Rezyliencja. Jak ukształtować fundament spokoju, siły i szczęścia (okładka  miękka, 03.2022)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Co pozwala nam stawiać czoła wielu przeciwnościom Dzięki czemu możemy nie tylko się z nimi zmierzyć i je pokonać, ale także wyjść z trudnej sytuacji silniejsi niż wcześniej W jaki sposób kształtuje się nasza zdolność radzenia sobie z wyzwaniami i elastycznego przystosowywania się do zmiennych, nie zawsze sprzyjających okoliczności
Nasza droga życiowa zależy od trzech czynników: tego, jak radzimy sobie z trudnościami, jak chronimy swoje słabości oraz jak zwiększamy swoje zasoby. Nie zawsze mamy wpływ na innych ludzi i okoliczności zewnętrzne. Możemy jednak polegać na swoich siłach wewnętrznych, wzmacniać je i rozwijać. O tym, jak to robić, pisze w swojej książce Rick Hanson, autor bestsellera Szczęśliwy mózg. Nasze mentalne zasoby stanowią o naszej rezyliencji, czyli umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami i stawiania czoła wyzwaniom na drodze do wykorzystania pojawiających się możliwości. Rezyliencja sprzyja także dobrostanowi, kształtuje fundament spokoju, wewnętrznej siły i szczęścia.

Autorzy pokazują, jak rozwinąć 12 kluczowych dla niej kompetencji psychicznych: współczucie, uważność, uczenie się, siłę charakteru, wdzięczność, wiarę w siebie, spokój, motywację, intymność, odwagę, dążenia i szczodrość.

Rick Hanson wraz z synem napisali przejrzysty i wyczerpujący poradnik, w którym łączą teorię z osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Napisana przyjaznym, jasnym i pełnym życzliwości stylem książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy.

Co znajdziesz w tej książce - praktyczne sposoby doświadczania, rozwijania i wykorzystywania podstawowych zasobów mentalnych w celu budowania rezyliencji - ćwiczenia i narzędzia służące rozwijaniu konkretnych kompetencji - szczere, osobiste obserwacje, przykłady i sugestie na każdy dzień - przystępne metody służące pokonaniu negatywnego nastawienia - przydatne informacje na temat mózgu i rozwijania jego pozytywnej plastyczności.

Jak korzystać z tego poradnika - z książki możesz korzystać na wiele sposobów, zależnie od potrzeb. nie musisz czytać jej w tradycyjny sposób, od początku do końca. w każdym miesiącu składającym się na rok osobistego rozwoju możesz przeczytać jeden rozdział. możesz też wybrać potrzebę lub kompetencję, która jest dla ciebie szczególnie istotna (na przykład bezpieczeństwo lub uważność), i skoncentrować się na powiązanych z nią rozdziałach

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1298846448
Tytuł: Rezyliencja. Jak ukształtować fundament spokoju, siły i szczęścia
Tytuł oryginalny: Rezyliencja. Jak ukształtować fundament spokoju, siły i szczęścia
Autor: Hanson Rick , Hanson Forrest
Tłumaczenie: Sawicka-Chrapkowicz Anna
Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 255
Numer wydania: II
Data premiery: 2022-03-21
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 250 x 20 x 167
Indeks: 41784143
średnia 5
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
09-12-2022 o godz 15:10 przez: Beata Butkiewicz | Zweryfikowany zakup
Polecam każdemu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ponad DSM Opracowanie zbiorowe
5/5
104,13 zł

Podobne do ostatnio oglądanego