Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat (okładka  miękka, 11.2017)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kosmos, uważany jeszcze niedawno za niezmienną przestrzeń wypełnioną zwykłą materią, jest obecnie Wszechświatem ukształtowanym przez ciemną materię i rozszerzającym się z coraz większą prędkością za sprawą ciemnej energii. Priyamvada Natarajan, nasza przewodniczka po tych ideach, jest naukowcem aktywnie uczestniczącym w przełomowych badaniach, jako astrofizyk tworząc mapy niewidzialnej materii we Wszechświecie. W swojej książce nie tylko wyjaśnia podstawy naukowe tych ważnych pojęć, ale pomaga nam również zrozumieć, jak przebiega proces tworzenia i weryfikacji przełomowych teorii naukowych.

Powstawanie i rozrost czarnych dziur, halo ciemnej materii, coraz szybsza ekspansja Wszechświata, echo Wielkiego Wybuchu, odkrywanie planet pozasłonecznych i możliwość istnienia innych wszechświatów – to tylko niektóre z zagadkowych zagadnień kosmologicznych rozważanych przez naukowców na początku XXI wieku.

"Podczas tej podróży przez kosmos Priyamvada Natarajan zabiera nas na wyprawę śladem odkryć, które doprowadziły nas do obecnego rozumienia Wszechświata. Zręcznie prowadzi nas przez stulecia rozwoju nauki i pokazuje ciekawość, sceptycyzm i wytrwałość, dzięki którym udało się nam dokonać takiego postępu. Przede wszystkim jednak w swojej książce Natarajan doskonale uchwyciła ową nieodpartą potrzebę odkrywania, która cechuje ludzkość od zarania dziejów."
Brian Greene, autor książek "Ukryta rzeczywistość" i "Piękno Wszechświata"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1166212360
Tytuł: Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat
Seria: Wiedza i Życie. Orbity nauki
Autor: Natarajan Priyamvada
Tłumaczenie: Bieniok Bogumił, Łokas Ewa
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-11-14
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 211 x 27 x 144
Indeks: 22855381
średnia 4,2
5
1
4
3
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
25-08-2022 o godz 19:59 przez: neuter | Zweryfikowany zakup
Autorka opisuje szczegółowo historię odkrywania kosmosu od geocentryzmu, poprzez Kopernika, Hubble'a, ciemną materię i energię, czarne dziury do opisu współczesnych badań nad wyglądem Wszechświata. Książka wydrukowana na kiepskiej jakości papierze z niewielką ilością szkiców. Polecana dla miłośników astrofizyki i kosmologii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2017 o godz 06:47 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Co skłania nas do poszukiwania innych planet nadających się do zamieszkania i dowodów na istnienie życia inteligentnego poza Ziemią?" Z dużym zainteresowaniem wkroczyłam w zagadnienia złotego wieku kosmologii. Priyamvada Natarajan potrafi umiejętnie przekazać zdobycze nauki, nakreślić główne idee, rozszerzyć je o frapujące detale, podsycać ciekawość i głód wiedzy. Wyjątkowo przejrzyście i zrozumiale podane informacje, część z nich znamy z ogólnie dostępnych publikacji, inne dopiero przyswajamy, jednakże wszystkie przedstawiono ze sprzyjającej zrozumieniu perspektywy. Łatwo przedzierać się przez szlaki fizyki i astronomii, kiedy wiadomości są logicznie uszeregowane, klarownie wyjaśnione, obrazowo zilustrowane i podparte licznymi przykładami. Mnóstwo rysunków, map, ciekawostek, odwołań do historii i literatury. Dzięki temu szybko wciągamy się w klimat książki. Każdy rozdział staje się interesującym wykładem, okazją do wzbogacenia wiedzy i ukształtowania spojrzenia na Wszechświat. Czy dotyczy to modelu Wielkiego Wybuchu, ekspansji Wszechświata, jego rozszerzania się, przyspieszania, czy też obracamy się wokół zagadnień kosmicznego promieniowania tła, ciemnej materii, ciemnej energii, lub czarnych dziur, osobliwości, gwiazd neuronowych, pulsarów i kwazarów. Autorka wiele miejsca poświęciła przełomowym ideom naukowym, niezwykłym osiągnięciom ludzkiego umysłu, umiejętności modyfikowania wiedzy, otwartości na zmiany, podważania obowiązujących twierdzeń, rozwijania sporów, kontrowersji i dyskusji, tworzenia radykalnie nowych koncepcji. Dominuje wewnętrzny przymus ludzkości do intelektualnych poszukiwań wiedzy, spojrzenia z wymiaru emocjonalnego, psychologicznego, osobistego i społecznego. Wszystko sprowadza się do dokonywania fascynujących odkryć, odważnego przełamywania niemożliwego, tworzenia nieustannie zmieniających się map Wszechświata. Atrakcyjna narracja, wyczuwalna miłość do odkrywania i prowadzenia badań, intensywne uczucie potrzeby poznawania, łączenia wielkich osiągnięć i zdobyczy techniki z niezwykłą pomysłowością i dociekliwością. Ale to również ekscytujące i pasjonujące poszukiwania planet pozasłonecznych, potwierdzenie prawdopodobnego istnienia inteligentnego życia. Naświetlenie sposobu rodzenia się śmiałych idei kosmologicznych, podlegających weryfikacji, stopniowo zdobywających popularność i stających się powszechnie akceptowanymi prawdami. Połączenie siły pojedynczych wizjonerów i wydajności wyspecjalizowanych grup badawczych. Satysfakcjonująca przygoda czytelnicza. bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
26-02-2018 o godz 16:43 przez: Fantasy-Bestiarium
„Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat” jest książką, która zabiera nas w porywającą podróż po najdalszych zakątkach kosmosu. Priyamvada Natarajan odkrywa przed nami wiele zagadek kosmosu i czyni to niezwykle lekko i przystępnie. Dzięki lekturze tej książki dowiedziałem się wiele, a mój głód wiedzy został bardzo podsycony. Podczas czytania poznamy nowe idee i odkrycia. Od teraz powstawanie czarnych dziur czy coraz szybsza ekspansja Wszechświata nie będzie miała przed nami tajemnic. Priyamvada Natarajan jest zwolenniczką teorii, że Wszechświat ukształtowany został przez ciemną materię i rozszerza się z coraz większą prędkością, głównie za sprawą ciemnej energii. Priyamvada Natarajan jest niezwykle poważanym naukowcem, biorącym udział wielu badaniach i seminariach. W niniejszej książce autorka wyjaśnia nam podstawy związane z ciemna materią oraz w jaki sposób w dzisiejszych czasach dochodzi do przełomowych zmian w teoriach naukowych. Książka niezwykle przypadła mi do gustu, głównie za sprawą przystępnego języka i ciekawego tematu. Podczas lektury natkniemy się na wiele map oraz rysunków, które w przystępny sposób pozwolą nam zapoznać się z prezentowanym tematem. Autorka sporo miejsca w swojej publikacji poświęca Wielkiemu Wybuchowi, ekspansji Wszechświata oraz ciemnej materii i ciemnej energii, lecz podchodzi do zagadnienia z nieco innego punktu widzenia, dzieląc się z czytelnikami świeżym spojrzeniem. Teoria poruszana w niniejszej publikacji została oparta na mocnych fundamentach i nie jest pozbawiona sensu. Całość została napisana językiem naukowym, lecz przystępnym, dzięki czemu lekturę czyta się z dużą ciekawością. „Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat” jest książką interesującą, która powinna przypaść do gustu w szczególności miłośnikom kosmologii. Pozycja ta zawiera wiele ciekawostek i informacji z zakresu astronomii czy fizyki co dodatkowo sprawia, że książkę czyta się z zainteresowaniem. Po zakończeniu lektury możemy, choć w niewielkim stopniu pojąć, w jaki sposób funkcjonuje otaczający nas wszechświat. Naukowcy pokroju Priyamvady Natarajan pozwalają nam zrozumieć, skąd się wzięliśmy i gdzie tak naprawdę są nasze korzenie. My wszyscy, jak i wszystko, co nas otacza, pochodzi z gwiazd, dlatego powinniśmy się postarać nieco lepiej je zrozumieć. Gorąco polecam. http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/2018/02/mapy-kosmosu-przeomowe-idee-naukowe.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Natarajan Priyamvada

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Arabskie opowieści
5/5
31,28 zł
44,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Gra w ludzi
4.2/5
26,22 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Autoboyography
4.4/5
28,21 zł
43,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Doktor sen
5/5
12,07 zł
14,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarny flaming
4.2/5
29,19 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa One Last Stop
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odwet
4.9/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Carrie
5/5
11,72 zł
16,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Za kratami
4.8/5
27,23 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever
4.2/5
25,92 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom
5/5
29,82 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego