Człowiek w poszukiwaniu sensu (okładka  miękka, 2011-03)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Człowiek w poszukiwaniu sensu
Viktor E. Frankl

Metafizyczne rozważania o człowieku i jego miejscu we wszechświecie są Ci bliskie? Chcesz zgłębiać meandry ludzkiej psychiki? Sięgnij po książkę „Człowiek w poszukiwaniu sensu” Viktora E. Frankla, która nazywana jest jedną z najbardziej znaczących lektur w literaturze psychiatrycznej od czasu dzieł Freuda.

Kim jest autor książki „Człowiek w poszukiwaniu sensu”?

Już sam fakt, że autorem książki jest były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz, sprawia, że zyskuje ona inny wymiar. To poruszający serce i umysł esej, który prezentuje odarte z empatii zachowania ludzkie, jakie pisarz obserwował i jakich doświadczał w rzeczywistości obozowej. Odkrywaj wraz z nim, do czego tak naprawdę zdolny jest człowiek, kiedy dąży do poszukiwania sensu życia.

Człowiek i jego niezgłębione pokłady siły psychicznej

Obóz koncentracyjny mógł złamać człowieka, sprawić, że z ofiary stanie się oprawcą. Wynaturzenia były tam na porządku dziennym. Jednak zło i cierpienie, zdaniem doktora Viktora Frankla, nie są w stanie ostatecznie zniszczyć człowieka, w metafizycznym sensie. Przeczytaj tę książkę i sam odpowiedz sobie na pytanie, jaki jest sens Twojego życia, a być może zmienisz całkowicie swoje priorytety, jakimi na co dzień się kierujesz.

Tytuł: Człowiek w poszukiwaniu sensu
Autor: Frankl Viktor E.
Tłumaczenie: Wolnicka Aleksandra
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 224
Numer wydania: II
Data premiery: 2011-03-09
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 195 x 16 x 128
Indeks: 60301154
średnia 4,7
5
458
4
65
3
25
2
4
1
9
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
116 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
22-10-2015 o godz 21:12 przez: Natalia Kokoszka | Zweryfikowany zakup
"Człowiek w poszukiwaniu sensu" to krótka historia, historia człowieka, który odnalazł swój cel w życiu i chce, by każdy kto przeczyta jego dzieło zastanowił się co w życiu go pociąga. Sam początek mówi już wiele- Frank pisze, że pierwszym pytaniem, które zadaje osobie, która przychodzi do niego na terapie, jest pytanie o powód dla którego nie odbierze sobie życia. Dlaczego się nie zabijesz?- kontrowersyjne? Zapewne. Popycha do myślenia? Zdecydowanie. Co trzyma nas na tym świecie? Dzieci, rodzina, sukces zawodowy, podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, Bóg? Na to pytanie każdy w nas- gdzieś w głębi siebie odpowiada sobie, nie raz-a wiele w ciągu naszego życia.

Jaki sens możemy znaleźć z cierpieniu? Frank przywołuje historie człwowieka, który z ogromnym żalem opowiedział historię swojej zmarłej na przewlekłą chorobę, żony? Człowieka ten odczuwa ogromny ból, że został sam z ogomną pustką w sobie? Jak ma sobie wytłumaczyć znaczenie swojego "jestestwa" po takim wydarzeniu? Frank pomaga uświadomić mu cel i sens.

Każdy go zastanawia się nad tematem istnienia, sensu życia wraz z jego wzniosłymi momentami i tymi pełnymi bólu- zachęcam do lektury Franka- Człowiek w poszukiwaniu sensu.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
19-07-2016 o godz 10:39 przez: Małgorzata Matczak | Zweryfikowany zakup
Książkę tę kupiłam jakiś czas po jej przeczytaniu. Jako źródło wielu cytatów – chcę mieć ją pod ręką, nie przepiszę przecież połowy książki…
Składa się właściwie z 2 części – tematem pierwszej jest „psychiatra w obozie koncentracyjnym” – zawiera wspomnienia i przemyślenia Autora z tego okresu życia. Druga część o mądrze brzmiącym tytule „Podstawy logoterapii” – jest dla nas bezcenna. Mówi o naszej wolności decydowania w jaki sposób mogą wpływać na nas okoliczności, o wolności "ustawiania się" do życiowych przeciwności. Uświadamia to, co pozornie oczywiste – człowiek do zdrowia psychicznego potrzebuje poczucia sensu/celowości życia, miłości dawanej i otrzymywanej od innej istoty, nadanie sensu cierpieniu lub znalezienie sposobu, by przestało działać destrukcyjnie. Autor ocenia wiele zaburzeń ówczesnych (jak bardzo współczesnych!) pacjentów nie jako stan choroby, ale jako rezultat braku poczucia sensu – braku, który w przeszłości zaspokajany był przez „starszych plemienia” – pastora, rabina… To tylko niektóre wątki Brak tu porad typu „weź się w garść i uśmiechnij się”. Wręcz przeciwnie: Autor pyta, dlaczego jeszcze nie popełniłeś samobójstwa? I pomaga szukać odpowiedzi. A po przeczytaniu książki uśmiechasz się … i czytasz ją jeszcze raz, powolutku.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
17-01-2016 o godz 02:02 przez: kasia butryn | Zweryfikowany zakup
Kupiłam:-) Czołowe miejsce ma ta publikacja w mojej bibliotece domowej.Człowiek w poszukiwaniu sensu, chociaż w wydaniu polskim ma na stronie tytułowej dopisek Głos nadziei z otchłani Holokaustu książką o Holokauście nie jest.Bohaterem książki jest lekarz - psychiatra, który przeżył Auschwitz. W pierwszej części, autor opisuje przeżycia w obozie koncentracyjnym, zaś druga część skupia się na psychice więźniów. Warto poznać książkę Viktora E. Frankla. Jego przemyślenia związane SĄ z zagadnieniami wolności człowieka, jego godności oraz poszukiwania sensu życia.
Viktor Frankl twierdzi, że zło i cierpienie nie mogą nas zniszczyć w sensie ostatecznym.j Jedna z najbardziej wyjątkowych książek.
Jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej,polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
22-04-2016 o godz 14:20 przez: Mirela | Zweryfikowany zakup
Mądra książka o wyjątkowości człowieka i sensie życia. Autor, więzień faszystowskich obozów koncentracyjnych, profesor neurologii i psychiatrii Uniwersytetu Wiedeńskiego, twórca logoterapii. Utwór składa się z dwóch części, w pierwszej Frankl opisuje swoje przeżycia w obozie koncentracyjnym, w drugiej podstawy logoterapii. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pracujących z ludźmi i dla tych, którym sens życia nieco umknął.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
17-07-2018 o godz 08:40 przez: Aleksandra Przybylska | Zweryfikowany zakup
Niezwykle mądra pozycja, nie w stylu poradnika "znajdź sens życia z weekend", jednak napisana w sposób bardzo przystępny jak na opisanie bądź co bądź teorii naukowej. Gdyby wprowadzić ją jako lekturę w ostatniej klasie szkoły średniej, mielibyśmy mniej depresji, nałogów, samobójstw. Jedna z najbardziej wartościowych książek jakie przeczytałam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
14-05-2018 o godz 19:39 przez: agnieszka szyba | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobra pozycja. jedynie czego żałuję, że tak późno do niej dotarłam...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
07-09-2016 o godz 21:27 przez: mery2304 | Zweryfikowany zakup
Czternastoletni Staś Tarkowski opowiadał swojej ośmioletniej przyjaciółce Nel Rawlison o aresztowaniu Fatmy, żony dozorcy Smaina, który zdradził egipskie władze i przyłączył się do Mahdiego. Okazało się, że kobieta wraz z trójką dzieci ubiegłej nocy usiłowała dostać się do swojego męża pomimo zakazu wydanego przez miejscowe władze w Port-Said. Podczas obiadu panowie Tarkowski i Rawlison wyjawili, że otrzymali zaproszenie z prowincji El-Fajum, by jako wysoko cenieni inżynierowie skontrolowali prowadzone tam prace nad siecią kanałów. Przyjaciele postanowili zabrać ze sobą Stasia i Nel. Wyprawa miała potrwać co najmniej miesiąc. Według planu dzieci miały dołączyć do nich kilka dni później, gdy Staś będzie miał ferie w szkole. Wszyscy nie mogli doczekać się wyprawy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 3
5/5
10-11-2017 o godz 07:31 przez: Grażyna | Zweryfikowany zakup
Książka, którą każdy powinien mieć w swojej biblioteczce. Czytając zaznaczałam to co chciałabym zapamiętać na dłużej, musiałabym zaznaczyć prawie wszystko. Codziennie do niej zaglądam i staram się korzystać z porad pamiętając o tym, że autor przeszedł przez piekło niemieckich obozów koncentracyjnych, przetrwał bo odnalazł sens życia i pomógł przetrwać innym. Wiem, że ja też odnajdę dzięki tej książce sens w moim życiu. Książkę tę podarowałam także mojej przyjaciółce. Jest to książka na całe życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-07-2020 o godz 23:18 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
W dzisiejszym świecie nieustannej gonitwy człowiek zapomina tego najważniejszego :senu. Książka ta z pewnością pomoże w czytelniku wzbudzić na nowo sens oraz ogrom współczucia dla autora który pomimo pobytu w obozie nie poddał się i walczył do końca .Autor wraz z Erichem Fromem stworzył podwaliny psychologii egzystencjalnej .Warto w obecnych czasach na chwilkę zatrzymać się i pochylić nad lekturą "Człowiek w poszukiwaniu sensu "bo jest to bardzo wartościowa lektura .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-01-2020 o godz 20:17 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Cudowna książka która otwiera oczy na to jak naprawdę wygląda cierpienie człowieka. Człowiek przestaje myśleć że ma ciężko i zaczyna bardziej dostrzegać siebie jako szczęśliwego człowieka Książka naprawdę zmieniła moją perspektywę na klimaty II wojny swiatowej. Polecam bardzo serdecznie jak ktos się też interesuję psychologią ludzi w najtrudniejszych sytuacjach życiowych! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-09-2015 o godz 17:25 przez: Anna Florkowska | Zweryfikowany zakup
Książka warta przeczytania kiedy uważasz, że twoje życie przez złe doświadczenia jest bez sensu....Frankl przeżył piekło na ziemi w obozie koncentracyjnym, stracił ukochane osoby... a mimo to szukał sensu w bezsensie i go znalazł, co dało mu siłę by przeżyć i co więcej znaleźć sens swojego życia w pomocy innym, stało się to misją jego życia-zaraźliwa misją...cenna inspiracja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-08-2017 o godz 22:15 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ciekawe spojrzenie na sens życia i rozwiązywanie problemów psychicznych posiłkując się logoterapią. Pierwsza część traktująca o biograficznych przeżyciach autora w obozach koncentracyjnych pokazuje do czego człowiek jest zdolny, by przetrwać nawet największe piekło na ziemi, Co powoduje, że się nie poddaje w walce i co sprawia, że chce mu się żyć. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-10-2016 o godz 19:25 przez: amae | Zweryfikowany zakup
Genialny obserwator życia.. skłania do głębokich refleksji nad własną egzystencją, różnymi przywiazaniami, które być może odbierają nam wolność, godność... Wciąż aktualne pytania o sens życia, cierpienia, głębokiej wiary. Bardzo polecam, zwłaszcza znerwicowanym, wewnętrznie skonfliktowanym różnymi współczesnymi problemami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-10-2016 o godz 13:34 przez: AdrianKnopa | Zweryfikowany zakup
Bardzo mądra, pełna tragicznych wydarzeń książka. Autor opisuje swoje odczucia oraz przeżycia z Obozu Koncentracyjnego początkowo w Auschwitz następnie w Dachau. Frankl nakresla i pokazuje w książce, ze mimo tragicznych wydarzen, mimo przekornosci losu warto żyć i warto mieć nadzieję, a wiara czyni cuda!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-12-2018 o godz 11:33 przez: Małgorzata Pankiewicz | Zweryfikowany zakup
To jest jedna z tych książek, którą nie tylko warto przeczytać, ale którą również warto mieć w swojej biblioteczce....osobiste doświadczenia autora, jego szczerość, analityczny umysł to wszystko pozwala cieszyć się jego mądrością i może pozwoli choć inaczej spojrzeć na własne życie.....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
09-07-2021 o godz 21:45 przez: Pax | Zweryfikowany zakup
Książka jest krótka i napisana N a przestrzeni 9 dni. Myślę że lepiej kupić "Pięć lat Kacetu" Grzesiuka- lepiej opisuje warunki obozów, jest bardziej prostolijnie napisane, autor pomimo nie bycia uznawanym psychiatrą i psychologiem zawiera wszystkie aspekty poruszone w tej książce
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-03-2020 o godz 19:19 przez: Marcin | Zweryfikowany zakup
Książka poruszająca. Okropne losy w obozach niemieckich w czasie II WŚ. Ale też to, jak można trwać, przetrwać, znaleźć siły i podtrzymać w innych gasnący płomień życia. Rozbudziła też we mnie ciekawość co do logoterapii, którą można zgłębiać w kolejnych pozycjach dr Frankla.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-03-2016 o godz 09:28 przez: glazarek | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka.

Autor (znakomity austriacki psychoterapeuta) opisując tragiczne sytuacje ze swojego życia (przeżył w obozach koncentracyjnych podczas II WŚ) pomaga dzisiejszemu czytelnikowi poznać i zrozumieć znaczenie cierpienia i sens stawiania czoła problemom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-08-2019 o godz 23:39 przez: Beata | Zweryfikowany zakup
Piękna książka. Dodatkowym atutem jest to, że napisał ją wybitny psychiatra i neurolog, który przeżył obóz koncentracyjny i, na podstawie między innymi swoich doświadczeń, wyjaśnia mechanizmy zachowań więźniów obozu już od pierwszego dnia uwięzienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-07-2015 o godz 08:01 przez: Małgorzata | Zweryfikowany zakup
Kupiłam zachęcona komentarzem Przyjaciółki. Nie umiem tej książki porównać do żadnej innej - nie od "Medalionów" i nie do "Psychoanalizy". Tu jest coś znacznie więcej - cel, światło, nadzieja mimo wszystko i ogromna afirmacja życia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Bagno Piotrowski Przemysław
4.9/5
27,43 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 48 praw władzy Robert Greene
4.6/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Kiedy ciało mówi nie Mate Gabor
4.6/5
29,62 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Osobni Katarzyna Franus
5/5
27,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pachinko Lee Min Jin
4.7/5
27,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Debiutantka Zaborowska Marta
5/5
27,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom Kościelny Piotr
4.8/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zaraza Piotrowski Przemysław
4.8/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sztuka uwodzenia Robert Greene
4.5/5
24,35 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dar terapii Irvin D. Yalom
4.8/5
27,91 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Metropolis Wilson Ben
5/5
38,96 zł
59,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego