Media. Resortowe dzieci. Tom 1 (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta empik.com : 37,43 zł

37,43 zł 49,90 zł (-24%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

ONE. RESORTOWE DZIECI. Wychowane w rodzinach działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPR. Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem SB. Doskonale ustawione potem w życiu, dzięki koneksjom, a potem pieniądzom i „grubej kresce”. Czasem, choć wywodzą się z niekomunistycznych środowisk, związane ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką. Za młodu aktywiści komunistycznych organizacji młodzieżowych, potem biznesmeni, właściciele i zarządcy nowych mediów. Właśnie dlatego tak zdecydowanie przeciwne dekomunizacji i lustracji, szydzący z patriotyzmu, polskich tradycji i w ogóle z polskości. Niebezpieczne, bo usytuowane w opiniotwórczej prasie, a przede wszystkim w telewizji i stacjach radiowych. Obecne w nich od stanu wojennego – do dziś.

ONE. RESORTOWE DZIECI. „Violetty”, „Kowalscy”, Literaci”, „Poeci”, „Daniele” i inni. Połączeni solidarnością grupową i interesami, posługujący się wprawnie relatywizmem moralnym, szyderstwem i ośmieszaniem. Często, w razie pilnej potrzeby, pełniące rolę „dyżurnych autorytetów moralnych”, szczujących przeciw zbyt niepokornym, zbyt dociekliwym – myślącym, ponad ICH miarę, po prostu inaczej.

Ta książka jest właśnie o nich.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Media. Resortowe dzieci. Tom 1
Seria: Resortowe dzieci
Autor: Kania Dorota , Targalski Jerzy , Marosz Maciej
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: II
Data premiery: 2013-12-20
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 154 x 27 x 209
Indeks: 14048845
średnia 3,8
5
124
4
23
3
18
2
7
1
44
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
78 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
30-12-2013 o godz 18:19 przez: Kris | Zweryfikowany zakup
Książkę warto przeczytać, żeby zobaczyć jak świat polskich mediów oplotła swoista ośmiornica mająca swoje korzenie w prlu. Oczywiście dzieci nie odpowiadają za swoich rodziców, ale warto wiedzieć jak rodzice służący sowietom i komunistom, niszczący Polaków zapewnili miękkie lądowanie swoim pociechom już w niby wolnej Polsce.
Czy ta recenzja była przydatna? 37 8
5/5
22-12-2013 o godz 16:09 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Naprawdę warto przeczytać.Czytelnik dowie się dlaczego media tzw. głównego nurtu mają postawę nieobiektywną. Tylko chwalą władzę a krytykują non stop realną partię opozycyjną. Ta książka szokuje. Ujawnia powiązanie obecnych znanych redaktorów, dziennikarzy i szefów głównych mediów z byłą nomenkulaturą PRL. Wszystko oparte na dokumentach z IPN, więc prawdziwe. Wiadomo już teraz dlaczego m.in.Gazeta Wyborcza czy TVN krytykują konserwatyzm, patriotyzm czy religie katolicką. Dlaczego mieszają ludziom w głowach. Osobiście nie przypuszczałem że polskie media tak są nasiąknięte PRL-em, choć oglądając je można było się tego domyślać. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 34 10
1/5
11-02-2014 o godz 10:12 przez: Monika Pełka | Zweryfikowany zakup
Po przeczytaniu książki uczucia jakie mi towarzyszyły to; gniew- ,że tak bezczelnie jesteśmy oszukiwani, uczucie bezsilności i w końcu uwalniająca świadomość ,że nie będę bezmyślnie słuchać wiadomości, faktów czy jak inaczej zwał programy informacyjne, ale przez pryzmat osoby która chce żyć w kraju wolnym od komunizmu. Co niestety jest zaprzeczeniem aktualnego stanu naszej kochanej ojczyzny. Kolesiostwo w szeregach partyjnych przetrwało. Te same osoby pracujące w prasie telewizji pracują w niej nadal. Gorzej ich dzieci teraz nami rządzą , bo przecież media to IV władza. A my jak zahipnotyzowani wierzymy wszystkiemu co nam zaserwują. Książka napisana trudnym językiem ,ale inaczej nie można było, (bo jest to jakby nie było dokument i musi być podparty na dowodach, których nie można inaczej nazwać) mylą się nazwy tych wszystkich instytucji partyjnych. Warto przeczytać choćby dlatego ,żeby wiedzieć jak trudny jest to proces wychodzenia z komunizmu. Nie wciskają się gwiazdki ? Why?
Czy ta recenzja była przydatna? 14 0
5/5
21-05-2014 o godz 10:10 przez: LA_Miami | Zweryfikowany zakup
pozycja obowiązkowa ludzi myslących - interesujących się polityką i życiem w kraju
Czy ta recenzja była przydatna? 7 1
4/5
26-01-2015 o godz 21:06 przez: leszach | Zweryfikowany zakup
warto zapoznać się z najnowszą historią i faktami, pozwala zrozumieć dlaczego tak jest
Czy ta recenzja była przydatna? 6 2
5/5
13-05-2016 o godz 09:20 przez: danuta gołaś | Zweryfikowany zakup
Po tę książkę sięgnęłam z mieszanymi uczuciami, gdyż ostatnio na rynku księgarskim ukazało się mnóstwo różnych publikacji na temat zawartości teczek. Książka mnie nie rozczarowała a nawet pomogła mi zrozumieć pewne niejasne dla mnie mechanizmy zachodzące w naszym kraju. Najgorsze jest to, że donosicielstwo było i jest nagradzane w naszym kraju. Nie ma poczucia winy, wstydu. Wszyscy mienią się autorytetami moralności, niestety wątpliwej i czują się pokrzywdzeni, jeśli nie mogą realizować swoich szkodliwych dla kraju planów. Trzeba bardzo nienawidzić Ojczyzny, by brać udział w takim procederze. Autorzy książki nie są gołosłowni, gdyż odwołują się do licznych źródeł. Jest to dobra lektura, szczególnie teraz, gdy wątpliwe autorytety próbują skłócić naród. Należy też dodać, że Kisiel był ponadczasowy pisząc swoje ABECADŁO. DG
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
5/5
20-08-2014 o godz 11:14 przez: Beciorek1977 | Zweryfikowany zakup
Trzeba wiedziec kto sączy nam "PRAWDE" do uszu dzieciaki Sb-ków, ubeków i działaczy NKWD jeszcze o korzeniach polityków poproszę i bizensmenów
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
18-07-2014 o godz 20:56 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam lekturę bo musimy znać realia tj. cynizm i zakłamanie mainstrimu. Dystrybutor /empik/ wzorowy i wzorcowy.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
02-04-2014 o godz 22:04 przez: tompo | Zweryfikowany zakup
wiele już napisano o tej pozycji więc wiele nie jestem wstanie dodać. Momentami ciężko się czyta bo książka jest mocno faktograficzna, ale warto pochylić się szczególnie nad rozdziałami dotyczącymi powstania tygodnika "polityka", telewizji polsat czy radiowej trójki (kiedyś mojej ulubionej...) Bardzo wiele jednak jest między wierszami, wiele jest pytań o brakujące dokumenty z teczek, czasami więcej to mówi niż to co z nich pozostało...
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
5/5
04-05-2014 o godz 10:30 przez: Kamil Borkowski | Zweryfikowany zakup
Ciekawa książka oparta na faktach. Szkoda, że wydana tak późno bo wiadome było to co zawarte w niej jest. Zawiera bardzo dużo szczegółów dotyczących poszczególnych ludzi, dużo dokumentów z IPNu czyta się dość ciężko, zresztą książki o podobnej tematyce tak się czyta. Książka prawdziwa i pokazująca "Media" od prawdziwej strony jak to wygląda od wewnątrz.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
5/5
01-02-2016 o godz 18:56 przez: Jacek Gębusia | Zweryfikowany zakup
... absolutny "must have". Po przeczytaniu tej książki jak i tomu "Resortowe dzieci. Tom 2. Służby" nie będziecie tymi samymi ludźmi. Spadnie wam z oczu kurtyna naiwności i wiary, że ktoś może coś robić dla tego kraju bezinteresownie. To mogą i robią tylko zwykli obywatele. Świecznik świeci dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
3/5
27-02-2015 o godz 12:26 przez: Małgorzata Tomkowicz | Zweryfikowany zakup
Warto jest wiedzieć kto jest z kto. Wiele informacji wyjaśnia skąd u niektórych naszych celebrytów takie a nie inne postawy, szkoda tylko, że książka jest kiepsko napisana. Nie czyta się tego z przyjemnością tylko jak jakieś akta z IPN. Szkoda, bo odstrasza to tych co powinny to wiedzieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
15-01-2016 o godz 10:17 przez: Teresa Dąbrowska | Zweryfikowany zakup
Dokumenty przybliżają nam historię ktorej niby byliśmy świadkami a tak wielu rzeczy nie mogliśmy wiedzieć. Bez względu na wszystko należy przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
2/5
14-11-2014 o godz 18:25 przez: angel | Zweryfikowany zakup
Trudna książka.Nie można czytać jej jednym tchem,Zawiera dużo faktów z życia znanych ludzi których znamy często tylko z prasy czy telewizji
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
07-12-2016 o godz 10:20 przez: Mirosław Butryn | Zweryfikowany zakup
Książka słaba, czyta się ciężko, a informacje w niej przedstawione są mocno naciągane, może tylko jakaś część z nich to prawda.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 5
5/5
19-03-2014 o godz 12:12 przez: Jerzy_Mich | Zweryfikowany zakup
W mojej ocenie, po lekturze książki, można świetnie przewidzieć zachowania opisanych 'resortowych dzieci"
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
16-02-2018 o godz 07:33 przez: barack.obama | Zweryfikowany zakup
Obowiązkowa lektura dla zainteresowanych czwartą władzą. Kawał dobrej dziennikarskiej roboty.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
11-03-2014 o godz 19:43 przez: Dario73 | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać i zobaczyć świat w innym świetle
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
16-03-2016 o godz 10:38 przez: Wacław Porębski | Zweryfikowany zakup
Resortowe! Czyli jakie? Wywodzące się, związane z resortem. Jakim resortem? Resortem w którym pracowali ich rodzice. Obecnie rzadziej używamy słowa resort w odniesieniu do ministerstwa czy też jednostki administracji publicznej. W czasach tzw. PRL to słowo było najczęściej stosowane do opisywania Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i podległych im służb zajmujących się inwigilacją i represjami wobec "wrogów ustroju i socjalistycznego państwa". Psychologowie oceniają, że znaczną część naszych cech postępowania kształtuje się w procesie wychowania, w tym w rodzinie, w domu rodzinnym, środowisku które nas otacza. Czy to przypadek, że znacząca część elity obecnego świata polskich mediów, ta część o poglądach lewicowych, lewicujących to ludzie z rodzin, które pracowały w służbach specjalnych, wywiadzie, resortach tzw. siłowych lub/i byli wybitnymi funkcjonariuszami KPP, PZPR, partii komunistycznych republik byłego Związku Sowieckiego, czynnie uczestniczyli w prześladowaniu osób podziemia niepodległościowego. W obszernych przypisach do każdego rozdziału autorzy podają materiały źródłowe, z których uzyskali wiedzę na temat poszczególnych osób. Są to akta IPN(z przytoczeniem numerów tych akt), publikacje prasowe polskie i zagraniczne, opracowania historyczne. Nie tylko przedstawione fakty z życia wielu dziennikarzy i ich rodzin ale ogrom dokumentów w oparciu o które powstała książka są porażające. Tak duża ilość podobnych rodowodów to nie może być przypadek. Liczby nie kłamią. Książka dla osób lubiących analizować co i skąd się bierze, dla osób myślących inaczej, inaczej niż salon.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 3
4/5
12-03-2014 o godz 08:07 przez: Marek Mikulski | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra książka z dużą ilością faktów i dokumentów. Trochę ciężko się czyta ze względu na daty, numery departamentów itp. Ogólnie ocena bardzo dobra.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Dorota Kania jest dziennikarką śledczą "Gazety Polskiej" i zastępcą redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl. Urodziła się w 1964 roku. Znana ze swoich prawicowych poglądów. Zajmuje się przede wszystkim tematami polityczno-historycznymi. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - ukończyła filozofię. Wcześniej współpracowała m.in. z "Super Expressem" oraz tygodnikiem "Wprost". Nie boi się kontrowersyjnych tematów.

Jerzy Targalski jest polskim historykiem, politologiem, orientalistą oraz działaczem opozycyjnym i publicystą. Przez wiele lat był członkiem Zarządu Polskiego Radia. Urodził się w 1952 roku w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach takich, jak historia oraz filologia. Doktor nauk historycznych. Od momentu powstania współpracował z Komitetem Obrony Robotników, aktywnie prowadząc działalność opozycyjną. Obecnie współpracuje z "Gazetą Polską" oraz prowadzi zajęcia akademickie w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Maciej Marosz jest polskim dziennikarzem specjalizującym się w publicystyce śledczej. Zajmuje się m.in. tropieniem afer III RP czy powiązań pomiędzy współczesnymi gwiazdami mediów i polityki oraz wysoko postawionymi urzędnikami a aparatem państwowym PRL. Współpracuje przede wszystkim z "Gazetą Polską" oraz mediami z nią powiązanymi. Jest również współautorem publikacji z cyklu "Resortowe dzieci", które stały się bestsellerem w całej Polsce.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Życie po śmierci Szponar Wiktor
4.2/5
21,79 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Władca świata Benson Robert Hugh
4.6/5
24,90 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego