Media. Resortowe dzieci. Tom 1 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

ONE. RESORTOWE DZIECI. Wychowane w rodzinach działaczy i funkcjonariuszy KPP, PZPR. Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem SB. Doskonale ustawione potem w życiu, dzięki koneksjom, a potem pieniądzom i „grubej kresce”. Czasem, choć wywodzą się z niekomunistycznych środowisk, związane ideologicznie oraz materialnie z byłą władzą i bezpieką. Za młodu aktywiści komunistycznych organizacji młodzieżowych, potem biznesmeni, właściciele i zarządcy nowych mediów. Właśnie dlatego tak zdecydowanie przeciwne dekomunizacji i lustracji, szydzący z patriotyzmu, polskich tradycji i w ogóle z polskości. Niebezpieczne, bo usytuowane w opiniotwórczej prasie, a przede wszystkim w telewizji i stacjach radiowych. Obecne w nich od stanu wojennego – do dziś.

ONE. RESORTOWE DZIECI. „Violetty”, „Kowalscy”, Literaci”, „Poeci”, „Daniele” i inni. Połączeni solidarnością grupową i interesami, posługujący się wprawnie relatywizmem moralnym, szyderstwem i ośmieszaniem. Często, w razie pilnej potrzeby, pełniące rolę „dyżurnych autorytetów moralnych”, szczujących przeciw zbyt niepokornym, zbyt dociekliwym – myślącym, ponad ICH miarę, po prostu inaczej.

Ta książka jest właśnie o nich.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Media. Resortowe dzieci. Tom 1
Seria: Resortowe dzieci
Autor: Kania Dorota , Targalski Jerzy , Marosz Maciej
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-12-20
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 154 x 27 x 209
Indeks: 14048845
 
średnia 3,7
5
97
4
12
3
9
2
7
1
41
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
63 recenzje
12-07-2019 o godz 00:11 Anonim dodał recenzję:
Ciekawa,warto przeczytać.Daje dużo do myślenia.Jak każda z książek tych autorów ! Warto - dla siebie lub dla przyjaciół.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-02-2018 o godz 07:33 barack.obama dodał recenzję:
Obowiązkowa lektura dla zainteresowanych czwartą władzą. Kawał dobrej dziennikarskiej roboty.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
15-01-2018 o godz 16:38 anonymous dodał recenzję:
Fronda? I wszystko jasne. Przegrany proces z Żakowskim mówi sam za siebie. ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 3
1/5
07-12-2016 o godz 10:20 Mirosław Butryn dodał recenzję:
Książka słaba, czyta się ciężko, a informacje w niej przedstawione są mocno naciągane, może tylko jakaś część z nich to prawda.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 5
01-11-2016 o godz 00:00 zihard dodał recenzję:
Książkę zażyczył sobie mój dziadek, który jest zaprzysięgłym prawicowcem i oczywiście uważa, że wszyscy, którzy myślą inaczej to złodzieje i bandyci. Jasno tez przedstawia sytuację - według niego zostaliśmy okradzeni, a władzę przejęli tylko ci, którzy byli już ustawieni w poprzednim systemie. Ja się zastanawiam. Bo z jednej strony oczywiście - jak masz ustawionych rodziców - zawsze będzie ci łatwiej. Z drugiej - w sumie wszyscy starzy żyli w tych czasach, więc trudno robić komuś zarzut z tego, że na przykład pracował na uczelni. Życie skomplikowane jest. A cała ta książka robi na mnie wrażenie nagonki na tych z innej opcji politycznej
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
13-05-2016 o godz 09:20 danuta gołaś dodał recenzję:
Po tę książkę sięgnęłam z mieszanymi uczuciami, gdyż ostatnio na rynku księgarskim ukazało się mnóstwo różnych publikacji na temat zawartości teczek. Książka mnie nie rozczarowała a nawet pomogła mi zrozumieć pewne niejasne dla mnie mechanizmy zachodzące w naszym kraju. Najgorsze jest to, że donosicielstwo było i jest nagradzane w naszym kraju. Nie ma poczucia winy, wstydu. Wszyscy mienią się autorytetami moralności, niestety wątpliwej i czują się pokrzywdzeni, jeśli nie mogą realizować swoich szkodliwych dla kraju planów. Trzeba bardzo nienawidzić Ojczyzny, by brać udział w takim procederze. Autorzy książki nie są gołosłowni, gdyż odwołują się do licznych źródeł. Jest to dobra lektura, szczególnie teraz, gdy wątpliwe autorytety próbują skłócić naród. Należy też dodać, że Kisiel był ponadczasowy pisząc swoje ABECADŁO. DG
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
25-04-2016 o godz 00:00 Franciszek Nowakowski dodał recenzję:
Bardzo chciałem przeczytać tę książkę. Słyszałem o niej wiele dobrego, dlatego moje oczekiwania wobec niej były dosyć wysokie. Sam również wielokrotnie poszukiwałem informacji o czasach komunistycznych, ludziach czy systemie władzy z tamtego okresu. Wile faktów, które zostały przedstawione w tej książce o dziennikarzach i politykach, które przedstawione w książce są wstrząsające. Ja odnalazłem się w tej książce idelanie, uwielbiam analizować, dlatego ciągle myślałem o faktach, które zostały zawarte w książce. Gorąco polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
16-03-2016 o godz 10:38 Wacław Porębski dodał recenzję:
Resortowe! Czyli jakie? Wywodzące się, związane z resortem. Jakim resortem? Resortem w którym pracowali ich rodzice. Obecnie rzadziej używamy słowa resort w odniesieniu do ministerstwa czy też jednostki administracji publicznej. W czasach tzw. PRL to słowo było najczęściej stosowane do opisywania Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i podległych im służb zajmujących się inwigilacją i represjami wobec "wrogów ustroju i socjalistycznego państwa". Psychologowie oceniają, że znaczną część naszych cech postępowania kształtuje się w procesie wychowania, w tym w rodzinie, w domu rodzinnym, środowisku które nas otacza. Czy to przypadek, że znacząca część elity obecnego świata polskich mediów, ta część o poglądach lewicowych, lewicujących to ludzie z rodzin, które pracowały w służbach specjalnych, wywiadzie, resortach tzw. siłowych lub/i byli wybitnymi funkcjonariuszami KPP, PZPR, partii komunistycznych republik byłego Związku Sowieckiego, czynnie uczestniczyli w prześladowaniu osób podziemia niepodległościowego. W obszernych przypisach do każdego rozdziału autorzy podają materiały źródłowe, z których uzyskali wiedzę na temat poszczególnych osób. Są to akta IPN(z przytoczeniem numerów tych akt), publikacje prasowe polskie i zagraniczne, opracowania historyczne. Nie tylko przedstawione fakty z życia wielu dziennikarzy i ich rodzin ale ogrom dokumentów w oparciu o które powstała książka są porażające. Tak duża ilość podobnych rodowodów to nie może być przypadek. Liczby nie kłamią. Książka dla osób lubiących analizować co i skąd się bierze, dla osób myślących inaczej, inaczej niż salon.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 3
5/5
01-02-2016 o godz 18:56 Jacek Gębusia dodał recenzję:
... absolutny "must have". Po przeczytaniu tej książki jak i tomu "Resortowe dzieci. Tom 2. Służby" nie będziecie tymi samymi ludźmi. Spadnie wam z oczu kurtyna naiwności i wiary, że ktoś może coś robić dla tego kraju bezinteresownie. To mogą i robią tylko zwykli obywatele. Świecznik świeci dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
4/5
15-01-2016 o godz 10:17 Teresa Dąbrowska dodał recenzję:
Dokumenty przybliżają nam historię ktorej niby byliśmy świadkami a tak wielu rzeczy nie mogliśmy wiedzieć. Bez względu na wszystko należy przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
2/5
08-11-2015 o godz 19:18 tilda dodał recenzję:
Zgadzam sie z kilkoma wczesniej tu przedstawionymi opiniami niektorych, ze ksiazka jest kiepsko, a nawet powiedzialabym chaotycznie napisana. Temat potrzebny i dobrze, ze tego typu ksiazki wreszcie powstaja ale autorzy jak rozumiem doswiadczeni publicysci mogliby wiecej wlozyc w obrobke zdobytych w IPN czy innych zrodlach informacji i podac je w bardziej usystematyzowany, przejrzysty sposob. W obecnej postaci ksiazka jest zbyt jalowa, jest to tylko nagromadzenie duzej ilosci faktow przez co dla wielu moze byc trudna w odbiorze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
06-11-2015 o godz 20:29 Agnieszka Sz dodał recenzję:
Świat wygląda inaczej gdy poznasz tych którzy go do dziś opisywali...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
22-10-2015 o godz 12:46 Iwona Drzewiecka dodał recenzję:
to bardziej dokument nie beletrystyka,ale dla kogpś kto lubi poczytać o życiorysach innych ludzi może być ciekawe.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-06-2015 o godz 21:00 Ewelina Makowska dodał recenzję:
fajna pozycja, ale trzeba mieć trochę wiedzy historycznej, żeby zrozumieć niektóre zagadnienia
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-06-2015 o godz 12:28 Anna Kasprzyk dodał recenzję:
Lektura obowiązkowa. Chwilami bywa nudne, ale nie o to tu chodzi tylko o prawdę!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
27-05-2015 o godz 09:24 Anonim dodał recenzję:
kupiłam książkę "Resrtowe dzieci" z okazji dnia taty i muszę powiedzieć że bardzo pochłonęła go ta lektura. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
18-05-2015 o godz 14:50 saney dodał recenzję:
Polecam świetny klimat obowiązkowa lektura i uważam że należy ją przeczytać kilkukrotnie ! pozdrawiam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
26-04-2015 o godz 23:20 Bartas dodał recenzję:
W książce opisani ludzie powiązani ze służbami PRLowskimi, wiele ciekawostek. Jedna z lepszych pozycji w mojej biblioteczce!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
27-02-2015 o godz 12:26 Małgorzata Tomkowicz dodał recenzję:
Warto jest wiedzieć kto jest z kto. Wiele informacji wyjaśnia skąd u niektórych naszych celebrytów takie a nie inne postawy, szkoda tylko, że książka jest kiepsko napisana. Nie czyta się tego z przyjemnością tylko jak jakieś akta z IPN. Szkoda, bo odstrasza to tych co powinny to wiedzieć.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
26-01-2015 o godz 21:06 leszach dodał recenzję:
warto zapoznać się z najnowszą historią i faktami, pozwala zrozumieć dlaczego tak jest
Czy ta recenzja była przydatna? 5 2
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorach:

Dorota Kania jest dziennikarką śledczą "Gazety Polskiej" i zastępcą redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl. Urodziła się w 1964 roku. Znana ze swoich prawicowych poglądów. Zajmuje się przede wszystkim tematami polityczno-historycznymi. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - ukończyła filozofię. Wcześniej współpracowała m.in. z "Super Expressem" oraz tygodnikiem "Wprost". Nie boi się kontrowersyjnych tematów.

Jerzy Targalski jest polskim historykiem, politologiem, orientalistą oraz działaczem opozycyjnym i publicystą. Przez wiele lat był członkiem Zarządu Polskiego Radia. Urodził się w 1952 roku w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach takich, jak historia oraz filologia. Doktor nauk historycznych. Od momentu powstania współpracował z Komitetem Obrony Robotników, aktywnie prowadząc działalność opozycyjną. Obecnie współpracuje z "Gazetą Polską" oraz prowadzi zajęcia akademickie w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Maciej Marosz jest polskim dziennikarzem specjalizującym się w publicystyce śledczej. Zajmuje się m.in. tropieniem afer III RP czy powiązań pomiędzy współczesnymi gwiazdami mediów i polityki oraz wysoko postawionymi urzędnikami a aparatem państwowym PRL. Współpracuje przede wszystkim z "Gazetą Polską" oraz mediami z nią powiązanymi. Jest również współautorem publikacji z cyklu "Resortowe dzieci", które stały się bestsellerem w całej Polsce.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Największa klęska polskiego wywiadu Świerczek Marek
0/5
47,49 zł
59,90 zł
premium 45,11 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatnie lata polskiego Lwowa Koper Sławomir , Stańczyk Tomasz
4.6/5
48,99 zł
59,90 zł
premium 46,54 zł
Inne z tego wydawnictwa System. Od Lenina do Putina Braun Grzegorz
0/5
54,99 zł
59,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Mity medyczne, które mogą zabić Świątkowska Katarzyna
3.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezpieka pogranicza Kowalski Lech
5/5
52,99 zł
59,89 zł
premium 50,34 zł
Inne z tego wydawnictwa Słynne ucieczki Polaków 2 Fedorowicz Andrzej
3.6/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 34,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Święta po polsku. Tradycje i skandale Koper Sławomir
3/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Mity medyczne, które mogą zabić 3 Świątkowska Katarzyna
5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekretny dziennik lasu Barszcz Przemysław
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Wiekuisty człowiek Chesterton Gilbert Keith
4/5
36,49 zł
39,90 zł
premium 34,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Obrona człowieka Chesterton Gilbert Keith
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziewczyny wyklęte Nowak Szymon
4.8/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg liczy łzy kobiet Okrafka-Nędza Małgorzata
4/5
21,99 zł
24,90 zł
premium 20,89 zł
Inne z tego wydawnictwa Gra cieni Flont Andrzej
4.5/5
40,99 zł
44,90 zł
premium 32,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Kobiety wywiadu Słowiński Przemysław
1/5
39,99 zł
44,90 zł
premium 31,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas Nielegałów Wroński Piotr
4.2/5
26,49 zł
29,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Wojny przyszłości Wrzosek Marek
0/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.