Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego" to publikacja opracowana z myślą o wszystkich osobach uczących się tego języka, które chciałyby usystematyzować i utrwalić wiadomości. Repetytorium umożliwia powtórzenie gramatyki języka niemieckiego oraz uzupełnienie wiedzy. Znajdują się w nim wyczerpujące polskie komentarze do zagadnień, liczne przykłady oraz różnorodne ćwiczenia z odpowiedziami. Dzięki temu książka świetnie nadaje się do samodzielnej nauki, ale może również służyć nauczycielom jako uzupełnienie materiałów kursowych. Słownictwo zawarte w ćwiczeniach nie wykracza poza podstawowy zakres leksykalny, a trudniejsze zwroty są tłumaczone. W opanowaniu struktur gramatycznych pomagają zróżnicowane ćwiczenia testujące, wdrażające oraz utrwalające.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego
Autor: Bęza Stanisław
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
Język wydania: polski, niemiecki
Język oryginału: polski
Liczba stron: 448
Numer wydania: XXVI
Data premiery: 2007-10-08
Rok wydania: 2010
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 233 x 19 x 164
Indeks: 68265021
średnia 4,7
5
72
4
20
3
2
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
49 recenzji
01-09-2016 o godz 00:00 przez: Eryk Tomaszewski
Przez wiele lat bezskutecznie uczyłem się języka niemieckiego. Wyuczone zdania owszem potrafię powiedzieć, ale żeby stworzyć swoje zdanie z sensem - to absolutnie niemożliwe. Po tylu latach wiem, że problemem nie była moja niezdolność do nauki niemieckiego, a książki, z których się uczyłem. Podręcznik Bęzy to książka, która nie uczy suchej gramatyki jak inne podręczniki, ale uczy, jak wykorzystywać nabytą wiedzę z gramatyki do tworzenia własnych konstrukcji zdaniowych. Co ważne także dla osoby znającej niemiecki w stopniu podstawowym - wraz z trudnością form gramatycznym nie zwiększa się trudność słownictwa używanego w podręczniku, dzięki czemu można skupić się na gramatyce, a naukę wyszukanych słówek zostawić na czas, gdy opanuje się konstrukcje zdaniowe do perfekcji.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
08-08-2017 o godz 16:44 przez: Paulina
Niezastąpiona książka dla studentów germanistyki, ale nie tylko. Z tą książką bez problemu zdałam na studiach egzaminy z gramatyki opisowej ;) Zawiera omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych języka niemieckiego wraz z ćwiczeniami na wszystkich poziomach znajomości języka. Zagadnienia są opisane w sposób przystępny i opatrzone przykładami oraz zadaniami.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
07-11-2016 o godz 15:49 przez: Justyna Socińska
Świetna pomoc dydaktyczna w nauce języka! Nie znam lepszej pozycji książkowej! gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
05-05-2013 o godz 00:28 przez: Sol
Tak, to repetytorium nadaje się do poziomu podstawowego.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
25-03-2015 o godz 21:40 przez: urocza_babeczka
Dużo osób uważa że język niemiecki jest trudny i bardzo ciężko się go nauczyć. Sama tak wcześniej sądziłam, gdy uczyłam się wybranych zagadnień gramatycznych według poprzednich podręczników, w efekcie w bardziej złożonych zdaniach zawsze znalazł się fragment, którego nie potrafiłam powiedzieć i przez to zupełnie nie czułam że robię postępy w nauce.
Repetytorium Bęzy jest naprawdę świetną książką, która pozwala usystematyzować wiedzę i w prosty sposób wyjaśnia zagadnienia gramatyczne. Przykłady są prezentowane na prostych zdaniach, które można zrozumieć znając podstawowe niemieckie słowa, a jeśli zdarzy się trudniejsze, jest wyjaśnione. Dzięki temu książki nie czyta się ze słownikiem, a ćwiczenia przy każdym rozdziale pozwalają utrwalić przyswojoną wiedzę. Zadań jest dużo, ja robiłam je do znudzenia, ale dzięki temu później odruchowo budowałam poprawnie gramatycznie zdania. Książka w przystępny sposób zmienia tabele w żywy i przyjemny język. Serdecznie polecam tą książkę wszystkim którzy chcą (a nie muszą) nauczyć się dobrze niemieckiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
14-08-2016 o godz 00:00 przez: vrinarin
Bardzo dobre repetytorium, solidne i rzetelne pod kątem opracowanego materiału. Dla mnie najlepszy podręcznik z jakiegokolwiek korzystałam ucząc się języka niemieckiego. Materiał podany został w sposób przejrzysty i zrozumiały. Książka odpowiednia, jeśli chce się powtórzyć dany zakres materiału, na przykład przygotowując się do egzaminu czy zaliczenia. Pod tym względem podręcznik Stanisława Bęzy bardzo mi się przydał, w zasadzie stale do niego zaglądam. Polecam korzystanie z niego wszystkim uczącym się niemieckiego, dzięki niemu w systematyczny sposób można powtarzać sobie daną partię materiału.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-03-2015 o godz 19:24 przez: Mariusz Antoniak
Repetytorium języka niemieckiego Stanisława Bęzy to jedna z lepszych książek na rynku w Polsce.
Warta Twojego zauważenia. Znajdują się w niej praktyczne i jasno wyjaśnione pojęcia dotyczące gramatyki języka niemieckiego. Oprócz teorii masz możliwość zrozumienia opracowanego materiału w ćwiczeniach, które autor przygotował. Książka polecana przez znawców języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-02-2015 o godz 00:00 przez: Aleksandra Kopeć
Repetytorium przygotowane bardzo rzetelnie i jasno. Ćwiczenia w nim zawarte pozwalają powtórzyć wiedzę ze wszystkich działów zarówno z gramatyki, jak również słownictwa. Dołączone są do niech odpowiedzi, co pozwala od razu zweryfikowac poprawność. Jak dla mnie rewelacja. Wielokrotnie będę do niej wracała.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-09-2016 o godz 09:01 przez: Felicjan Aberman
Od lat korzystam i co jakiś czas odnawiam wersję. Zawsze tyko ta książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-03-2013 o godz 22:17 przez: agata_w
Książka pana Bęzy to niezastąpiona pozycja na półce każdego, kto chce perfekcyjnie nauczyć się języka niemieckiego.
Nie raz zdarza mi się mieć wątpliwości dotyczące odmiany przymiotników, rekcji czasowników, użycia szyku w zdaniu - w tym repetytorium znajduję odpowiedź na każde takie nurtujące pytanie. Jest to moje kompendium rzetelnej wiedzy, oszczędza czas i energię na szukaniu w innych źródłach (nawet wujek google nie jest tak mądry!). Oprócz informacji, książka zawiera również ogrom przydatnych ćwiczeń.
Absolutnie najlepiej wydane 20kilka złotych, polecam wszystkim niemieckojęzycznym!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-03-2013 o godz 14:03 przez: alison2
Podejrzewam, że to jedno z najlepszych opracowań, jakie obecnie dostępne są na rynku. Duża liczba zróżnicowanych ćwiczeń, wyczerpujące objasnienia poszczególnych zagadnień, wsparte licznymi przykładami, bogate słownictwo, zachęcają do regularnej nauki. Książka przydatna praktycznie na każdym poziomie znajomości języka niemieckiego. Doskonale sprawdza się podczas przygotowań do matury, egzaminów językowych, jak również nieoceniona pomoc dla samouków, pragnących poprawić swoje umiejętności. Mam już od dawna i wciąż chętnie z niej korzystam. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-01-2014 o godz 00:00 przez: Karolinka
Repetytorium zakupiliśmy dla syna, który zaczął uczyć się niemieckiego, a że miał straszne kłopoty z językiem to postanowiliśmy poszukać innej książki, dzięki której powtarzałby całą wiedzę w domu. Książka jest zdecydowanie lepsza od książek używanych w szkole, wszystkie zagadnienia są dokładnie opisane, trudniejsze słówka podpisane po polsku, co ułatwia zapamiętywanie, zwłaszcza osobom, które są wzrokowcami. Syn w końcu zaczął łapać język i to samodzielnie, nie ze szkolnych podręczników.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
16-03-2015 o godz 23:22 przez: Grigio
Spędziłem z tą ksiązką kilka lat i do dziś nie potrafię niczego odmienić w niemieckim nie mając w głowie tabelki z odmianą. Nie wiem czy kiedyś nie było innych książek do gramatyki, ale praca z tą książką więcej osób zniechęciła do niemieckiego niż zachęciła.
Trudno powiedzieć czy to tylko wina książki, czy także źle realizujących program nauczycieli, którzy pierwszego dnia roku zaczynali od gramatyki z Bezą a ostatniego kończyli.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-03-2014 o godz 20:20 przez: Beata146
Uważam, że jest to przydatna książka. Była mi bardzo pomocna w trakcie przygotowywanie się do zajęć. Tłumaczy prosto zagadnienia gramatyczne. Nie jest trudna do rozszyfrowania. Przydaję się do pracy na gramatyką choć nie jest ona wyposażona w barwne ilustracje. Jako samouk polecam tą książkę. nie żałuję zakupu, zawsze można znaleźć odpowiedź na każdą gramatyczną zagadkę. Może tylko przytłaczać ilość ćwiczeń (jest ich masa).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-11-2015 o godz 17:23 przez: dwutlenek.tytanu
Najlepsza książka do nauki niemieckiej gramatyki. Korzystają z niej wszyscy nauczyciele języka. Zawiera w sobie wiele zagadnień, dobrze wytłumaczonych i omówionych. Po przeczytaniu teorii można od razu przystąpić do ćwiczeń materiału. Wielkim plusem są gotowe odpowiedzi do zadań. Polecam wszystkim, potrzebna przy przygotowaniach do matury podstawowej, jak zarówno rozszerzonej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-03-2014 o godz 21:34 przez: Aleksandra Majka
Byłam sceptycznie nastawiona do tej książki, bo jak wiadomo, niemiecka gramatyka do najłatwiejszych nie należy. Przekonałam się, że może zdziałać cuda! :) Są ćwiczenia prostsze i trudniejsze oraz wytłumaczenia danych zagadnień językowych. Przy systematycznej pracy i chęciach możemy naprawdę dużo się z niej nauczyć!
Polecam wszystkim, chcącym dobrze nauczyć się podstaw języka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-01-2013 o godz 00:00 przez: Korelalia
Polecam książkę wszystkim osobom, które chcą się nauczyć języka niemieckiego od podstaw. Idealnie opracowane zagadnienia i ćwiczenia, dzięki którym pierwszy raz nauka niemieckiego nie jest dla mnie katorgą. Świetnie skonstruowane ćwiczenia, które pomagają w nauce i zapamiętywaniu słówek oraz gramatyki. Zdecydowanie nie żałuję tego zakupu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-02-2014 o godz 00:00 przez: Ramona
Bęza pozwolił mi na nowo nauczyć się języka niemieckiego. Jest to chyba najlepsza książka do nauki gramatyki, znana i lubiana i polecana przez korepetytorów i nauczycieli. Moja metoda na okiełznanie języka niemieckiego, to Repetytorium gramatyczne, słówka i RTL. Polecam Bęzę - jest najlepszy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-08-2015 o godz 07:38 przez: dominikagorna
Repetytorium jest super. Świetnie tłumaczy zawiłości gramatyki języka niemieckiego. Jestem bardzo zadowolona, że je kupiłam i polecam wszystkim, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę. Książka zawiera bardzo dużo ćwiczeń i dzięki temu pomaga utrwalić informacje. Polecam:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-04-2015 o godz 20:07 przez: Marta Skórzewska
Najlepsza jaką kiedykolwiek miałam okazje mieć w ręku książka do nauki gramatyki. Może dla niektórych może się wydawać trudna, bo z niektórymi przykładami to nawet sami Niemcy mają problemy, jednak uważam że lepszej nie ma. Jak mierzyć to wysoko!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Stanisław Bęza

Stanisław Bęza jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uznanych autorów podręczników językowych przeznaczonych dla osób uczących się języka niemieckiego. Jego repetytoria, zestawy ćwiczeń oraz opracowania gramatyczne są uznawane za przejrzystą i bardzo efektywną pomoc dydaktyczną i są wykorzystywane zarówno w szkołach, podczas kursów językowych, jak i w nauce samodzielnej. Najpopularniejsza pozycja w jego dorobku to "Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego".

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gramatyka niemiecka w ćwiczeniach dla klas 7-8 Opracowanie zbiorowe
5/5
45,93 zł
51,04 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego