Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kim był człowiek, do którego Ojciec Pio odsyłał swoje najtrudniejsze „przypadki”? Kim był kapłan, któremu Jezus przekazał jedną z najmocniejszych modlitw? I dlaczego to właśnie jemu dyktował konkretne wskazówki dla wielu osób?

„Jeśli myślicie, że Jezus nie słucha waszych próśb i ze swoimi problemami jesteście sami, przyjdźcie do mojego grobu i głośno zapukajcie, żebym wiedział, że jesteście, a będę się modlił z wami” – takie słowa przed śmiercią wypowiedział ksiądz Dolindo. Każdego dnia w kościele, w którym został pochowany rozlega się głośnie pukanie. Wokół jego grobu jest niezliczona ilość dowodów na to, że dotrzymuje swojej obietnicy – świadectwa licznych łask, uzdrowień, nawróceń. Słowa modlitwy, które kapłan usłyszał od Jezusa mają bowiem potężną moc. To krótkie zdanie – „Jezu, Ty się tym zajmij” – to deklaracja bezgranicznego zaufania i całkowitego oddania się Jezusowi, które zmieniają wszystko. 

Człowiek, który przepowiedział pontyfikat Jana Pawła II, kapłan, który spowiadał polityków, uczonych, znane osobistości. Świadkowie jego życia mówią, że kiedy spowiadał to, z konfesjonału biła łuna światła. A kiedy grał na organach, sam Jezus śpiewał w czasie liturgii. 

Przez 16 lat Święte Oficjum zakazywało mu sprawowania Eucharystii i prześladowało go bardziej niż Ojca Pio. Mimo to nigdy się nie zachwiał ani nie odwrócił od Kościoła. Kolejny wielki nieznany święty.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda
Autor: Bątkiewicz-Brożek Joanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-04-07
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 206 x 147 x 35
Indeks: 21065200
średnia 4,6
5
257
4
26
3
19
2
6
1
10
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
106 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
05-06-2017 o godz 09:30 przez: amandab | Zweryfikowany zakup
Książka poświęcona o. Dolindo jest niezwykła. To kapłan, który w swojej postawie może być dzisiaj wzorem dla wszystkich sług Bożych na całym świecie. Jego historia poruszy serce każdego czytelnika, czasem aż trudno uwierzyć w te wszystkie rzeczy, których on sam doświadczał. Po przeczytaniu tej historii chciałoby się jeszcze więcej dowiedzieć o tym wspaniałym człowieku i aż żal, że książka tak szybko się kończy. Naprawdę polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
12-02-2019 o godz 15:25 przez: inka | Zweryfikowany zakup
Cóż, na ojca Dolindo trafiłam zupełnie przez przypadek, w sieci. Tytuł książki, jak i modlitwa ojca wydały mi się uzdrawiające , a przede wszystkim UWALNIAJĄCE duszę, Nabyłam ją na prezent dla pewnej nieco sfrustrowanej znajomej po 60-tce. Była zachwycona prezentem!! Jak rozpakowała paczkę zapytała: "Skąd wiedziałaś? Skąd wiedziałaś, że chciałam te książkę?" Następnie kupiła ją prawie wszystkim znajomym i rodzinie. Później jeszcze kupiłam ją mamie. Przeczytała dwa razy. Modli się słowami ojca. We współczesnym świecie dążącym do konsumpcjonizmu, w którym prawdziwe wartości zostały przewartościowane jakże balsamiczne jest przesłanie, świadectwo i modlitwa włoskiego zakonnika. Gorąco polecam te publikację, zwłaszcza osobom, które potrzebują oparcia w tym nie zawsze łatwym świecie. Ta modlitwa naprawdę wyzwala, każdego kto choć trochę w nią uwierzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-06-2018 o godz 13:23 przez: EwaS | Zweryfikowany zakup
Wspaniała, przejmująca i skłaniająca do głębszych refleksji opowieść o losach o. Dolindo, spowodowała, że niespełna rok od jej przeczytania, nadal wracam do wspomnień o niej z sentymentem i wzruszeniem oraz szukam informacji i zgłębiam wiedzę o tym niesamowitym człowieku. Dzięki tej książce sprawy trudne już tak nie przerażają. Teraz zaczytują się w niej moi bliscy. Szkoda tylko, że otrzymałam egzemplarz bez dodatku z modlitwą o. Dolindo, o którym jest mowa w książce, a nie na okładce czy w recenzji. W księgarniach, w których bywałam, już po zakupie internetowym, specjalnie zwracałam na to uwagę i dodatek w postaci małej broszurki z wydrukowaną modlitwą zawsze był dołączony. Zwracajcie na to uwagę po zakupieniu. Poza tym książka ta, to pozycja obowiązkowa, warta każdej ceny. Polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
18-07-2019 o godz 07:29 przez: Bożena Michalak | Zweryfikowany zakup
Książka przybliża postać księdza Dolindo Ruotolo i jego duchowość pełną miłości i zawierzenia Panu Bogu. Lektura wartościowa dla każdego kto pragnie pogłębiać swoją wiarę, doświadczać obecności Boga i zawierzać Panu Bogu swoje problemy życiowe. "Jezu Ty się tym zajmij" to modlitwa ułożona przez o. Dolindo, której główny sens to oddawanie P. Jezusowi wszystkich trudnych spraw, z którymi nie możemy sobie poradzić. Rozum oświecony wiarą widzi więcej, wykracza poza nasze postrzeganie spraw, które czasami jest bardzo subiektywne, o tym pisał św. Jan Paweł II w Elementarzu etycznym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-03-2018 o godz 15:07 przez: Klaudia Piątek | Zweryfikowany zakup
Książkę kupiłam gdyż usłyszałam w radio jak ją polecał redaktor, miałam ochotę coś poczytać. Efekt był zaskakujący, stron trochę do poczytania ale wciąga niesamowicie, samo życie zakonnika jest wręcz szokujące, jego podejście do wiary i Boga to coś wspaniałego. Całe swoje życie poświęcił dla Boga, mimo pogardy i dręczeń przez innych on trwał w swojej wierze i ufności. W dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebnej aż wstyd mi za moją wiarę. Książkę a przede wszystkim modlitwę polecam wszystkim znajomym i rodzinie, warto przeczytać tak po prostu dla siebie samego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-05-2018 o godz 11:59 przez: Bernadka Em | Zweryfikowany zakup
Książka, która potrafi zmienić myślenie o tym, co dobre a co złe. Uczy pokory i radości dawania drugiemu człowiekowi siebie. Nie jest to "suchy" życiorys, a raczej żywot świętego. Pani Joanna zadała sobie wiele trudu, aby przedstawić nam osobę ojca Dolindo, mało u nas znanego, jako człowieka niezwykłego, oddanego w pełni Bogu. Gdy poznasz tę książkę, na pewno zapragniesz, aby wstąpił on jak najprędzej w szeregi kanonizowanych świętych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2017 o godz 20:49 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka, autorka wspaniale przedstawia ks. Dolindo Ruotolo, jego niesamowite życie, miłość do Jezusa, ludzi i Kościoła. Polecam, szczególnie Akt oddania się Jezusowi, to naprawdę pomaga ale musi być szczere, prawdziwe. Nie ma krótszej i potężniejszej modlitwy do Jezusa: Jezu ufam Tobie, Jezu Ty się tym zajmij!!! Ks. Ruotolo mało znany ale to kumpel O. Pio!!!! Razem mogą bardzo dużo. Polecam, przynajmniej przeczytaj!!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-12-2017 o godz 22:17 przez: Iwona | Zweryfikowany zakup
Chcesz znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania? A może myśli że jesteś w najgorszej sytuacji życiowej? Codziennie nowe problemy sięgnij po książkę Jezu Ty się tym zajmij. Dzięki tej książce zobaczysz jak masz wspaniałe życie, Twoje problemy nie są aż tak wielkie. Znajdziesz najwspanialszy akt oddania problemów, tylko od Ciebie zależy czy chcesz. Otwórz i zanurz się we wnętrze tej niezwykłej książki...a jutro będzie wspanialsze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-08-2017 o godz 23:12 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa lektura. Dzięki niej poznaję świętego kapłana, świętego człowieka. W obliczu prześladowań, bólu, cierpienia, niesprawiedliwości wykazuje się niewiarygodną wręcz pokorą, zaufaniem, zawierzeniem, bezgranicznym oddaniem Jezusowi.Jest Jego narzędziem i ogromnym błogosławieństwem dla tych, z którymi się styka. Imponuje mi ogromnie i inspiruje...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-01-2018 o godz 17:01 przez: Homa | Zweryfikowany zakup
Biografia ojca Dolindo Ruotolo jest niezwykle interesująca. Trudno się od tej książki oderwać, ale najważniejsze jest to że czas spędzony na poznawaniu życia i postaci ojca Dolindo obfituje w niezwykły pokój serca, który pojawia się u osoby czytającej. Ojciec Dolindo przez karty tej książki dalej oddziałuje na życie współczesnych ludzi. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
31-12-2017 o godz 09:42 przez: Bear | Zweryfikowany zakup
Wspomnienie o ks. Dolindo. O życiu, wierze, trudnej drodze jaką szedł do Pana. Lektura wciągająca i rzucająca światełko na moje własne postrzeganie życia duchowego. Jak powstała modlitwa "Jezu Ty się tym zajmij!" Kilka razy miałam okazję z westchnieniem ją wypowiedzieć i jestem zdumiona jak pięknie Pan Jezus mi odpowiedział.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2017 o godz 09:25 przez: Dorota Hakenberg | Zweryfikowany zakup
A ja też się tak modlę - pomyslalam, kiedy zobaczyła tytuł. Okazuje się, że nie tak dawno temu żył w Neapolu pewien Pan, który miał świetną relację z Jezusem, a mimo to był szykanowany. Masakryczne dzieciństwo. Wymagająca młodość. Starość w cierpieniu. Hmmm... Książka z którą się nie rozstanę nigdy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-08-2018 o godz 09:23 przez: Renata | Zweryfikowany zakup
Polecam tę książkę, ale dla ludzi o mocnych nerwach i mocnej wierze. Ktoś kto patrzy na Boży Kościół jedynie przez zachowanie kleru, może zwątpić. Jeśli ktoś patrzy na Kościół ludzi wierzących, ale grzeszników, to bardzo polecam. Ja kilka razy pobeczałam się jak dziecko...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-10-2017 o godz 12:55 przez: Marta Wiatkowska | Zweryfikowany zakup
Książka stała się dla mnie drogowskazem oraz nieocenionym wsparciem duchowym wypływającym z przekazywanych w niej treści. Ukazuje piękną postać ojca Dolindo Ruotolo oraz wyjaśnia sens cierpienia i różnych trudności życiowych, których nie brakuje w życiu każdego człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-06-2017 o godz 15:17 przez: Beata Zawadzka | Zweryfikowany zakup
Opowieść o ojcu Dolindo wciągnęła mnie jak woda w gąbkę :) Jak napisali powyżej moi poprzednicy. Książka mimo, że jest biografią ojca, napisana jest w sposób bardzo ciekawy i czyta się ją jednym tchem. Prowadzi ku jeszcze większej ufności w stosunku do Boga :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-12-2017 o godz 07:54 przez: ave73 | Zweryfikowany zakup
Przepiękna książka o życiu jakże skromnego, pokornego a zarazem radosnego kapłana. Pomimo cierpienia,które doświadczało go w życiu pozostał wierny Bogu. A nas treść tej książki we współczesnym świecie uczy pokory wobec życia i ludzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-03-2018 o godz 06:19 przez: Maria | Zweryfikowany zakup
Takiej książki szukałam, jako że jestem osobą wierzącą, interesuje mnie tematyka religijna. Poza tym odpowiada mi styl, w jakim jest przedstawiony o. Dolindo. Autorka, p. Joanna ma świetne wyczucie pisarskie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-06-2018 o godz 08:08 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
wspaniała publikacja o życiu ojca Dolindo , wierze oddaniu i posłudze ludziom. o tym jak czytał w duszach a przede wszystkim o zawierzeniu się Bogu i tym jakie cuda wtedy Bog moźe zdzialać. polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-11-2018 o godz 08:43 przez: basia93neve | Zweryfikowany zakup
"Jezu, Ty się tym zajmij!" książkę kupiłam z myślą o prezencie dla mojej mamy. Nie pytając się wcześniej jej o potrzeby trafiłam w 100. Okazało się, że od dawna planowałam ją przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2017 o godz 15:39 przez: Agata | Zweryfikowany zakup
Piekna opowiesc o wspanialym świetym czlowieku ktory mial zycie pelne cierpienia a i tak mocno kochal zycie, ludzi. Ksiazka otwiera oczy na wiele spraw. Polecam przeczytac :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Warto żyć! Sheen Fulton J.
5/5
22,49 zł
34,89 zł
Inne z tego wydawnictwa Skarbiec modlitw do Ducha Świętego Opracowanie zbiorowe
5/5
22,49 zł
34,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego