Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria

Książki o fizyce i astronomii

W tej kategorii zgromadzone zostały książki o fizyce i astronomii. Ich autorami są eksperci nauk ścisłych, w tym Albert Einstein, Stephen Hawking, Michał Heller, Jewgienij M. Lifszyc, John D. Barrow, Paul Davies, Michio Kaku, Jerzy Leyko, Lew D. Landau czy Jerzy Rafalski. Niektóre pozycje należą do znanych serii wydawniczych, m.in. Na ścieżkach nauki, Fizyka teoretyczna czy Edycja studencka.

Książki o fizyce

Do wyboru są zarówno książki o fizyce dla amatorów, jak i czytelników chcących pogłębić swoją specjalistyczną wiedzę. W wielu publikacjach można znaleźć wyjaśnienia podstawowych praw fizycznych, zjawisk i procesów. Autorzy podejmują metodologiczną refleksję, a jednocześnie omawiają praktyczne sposoby wykorzystania fizyki w codziennym życiu.

Książki o fizyce przedstawiają także ciekawe eksperymenty oraz przybliżają sylwetki znanych fizyków, w tym laureatów nagrody Nobla. Niektóre pozycje zostały wzbogacone w ilustracje, zdjęcia, pytania sprawdzające wiedzę, tablice jednostek fizycznych czy wartości podstawowych stałych. W naszym asortymencie znajdują się także liczne książki o fizyce kwantowej, opisującej zjawiska zachodzące w mikroświecie.

Książki o astronomii

Nasza oferta obejmuje również książki popularnonaukowe o astronomii. Są to tytuły wyjaśniające, w jaki sposób powstał Wszechświat, jak funkcjonuje i jakim podlega procesom. Przybliżają czytelnikowi nie tylko Układ Słoneczny, lecz także odległe galaktyki. W naszej ofercie można znaleźć książki o kosmosie, opisujące różne ciała niebieskie. Do wyboru są m.in. książki o gwiazdach, planetach, kometach, planetoidach, meteoroidach czy księżycach.

Książki o astronomii dla początkujących obfitują w fotografie i ilustracje kosmosu. Niektóre pozycje zawierają również instrukcje, w jaki sposób obserwować gołym okiem niebo przez teleskop i lornetkę. Wiele książek o astronomii obfituje w ciekawostki, m.in. na temat lotów w kosmos, możliwości kolonizacji planet czy życia znanych astronautów.

Sprawdź naszą ofertę książek o fizyce i astronomii. Znajdź pośród nich tytuł, który najbardziej cię zainteresuje.

więcej