Z Biblią przez 52 tygodnie (okładka  zintegrowana)

Sprzedaje empik.com : 34,73 zł

34,73 zł
49,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Interaktywna wędrówka przez całą Biblię dla kobiet

Gdy chodzi o podniesienie na duchu i znalezienie pokoju w trudnym czasie, chrześcijańskie kobiety zawsze zwracały się o pomoc i radę do Biblii. Książka Z Biblią przez 52 tygodnie jest inspirującą wędrówką dla chrześcijańskich kobiet. Sprawia, że Pismo Święte staje się codzienną, możliwą do wykonania lekturą.

Bez względu na to, czy ta interaktywna książka jest wykorzystywana do studiowania osobistego czy grupowego, codzienny komentarz biblijny, prowokujące do namysłu pytania i miejsca przeznaczone do zapisywania swoich myśli pomogą czytelnikowi zdobyć nowe spostrzeżenia i umocnią jego relację z Chrystusem. Poświęcając 15-20 minut każdego dnia uporasz się z całą Biblią przez 12 miesięcy.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1286299179
Tytuł: Z Biblią przez 52 tygodnie
Tytuł oryginalny: The Bible in 52 Weeks
Autor: Moore Kimberly D.
Tłumaczenie: Grzegorczyk Justyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-12-06
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 10 x 150
Indeks: 40682020
średnia 5
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
18-12-2022 o godz 08:56 przez: Anna
„Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości”. II Tymoteusza 3:16 UBG Biblia to jedna z najpopularniejszych pozycji świata. Na jej temat napisano wiele, co nie przeszkadza tworzyć nowych publikacji. Dla Chrześcijanina to Święta Księga, dzięki której wiemy, że Pan Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby świat zbawić, a wszyscy, którzy w Niego wierzą, nie umrą, a będą żyć wiecznie. Wśród całego ogromu komentarzy biblijnych, różnych przekładów tej księgi, wszelkiego rodzaju słowników biblijnych, map, pozycji poświęconych chronologii etc. mamy także poradniki, z którymi jest często problem. Dla mnie jako Chrześcijanki ciężko na rynku znaleźć poradnik w tematyce biblijnej, a zwłaszcza taki, który mówi o życiu z Biblią na co dzień, ale nie jest podpięty pod żadną religię, a opiera się na samym Piśmie Świętym. Tak samo było z kalendarzem, szukałam długo czegoś, co będzie całkowicie podparte tylko Słowem Bożym i w końcu trafiłam na Dobry Zasiew. Niestety z poradnikiem jak zorganizować czytanie Biblii, aby zapoznać się z nią podczas całego roku, oraz wynieść coś z tego dla siebie było trudniej. Całkiem niedawno otrzymałam pozycję Z Biblią przez 52 tygodnie studium Biblii dla kobiet na cały rok. Pierwsza rzecz, jaką zrobiłam, to sprawdzenie kto to napisał. Pani Kimberly Moore jest starszym pastorem w Kościele Baptystycznym w Gastonii. Zastanawiałam się przez chwilę, czy książka napisana przez kobietę, która nie powinna nauczać, jest wartościowa, choć prywatnie naprawdę lubię np. Joyce Meyer. Postanowiłam dać jej szansę i otworzyć, tę pozycję. Publikacja podzielona jest na tygodnie, każdy tydzień ma swój temat przewodni, np. Wszystko ma swój cel, Błogosławienie albo przeklęci, czy Bóg mnie zachował. Każdy tydzień, także zawiera fragmenty Biblii do przeczytania w ciągu tych siedmiu dni, oraz pytania prywatne, na które można sobie odpowiedzieć po zapoznaniu się z dedykowanym fragmentem Słowa Bożego, plus zadania na ten tydzień. Myślę, że jest to jeden z najbardziej rozbudowanych interaktywnych wędrówek przez całą Biblię, dopasowana komentarzem typowo dla kobiet. Trzeba również przyznać, że książka posiada wspaniałą grafikę utrzymaną w pastelowych kolorach, co zachęca do tego, aby do niej zaglądać. Najlepsze w tej pozycji moim zdaniem jest to, że Autorka mimo tego, że pisze swój komentarz do każdego tygodnia, nie narzuca swojego toku myślenia i za każdym razem zachęca, aby czytać Biblię w pierwszej kolejności. W ogóle właśnie takie słowa, że najpierw Biblia jest dla mnie najważniejsze we wszelkich pozycjach, które się nią podpierają, o niej piszą i ja komentują. Publikacja może się wydawać typowo protestancka, ale myślę, że Katolicy, jak i ludzie wyznający inną religię podpierającą się Pismem Świętym świetnie się w niej odnajdą. Na ten czas Świąt Narodzenia Pańskiego, warto mieć w ręku coś wartościowego. Zachęcam do zapoznania się z tą publikacją.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-12-2022 o godz 11:58 przez: Pi
Przyznaję, że miałam zupełnie inną wizję tej publikacji. Myślałam o rzeczowym opracowaniu, dobrym teologicznym tekście, który ukaże mi kobietę w Biblii... a dostałam taki cóż... przewodnik? Pozmyślania Kimberly D. Moore, która jest pastorem i faktycznie czuć, że jest to taka właśnie filozofia religijna - amerykańska. Jest w tym niestety duża powierzchowność i nastawienie na wiarę "hip hip hurra", które to podejście nie przemawia do mnie - jednak... Jednak są też plusy. Rzeczywiście idąc tropem i za wskazówkami autorki czytelnik pozna Biblię. To dobry sposób naczytanie Pisma Świętego w sposób konkretny, ze sprecyzowanym nastawieniem i chęcią poznania konkretnych zagadnień. Ma to na calu umocnić kobiety i tu właśnie nie wiem, czy faktycznie działa. Ja jednak skupiłabym się na jej roli edukacyjnej. Pastorka przygotowała dla czytelniczek konkretne zadania, więc przyda się wam długopis. Jest to z jednej strony interesujące, ale z drugiej (jak już wspominałam) powierzchowne. Już samo słowo wstępne jest aż nadto natchnione i mnie np. nie przekonuje. Uważam, że o wierze można mówić bardziej konkretnie i rzeczowo, a mniej emocjonalnie. Trzeba przyznać, że książka została bardzo ładnie wydana. Mamy śliczne ilustracje Agnieszki Żylińskiej, a całość została udanie zaprojektowana. Myślę, że jeśli tak książka pomoże choć jednej osobie, to to już jest warte zauważania. Ja nie jestem dobrym odbiorcom i miałam zupełnie inną wizję tej książki. Biblia w oku kobiety Wydawnictwo Zysk i S-ka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego