5
26,72 zł
Inne z tego wydawnictwa Nikt nie chce umierać Opracowanie zbiorowe
0/5
30,29 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego