Nowy długi marsz Chiny ery Xi Jinpinga (okładka  miękka, 11.2021)

Sprzedaje empik.com : 57,58 zł

57,58 zł 85,00 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Chiny nie są jednym z kolejnych, zwykłych państw na świecie, lecz państwem najludniejszym, w istocie kontynentem i „cywilizacją ubraną w szaty państwa", która na dodatek, jak wykazują teraz wszystkie statystyki i dostępne dane, znajduje się w fazie kolejnego renesansu; tego renesansu, którego pandemia COVID-19 nie tylko nie przerwała, lecz wręcz przeciwnie – raz jeszcze wzmocniła kurs na jego osiągnięcie. Władze w Pekinie mają tego pełną świadomość. Przewodniczący Xi Jinping stwierdził wprost w początkach 2021 r., że „czas gra na korzyść Chin". Ocenił, że „świat znajduje się obecnie w okresie bezprecedensowych turbulencji, niespotykanych w ostatnim stuleciu". Wymienił wśród nich jako najważniejsze: pandemię koronawirusa, zakłócenia łańcuchów dostaw, pogorszenie stosunków z Zachodem oraz spowalniającą gospodarkę. Zgodnie z chińską filozofią taki kryzys, czy raczej zestaw zjawisk kryzysowych, to zarazem niebezpieczeństwo, jak i szansa. Chiny stawiają oczywiście na tę drugą kartę.

Prezentowana książka stanowi podsumowanie wiedzy autora na temat Chin, a także analizę i ocenę niezwykle dynamicznie zmieniającej się w ostatnich kilku latach rzeczywistości (w samych Chinach oraz – przede wszystkim globalnie, również w kontekście wyzwań związanych z pandemią COVID-19). Nie brak w niej także prognoz i otwartych pytań o przyszłość, nie tylko Chin, ale i globalnych relacji na poziomie światowym.

"Bogdan Góralczyk, jeden z najważniejszych europejskich sinologów, powraca ze swoim trzecim, po „Chińskim feniksie” i „Wielkim renesansie”, przekrojowym tomem o współczesnych Chinach. Tradycyjne atuty Autora: świetny styl (zakończenie książki jest wprost rewelacyjne), dogłębna znajomość Państwa Środka i szeroka perspektywa łączą się tu zarówno ze śmiałymi, a w Polsce obrazoburczymi tezami, jak i z godnymi dyskusji wątkami (geopolityczne fragmenty tekstu zapraszają do debaty). Z Góralczykiem nie trzeba się we wszystkim zgadzać, ale należy go czytać."
dr hab. Michał Lubina, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, autor 8 książek, w tym naukowego bestselleru „Niedźwiedź w cieniu smoka: Rosja-Chiny” oraz jego anglojęzycznej wersji „A Political Marriage of Convenience”

"Profesor Bogdan Góralczyk w swojej najnowszej publikacji daje nam kod do zrozumienia Chin w trzech różnych aspektach: systemu politycznego, systemu gospodarczego oraz chińskich relacji ze światem zewnętrznym. Robi to zaledwie trzy lata po „Wielkim renesansie”, w którym wydawało się, że o Chinach powiedział już wszystko. Autor tym razem koncentruje się na aktualnym kontekście geopolitycznym, szczególnie na napiętych relacjach chińsko-amerykańskich. Zestawia ze sobą głosy najważniejszych światowych badaczy Chin z dyskursem politycznym prowadzonym w samych Chinach, nie zawsze dobrze znanym. Sięga do autorów i materiałów, które z reguły są poza zasięgiem polskiego czytelnika. Uzyskujemy dzięki temu niezwykle cenną i różnorodną mozaikę opinii i przekonań reprezentujących bardzo różne sposoby patrzenia na tego coraz potężniejszego, globalnego gracza. Profesor Góralczyk nie forsuje własnej narracji. Zostawia nas z całą listą niepokojących pytań o Chiny i świat w nadchodzących latach."
dr hab. Marcin Jacoby, profesor Uniwersytetu SWPS, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych. Sinolog, autor „Chin bez makijażu” (wyd. I - 2016, wyd. II - 2021) oraz „Sztuki perswazji w starożytnych Chinach” (2018), gospodarz serii webinarów i podcastów Projekt Azja oraz ChinaTalk, popularyzator wiedzy o Chinach

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1286062007
Tytuł: Nowy długi marsz Chiny ery Xi Jinpinga
Autor: Góralczyk Bogdan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 340
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-11-19
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 25 x 120
Indeks: 40629377
średnia 4,9
5
27
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-11-2021 o godz 10:56 przez: Franciszek | Zweryfikowany zakup
Książka zasadnicza dla uważnych obserwatorów Chin. Rzetelna analiza i ocena zjawisk i procesów występujących w Chinach. Chłodna ocena kierownictwa. W lekturze niełatwa, raczej nie na kanapie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-03-2022 o godz 09:31 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dobra pozycja, bardzo dobrze wyjaśnia zawartą problematykę. Tekst jest mizernie przycięty przez c niewygodnie się czyta, często się gubię między linijkami ale to może przez to że mam zeza
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-02-2022 o godz 18:35 przez: Łukasz | Zweryfikowany zakup
Pan Góralczyk w fachowy sposób opisał obecną sytuację Chin zahaczając o historie państwa środka, w końcu najwyższej klasy specjalista , sinolog nie mogło być inaczej. Polecam serdecznie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-03-2022 o godz 10:17 przez: Michał | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna książka! Profesor Góralczyk niezmiennie trzyma poziom i zachwyca swą olbrzymią wiedzą na temat Państwa Środka i tamtejszej polityki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2022 o godz 19:36 przez: Piotr Zalewski | Zweryfikowany zakup
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-03-2022 o godz 10:14 przez: Adam
Autor wybitnie opisuje erę jaka już ma miejsce w Chinach. Pokazuje jak przywódca będzie kształtował politykę mocarstwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Góralczyk Bogdan

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Świat arabski. Kultura i polityka Opracowanie zbiorowe
5/5
70,15 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego