Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle (okładka  twarda, 02.2016)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 18,87 zł

18,87 zł 32,90 zł (-42%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Credo księdza Jana Kaczkowskiego.

Miliony Polaków pokochały go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą.

Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości są mu najbliższe? Które fragmenty Ewangelii są dla niego najważniejsze? O czym chce zdążyć opowiedzieć tłumom, które przychodzą na jego msze, a jakie słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum?

Grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1118837487
Tytuł: Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle
Autor: Kaczkowski Jan
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Redakcja: Podsadecka Joanna
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 232
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-02-17
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 223 x 157
Indeks: 18694116
średnia 4,7
5
281
4
29
3
14
2
4
1
10
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
107 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-03-2017 o godz 14:06 przez: Karolina Galant-Pituła | Zweryfikowany zakup
Książka była prezentem dla chorującej babci męża. Osobie w starszym wieku, borykającej się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, wierzącej potrzebna była odpowiednia lektura. Ksiądz Kaczkowski otoczył ją swoją opieką i dobrym słowem w tych ciężkich chwilach. Sam sposób wydania, oprawa i kolorystyka również zasługują na docenienie. Naprawdę polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
21-03-2016 o godz 10:56 przez: carroline_s | Zweryfikowany zakup
Są osoby które podziwiają ks. Kaczkowskiego, są takie które się irytują.
Należę do tych, które on inspiruje i zaszczepia inne spojrzenie na przyziemne sprawy i sytuację dookoła.
Zwraca uwagę na ważne zagadnienia ale i i prostych czynnościach mówi, tak jak czasami człowiekowi nie po drodze pomyśleć. Książka to zbiór jego kazań, 2-3 stronicowych, niektóre treści się powtarzają, co może przeszkadzać, ale powielanie podobnych przemyśleń kilkukrotnie pokazuje to co jest dla niego ważne, a samo w sobie niesie to choćby wartość w postaci refleksji w czytelniku - "może warto się nad tym chwilkę zatrzymać".
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
05-04-2016 o godz 22:06 przez: Danuta wrobel | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrą książką. Zresztą to moja druga, o księdzu Janie. Bardzo polecam i zapraszam do przemyślenia I refleksi. Szkoda że to już ostatnia.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
02-04-2016 o godz 21:34 przez: anna słocińska | Zweryfikowany zakup
To książka, którą każdy z nas powinien mieć (i czytać!) w obecnych czasach.. Bardzo cieszę się, że ksiądz Jan zdążył ją dla nas zostawić..
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
28-10-2016 o godz 11:03 przez: Dorota Kusnierz | Zweryfikowany zakup
Świetna pozycja, czyta się ją jednym tchem . Porusz wiele tematów nie tylko ważnych dla katolika ale również dla osób które nie są wierzące . Mądre słowa. Dochód ze sprzedaży również przeznaczył na dzieło które stworzył tj. Hospicjum Puckie - była osobiście, widziałam jak funkcjonuje już po śmierci ks. Jana - Warto przeczytać i wesprzeć jego dzieło.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-08-2016 o godz 18:01 przez: Jacemila | Zweryfikowany zakup
Kiedyś byłam słuchaczką kazań rekolekcyjnych ks. Jana u Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw. Spodobały mi się jego skromne trafiające do mojego serca mądrości. Pozostawił mam wiele pięknych słów i wzorów. Książki do czytanie nie tylko na raz. POLECAM
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-11-2016 o godz 10:07 przez: Aneta | Zweryfikowany zakup
zwłaszcza na długie listopadowe wieczory do przemyślenia, warta uwagi osób nie tylko wierzących

szkoda tylko, że paczki pakowane są w ścinki tektur i łatane taśmą klejącą, szok że firmy nie stać na uczciwe pudełko lub karton!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-04-2016 o godz 07:54 przez: Szymon Bujalski | Zweryfikowany zakup
Szkoda, że tę książkę przeczytałem po śmierci księdza Jana... bardzo głęboka, motywująca, ale również przez fakt, że autora nie ma już między nami smutna... polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-04-2016 o godz 11:55 przez: Joanna Klimczak | Zweryfikowany zakup
Cudownie przemawiające "kazania żebracze" księdza Jana. Zmuszające do refleksji i zadumy nad własnym życiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-04-2016 o godz 03:26 przez: Jacek Skonieczny | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytac I sie zastanowic nad soba!! Szkoda ze juz nie ma SP Jana!! Takich ksiezy nam brakuje!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-04-2016 o godz 21:27 przez: renata janczak | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa publikacja. Gorąco Państwu polecam jej przeczytanie
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-05-2016 o godz 02:34 przez: Monika Kuwik | Zweryfikowany zakup
Książka, która może pretendować do miana zmieniającej ludzkie życie. Wprawdzie poważniejsza niż poprzednie dwa wywiady - rzeki z księdzem Janem, ale wciąż książka zaskakująco zabawna. W prostych słowach ksiądz Jan, dziś już świętej pamięci, uczy nas jak bez nadęcia realizować swoją wiarę, jak być uczciwym wobec siebie i jak ogromną potęgą jest ludzkie sumienie. Czytając książkę odniosłam wrażenie, że czekałam na nią całe lata, że właśnie ona przeszyła moją duszę na wskroś jak żadna inna wcześniej. Kilka cytatów z książki może stanowić motto życiowe. Kilka nas zafascynuje. Kilka natomiast skłoni do przemyśleń. Książkę czyta się sprawnie. I choć każdy, kto znał księdza Jasia, nie znajdzie w niej nic odkrywczego - to również się zachwyci. Podróżując z księdzem Janem już po raz ostatni przez meandry zawiłości naszego życia. Polecam każdemu, kto wie, że wiara to nie tylko formułki, ale również sposób na uczciwe życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-02-2016 o godz 20:10 przez: czajka | Zweryfikowany zakup
Zastanawiałam się, o czym właściwie jest ta książka? No bo, że jest to zbiór kazań wygłoszonych w określonym czasie, oraz rekolekcje i droga krzyżowa - to wiemy ze spisu treści. Ale o czym to jest? I doszłam do wniosku, że o MIŁOŚCI. Po prostu. O miłości do siebie, do ludzi i do Pana Boga. Ważne? Tak. Napisane po "kaczkowskiemu", czyli jasno, dosadnie i do konkretnego człowieka. Pomaga uporządkować sobie elementarne pojęcia dla katolika, ale myślę że i dla każdego przyzwoitego człowieka: sumienie, moralność, wolność, zaufanie, nadzieja, godność. A wszystko z miłością i tolerancją. Tej książki nie wystarczy przeczytać - do niej trzeba wracać i ciągle na nowo odczytywać. Zdrowia księże Janie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
03-03-2016 o godz 15:59 przez: anna drost | Zweryfikowany zakup
Ksiądz Jan Kaczkowski. Człowiek, który swoim zdroworozsądkowym spojrzeniem na rzeczywistość, potrafi wlać w serce człowieka samo dobro i miłość do drugiej osoby. Kazania oraz Drogę Krzyżową przeczytałam, zapominając, że obok mnie biegnie niesamowicie szybkie, krwiożercze życie. Ksiądz Jan, na którego "wpadłam" całkiem przypadkiem w marcu ubiegłego roku na Dworcu Centralnym w Warszawie (jestem niesamowitą szczęściarą), jest dla mnie ostoją i wiarą, że w naszym otoczeniu są wartościowi, niesamowicie dobrzy ludzie. Z których można i należy brać przykład, aby nie zagubić się w okrutnym świecie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-02-2016 o godz 10:58 przez: Joanna Kiersnowska | Zweryfikowany zakup
Kaczkowski w formie, mądrze jak zwykle, można potraktować lekturę tej książki jako rekolekcje wielkopostne. Życzyłabym sobie, by więcej księży miało w sobie taką wyważoną życiową mądrość. Polecam wszelkim katolikom, którzy odczuwają pewien dyskomfort i mają wątpliwości co do istotnych i kontrowersyjnych zagadnień takich jak choćby eutanazja. Trudno nie zgodzić się z autorem, jego żelazną logiką i argumentacją. Poruszane tematy są poważne, ale książkę czyta się lekko i błyskawicznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2016 o godz 06:46 przez: janadamm | Zweryfikowany zakup
Ks. Jan Kaczkowski pokazuje i uczy jak odnaleźć samego siebie w trudnym świecie. Jak się nie poddać, jak walczyć, jak poczuć grunt pod nogami, wtedy gdy wydaje się że ziemia pod nami obsuwa się z lawiną. Credo ks. Jana, które tak przepełnione jest wiarą jednocześnie nie ocenia nikogo, nie skreśla, daje poczucie siły i nadziei. I właśnie z tego powodu warto sięgnąć po tą książkę. Żeby zrozumieć dlaczego warto żyć na maks i do końca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-05-2016 o godz 08:28 przez: Dorota Ławrynowicz | Zweryfikowany zakup
Jak każda książka Księdza Jana niezwykła, czyta sie z zapartym tchem, od razu całość. Nie można sie oderwać, Mądrość życiowa , którą przekazuje nam Ksiądz Jan niezwykła, po przeczytaniu książek księdza Jana inaczej patrzymy na świat, na problem śmierci, na kościół, na księży. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-10-2018 o godz 10:02 przez: Bożena Nasińska | Zweryfikowany zakup
Książki ks. Jana mają ogrom ciekawych i życiowych treści. Pisane w bardzo przystępny sposób, szczerze polecam. Może też dlatego, że o swojej chorobie "nie ściemnia ", a ciągle spotykam się z tym, że temat umierania jest skrzętnie marginalizowany lub wręcz omijany i bagatelizowany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-02-2016 o godz 19:00 przez: Anna Luniak | Zweryfikowany zakup
Polecam kolejną książkę ks. Kaczkowskiego. Ja po jej przeczytaniu uporządkowałam to co siedziało we mnie - pewne aspekty naszej wiary, słabości... coś stało się prostsze. A przede wszystkim chce się być katolikiem choć wielu moich znajomych już zdjęło krzyż ze ściany...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-05-2016 o godz 20:32 przez: Tomasi | Zweryfikowany zakup
Nieco poważniej niż zwykle? Jak najbardziej TAK! Czyli szczerość i bezkompromisowość poglądów w kazaniach księdza Jana. Każde kazanie daje myślenia. Po tej lekturze nie sposób nie zastanowić się nad swoim życiem i dokonać rachunku sumienia. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Kaczkowski Jan

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Moc wiary
5/5
27,01 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Inkwizycja
5/5
21,29 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Moc wolności
5/5
28,83 zł
46,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Duch Święty
5/5
22,53 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Świadkowie Pana
5/5
22,54 zł
34,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego