Jezus (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

James Martin SJ zaprasza czytelników, by w zupełnie nowy, ożywiający i poruszający sposób dotknęli tego, o czym mówią Ewangelie – i lepiej zrozumieli Jezusa. Ta książka, prowadząc nas przez Ewangelie, pokazując nie tylko najbardziej znane ich fragmenty, daje nam odważną opowieść o życiu Jezusa, wierną tradycji chrześcijańskiej, a jednocześnie odważnie opowiada o tym, co często umyka naszej uwadze. Autor odwołuje się do najnowszych badań historycznych i biblistycznych, ale i do własnych doświadczeń, wszystko to przeplatając celnymi anegdotami z życia nauczycieli duchowych.

Łącząc fascynujące wnioski, jakie wypływają z badań nad Jezusem historycznym, z głębokimi refleksjami duchowymi na temat Chrystusa wiary, ojciec James Martin wskrzesza świat Galilei i Judei pierwszego wieku, aby oprowadzić nas po życiu i czasach Jezusa i pokazać, jak Jezus mówi do nas dzisiaj. Ta książka pozwala nam poznać Jezusa, jakiego zna ojciec Martin: Mesjasza i Zbawiciela, a zarazem brata i przyjaciela.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jezus
Autor: Martin SJ James
Wydawnictwo: Święty Wojciech Dom Medialny
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 540
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-10-20
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 232 x 36 x 157
Indeks: 18024180
średnia 4,2
5
16
4
1
3
3
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
5/5
04-11-2015 o godz 12:51 przez: dobrerecenzje.pl
Zachęcam Państwa do przeczytania książki Jamesa Martina, amerykańskiego jezuity, pt. „Jezus”. Jest to bestseller „New York Timesa”. Książka ta przybliża nam Jezusa, lepiej go poznajemy, dążymy do zrozumienia Jego słów i czynów przedstawionych w Ewangeliach.
Autor porównuje życie Jezusa do naszego. Mówimy o sobie, że jesteśmy zwyczajnym człowiekiem pracującym, czy zwyczajnym studentem, a przecież przez większość swojego życia Jezus też był zwyczajnym cieślą w małym miasteczku. Dlatego Jego sąsiedzi i rodzina znali Go jako małego chłopca, który bawił się z kolegami, a w Nazarecie był młodzieńcem, który zadawał pytania i zastanawiał się dokąd zaprowadzi Go życie, był wreszcie dorosłym człowiekiem, który ciężko pracował. Dlatego gdy rozpoczął swą działalność publiczną, znajomi powiedzieli o Nim „Czyż On nie jest cieślą?”.
Pielgrzymka jezuity do ziemi świętej miała ułatwić mu napisanie tej książki, jak też bliżej poznać, a nawet dotknąć miejsc, w których żył, pracował, nauczał i poniósł śmierć Jezus – Syn Boży.
Autor opisuje wrażenia z pobytu w Ziemi Świętej np. Bazylika Narodzenia. Aby do niej wejść trzeba było zgiąć się i uklęknąć. Wejście zwane Bramą Pokory, sprawiło na autorze większe wrażenie niż wnętrze świątyni „Bóg się uniżył by stać się człowiekiem, do tego stopnia, że zgodził się na ukrzyżowanie”. Opisana w książce rzeka Jordan, gdzie Jan Chrzciciel chrzcił ludzi (także Jezusa) jest brudna, jaskrawozielona. W górnym biegu rzeki poziom spadł (zaczęto budować systemy nawadniające) i rzeka była mocno zanieczyszczona.
Miejsce, w którym nauczał i uzdrawiał Jezus, to małe miasteczko Kafarnaum na północnym krańcu jeziora galilejskiego. Jezus tam dokonał wielu cudów: wypędził złego ducha z opętanego, uzdrowił kobietę cierpiącą na krwotok.
Autor książki zobaczył również Jezioro Galilejskie, czyli Siedem Źródeł. W Ewangelii nazywane było również Morzem Tyberiadzkim, czy Jeziorem Genezaret, gdzie Jezus powołał czterech mężczyzn: Piotra i Andrzeja, Jakuba i Jana. Byli to rybacy, których Jezus wybrał na swoich uczniów.
Jezus zaprasza również nas – Ciebie i mnie, abyśmy przyłączyli się do Niego – jeśli tylko tego pragniemy. Zaprasza wszystkich: samotnych, żyjących w małżeństwie, bogatych i biednych, osoby konsekrowane, starych i młodych, świeckich i duchownych, liberałów i konserwatystów, ludzi homo – i heteroseksualnych.
W miasteczku Betania, Jezus wskrzesza Łazarza, jest to ostatni z Jego cudów. W sobotę po wskrzeszeniu mężczyzny, Jezus przebywa z Martą i Marią w ich domu.
Jezus jest też człowiekiem z krwi i kości i odczuwa strach przed śmiercią, drżenie ciała.
Każdy rozdział w książce kończy się fragmentem Ewangelii i zaproszeniem do spotkania z Jezusem w Ziemi świętej, aby odkryć Go na nowo w sobie (po raz kolejny lub pierwszy raz w życiu).
Książka jest w twardej oprawie, zawiera ponad 500 stron. Zdania są formułowane w sposób jasny i prosty w przekazie.
Drogi Czytelniku – młody lub dorosły, w podeszłym wieku lub dorastający – proszę przeczytaj tę książkę, a zobaczysz oczami wyobraźni świat, w którym żył, pracował, nauczał i uzdrawiał Jezus. Odkryj na nowo w sobie lub po raz pierwszy Jezusa.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
30-07-2016 o godz 12:22 przez: Beata Igielska
„Jezus” Jamesa Martina to książka napisana z wielkim znawstwem tematu. Nie jest to typowa biografia – autor świetnie połączył cechy reportażu podróżniczego z popularnonaukowym wykładem, dzięki czemu całość czyta się jednym tchem, niczym najlepszą powieść, od której trudno się oderwać.

Każdy rozdział, odpowiadający etapowi z życia Jezusa, rozpoczyna się barwną relacją z podróży Jamesa Martina do Ziemi Świętej. Wyruszył tam, będąc już doświadczonym człowiekiem, uznanym autorytetem i wykształconym jezuitą.
Z wielką pasją autor opisuje odwiedzane miejsca, dziwiąc się im, okraszając je licznymi, poważnymi i zabawnymi anegdotami oraz ciekawostkami.
Potem przychodzi czas na skonfrontowanie tych wrażeń z fragmentami Biblii, przy czym Nowy Testament często omawiany jest w odniesieniu do Starego Testamentu i licznych źródeł naukowych. Często przywoływani się współcześni egzegeci i historycy, ich nieraz sprzeczne teorie oraz osobiste refleksje autora, który nieustannie porównuje dawne czasy z początku naszej ery ze współczesnością.
Bardzo interesująco wypadają również zestawienia relacji poszczególnych ewangelistów. Na koniec każdego rozdziału zacytowany zostaje odpowiedni fragment Ewangelii.
Ten schemat wcale nie nuży, wręcz przeciwnie – pozwala uporządkować wiedzę i skłonić do wielu refleksji oraz podsumowań.

Jezus w ujęciu Jamesa Martina jest bardziej ludzki niż boski, może dlatego wydaje się tak bliski czytelnikowi. Autor podkreśla, że Chrystus, zanim umarł na krzyżu, cierpiał tak jak każdy człowiek: bywało mu zimno i głodno, odczuwał ból fizyczny gdy się skaleczył, i psychiczny, gdy patrzył na ludzkie nieszczęścia; umiał cieszyć się z życia, dostrzegał jego uroki, radował się w towarzystwie rodziny i przyjaciół, ale również bywał smutny, zniechęcony, rozdrażniony i rozgniewany.
Taki portret jest bardzo bliski każdemu czytelnikowi, zarówno wierzącemu, jak i poszukującemu oraz ateiście.

Niezwykle pięknie i wzruszająco ukazana jest w tej książce Maria, matka Jezusa. Jej cierpienia równie trudno sobie wyobrazić jak mękę syna.
Autor omawia tę postać nie tylko w kontekście biblijnym, dużo miejsca poświęcając motywowi Stabat Mater (Dolorosa) w kulturze europejskiej.

Ogromnym plusem książki jest jej język i styl – całość napisana jest z dbałością o szczegóły, religijne, historyczne, psychologiczne i filozoficzne aspekty, ale w sposób bardzo przystępny, jasny, zrozumiały, bez manier i poczucia wyższości. W żaden sposób nie ujmuje to znaczenia książce, raczej udowadnia, że można o rzeczach wielkich pisać bez nadęcia, mądrze i pięknie.

Polecam tę niecodzienną biografię każdemu. Jest ona tak barwna, a jednocześnie rzeczowa, że każdy, nawet niewierzący, może znaleźć w niej coś dla siebie.
BEATA IGIELSKA
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
01-03-2016 o godz 00:00 przez: Konstancja Białek
Uczta duchowa dla prawdziwie wierzących. W dzisiejszej rzeczywistości oddalonej tak bardzo od boga, każdy z nas może samodzielnie sięgnąć po tą wybitną książkę przybliżającą nas do naszego pana. Napisana przystępnym językiem, zawiera jednocześnie ogromną ilość cennych wiadomości opartych na źródłach historycznych i mądrości ojców kościoła. Jestem zachwycona, że znalazł się mądry człowiek, który zapragnął podzielić się z nami swoją głęboką, mistyczną relacją z Jezusem. Mam nadzieję, że dzięki temu więcej osób zechce się zbliżyć do boga i również wejść z nim w taką samą, wyjątkową relację
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-12-2015 o godz 20:21 przez: Nina
Książka ujmująca, w szczególności, gdy się było na Ziemi Świętej. Ale nie tylko, treść nawiązuje do treści Pisma Świętego, opisywane miejsca Ziemi Świętej napawają dużą wrażliwości i chęci przybycia do Ziemi Świętej. Warto ją nabyć, i urzekać się opisami. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-01-2016 o godz 18:02 przez: Beata
Książka poruszająca. Historia Jezusa poznawana przez pryzmat podróży do Ziemi Świętej przenosi nas w świat, czas i kulturę sprzed dwóch tysięcy lat, by lepiej poznać, zrozumieć, zapamiętać... Polecam wszystkim!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
08-08-2017 o godz 09:21 przez: anonymous
Niezwykła książka, każdy znajdzie w niej treści dla siebie.Prostota przekazu zachwyca!Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-02-2016 o godz 14:34 przez: gp
Mądra książka. I przekonująco napisana. Aż się chce tam pojechać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
5/5
23,49 zł
25,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zeszyt w kratkę Twardowski Jan
5/5
16,99 zł
19,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.4/5
49,23 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4/5
124,99 zł
139,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.1/5
79,99 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.0/5
88,99 zł
99,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Stary i Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.3/5
58,99 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte Opracowanie zbiorowe
4.2/5
75,99 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pismo Święte. Nowy Testament Opracowanie zbiorowe
4.5/5
26,49 zł
29,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego