Psychoterapia dziś. Rozmowy (okładka  twarda, 2018-08)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Skąd wiadomo, że psychoterapia może komuś pomóc wyzwolić się z psychicznego cierpienia? Co współczesne badania mówią o ludzkiej psychice? Jak rodzi się depresja? Na czym polega psychoterapia i jak długo powinna trwać? Jak zadbać o własny rozwój bez popadania w egocentryzm? Czy można pomóc parze, z której uchodzi para? Jak wygląda praca psychoterapeuty z dzieckiem? Jakie jest współczesne rozumienie uzależnienia? Czy każdy może zostać psychoterapeutą?

Książka stanowi zbiór rozmów z czołowymi polskimi psychoterapeutami i superwizorami psychoterapii skupionymi wokół Laboratorium Psychoedukacji. Przedmiotem refleksji są tu rozmaite obszary życia i pracy psychoterapeutycznej, takie jak: relacje i budowanie poczucia bezpieczeństwa, ciąża i okres okołoporodowy, rodzicielstwo, cielesność i jej związki z psychiką, praca, uzależnienia, żałoba i trauma, przywracanie sprawczości, warsztat psychoterapeuty. Autorzy przyglądają się różnym formom i zastosowaniom psychoterapii w kontekście przemian zachodzących we współczesnym społeczeństwie, wskazują nowe kierunki rozwoju tej dziedziny, rozprawiają się z mitami na jej temat.

„O czym zatem jest ta książka? To w pewnym sensie opowieść o tym, czym jest dziś – pod koniec drugiej dekady XXI wieku – dziedzina zwana psychoterapią. Może właśnie to czyni tę książkę tak frapującą, że odpowiedź na jedno pytanie rodzi następne, a mnogość wątków wskazuje, jak złożona i wielowarstwowa jest rzeczywistość gabinetu psychoterapeutycznego. A jednocześnie z tej wielości problemów wyłania się obraz dziedziny dojrzałej teoretycznie, efektywnej praktycznie, użytecznej społecznie. Zaś psychoterapeuci są (mogą być) rzetelnie kształceni, samoświadomi siebie i swoich zadań oraz możliwości i ograniczeń. Warto podkreślić, że książka ta nie jest jedynie zbiorem ciekawych wywiadów na frapujące tematy. Tych szesnaście rozmów to zarazem swoisty collage, który ma znamiona podręcznika”.
ze Wstępu Bogdana de Barbaro, Katedra Psychiatrii Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Psychoterapia dziś. Rozmowy
Autor: Milska-Wrzosińska Zofia
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-08-16
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 165 x 27 x 178
Indeks: 26830469
średnia 4,7
5
6
4
0
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
24-09-2018 o godz 18:16 przez: Lucyna Tomoń
"Psychoterapia dziś" to zbiór rozmów z psychoterapeutami. Każda z tych rozmów jest dokładnie opisana, czytelnik może sięgnąć dokładnie do tej, która go interesuje, chociaż gorąco zachęcam do czytania od początku, od pierwszego wywiadu. Ta książka odpowiada na setki pytań. Takich, które zadają sobie terapeuci, psychologowie, studenci psychologii (tu ja!) ale także osoby, które interesują się psychologią. Dla kogo zatem "Psychoterapia dziś"? Dla wszystkich wyżej wymienionych :-). Ludzka psychika chociaż poznana już znacznie lepiej niż za czasów Freuda, to nadal nie jest namacalna, mierzalna. Ciągle ma przed nami tajemnice i ciągle, psychologowie, ale także wszyscy zainteresowani, mogą spojrzeć na nią z innej strony. To z pewnością kompendium bardzo praktycznej wiedzy. Czy psycholog i psychoterapeuta to to samo? Czy magister psychologii to psychoterapeuta? A jeżeli nie, to dlaczego ktoś skończył pedagogikę, a potem jakiś kurs i dziś jest terapeutą? Ile jest nurtów psychologii i który będzie dla mnie najlepszy? Nawet jeżeli nie interesuje nas, czym jest podejście psychodynamiczne, znacznie bardziej mogą interesować nas zagadnienia praktyczne, codzienne. Żałoba na przykład. Czy przeżywamy ją tylko po czyjejś śmierci? Ile trwa? Czym są zaburzenia nastroju i kiedy będę wiedzieć, czy to już depresja? Jeżeli depresja, to skąd ona się u mnie wzięła? I co z nią zrobić? I dalej, podstawowe pytanie- w jaki sposób rozmowa z gabinecie psychoterapeuty ma pomóc z rozwiązaniu moich problemów? Jak długo będzie trwała? I po czym poznam, że mi pomaga? Czytałam tę książkę z ogromną ciekawością. Jasne, że studia psychologiczne rzadko są jakoś specjalnie fascynujące, nawet jeżeli są tym wymarzonym kierunkiem, do którego mi zajęło kilka lat, żeby dorosnąć, to takie książki przypominają mi, jak bardzo ludzka psychika jest fascynująca, ile jeszcze przede mną ale też jak wspaniale jest to wszystko poznawać. Czytając "Psychoterapię dziś" czułam się trochę jakby zaproszona do rozmowy z mądrymi ludźmi, którzy odkrywają tajemnice swojego zawodu, w piękny, ciepły sposób. Źródło rzetelnej wiedzy i wielu ciekawych przypadków. Przed lekturą przygotuj zakreślacz i zakładki, bo będzie wiele fragmentów, do których będziesz chciał wrócić :-). Lucyna Tomoń/ http://today-ornever.blogspot.com/2018/09/psychoterapia-dzis-rozmowy-pod-redakcja.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa W co grają ludzie Berne Eric
4.4/5
43,36 zł
54,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Edycja tekstów Wolański Adam
4.9/5
56,02 zł
64,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zarządzanie zasobami ludzkimi. Podręcznik Opracowanie zbiorowe
5/5
79,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego