Kanada. Ulubiony kraj świata (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Świat potrzebuje więcej Kanad! Myśli tak nie tylko Bono. Ale czy Kanada – (prawie) najlepsze miejsce do życia na ziemi – jest faktycznie rajem?

By odpowiedzieć na to pytanie, autorka przejechała 12 tysięcy kilometrów, pięć stref czasowych i cztery regiony klimatyczne. Odwiedziła Zielone Wzgórze i szkołę, w której przez półtora wieku kanadyjskie państwo „wyciągało Indianina z Indianina”, odbierając rodzicom dzieci, a dzieciom - język i kulturę. Poznała jednego z 40 tysięcy syryjskich uchodźców i Kanadyjczykami, którzy ich przyjęli. Zobaczyła na własne oczy, jak wydobycie kanadyjskiego „czarnego złota” wpływa na dziką przyrodę i życie mieszkańców Alberty. Opisała Vancouver, Toronto i Montreal oraz nadające się na pasjonujący film życie obu premierów Trudeau, ojca i syna.

„Ulubiony kraj świata” to jednak coś więcej niż reportaż podróżniczy i obyczajowy, świetnie łączący historię i współczesność. To przede wszystkim niezwykle aktualna, pełna konkretów rzecz o jedynym kraju, w którym multikulturalizm naprawdę działa - pierwszym państwie post-narodowym. To ludzie, nie miejsca, są w tej opowieści najważniejsi. Autorka rozmawia z Kanadyjczykami od pokoleń, przedstawicielami ludności rdzennej, z Polakami mieszkającymi tam od lat oraz z dopiero adaptującymi się imigrantami. Jacy są, z czego są dumni, a czego się wstydzą? Dlaczego, w przeciwieństwie do reszty świata, nie boją się obcych?  I dlaczego - mimo, że „Kanada nie jest krajem, w  którym wszyscy żyją w dostatku i  idealnej harmonii, problemy społeczne zostały rozwiązane, a jednorożce galopują w stronę tęczy” - stanowi dziś model państwa, w którym różne kultury, religie i sposoby życia potrafią się dogadać. 

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Kanada. Ulubiony kraj świata
Autor: Wężyk Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-10-11
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 216 x 25 x 144
Indeks: 22409478
średnia 4,2
5
26
4
18
3
5
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
09-11-2017 o godz 17:56 przez: Kamil Orpel | Zweryfikowany zakup
Rewelacyjna książka, która pokazuje na czym polega fenomen najbardziej liberalnego kraju na świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-10-2017 o godz 18:11 przez: Poniatowski | Zweryfikowany zakup
Świetna książka o wspólczesnej Kanadzie
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
06-02-2018 o godz 17:09 przez: Paweł Wasilewski | Zweryfikowany zakup
Pierwsze dwa rozdziały jak dla mnie rozaczarowujące, Autorka wplata za dużo obecnych trendów widocznych w internecie w tekst książki (memy, instagram itp) co trochę drażni jednak im dalej tym lepiej. Ale czytając tę książkę zaczyna wątpić się w poprawność jej tytułu, bo w książce cała "fajność" Kanady przedstawiona jest jako zbitek multikulturalizmu który się szanuje i jest dumny z bycia Kanadyjczykiem a cała reszta rozdziałów jest w sumie o wybijaniu kultury autochtonów, zatruwaniu środowiska poprzez wydobycie ropy z piasku, kosmicznych cenach życia w Vancouver oraz narkomanii i pijaństwie na prowincji. To co na plus można dowiedzieć się bardzo wielu faktów a nie gdybania. Nie jest to perełka ale polecam wszystkim zainteresowanym tematem tego kraju.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-04-2020 o godz 08:39 przez: duszynska | Zweryfikowany zakup
Po przeczytaniu "okładki" spodziewałam się treści innej niż dostałam. Nie wiem czy to mój odbiór, ale po lekturze tytuł sprawia wrażenia lekko ironicznego. Kanada, która jest szeroko postrzegana jako kraj mlekiem i miodem płynący nagle jawi się jako stosunkowo dziwny twór, złożony z ludzi, którzy wspólne mają tylko adres i zamiłowanie do hokeja. Ciekawy przegląd historii kraju. Pokazane są problemy z jakimi boryka się Kanada - bezsensowne wydobywanie piasków bitumicznych, nierówności społeczne wynikające z historii. Na książkę natknęłam się przed wyjazdem do Kanady i uważam, że była to wartościową lektura pozwalająca na zwrócenie uwagi na kwestie, które prawdopodobnie by mi umknęły.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-02-2018 o godz 21:31 przez: sandradd | Zweryfikowany zakup
Jednym słowem: WCIĄGA! Podróż przez Kanadę poprzez rozmowy z różnymi jej mieszkańcami. Autorka omawia sytuację polityczną kraju, jego historię i różnice kulturowe. Możemy przeczytać o obecnym premierze Trudeau, bolesnej historii rdzennych mieszkańców, różnic pomiędzy francuskojęzycznym Quebeckiem a resztą kraju, traktowaniu uchodźców z Syrii i trudnej sytuacji pracowników firm pozyskujących ropę z piasków bitumicznych w Albercie. Książka to połączenie wywiadów z osobistymi spostrzeżeniami autorki. Zdecydowanie polecam, czyta się ją szybko i przyjemnie, chociaż porusza również trudne tematy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
28-11-2018 o godz 12:28 przez: Robert Grzyb | Zweryfikowany zakup
Z dużą ciekawością wziąłem do rąk książkę o kraju, o którym w Europie wiemy bardzo mało. Już po pierwszym rozdziale pożałowałem. Ociekająca lukrem laurka dla premiera Kanady koncentrująca się na tym jak fajnie wygląda. Lukier skleił strony, więc zamknąłem. Otworzyłem raz jeszcze i raz jeszcze pożałowałem - zaczął się manifest polityczny liberalnej wielokulturowości. I zabijania dzieci (przed narodzeniem to pewnie jeszcze nie dziecko) jako wyrazu fajności i postępowości ludzi rządzących Kanadą Szkoda. Jedyny plus za kilka ciekawych faktów historycznych. Chyba jednak nie warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-01-2018 o godz 20:57 przez: MonikaR | Zweryfikowany zakup
Książka fajna - otwiera oczy. Mnie Autorka zdjęła klapki z oczu i skutecznie zniechęciła do śpiewu zachwytu nad tą krainą mlekiem i miodem płynącą, jak wielu z nas postrzega Kanadę. Nigdzie nie ma łatwo - poznajemy mroczną historię na której ten kraj stoi i wcale nie jest taki czyściutki i wymuskany. Czyta się dobrze, zwłaszcza, że akurat o Kanadzie mało wiemy. Tej prawdziwej, nie wyśnionej. Dobry reportaż.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-03-2018 o godz 19:38 przez: ste.kasia | Zweryfikowany zakup
Książka przypadła mi do gustu, autorka w sposób ciekawy przedstawia historię Kanady, jej warstwę społeczną, ekonomiczną, geograficzną, polityczną. Jedynym minusem (i to dużym) jest brak zdjęć. Trudno odnosić się do osób, czy miejsc, o których wspomina pani Katarzyna, nie widząc ich. Wiązało się to z zabierającym czas szukaniem w Internecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-03-2019 o godz 06:24 przez: Jakub Mazur | Zweryfikowany zakup
Lekka i ciekawa książka o Kanadzie. Książka dla osoby, która o Kanadzie raczej wie nie wiele. Warto wspomnieć, że książka to nie encyklopedia tylko bardziej historia, dużo jest tu rozmów w innymi ludźmi napotkanymi po drodze. Książka szczególnie ciekawa w drugiej połowie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-01-2020 o godz 08:50 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, p. Katarzyna prowadzi nas od dziecięcej melancholii, przez zachwyt Kanadą aż po rozczarowanie, które przychodzi z faktu, że idealna Kanada tak jak każdy inny kraj nie jest śnieżnobiała i ma masę swoich wewnętrznych problemów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
19-01-2018 o godz 19:20 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
mam znajomych w Kanadzie, książka współgra z ich opowieściami o Kanadzie. Czytając książkę, poznajesz 100 % opowieść krainy klonowym liściu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
22-04-2018 o godz 09:44 przez: rhabalo | Zweryfikowany zakup
Absolutnoa grafomania dla nastolatek, mialam kilka podejsc ale tego po prostu sie nie da czytac
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-10-2018 o godz 19:33 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Kupiłam na prezent, trudno mi powiedzieć, czy spełniła oczekiwania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
25-01-2018 o godz 00:13 przez: Danijel Beganović | Zweryfikowany zakup
Ciekawy reportaż odnośnie Kanady aczkolwiek tytuł bardzo mylny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2020 o godz 07:28 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Książka od samego początku wciąga,serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-06-2021 o godz 16:11 przez: Ewa Podczasi | Zweryfikowany zakup
Fajna propozycja dla ciekawski.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
12-05-2018 o godz 18:37 przez: K.
Wiązałam duże nadzieje z tą książką, ponieważ Kanadą interesuję się od dawna, jednak po przeczytaniu tej książki odechciało mi się wszystkiego co kanadyjskie, a to wszystko zasługa autorki. Książka napisana jest chaotycznie, tytuł ma niewiele wspólnego z zawartością. W opisie książki napisane jest "(...)To aktualna, pełna konkretów rzecz o pierwszym państwie postnarodowym (...)". Ani ona aktualna, ani konkretna. Zdarzały się ciekawe wątki, które trwały maksymalnie dwie strony, po czym zostawały drastycznie ucięte, bez jakiegokolwiek zakończenia i zaczynały się bardzo powszechne w tej książce zdania "na przełomie XIX/XX wieku", "w 1867 roku.." itp. Jedynym w miarę ciekawym rozdziałem był ten o obecnym premierze Kanady, ale to pewnie tylko ze względu na ciekawą postać, na pewno nie była to zasługa autorki. Odradzam, lepiej wydajcie te 30 złotych na coś innego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-02-2018 o godz 00:00 przez: Sophie Ramone | Empik recenzuje
Od jakiegoś czasu przymierzam się do zwiedzania tego kraju. Jest to kraj ameryki północnej z tańszą wizą i z tańszym podróżowaniem. Jednak nie wiedziałam zbyt wiele o tym kraju. Wydawało mi się, że wiedziałam trochę, ale dzięki tej książce uświadomiłam się, że nie było to dużo. Ogromną wiedzę ma Pani Katarzyna. Poświęciła masę czasu na poznanie tylu wartościowych osób, a potem na przelanie wiedzy na papier. Wyjątkowo uświadamia i pokazuje prawdziwą kulturę i spojrzenie na świat Kanadyjczyków. Jest to kraj wyjątkowy, nie da się porównać tego do innego kraju, bo każdy jest wyjątkowy na swój sposób. Cieszę się, że odważyłam się na przeczytanie tej książki, okazała się bardzo pomocna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2018 o godz 10:27 przez: Book mi swiadkiem
Wspaniała podróż po tym cudownym Kraju. Książka po za polityką kraju odkrywa przed nami ciemne karty historii tego raju na ziemi! Polecam gorąco!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Wężyk Katarzyna

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ostatni śnieg Pacześ Rafał
4.9/5
28,14 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Moje ciało Ratajkowski Emily
4.5/5
29,63 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Katharsis Siembieda Maciej
4.7/5
30,52 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Strażnicy wolności Hugo-Bader Jacek
3.8/5
32,99 zł
46,99 zł
28,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.4/5
29,22 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grube wióry Pacześ Rafał
4.4/5
25,21 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Planeta Piołun Zabużko Oksana
4.4/5
28,96 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 365 dni Lipińska Blanka
5/5
30,32 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czerwony głód Applebaum Anne
4.5/5
37,82 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ten dzień Lipińska Blanka
4.3/5
30,77 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Polska bez cudów Górny Maciej
4.7/5
27,11 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolejne 365 dni Lipińska Blanka
4.4/5
35,99 zł
39,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego