Kuba (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Autobiografia wielkiej gwiazdy światowego futbolu!

Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów oraz o blaskach i cieniach piłkarskiego życia.

W książce o Błaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy: Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jurgen Klopp.

"Kuba Błaszczykowski to jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy współczesnych. Jego życie to realizacja marzenia o wielkiej karierze piłkarskiej i gotowy materiał na scenariusz filmowy. Dzięki nieprzeciętnemu talentowi, imponującej pracowitości i sile charakteru nikomu nieznany chłopak z małej wsi na południu Polski w krótkim czasie wspiął się na piłkarski szczyt. Od 2007 r. zawodnik, a wkrótce gwiazda jednego z najlepszych piłkarskich klubów europejskich, Borussii Dortmund. Przez cztery lata kapitan polskiej reprezentacji. W branżowych rankingach wymieniany wśród 100 najlepszych piłkarzy na świecie. Cieszy się także ogromnym uznaniem i sympatią polskich i niemieckich kibiców."
od Wydawcy

Tytuł: Kuba
Autor: Błaszczykowski Jakub , Domagalik Małgorzata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Buchmann
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-06-03
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 249 x 27 x 163
Indeks: 17079372
 
średnia 4,4
5
58
4
7
3
7
2
6
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
58 recenzji
2/5
23-06-2015 o godz 07:35 loonatic dodał recenzję:
Szczerze książka mnie rozczarowała.. nie dowiedziałem się niczego więcej niż do tej pory media przekazywały nam o Kubie.
Nie zmieniłem też zdania o nim jako człowieku po przeczytaniu książki. Sztucznie przeciągnięta, lanie wody.. w każdym rozdziale dowiadujemy się w kółko tego samego..jaki Kuba jest uparty i silny..a M.Domagalik prawie została zaadoptowana przez rodzinę Błaszczykowskich i jaka jest wyjątkowa bo wszyscy jej opowiadali o Kubie. Książkę można streścić do wywiadu w magazynie 'Pani' i też będzie OK. A Kuba to nadal świetny piłkarz i równy facet.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
08-06-2015 o godz 13:51 linusia dodał recenzję:
Książka Kuby i Pani Małgosi to nie tylko ich swobodny dialog.....To wypowiedzi rodziny bliższej dalszej, kolegów, trenerów. To nie jest książka dla ciekawskich. Najsmutniejszy w życiu Kuby moment w życiu tragedia która go spotkała jest opowiedziana na zaledwie kilkunastu kartkach. Książka w niektórych momentach wyciska łzy. Ale opowiada tez o świetnym światowej sławy zawodniku jego karierze, dementuje plotki a czyta sie jednym tchem. Polecam nie tylko kibicom ale tym którzy nie znając Kuby oceniają go w życiu negatywnie i to bardzo często
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-11-2015 o godz 22:46 Adamson dodał recenzję:
Polecam wszystkim tę książkę bez względu na to czy lubicie piłkę nożną czy nie .Polecam ją szczególnie tym którzy szukają motywacji muszę przyznać że czytałem wiele biografii piłkarzy ale ta zrobiła na mnie OGROMNE i największe wrażenie serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
09-11-2015 o godz 12:05 anonymous dodał recenzję:
naprawdę polecam wszystkim którzy lubią poczytać o rzeczywistym świecie, dramatach, walce ze samym sobą i przeciwnościami losu.Może zobaczycie tam część siebie
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-06-2015 o godz 00:50 Małgorzata Kucharska dodał recenzję:
Rewelacyjna książka. Czyta się ją jednym tchem. Wzruszająca opowieść o fantastycznym piłkarzu, ale przede wszystkim o niesamowitym człowieku. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-07-2016 o godz 07:21 Tomasz dodał recenzję:
slaba ksiazka ciezko sie to czyta pomimo ze Kuba jest sympatyczna postacia to ksiazka slaba
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-06-2015 o godz 09:58 Michał Kowalczyk dodał recenzję:
Biografia Jakuba Błaszczykowskiego nie jest kolejnym zbiorem faktów, osiągnięć, czy anegdot z kariery sportowca. Jest to książka, która przede wszystkim ukazuje Kubę, jako wyjątkowego człowieka. Małgorzata Domagalik zbudowała bardzo plastyczny opis dzieciństwa głównego bohatera książki. Poznając dogłębnie wydarzenia z przeszłości możemy przekonać się o sile charakteru Błaszczykowskiego, ale również o znaczeniu ludzi, którzy byli przy nim przez te lata. Po przez wypowiedzi Jerzego Brzęczka, Dawida Błaszczykowskiego, czy Felicji Brzęczek (babci Kuby) czytelnik może dowiedzieć się o trudnych momentach i chwilach zwątpienia bohatera. Jakub Błaszczykowski to wielki piłkarski talent, który przeszedł wielką próbę charakteru w młodości. Śmierć matki ukształtowała jego charakter i miała wielki wpływ na dalsze losy. Futbol dla młodego Kuby był ucieczką do ''innego świata'', oderwaniem od rzeczywistości i problemów.
Czytając losy Jakuba Błaszczykowskiego nie raz uroniłem łzę. Myślę, że każdy kto przeczyta tę książkę, poczuje na własnej skórze emocje jakie towarzyszyły temu chłopakowi. Małgorzata Domagalik zbudowała bardzo realistyczny obraz wielkiego piłkarza, a przede wszystkim wielkiego człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2015 o godz 14:47 Paweł Kwiatkowski dodał recenzję:
Człowiek który przeszedł bardzo ciężkie chwile w najmłodszych latach swojego życia, nie porzucił pasji ani nigdy nie okazał słabości, jest teraz wielkim piłkarzem, człowiekiem, mężem i ojcem. W paru zdaniach można opisać życie Jakuba Błaszczykowskiego który wraz z p.Małgorzatą Domagalik napisali świetną książkę pt. "KUBA". W książce pojawia się życie prywatne, piłkarskie i rozwiązanie paru spraw które były w mediach ostatnimi czasy np. Afera biletowa lub sprawa opaski kapitana w reprezentacji. Moim zdaniem warto przeczytać tą książkę z jednej prostej przyczyny, można uświadomić sobie że po ciężkiej pracy i nie poddawaniu się można wyjść z najgorszego bagna do którego życie nas zesłało.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-05-2016 o godz 00:00 loranama dodał recenzję:
Dobra biografia, jest przede wszystkim o życiu, o emocjach, przeżyciach, więc z powodzeniem mogą po nią siegnąć nawet osoby nie interesujące się szczególnie piłką nożną. Poznajemy tu Kubę Błaszczykowskiego nie tylko jako piłkarza, ale przede wszystkim jako człowieka ciężko doświadczonego przez życie, dotkniętego wielką stratą. Widzimy w tej biografii człowieka szczerego i otwartego, mimo trudnych przeżyć, potrafiącego zawalczyć o sukces, mającego siłę. Nie znałam Kuby Błaszczykowskiego od tej strony i bardzo spodobała mi się jego osobowość, taka nie gwiazdorska. Małgorzata Domagalik świetnie sprawdza się w swojej roli.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-08-2016 o godz 00:00 Leon Bruma dodał recenzję:
Kuba Błaszczykowski to typowy przykład człowieka po życiowych przejściach, często nawet dramatycznych. Jednak dzięki sportowi, pasji, charakterowi i silnej woli udało mu się wyjść na prostą. Przyznam że nie znałem go od tej strony, tymczasem to bardzo ciekawy człowiek. Jedną z cech którą zdecydowanie go wyróżnia to tak zwana normalność, Błaszczykowski bowiem nie gwiazdorzy, nie uważa się za celebrytę, wyznaje swój system wartości i czuje się z tym dobrze. Z tej rozmowy dokładnie tak wynika, dobry sportowiec, skromny człowiek. Z Błaszczykowskim rozmawia M. Domagalik, którą w tej roli bardzo cenię, za profesjonalizm.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-07-2016 o godz 00:00 jurayima dodał recenzję:
Kuba Błaszczykowski i wszystko jasne. Na ostatnim Euro pokazał swój talent, doświadczenie, charyzmę. Piłkarz, który doświadczył w swoim życiu wielu dramatycznych doświadczeń, jednak nie spowodowały one że załamał się czy zwątpił w siebie. Przeciwnie, to co przeżył, zahartowało go i utrwaliło w nim najważniejsze życiowe wartości. Ta książka pokazuje Kubę Błaszczykowskiego takim jakim jest naprawdę. To w sumie spoko gość, pozostał normalnym, pełnym humoru i dystansu do swojej sławy facetem. Kuba Błaszczykowski jest człowiekiem którego nie da się nie lubić, za tą jego zwyczajność i nie wywyższanie się.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-07-2016 o godz 00:00 Kinga Zięba dodał recenzję:
Po występach polskiej reprezentacji na Euro gwiazda Kuby Błaszczykowskiego rozbłysła na nowo. Będąc jeszcze w nastroju po meczach Polaków, sięgnęłam po autobiografię Kuby. Wiedziałam co nieco o jego trudnym życiu, choć dopiero ta książka dała mi możliwość poznania tego niezwykłego człowieka i sportowca. Kuba Błaszczykowski osiągnąwszy tak wiele w piłkarskim świecie pozostał normalną osobą, skupioną na tradycyjnych wartościach, takich jak rodzina czy religia, co dla wielu jego fanów może być wzorem. Kuba Błaszczykowski jako zawodnik i jako człowiek po prostu mi imponuje, facet z dystansem do siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-06-2016 o godz 00:00 Patryk Zając dodał recenzję:
Rewelacyjna książka. Zapewne teraz w kontekście Euro jest on bardzo aktualna. Ja jako wielki fan piłki nożnej musiałem przeczytać tę książkę. To, co mnie w niej uderzyło na samym początku to samo przedstawienie Błaszczykowskiego jako osoby, która podobnie jak i my ma swoje problemy dnia codziennego i jakoś musi sobie z nimi radzić. Bardzo mi się poodobał również sam sposób konstruowania rozmowy, Małgorzata Domgalik jest świetną dziennikarką i doskonałym partnerem do romowy. Fajnie, że oprócz samego Kuby o nim wypowiadają się równiez Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jurgen Klopp.Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-06-2015 o godz 00:21 ja dodał recenzję:
Nie czytałem,ale z pewnością to zrobię. Napiszę tak... Znam historię Kuby, grałem również z nim i bardzo go cenię,ale gdybym miał możliwość opisać swoją biografię, dzieciństwo i resztę życia,to uwierzcie mi państwo, myślę, że łatwiej niż Kuba też nie miałem . Takich jak ja jest w Polsce wielu,ale bieda, patologia nie pozwala na zrobienie kariery piłkarza,choć bardzo tego pragnąłem.Jemu na szczęście pomógł wujek.Mnie nie miał kto pomóc,a byłem nie gorszy piłkarsko od Kuby. Być może moja opowieść okazałaby się ciekawsza niż bohatera tej książki, ale kto by wysłuchał jakiegoś tam grajka?!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-06-2015 o godz 08:08 Beata Sypuła dodał recenzję:
Mistrzyni wywiadu psychologicznego Małgorzata Domagalik w niezwykły sposób otwiera Kubę Błaszczykowskiego, mówiącego o zmorach przeszłości. Miejscami wstrząsające - o "tym". "W sobotę wieczór mama robiła murzynka i był szum odkurzacza, jak dziś Agata robi murzynka i jeszcze włączy odkurzacz, to od razu kładę się na kanapie i chciałbym zasnąć." Cała książka utkana z sensualnych fraz - zapachów, odgłosów, muzyki, dotyku. Warto - dla Kuby Błaszczykowskiego i dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2015 o godz 08:24 Roman Swoboda dodał recenzję:
Ludzie którzy chcą znaleźć w tej książce sensację lepiej niech sobie ją odpuszczą.
To esencja życia młodego człowieka o takim a nie innym charakterze i z ranami jakie doznał od życia. Opowiedziane fakty, historie opowiadane przez rodzinę przyjaciół tylko potwierdza me przekonanie jak wielkim i kochanym człowiekiem jest Jakub.
Polecam wszystkim normalnym ludziom, nie tylko fanom piłki nożnej czy BVB.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
06-06-2015 o godz 10:27 Magdalena Grzyb-Jackiewicz dodał recenzję:
moja recenzja na pewno będzie inna od reszty, ale nie mogę powstrzymać się od napisania słowa...nie przeczytałam książki bo pewnie byłaby dla mnie zbyt trudna do przejścia.. akurat tak się składa że pochodzę z okolic z których pochodzi bohater książki, średnio co miesiąc mijam dom Babci Kuby Błaszczykowskiego i trochę znam jego historię, więc czytanie o tym byłoby dla mnie chyba prawdziwym koszmarem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 3
5/5
09-06-2015 o godz 22:22 Justyna Łabecka dodał recenzję:
świetna autobiografia, bardzo poruszająca, dająca do myślenia i siłę do walki o lepsze jutro. Kuba pokazuje jak być wytrwałym i walczyć o "swoje", jak można żyć by zrealizować swoje marzenia. Polecam Wszystkim a zwłaszcza tym, którzy mimo przeciwności losu, mimo trudności nie chcą się poddać tylko iść wytrwale, z podniesioną głową przez życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-08-2015 o godz 00:00 Paweł Romanowski dodał recenzję:
Jest to autobiografia o tyle interesująca, że nie skupia się tylko i wyłącznie na aspekcie futbolowym, ale przede wszystkim na życiu. Przez to mamy bardzo prawdziwy i szczery obraz Kuby Błaszczykowskiego i jego życia, w którym nie brakowało także dramatów. Warto Kubę Błaszczykowskiego poznać również jako normalnego, rodzinnego człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-08-2016 o godz 11:16 Estera Szewczyk dodał recenzję:
Książka godna polecenia. Twarda oprawa solidnie wykonana, napisana lekko co sprawia że szybko się ją czyta. Jednym słowem skradła moje serce. Przeczytałam ją w ciągu dwóch dni, teraz czyta ją mój mąż a koleżanka czeka w kolejce. Gorąco polecam. Napewno nie znajdzie się nikt kto by żałował zakupu bo naprawde warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Opracowanie zbiorowe
5/5
11,60 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kolorowa menażeria. Podwodne stworzenia Opracowanie zbiorowe
5/5
17,00 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Koty. Atlas ras Opracowanie zbiorowe
5/5
19,18 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tylko napary Green Fern
5/5
19,88 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szkoła rysunku Coleman Vivienne
3.8/5
24,59 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tarty i quiche. Nowe łączenie smaków Opracowanie zbiorowe
4.2/5
31,49 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mieszkaj po swojemu Sojka Kasia
3.7/5
27,47 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Italia do zjedzenia Kieżun Bartek
4.5/5
62,99 zł
69,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Atlas gatunków. Ptaki Polski Opracowanie zbiorowe
4.5/5
17,26 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kraina wróżek. Podróż do bajkowego świata Opracowanie zbiorowe
4.2/5
16,45 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tylko owsianki Green Fern
4.2/5
19,18 zł
34,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.