Człowiek i jego symbole (okładka  miękka, 06.2018)

Sprzedaje empik.com : 70,11 zł

70,11 zł 110,00 zł (-36%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Sprzedaje AS - Zabawki i Gry : 76,96 zł

Sprzedaje Smart Books : 77,44 zł

Sprzedaje WawaSmart : 80,13 zł

Wszyscy sprzedawcy

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Zamów z dostawą do salonu i odbierz przed Mikołajkami!

Niniejsza książka jest najbardziej oczekiwanym wprowadzeniem do psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga, począwszy od podstawowych pojęć wyjaśnianych przez samego twórcę, poprzez skuteczne zastosowanie symboli w psychoterapii, w sztuce, antropologii, a nawet naukach przyrodniczych. W obszernej pierwszej części C. G. Jung syntetycznie wprowadza i przedstawia sferę nieświadomości oraz pochodzenie symboli i archetypów. Amerykański analityk i psychiatra Joseph Henderson ilustruje pojawienie się wzorców archetypowych w starożytnych mitach, eposach i pierwotnych obrzędach inicjacyjnych. Marie-Louise von Franz, współzałożycielka Instytutu C. G. Junga w Zurychu, omawia proces indywiduacji, pokazując, jak bardzo nieświadomość stanowi dopełnienie świadomości człowieka, co pozwala uzyskać pełnię i równowagę. Następnie Aniela Jaffé, słynna biografka Junga, proponuje specjalny klucz interpretacji sztuk wizualnych z uwzględnieniem archetypów i rozumienia symboli. Ostatnią częścią książki jest rewelacyjne studium przypadku: zastosowanie terapii jungowskiej przez renomowaną analityczkę Jolandę Jacobi pokazuje, jak bardzo skutecznie można korzystać z marzeń sennych w psychoterapii. Książka obrazuje wpływ myśli Junga nie tylko na psychologię ubiegłego wieku, ale także na sztukę, literaturę, nauki humanistyczne, a nawet ścisłe.

Ponad 180 ilustracji dokumentuje tekst oraz dostarcza obrazowego komentarza myśli Junga. Obrazy pokazują naturę i funkcję snów; wyjaśniają symboliczne znaczenie współczesnej sztuki oraz odkrywają psychologiczny sens zwykłych doświadczeń codzienności. Ilustracje pogłębiają myśl Junga oraz stanową integralną część książki.

"Jest to pierwsza i jedyna książka, w której Carl Gustaw Jung, światowej sławy szwajcarski psycholog przedstawia czytelnikom swój największy wkład w obszarze nauk o człowieku: teorię wyjaśniającą doniosłość symboli w życiu człowieka, jego rozwoju oraz w obszarze marzeń sennych.

Gdyby nie sen, to książka ta nigdy by nie powstała – o czym we wstępie pisze John Freeman. To sen przekonał Junga, że mógłby, a nawet, że powinien przekazać swoje idee osobom, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy psychologicznej. W wieku 83 lat, Jung opracował plan tej pozycji włącznie z rozdziałami, o których napisanie poprosił czworo swych najbliższych współpracowników. Poświęcił ostatnie miesiące życia na redakcję książki oraz napisanie jej głównej części, którą ukończył dokładnie na 10 dni przed śmiercią. Na kartach tej pozycji Jung podkreśla, że człowiek może osiągnąć spełnienie wyłącznie dzięki poznaniu i zaakceptowaniu nieświadomości, co jest możliwe poprzez analizę marzeń sennych oraz ich symboli.

Każdy sen niesie bezpośredni, osobisty i ważny komunikat, w którym zasadniczą rolę grają symbole. Są one wspólnym dziedzictwem całej ludzkości, jednak nieświadomość zawsze korzysta z nich w całkowicie specyficzny sposób dostosowany do konkretnej osoby i sytuacji. Dlatego symbole ze snów można interpretować wyłącznie w kontekście życia konkretnej osoby.

Od wydania tej książki minęły 54 lata. Ukazała się ona w milionach egzemplarzy, w dziesiątkach języków świata. Kolejne wydania pokazują nowym pokoleniom, jakimi wzorcami podąża człowiek i ludzkość. I chociaż sporo już wiemy o nieświadomych mocach kierujących życiem, to wciąż powtarzamy te same błędy. Oby lektura tej książki pomogła wyzwolić się z zaklętego koła powtórzeń, a przynajmniej pozwoliła lepiej zrozumieć, dlaczego historia kołem się toczy."
Robert Palusiński, psychoterapeuta i tłumacz

"Współczesny człowiek niesie w sobie rozpaczliwą potrzebę życia symbolicznego. Nasze życie ogniskuje się wokół banalnych, zwykłych, racjonalnych czy nieracjonalnych rzeczy… ale brakuje nam życia symbolicznego. Jak możemy żyć symbolicznie? Nie ma innego sposobu jak ten, który płynie z uczestniczenia w rytuale życia…"
C.G. Jung, 1939, przemówienie wygłoszone w Guild for Pastoral Psychology, Londyn

"Polskie wydanie »Człowieka i jego symboli« jest wydarzeniem, na które czytelnicy zaznajomieni z pracami C. G. Junga od dawna oczekiwali. Stanowi doskonałe wprowadzenie w analityczne rozumienie procesu nieświadomego i jego symbolicznych przejawów w obrazach, snach, sztuce i zjawiskach kulturowych. Jest cenną lekturą zarówno z naukowego punktu widzenia, jak i z perspektywy procesu osobistego rozwoju, zainteresuje więc zarówno znawców psychologii jungowskiej, jak i czytelników poszukujących rozumienia symboliki spotykanej w codziennym życiu."
Małgorzata Kalinowska, psychoanalityk jungowski, International Association for Analytical Psychology, Polskie Towarzystwo Psychoanalizy Jungowskiej

"Dzięki publikacji »Człowieka i jego symboli« polski czytelnik uzyskuje wyjątkową możliwość poznania niezwykłego świata idei C.G. Junga. Otwiera ją ostatni napisany za życia tekst Junga, klarownie wprowadzający w świat psychiki nieświadomej. Potem następują teksty jego uczniów, rozwijające tematy poruszane przez Junga. Całość stanowi znakomite wprowadzenie w podstawowe zagadnienia psychologii analitycznej oraz pozycję niezbędną dla każdego, kto chce nie tylko poznać psychologię Junga, ale także poznać samego siebie. Tak, ta książka to prawdziwy Jung w pigułce i jest to bez wątpienia pigułka, po którą Neo sięgnął w »Matrixie«."
Dr hab. Mirosław Piróg

"Otrzymaliśmy tu przekład Roberta Palusińskiego wręcz doskonały, niemal bezbłędny, także piękny stylistycznie."
Jerzy Prokopiuk


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1199690803
Tytuł: Człowiek i jego symbole
Autor: Jung Carl Gustav
Tłumaczenie: Palusiński Robert
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kos
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 480
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-06-13
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 48 x 145
Indeks: 25971446
średnia 4,8
5
41
4
7
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
09-03-2022 o godz 10:27 przez: Mirosław Mazur | Zweryfikowany zakup
Właśnie czytam ale już po pierwszym rozdziale książki mogę jednoznacznie powiedzieć, że jest cenną i bogatą w treści pozycją literatury psychologicznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2021 o godz 23:00 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Tę książkę powinien choć raz przeczytać każdy współczesny człowiek w swoim życiu. Jak dla mnie to najważniejsza książka Junga (i spółki).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-10-2022 o godz 08:01 przez: Olga Rutkowska | Zweryfikowany zakup
Super książka - bardzo przystępnie napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2022 o godz 08:52 przez: Magdalena Waczyńska | Zweryfikowany zakup
Warto przeczytać i zaglądać.Mądry Człowiek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-12-2021 o godz 18:49 przez: Avsloja
Najlepsza książka dotycząca znaczenia snów jaką czytałam. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Jung Carl Gustav

Symbole przemiany
5/5
83,99 zł
105,00 zł
Czerwona księga
4.6/5
97,42 zł
129,90 zł
Typy psychologiczne
4.7/5
72,69 zł
105,00 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Mistyczna Kabała
5/5
33,26 zł
47,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pieśni Boga
5/5
24,01 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukryte tajemnice
5/5
26,98 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga mediów
5/5
40,51 zł
51,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Samouzdrawianie Metodą Silvy Opracowanie zbiorowe
4.7/5
35,33 zł
Inne z tego wydawnictwa Księga duchów
4.6/5
44,22 zł
51,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Mądrość biblijna
4.8/5
25,64 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego