Moonshot. Wyścig z czasem. Jak Pfizer w dziewięć miesięcy dokonał niemożliwego (okładka  miękka, 03.2022)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 30,33 zł

30,33 zł 44,99 zł (-32%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Kulisy stworzenia pierwszej szczepionki mRNA przeciw COVID-19 przedstawione osobiście przez prezesa i dyrektora generalnego Pfizera, doktora Alberta Bourlę.

"Moonshot” to pasjonująca opowieść o jednym z największych osiągnięć prywatnej firmy w historii – odtwarza pełne napięcia dziewięć miesięcy 2020 roku, kiedy to naukowcy Pfizera pod wizjonerskim przywództwem doktora Alberta Bourli i przy współpracy z firmą BioNTech uczynili niemożliwe możliwym, opracowując, poddając badaniom i produkując szczepionkę przeciw covidowi, co niegdyś trwałoby lata.

Doktor Bourla opisuje, jak błyskotliwi i pełni poświęcenia naukowcy i menedżerowie Pfizera pokonali w dobie globalnej pandemii szereg problemów wynikłych ze społecznych i politycznych niepokojów, a także ujawnia wątpliwości, trudne decyzje i przeszkody, z którymi musieli się mierzyć. Doktor Bourla przekonująco dowodzi, że sukces Pfizera nie był efektem łutu szczęścia, lecz długich przygotowań, którym przyświecały cztery podstawowe wartości: odwaga, doskonałość, równość i radość.

"Moonshot” to także opowieść o przywództwie w bezprecedensowych okolicznościach. Doktor Bourla, grecki imigrant, syn pary ocalałej z Holokaustu, z wykształcenia weterynarz, stanął na czele jednej z największych światowych korporacji i zapoczątkował organizacyjną transformację firmy na krótko przed globalnym kryzysem zdrowotnym. Ta niespodziewana i ekstremalna sytuacja poddała testowi całą korporację, jej naukowców i szefa. Autor inspirująco opisuje najlepsze praktyki, jakie mogą pomóc w obliczu licznych nadzwyczajnych wyzwań, przed jakimi stoi nasz świat, i przedstawia, jak Pfizer w rekordowym tempie wcielił w życie przełomowe odkrycia naukowe; służy też radami, jak z sukcesem znajdować rozwiązanie pozornie nierozwiązywalnych problemów. Doktor Bourla pisze: "Pragnę się podzielić naszą historią, opowiedzieć, z jakimi trudnościami musieliśmy się zmierzyć, jakie lekcje odebraliśmy po drodze i jakie zasadnicze wartości przyczyniły się do sukcesu – w nadziei, że będzie to stanowić dla was inspirację i pozwoli wam dokonać własnego »moonshotu«, cokolwiek by to było”.

Idea "moonshotu” przeżywa dziś renesans. Określenie to zostało użyte po raz pierwszy w 1949 roku, gdy Amerykanie rozważali podbój kosmosu. Tak się złożyło, że były to też czasy ogromnych postępów w dziedzinie wakcynologii i opracowania szczepionki DTP przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi. Już kilka lat później, w 1955 roku, w użyciu była szczepionka przeciw chorobie Heinego-Medina. "Moonshot” wkroczył na dobre do słowników języka angielskiego w latach sześćdziesiątych XX wieku, gdy prezydent Kennedy ogłosił, że człowiek poleci na Księżyc i bezpiecznie wróci na Ziemię. Kennedy powiedział, iż jego wybór padł na Księżyc nie dlatego, że to cel łatwy, lecz przeciwnie – dlatego, że jest trudny. "Pozwoli skupić i oszacować nasze najlepsze siły i zdolności. Jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie, nie chcemy go odkładać na potem. Zamierzamy mu sprostać […]”.

Podobnie jak to było z lotem na Księżyc zapowiedzianym przez Kennedy’ego, także nasze działania mające na celu opracowanie nowatorskiej szczepionki przeciw COVID-19 sprowadzały się do rozwiązywania problemów. To pozwoliło nam w ciągu dziewięciu miesięcy skonsolidować wiedzę zdobywaną przez minioną dekadę, zaś "pozytywne skutki uboczne” tego procesu dadzą o sobie znać w wielu różnych dziedzinach nauki, wpływając na nasze życie znacznie bardziej, niż mogliśmy początkowo przypuszczać.

"Te dziewięć miesięcy, o których przeczytacie w niniejszej książce, stanowiło największe wyzwanie w moim życiu, zarówno pod względem osobistym, jak i zawodowym. Zarazem czas ten był dla mnie najbardziej satysfakcjonujący, także pod oboma względami. Historia naszego sukcesu tak naprawdę jest opowieścią o ścisłym związku trzech czynników: potęgi nauki, znaczenia, jakie prężny sektor prywatny ma dla społeczeństwa, i niebywałego potencjału ludzkiej pomysłowości."
dr Albert Bourla

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1292283522
Tytuł: Moonshot. Wyścig z czasem. Jak Pfizer w dziewięć miesięcy dokonał niemożliwego
Autor: Bourla Albert
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-03-09
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 20 x 140
Indeks: 41240274
średnia 4,5
5
7
4
2
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
4 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-03-2022 o godz 05:20 przez: Northman1984
Wyścig z wirusem. Pandemia COVID-19 wciąż niestety trwa i chyba wszyscy mamy nadzieję na to, że w końcu (niebawem!) wrócimy do normalności. Okres ostatnich dwóch lat zdecydowanie nie jest dla ludzkości najlepszy, jednak nawet w tych mrocznych czasach zdarzają się historie niezwykłe, spektakularne i godne uwagi. Paradoksalnie takie historie wynikają wprost z trwającej pandemii, a jedną z nich jest opowieść o tym, jak Pfizer w przeciągu jedynie dziewięciu miesięcy stworzył szczepionkę mRNA, którą dziś zaszczepionych jest bardzo wielu z nas. Niniejsza książka to opowieść właśnie o tej historii. Czegokolwiek by na temat szczepionki Pfizera nie uważać, to pewne jest jedno: tempo prac nad jej stworzeniem było iście rekordowe, a poświęcenie zaangażowanego w jej stworzenie zespołu graniczyło z prawdziwym bohaterstwem, przypominało bowiem wyczerpujący, długodystansowy sprint, w którym stawką było życie setek tysięcy ludzi. Dziś można powiedzieć, że Pfizer wygrał ten wyścig. Jak do tego doszło? Historię owych naukowych zmagań poznajemy w książce z pierwszej ręki, jej autorem jest bowiem sam szef Pfizera. Albert Bourla pokazuje nam w kolejnych rozdziałach krok po kroku jak doszło do powstania czegoś, co jest de facto jednym z największych osiągnięć prywatnej firmy w całej historii ludzkości. Doktor Bourla opisuje, jak błyskotliwi i pełni poświęcenia naukowcy i menedżerowie Pfizera pokonali w dobie globalnej pandemii szereg problemów wynikłych ze społecznych i politycznych niepokojów, a także ujawnia wątpliwości, trudne decyzje i przeszkody, z którymi musieli się mierzyć. Doktor Bourla przekonująco dowodzi, że sukces Pfizera nie był efektem łutu szczęścia, lecz długich przygotowań, którym przyświecały cztery podstawowe wartości: odwaga, doskonałość, równość i radość. Lektura wciąga niesamowicie. Można by sądzić, że skoro pandemia wciąż trwa, to takie lektury niekoniecznie są na miejscu (wszak mamy COVID-a dosyć na co dzień), jednak w tym przypadku zdecydowanie warto sięgnąć po książkę, pokazano w niej bowiem to, co paradoksalnie pandemia wydobyła z naukowo-medycznej społeczności najlepszego. A to jest już coś, co bynajmniej nie zniechęca, lecz daje nadzieję. Polecam. Insignis - dziękuję. #moonshot #pfizer #szczepionka #covid #albertbourla #insignis #wydawnictwoinsignis #cosnapolce #czytamksiazki #dobraksiazka #bookstagram #bookreview https://cosnapolce.blogspot.com/2022/03/moonshot-wyscig-z-czasem-jak-pfizer-w.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-03-2022 o godz 20:36 przez: Anonim
W 2020 roku praktycznie wszystkie państwa ogłaszały lockdown. Po raz pierwszy od dawna musieliśmy zmierzyć się z nieznaną dotychczas chorobą zakaźną. Nakładem Wydawnictwa Insignis ukazała się książka zatytułowana Moonshot. Wyścig z czasem. Jak Pfizer w dziewięć miesięcy dokonał niemożliwego. Jest to historia o tym, jak doszło do wyprodukowania pierwszej szczepionki przeciwko COVID-19. Wszystko zaczyna się pod koniec 2019 roku, gdy chińskie władze powiadomiły WHO o pojawieniu się nowej zakaźnej choroby, która wywołuje zapalenie płuc. Pierwsze takie przypadki odnotowano w mieście Wuhan. 2 grudnia 2020 roku Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie zatwierdziła szczepionkę do użytku. W Stanach Zjednoczonych stało się to niewiele później, bo 11 grudnia, a po ponad tygodniu na jej podawanie zezwoliła Unia Europejska. “Jesteśmy światową apteką – wykrzyknęła. – To powód do dumy, dla nas, Europejczyków, i okazja, by zaprosić inne kraje do przyłączenia do nas” – przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen. Książkę podzielono na rozdziały odpowiadające kolejnym etapom/postępom, których dokonywała firma Pfizer. Presja była ogromna, na świecie codziennie umierało na tę chorobę kilkanaście tysięcy osób. System opieki zdrowotnej był w wielu państwach na granicy wydolności. Ludzie pracowali niekiedy ponad swoje siły, mierząc się z szalejącą wówczas pandemią. Moonshot. Wyścig z czasem. Jak Pfizer w dziewięć miesięcy dokonał niemożliwego to jak powrót do czasów, których nikt nie chce pamiętać. Czytelnik znajdzie tutaj sporo ważnych informacji, między innymi to, jakie szczepionki były rozważane przez firmę. Dlaczego zdecydowano się na mRNA, a nie coś innego. Nie zabrakło poruszenia aktualnych wówczas tematów politycznych, jak zakaz wywozu preparatu na koronawirusa poza Unię Europejską, a także brak możliwości wyrobienia się z wcześniej zamówionymi dostawami szczepionek. Cała recenzja na: CzasoStrefa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-07-2022 o godz 22:34 przez: Anna
COVID-19 zaskoczył wszystkich znacząco, zmieniając nasze życie. Ten czas nie był ani łatwy, ani przyjemny, a w szczególności dla osób, które go przeszły, albo widzieli co dzieje się z ich bliskimi. Nie wspominając, już ilu ludzi zmarło. Społeczeństwo jak w wielu kwestiach jest podzielone, jednak nie zamierzam teraz dyskutować na temat tego, czy szczepionki są potrzebne, czy nie. Każdy ma prawo do własnego zdania, osobiście jestem za szczepieniami, chociaż sama ze względów zdrowotnych szczepionki przyjąć nie mogę. Byłam ciekawa, jak to wszystko wyglądało od „kuchni”, jak tworzy się szczepionkę i dlatego sięgnęłam po książkę. Jak wrażenia po przeczytaniu? Dla mnie całkiem pozytywne. Moja ciekawość została zaspokojona, a wiedza o tym, jak powstają szczepionki znacząco wzrosła. W książce poznajemy prezesa i dyrektora generalnego Pfizera, doktora Alberta Bourlę. Dowiadujemy się jaką niełatwą, pełną trudnych decyzji drogę musiano przebyć, aby szczepionka powstała. Moim zdaniem książka spodoba się osobą, które tak jak ja chciałby bliżej poznać historię poznania szczepionki przeciw COVID-19. Ze swojej strony polecam. Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
30-03-2022 o godz 20:46 przez: Paulina K.
Covid opanował cały świat i na ten temat powstało sporo sporo publikacji na ten temat. ,,Moonshot. Walka z czasem", którą napisać dr Albert Bourla niewątpliwie znajdzie swoich odbiorców. Pojawienie się wirusa w Chinach sięga grudnia 2019 roku. W marcu 2020 roku dotarł on do Polski bardzo szybko wywołując pandemię z którą borykamy się do dzisiaj. W związku z tym, że sytuacja jest jako tako opanowana nie możemy zapominać o tym, że nie wiemy co jeszcze nas czeka. Dużą przyczyną opanowania rozprzestrzeniania się wirusa na wielką skalę są szczepionki, także firmy Pfizer. Właśnie o tym opowiada ta propozycja napisana w pierwszej osobie przez dyrektora generalnego firmy Pfizer od 2019 roku. Stworzenie tej publikacji w pierwszej osobie sprawia, że czytelnik jeszcze lepiej może wczuć się w sytuację i dokonania firmy Pfizer. Pozycja jest dość obszerna i naprawdę zajmująca pod względem poruszanej treści. Bogata bibliografia zapewnia autentyczność podawanych informacji. ,,Moonshot. Walka z czasem" to pozycja na którą warto zwrócić uwagę może niekoniecznie teraz jeśli nie jesteście gotowi, lecz w przyszłości skoro jest warta uwagi i ma tematykę, która dotyczy każdego z nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Liczby nie kłamią
4.6/5
29,50 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ulica szpiegów
4.6/5
30,29 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Powierniczka opowieści
4.8/5
29,39 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Twoja anatomia
4.8/5
29,34 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Psycho-logika
4.7/5
29,93 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mery Majka
4.2/5
30,02 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kulawe konie
4.5/5
30,12 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg nigdy nie mruga
4.5/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Steve Jobs
4.7/5
32,60 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Będzie bolało
4.6/5
26,24 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Prawdziwe tygrysy
4.6/5
31,66 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Leonardo da Vinci
4.8/5
39,74 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Outpost 2
4.7/5
30,33 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Martwe lwy
4.5/5
32,86 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Apostata
4.5/5
30,33 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego