Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie (okładka  miękka, 05.2018)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta Parot : 44,40 zł

44,40 zł
InPost 12,99 zł
Wysyłka w 72 godziny

Oferta Smart Books : 45,37 zł

Oferta WawaSmart : 46,30 zł

Oferta dvdmax : 55,19 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Książka autorstwa znanego amerykańskiego psychologa przedstawia problemy dojrzałości emocjonalnej rodziców i ich dorosłych dzieci.

Od wydawcy:

Osoby wychowywane przez niedojrzałych emocjonalnie, niedostępnych i egoistycz­nych rodziców często doświadczają utrzymujących się uczuć złości, samotności, zdrady i porzucenia. W dzieciństwie ich potrzeby emocjonalne nie były zaspokajane, a zachowanie rodziców wymuszało wzięcie na siebie odpowiedzialności w stopniu odpowiednim dla dorosłych. Autorka tej przełomowej książki udowadnia, że można sobie poradzić nawet z trudną przeszłością i zacząć się cieszyć życiem.

Lindsay C. Gibson dzieli trudnych rodziców na cztery typy i ujawnia destrukcyjny wpływ, jaki wywierają na psychikę i życie emocjonalne swoich dzieci. Opierając się na licznych przykładach, pokazuje, jak wyleczyć cierpienie wynikające z przeszłych doświadczeń oraz jak odzyskać swoje prawdziwe „ja". Książka ta uczy, w jaki sposób kontrolować reakcje na zachowania niedojrzałych rodziców i unikać rozczarowań, a także budować nowe, pozytywne relacje. To doskonała pozycja zarówno dla osób chcących poradzić sobie z trudnym dzieciństwem, jaki specjalistów-psychologów i psychoterapeutów.

"Z kart książki Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców przezierają mądrość i serce doświadczonej terapeutki oraz umysł badaczki, która poświęciła wiele lat na poznawanie badań i teorii psychologicznych. \N swojej publikacji Lindsay C. Gibson harmonijnie łączy imponującą wiedzę z zaczerpniętymi z życia opisami doświadczeń klientów, co daje w rezultacie przystępną i fascynującą lekturę. Celem książki nie jest poszukiwanie winnych, lecz dogłębne zrozumienie siebie i zdobycie wiedzy, która przynosi uzdrowienie".

Dr psychologii Esther Lerman Freeman wykładowca psychologii klinicznej w Oregon Health and Science University School of Medicine


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1190918061
Tytuł: Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie
Autor: Gibson Lindsay C.
Tłumaczenie: Szymańska-Błotnicka Marzena
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-05-22
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 157 x 231 x 20
Indeks: 25694222
średnia 4,7
5
88
4
18
3
6
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
29-12-2019 o godz 18:15 przez: Anka | Zweryfikowany zakup
Dobra książka, która ma terapeutyczny wpływ na czytelnika. Rozszerza perspektywę patrzenia na własną historię życia i wpływy, którym ulega młody człowiek na swojej drodze życia. Pozwala na pogłębioną refleksję nad relacjami które są kluczowe dla rozwoju osobowości. Czyta się bardzo dobrze, język jest przystępny a książka wnikliwie przemyślana . Pełna jest uzasadnień i wyjaśnień mechanizmów rządzących relacjami w momencie dorastania. Można dzięki niej przemyśleć wiele aspektów swojego rozwoju, które często są zaniedbane i pozostawione same sobie. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza osobom które chcą spojrzeć na swoje dorastanie krytycznym aczkolwiek życzliwym okiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
08-08-2018 o godz 09:02 przez: Julia Wycisk | Zweryfikowany zakup
Jak najbardziej polecam. Książka jest napisana prostym, zrozumiałym językiem. Wszystko jest podparte badaniami i doświadczeniami autorki. Podczas czytania zmieniło się moje podejście do wielu rzeczy, zaczęłam więcej dostrzegać a przede wszystkim poczułam ulgę. Wiele rzeczy stało się łatwiejszych.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
10-03-2022 o godz 15:08 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
To jest must have dla rodziców/przyszłych rodziców/młodych dorosłych. Dosłownie to musisz przeczytać! Pokazuje ta książka inną perspektywę, że nie JA, ale też to co wokół. Myśle, że każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie, dla swojego życia. Jeśli się zastanawiasz czy warto - WARTO. Nie zawiedziesz się (chyba, że jesteś psychologiem stricte zajmującym się tym zagadnieniem, to nie będzie to aż tak odkrywcze).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-02-2022 o godz 07:48 przez: Katarzyna Wojciechowska | Zweryfikowany zakup
Wspaniała lektura, można powiedzieć, że większość rodziców to rodzice niedojrzali emocjonalnie, którzy tę niedojrzałość przekazują swoim dzieciom i koło zatacza coraz większe kręgi. Warto przeczytać, żeby tę karuzelę zatrzymać. Książka zawiera dużo przykładów, w których można zobaczyć fragmenty swojego losu, ale co najważniejsze, uczy, co zrobić, żeby poczuć się w życiu lepiej :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-12-2021 o godz 17:50 przez: Kamila | Zweryfikowany zakup
Genialna książka naprawdę pozwalająca uporać się z problemem. Polecam dla każdego kto ma problemu z "niedojrzałymi emocjonalnie" rodzicami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-09-2020 o godz 11:29 przez: Justyna | Zweryfikowany zakup
Naprawdę warta uwagi książka. Wyjaśniła mi wiele kwestii mojego zachowania itp. Polecam każdemu kto interesuje się tematyką psychologii!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2022 o godz 15:28 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka która bardzo mi pomogła otworzyć oczy na mojego rodzica. Każdemu polecam do przeczytania!! ❤️❤️
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2021 o godz 23:09 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam wszystkimi którzy wiedzą że ich rodzice byli niedojrzali emocjonalnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-11-2021 o godz 22:26 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam wszystkimi którzy wiedzą że ich rodzice byli niedojrzali emocjonalni.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-05-2019 o godz 12:26 przez: Bogdan Hałabiś | Zweryfikowany zakup
Pomocna do ciągłej poprawy mojego życia literatura , autor wie o czym pisze !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2022 o godz 10:14 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dobra książka dla każdej osoby, która spotyka się z tytułowym problemem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-07-2022 o godz 16:10 przez: IIDRAGII | Zweryfikowany zakup
całkiem możliwe, że ta książka mnie ocaliła :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-07-2022 o godz 16:15 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2019 o godz 22:54 przez: recenzje
Kiedy myślimy o kimś, kto jest niedojrzały emocjonalnie, większość z nas prawdopodobnie myśli o tym, że najlepiej do tej kategorii zaliczyć można dziecko. Co, jeśli osobą niedojrzałą emocjonalnie okaże się rodzic? Jak niedojrzałe emocjonalnie zachowanie przekłada się na bycie dorosłym, ale jednocześnie dzieckiem niedostępnego i egoistycznego rodzica? W jaki sposób dorosłe już dzieci mogą nauczyć się znaczących i emocjonalnych relacji, jeśli takiego wzorca nie wyniosły z domu rodzinnego? Problem ten nie jest często omawiany — dorośli, których życie jest oznaką niedojrzałości emocjonalnej ich rodziców — ale gdy się już pojawi, wydaje się niemal wszechobecny. Podczas gdy wielu z tych dorosłych funkcjonuje dość dobrze, resztki ich traumatycznego dzieciństwa podążają za nimi: niechęć, izolacja, strach. „Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców: Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie”, Lindsay C. Gibson, daje praktyczny wgląd w ten jakże powszechny problem, a jednocześnie udowadnia, że istnieje możliwość poradzenia sobie z trudną przeszłością, by móc cieszyć się życiem. Gibson oferuje swoje doświadczenie jako psychologa klinicznego, aby pomóc tym dorosłym dzieciom; celem nie jest zmiana rodziców, ale znalezienie przez dzieci wolności i uzdrowienia, przedstawiając równowagę między analizowaniem przeszłości i patrzeniem w przyszłość. Prezentuje autentyczne historie z życia ludzi i ćwiczenia, aby przekształcić teorię w praktykę. Autorka pisze o wpływie niedojrzałych emocjonalnie rodziców na dzieci i o tym, jak często rosną one z poczuciem samotności, jednocześnie wyrażając, że mają trudności z funkcjonowaniem w związkach, nie potrafią budować zdrowych relacji z otoczeniem. Lindsay C. Gibson stwierdza, że dorosłe dzieci mogą uwolnić się od ograniczeń swoich niedojrzałych emocjonalnie rodziców, aby zbudować lepsze życie dla siebie. Wskazuje również, jak ważne jest to, aby rozpoznać cechy niedojrzałego emocjonalnie rodzica, jego wzorca osobowości. Autorka opisuje cztery typy niedojrzałych rodziców: emocjonalni, zdeterminowani, bierni i odtrącający. Wyjaśnia, jak dorosłe dzieci manifestują skutki tego rodzicielstwa. Podejście Gibson jest metodyczne i praktyczne. Skupia się również na omówieniu i wyjaśnieniu, jak się bronić przed emocjonalnym cierpieniem, oceniając poziom funkcjonowania poszczególnych osób w kategoriach ich dojrzałości emocjonalnej by zacząć postrzegać ich zachowanie w bardziej obiektywny sposób i nauczyć się wychwytywać oznaki świadczące o niedojrzałości. Gibson pisze również o tym, jak uniknąć uzależnienia od niedojrzałego emocjonalnie rodzica i co dziecko musi zrobić, aby zdystansować się od sytuacji, które mogą być frustrujące i szkodliwe. Psycholog twierdzi również, że komunikowanie się z niedojrzałym emocjonalnie rodzicem jest niezwykle trudne, a czasami nawet niemożliwe, ponieważ często wywołuje gniew. „Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców” to naprawdę fascynująca książka, która przemawia do szerokiej publiczności. Nawet jeśli temat niedojrzałego emocjonalnie rodzica ciebie nie dotyczy, istnieje szansa, że może znasz kogoś w swoim otoczeniu, który jest albo niedojrzały emocjonalnie, albo ma do czynienia z takim rodzicem. Kojąca, uzdrawiająca, doskonała lektura dla nastolatków i dorosłych, których życie jest oznaką niedojrzałości rodziców. Może być źródłem uzdrowienia szczególnie dla młodych dorosłych. Profesjonalne doświadczenie Gibson pozwala jej przewidywać ludzkie emocje i powściągliwość - oraz zachęcać ich do łagodnego posuwania się naprzód, oferując współczucie i nadzieję ludziom, którzy zostali zranieni. Podsumowując, dzięki tej książce dowiesz się: - dlaczego osoby wychowane przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców często odczuwają samotność emocjonalną i jak należy zwalczyć uczucie osamotnienia; - jakie cechy posiadają niedojrzali emocjonalnie rodzice oraz różne wynikające z nimi problemy w relacjach międzyludzkich; - poznasz cztery główne rodzaje (typy) niedojrzałych emocjonalnie rodziców by rozpoznać, którego typu rodzicielstwa doświadczyłeś; - jakie postawy przyjmują dzieci w reakcji na niedojrzałe emocjonalnie rodzicielstwo; - czym cechuje się osobowość internalizatorów, by stwierdzić czy cechujesz się tego typu osobowością; - co dzieje się, gdy stare wzorce odnoszenia się do innych w końcu się rozpadają i zaczynamy uświadamiać sobie o własnych niezaspokojonych potrzebach; - w jaki sposób odnosić się do ludzi i jakie są skuteczne sposoby w odnoszeniu się do niedojrzałych emocjonalnie osób oraz jak bronić się przed emocjonalnym cierpieniem; - jak skupić się na własnym samorozwoju, by uwolnić się od związków naznaczonych niedojrzałością emocjonalną; - jak rozpoznać osoby, które zapewnią nam bezpieczeństwo i stabilność emocjonalną; - jak zmienić autodestrukcyjne zachowania w relacjach interpersonalnych; - jak sprawować kontrolę nad nadmiernie rozwiniętą empatią, by nie stać się zakładnikiem osób, które stosują manipulację;
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-05-2022 o godz 15:37 przez: Anonim
świetna pozycja! Może nie uzyskujemy konkretnej odpowiedzi co mamy zrobić, ale książka pozwala otworzyć w sobie przestrzeń na traumatyczne przeżycia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez .

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Psychoterapia między wiedzeniem a niewiedzeniem Opracowanie zbiorowe
5/5
36,63 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Taoizm. Wprowadzenie Kohn Livia
5/5
39,51 zł
61,90 zł
Inne z tego wydawnictwa PDM-2. Podręcznik diagnozy psychodynamicznej. Tom 2 Opracowanie zbiorowe
5/5
41,94 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Uważność i psychoterapia Opracowanie zbiorowe
5/5
53,88 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Upaniszady Kudelska Marta
5/5
39,14 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego