Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 26,73 zł

26,73 zł 32,90 zł (-18%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
Credo księdza Jana Kaczkowskiego.

Miliony Polaków pokochały go za wyrozumiałość dla słabości drugiego człowieka, wierność sobie, błyskotliwe poczucie humoru i determinację w walce ze śmiertelną chorobą.

Jak wygląda relacja ks. Jana z Bogiem? Jakie wartości są mu najbliższe? Które fragmenty Ewangelii są dla niego najważniejsze? O czym chce zdążyć opowiedzieć tłumom, które przychodzą na jego msze, a jakie słowa zachowuje dla pacjentów swojego hospicjum?

Grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż ci się wydaje. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Grunt pod nogami. Ksiądz Jan Kaczkowski nieco poważniej niż zwykle
Autor: Kaczkowski Jan
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM
Redakcja: Podsadecka Joanna
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 232
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-02-17
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 25 x 223 x 157
Indeks: 18694116
 
średnia 4,5
5
159
4
20
3
12
2
4
1
10
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
93 recenzje
5/5
31-03-2016 o godz 10:18 przez: Anna Pruska
W połowie Wielkiego Postu sięgnęłam po „Grunt pod nogami” ks. Jana Kaczkowskiego. Przeczytałam dwa, trzy rozdziały i odłożyłam. Słowa padające z ust autora budziły we mnie lęk.
Książka pobudza sumienie.
Ponownie wzięłam ją do ręki w Wielki Piątek. Czytałam dalej po klika rozdziałów wieczorem w Wielką Sobotę, w Niedzielę Wielkanocną i dzisiaj, w Wielkanocny Poniedziałek.
Zostało mi dwa rozdziały do przeczytania gdy dowiedziałam się o śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. To „Droga Krzyżowa” i „Spowiedź na krawędzi”.
„Grunt po nogami” to wspaniałe, mądre nauczanie. Ksiądz Jan Kaczkowski jawi się poprzez nie jako wyrozumiały człowiek, nie pozbawiony słabości. Za to silny w wierze, w swoim kapłańskim powołaniu. Wrażliwy na cierpienie. Pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby całkowicie oddany swoim podopiecznym z hospicjum. Jego słowa niejednokrotnie mnie zaskakiwały. Jego nauczanie zmieniło moje myślenie.
Warto wczytać się w „Grunt pod nogami” i ciężko przestać…
Mądry kapłan. Takich księży dzisiaj potrzeba. Najbardziej będzie Go brakowało tym cierpiącym i umierającym w hospicjum, które prowadził.

Jeszcze tylko „Droga Krzyżowa”, a później „Spowiedź na krawędzi” i można zacząć czytać od nowa „Grunt pod nogami”... bez lęku. ZACHĘCAM!
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
07-03-2017 o godz 17:20 przez: balewandowska
Jan Kaczkowski z korporacji Roman Catolic Church kochał msze święte w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Denerwowały go wypasione samochody księży, podziały w kościele, msze o uzdrowienie I katolicyzm kucany (określenie jego ojca).Obce mu było lenistwo duchowe (zwane acedią). Mimo choroby (glejak mózgu) zachował pogodę. To łączyło go z księdzem Tischnerem, który mawiał, że mądrość człowieka poznaje sìę po tym, jak opowiada wice. Prosił o modlitwę po łacinie, bo Bóg w tym języku najlepiej rozumie. Dał nam wskazówki, jak należy walczyć o relacje z Bogiem I innymi ludźmi, zwłaszcza chorymi. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
21-03-2016 o godz 10:56 przez: carroline_s
Są osoby które podziwiają ks. Kaczkowskiego, są takie które się irytują.
Należę do tych, które on inspiruje i zaszczepia inne spojrzenie na przyziemne sprawy i sytuację dookoła.
Zwraca uwagę na ważne zagadnienia ale i i prostych czynnościach mówi, tak jak czasami człowiekowi nie po drodze pomyśleć. Książka to zbiór jego kazań, 2-3 stronicowych, niektóre treści się powtarzają, co może przeszkadzać, ale powielanie podobnych przemyśleń kilkukrotnie pokazuje to co jest dla niego ważne, a samo w sobie niesie to choćby wartość w postaci refleksji w czytelniku - "może warto się nad tym chwilkę zatrzymać".
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
21-03-2017 o godz 14:06 przez: Karolina Galant-Pituła
Książka była prezentem dla chorującej babci męża. Osobie w starszym wieku, borykającej się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi, wierzącej potrzebna była odpowiednia lektura. Ksiądz Kaczkowski otoczył ją swoją opieką i dobrym słowem w tych ciężkich chwilach. Sam sposób wydania, oprawa i kolorystyka również zasługują na docenienie. Naprawdę polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
05-04-2016 o godz 22:06 przez: Danuta wrobel
Bardzo dobrą książką. Zresztą to moja druga, o księdzu Janie. Bardzo polecam i zapraszam do przemyślenia I refleksi. Szkoda że to już ostatnia.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
02-04-2016 o godz 21:34 przez: anna słocińska
To książka, którą każdy z nas powinien mieć (i czytać!) w obecnych czasach.. Bardzo cieszę się, że ksiądz Jan zdążył ją dla nas zostawić..
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
03-09-2016 o godz 00:00 przez: Aleksander Polak
Rzadko kiedy możemy spotkać duchownego, który w taki sposób mówi o swojej wierze i do tego chorobie. Ja bardzo wiele dobrego słyszałem o tej książce dlatego zdecydowałem się ją przeczytać. Od pierwszych stron wywarła ona na mnie ogromne wrażenie. Przede wszystkim ks. Jan nie reprezentował w niej pozycji obrażonego na Boga czy złego. Bardzo mądrze podszedł do swojej choroby, jej akceptacji i relacji jaka się z nią wiązała między duchownym, a Bogiem całość jest niezwykle inspirująca i dająca do myślenia. Na pewno nie będzicie mogli przejść obojętnie wobec tej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-10-2016 o godz 11:03 przez: Dorota Kusnierz
Świetna pozycja, czyta się ją jednym tchem . Porusz wiele tematów nie tylko ważnych dla katolika ale również dla osób które nie są wierzące . Mądre słowa. Dochód ze sprzedaży również przeznaczył na dzieło które stworzył tj. Hospicjum Puckie - była osobiście, widziałam jak funkcjonuje już po śmierci ks. Jana - Warto przeczytać i wesprzeć jego dzieło.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-08-2016 o godz 18:01 przez: Jacemila
Kiedyś byłam słuchaczką kazań rekolekcyjnych ks. Jana u Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw. Spodobały mi się jego skromne trafiające do mojego serca mądrości. Pozostawił mam wiele pięknych słów i wzorów. Książki do czytanie nie tylko na raz. POLECAM
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-11-2016 o godz 10:07 przez: Aneta
zwłaszcza na długie listopadowe wieczory do przemyślenia, warta uwagi osób nie tylko wierzących

szkoda tylko, że paczki pakowane są w ścinki tektur i łatane taśmą klejącą, szok że firmy nie stać na uczciwe pudełko lub karton!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-04-2016 o godz 07:54 przez: Szymon Bujalski
Szkoda, że tę książkę przeczytałem po śmierci księdza Jana... bardzo głęboka, motywująca, ale również przez fakt, że autora nie ma już między nami smutna... polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-04-2016 o godz 11:37 przez: Krzysztof Róg
Wspaniałe, dające do myślenia kazania. Pełne ciepła i miłości do drugiego człowieka. Szkoda, że tacy ludzie tak szybko odchodzą...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-04-2016 o godz 11:55 przez: Joanna Klimczak
Cudownie przemawiające "kazania żebracze" księdza Jana. Zmuszające do refleksji i zadumy nad własnym życiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-04-2016 o godz 03:26 przez: Jacek Skonieczny
Warto przeczytac I sie zastanowic nad soba!! Szkoda ze juz nie ma SP Jana!! Takich ksiezy nam brakuje!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-04-2016 o godz 21:27 przez: renata janczak
Bardzo ciekawa publikacja. Gorąco Państwu polecam jej przeczytanie
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-03-2016 o godz 19:24 przez: dobrerecenzje.pl
Księdza Jana Kaczkowskiego znają właściwie wszyscy Polacy. Pokochali go za miłość do drugiego człowieka, poczucie humoru oraz dystans w walce ze śmiertelną chorobą jaką jest rak. Kolejna jego książka to „Grunt pod nogami” – są to kazania głoszone przez ks. Jana, gdy jeździł po całej Polsce, aby zdobywać fundusze na utrzymanie hospicjum Św. Ojca Pio, w którym był dyrektorem.
W swoich kazaniach mówi o wybranych fragmentach z Ewangelii, oraz o kryzysach w chorobie z którą od kilku lat się boryka. Mówi m.in. że zanim zachorował bał się wielu rzeczy, przestał jednak się bać za przyczyną raka, a także ks. Jerzego Popiełuszki, który mówił, że największą tragedią człowieka jest strach, który go paraliżuje zwłaszcza moralnie. Ulubiony fragment Pisma Św. Ks. Jana brzmi: „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”. Ks. Jan zadaje tutaj sobie, mnie, oraz Tobie drogi czytelniku, czy był taki moment w życiu, że kiedyś kimś pogardziłeś? Poprzez to pytanie chce nam powiedzieć: walczcie o siebie, nie dajcie się wdeptać kryzysom beznadziejności, walczcie o czyste sumienie i nigdy nie myślcie, że Bóg jest przeciwko Wam. Mimo różnych przeciwności powinniśmy życzliwie żyć dla innych. To szczęście które w nas jest musi promieniować na zewnątrz. Nie dajmy się zmaltretować kłopotom, a tych smutnych ks. Jan pyta: dlaczego to nie może być taka zwykła niedziela, w którą postanowicie, że Wasze życie się zmieni? Czy pomimo kłopotów wymagam od siebie? Czy czuję się na tyle zgnębiony przez życie, że jestem zgryźliwy? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź właśnie w tej książce.
Pod koniec książki zamieszczona jest Droga Krzyżowa, gdzie możemy rozważać Mękę Pańską, wraz z ks. Janem, oraz spowiedź na krawędzi. A dlaczego tak ks. Jan ją nazwał? Bo praca w hospicjum uświadamia mu, że w czasie spowiedzi ważą się losy ludzkie, trwa wyścig o wieczność, bo chyba każdy by chciał aby przy jego śmierci był kapłan i udzielił mu odpustu zupełnego i rozgrzeszenia. Dlatego swoim podopiecznym mówi zawsze „że już teraz jesteście chronieni, że z kopytami do nieba bez żadnych przystanków”.
Książka w twardej oprawie, zawiera 227 stron, jest ciekawa, lekka i czyta się ja z wielką przyjemnością. Na koniec zacytuję motto ks. Jana „Grunt to twardo stąpać po ziemi, nie przestając patrzeć w niebo. Zamiast ciągle na coś czekać zacznij żyć właśnie dziś. Jest o wiele później niż Ci się wydaje…”
Fascynująca książka!
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-05-2016 o godz 08:01 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
Ks. Jan Kaczkowski bez wątpienia jest, a właściwie był jedną z barwniejszych postaci polskiego Kościoła ostatnich lat. Mówił o sobie, że jest "onkocelebrytą".

Urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni, w wieku 25 lat został wyświęcony na księdza. W 2008 ukończył studia podyplomowe z bioetyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Od 2004 roku bardzo związany z puckim hospicjum, którego był współzałożycielem, a od 2009 roku został jego dyrektorem i prezesem zarządu.

Pomimo, że chorował od dziecka, jego życie wywróciło się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy w czerwcu 2012 roku usłyszał diagnozę, że ma nowotwór mózgu - glejaka. Rokowania były bezwzględne i okrutne, na szczęście nie spełniły się od razu i ks. Jan Kaczkowski żył, aż albo tylko do 28 marca 2016 roku. Zdążył być współautorem takich książek jak "Szału nie ma jest rak" oraz "Życie na pełnej petardzie", a w 2016 została wydana jego autorska książka "Grunt pod nogami. Nieco poważniej niż zwykle".

"Grunt pod nogami" jest zbiorem przemyśleń zapisanych w formie 23 kazań, rekolekcji, drogi krzyżowej oraz rachunku sumienia.

Tematy poruszane w książce to: jak dbać o relacje z Bogiem oraz co zrobić gdy znajdziemy się na życiowym zakręcie. Publikacja porusza problemy filozoficzne jak i egzystencjalne, zostawia pytania na które sami musimy odpowiedzieć.

Książkę czyta się łatwo, nie znajdziemy w niej rozbudowanych metafor i skomplikowanych porównań, zawiera natomiast wiele ciekawych myśli wartych zapamiętania.

Rzeczą, która zaintrygowała mnie w tej książce jest ogromna wiarygodność autora, wszystko o czym czytamy wynika z osobistych doświadczeń. Wszyscy wiemy jak to jest z kazaniami, niestety czasem zdarzają się takie, których kompletnie nie rozumiemy i szczerze mówiąc są po prostu nudne. Tutaj natomiast wszystkie teksy są ciekawe i pomimo swej poważnej tematyki przesiąknięte poczuciem humoru.

Moim zdaniem fenomen tej książki polega na tym, że opowiada o tematach trudnych, ale jej przekaz motywuje do zmienienia czegoś, do życia "na pełnej petardzie".

Poleciłabym tę książkę każdemu, niezależnie od przekonań i od wieku. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie i na pewno nie będzie zawiedziony.
Tropicielka, lat 17
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-05-2016 o godz 02:34 przez: Monika Kuwik
Książka, która może pretendować do miana zmieniającej ludzkie życie. Wprawdzie poważniejsza niż poprzednie dwa wywiady - rzeki z księdzem Janem, ale wciąż książka zaskakująco zabawna. W prostych słowach ksiądz Jan, dziś już świętej pamięci, uczy nas jak bez nadęcia realizować swoją wiarę, jak być uczciwym wobec siebie i jak ogromną potęgą jest ludzkie sumienie. Czytając książkę odniosłam wrażenie, że czekałam na nią całe lata, że właśnie ona przeszyła moją duszę na wskroś jak żadna inna wcześniej. Kilka cytatów z książki może stanowić motto życiowe. Kilka nas zafascynuje. Kilka natomiast skłoni do przemyśleń. Książkę czyta się sprawnie. I choć każdy, kto znał księdza Jasia, nie znajdzie w niej nic odkrywczego - to również się zachwyci. Podróżując z księdzem Janem już po raz ostatni przez meandry zawiłości naszego życia. Polecam każdemu, kto wie, że wiara to nie tylko formułki, ale również sposób na uczciwe życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
09-05-2016 o godz 18:08 przez: kasiad
Książka zawiera jego kazania wygłaszane przy różnych okazjach. Porusza trudne tematy, które często stanowią zarzut wobec Boga, kościoła – choroba, cierpienie, śmierć, przebaczenie. Podziwiam ludzi, którzy doświadczając trudności czy dramatów, nie załamują się i nie tracą wiary. Taki był ksiądz Jan i on jest dla mnie autentyczny w swych wypowiedziach. Co może powiedzieć człowiek zdrowy do chorego? Co może powiedzieć najedzony do głodnego? Co może powiedzieć człowiek, który nie przeżył śmierci bliskiej osoby do człowieka, który stracił żonę, męża, dziecko, rodziców?
Dlatego ksiądz Kaczkowski zrobił na mnie wrażenie swoją postawą nieużalania się, nieobwiniania za swoją chorobę i cierpienie, a z drugiej strony był taki swojski, ludzki, kiedy pisał: „Nie bójcie się ryczeć, bo płacz jest bardzo męski. Krwotok trzeba hamować, a łzy niech popłyną. Amen”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-02-2016 o godz 20:10 przez: czajka
Zastanawiałam się, o czym właściwie jest ta książka? No bo, że jest to zbiór kazań wygłoszonych w określonym czasie, oraz rekolekcje i droga krzyżowa - to wiemy ze spisu treści. Ale o czym to jest? I doszłam do wniosku, że o MIŁOŚCI. Po prostu. O miłości do siebie, do ludzi i do Pana Boga. Ważne? Tak. Napisane po "kaczkowskiemu", czyli jasno, dosadnie i do konkretnego człowieka. Pomaga uporządkować sobie elementarne pojęcia dla katolika, ale myślę że i dla każdego przyzwoitego człowieka: sumienie, moralność, wolność, zaufanie, nadzieja, godność. A wszystko z miłością i tolerancją. Tej książki nie wystarczy przeczytać - do niej trzeba wracać i ciągle na nowo odczytywać. Zdrowia księże Janie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Kaczkowski Jan

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Duch '44 Zasada Stanisław
5/5
21,38 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Moc wiary Ryś Grzegorz
5/5
27,68 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Inkwizycja Ryś Grzegorz
5/5
31,15 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Alkoholiczka Dunin Mika
5/5
25,01 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Celibat Ryś Grzegorz
5/5
26,69 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Duch Święty Benedykt XVI
5/5
22,43 zł
34,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego