Aseksualność. Czwarta orientacja (okładka  miękka)

Oferta empik.com : 21,11 zł

21,11 zł 32,00 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Oferta WawaSmart : 23,31 zł

Oferta Smart Books : 23,79 zł

Oferta dvdmax : 27,59 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Czy możliwy jest szczęśliwy związek bez seksu? Czy da się żyć w sposób pełny, twórczy i wartościowy, nie ustanawiając erotyki jako priorytetu w hierarchii potrzeb? Odpowiedź brzmi: tak. Okazuje się, że kilkanaście procent populacji nie przepada za seksem w dużych dawkach – woli uprawiać go rzadziej, przy szczególnych okazjach. Są też tacy, którzy wcale nie odczuwają pożądania. Wielu z nich ukrywa przez lata swoją aseksualną orientację, wiodąc samotne życie lub wikłając się w skomplikowane relacje z ludźmi, którzy nie potrafią zrozumieć ich potrzeb. Nielicznym udaje się stworzyć szczęśliwe pary.

Celem książki Anny Niemczyk jest uporządkowanie wiedzy dotyczącej zjawiska aseksualności oraz przedstawienie go z różnych perspektyw, między innymi twórców społeczności AVEN, aktywistów LGBTQIAP+, duchownych, niezależnych badaczy i ekspertów, a przede wszystkim głównych zainteresowanych – osób w spektrum aseksualności.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Aseksualność. Czwarta orientacja
Autor: Niemczyk Anna
Wydawnictwo: Novae Res
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 284
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-03-10
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 180 x 16 x 120
Indeks: 34383339
średnia 4,7
5
49
4
13
3
5
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
27-03-2022 o godz 09:32 przez: i.am. karolina | Zweryfikowany zakup
Bardzo rzeczowy zbiór o aseksualności. Pozycja odpowiednia nie tylko dla asów, ale również osób alloseksualnych. Autorka w przystępny sposób z pomocą specjalistów z różnych dziedzin, a także samych asów przybliża tematykę, porządkuje informacje, które w Internecie dla zainteresowanych mogą wydawać się chaotyczne, oraz nadaje ludzką twarz pojęciu, które dla wielu (większości) jest abstrakcyjne i niezrozumiałe, nierzadko postrzegane jako choroba lub chwilowy wymysł. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że tematyka aseksualizmu, wiedza o nim są szerzone i odzierane z negatywnych, krzywdzących, często fałszywych wyobrażeń. Asy, jesteście ważne i nie jesteście same!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-09-2021 o godz 22:39 przez: Katarzyna Kazanowska | Zweryfikowany zakup
Książka którą każdy powinien przeczytać, dużo tłumaczy na temat aseksualności i pomaga zrozumieć że aseksualność to nie wymysł ani choroba, a bez seksu da się żyć i być szczęśliwym, w końcu jest tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
02-03-2021 o godz 12:46 przez: ania | Zweryfikowany zakup
Niestety temat potraktowany bardzo pobieżnie. Dużo przykładów osób ze wszystkich możliwych opcji orientacji a zarazem mało wiedzy nt. samej aseksualności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2021 o godz 22:23 przez: leo | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrze napisana książka. Szczegółowe studium przypadku aseksualności. Autorka z uporem maniaka łamie wszelkie stereotypy. Warto przeczytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-04-2021 o godz 08:35 przez: Karolina Jaczerkowska | Zweryfikowany zakup
Bardzo fajna pozycja, świetnie wytłumaczona czwarta orientacja. Nawet laik powinien "połknąć ja" w dwa wieczory.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-06-2022 o godz 16:52 przez: Adek | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, otwiera umysł i daje poznać różne kolory i odcienie aseksualności i aseksualizmu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-12-2021 o godz 11:28 przez: marcincos | Zweryfikowany zakup
Poznaj siebie i nie czekaj tak ja ja 43 lat, aby odkryć i swoją orientację seksualną 👍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2021 o godz 10:02 przez: jovite | Zweryfikowany zakup
Sporo się dowiedziałam. Książka nie nuży. Warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-01-2022 o godz 15:58 przez: IDKHOW | Zweryfikowany zakup
Świetna książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-03-2020 o godz 18:06 przez: Anonim
Jak wielu z was do tej pory spotkało się z terminem "aseksualność"? Co pomyśleliście, gdy pierwszy raz usłyszeliście to słowo? "Ktoś nieatrakcyjny". "Tak brzydki, że nikt go nie chce". "Żyjący w celibacie". "Nieprzystosowany społecznie". Nie macie pojęcia, jak często te słowa docierają do uszu osób borykających się z tym "problemem". Niektóre z nich boją się przyznać do swojej orientacji, żeby nie zderzyć się z niezrozumieniem, wynikającym głównie z niewiedzy i niedowierzania. Dlatego tak potrzebne są publikacje podobne do tej Anny Niemczyk, która w swojej książce decyduje się obalić szkodliwe mity dotyczące aseksualności i przedstawić jedynie prawdę. Dzięki owej książce możemy zapoznać się z tym, czym w ogóle jest "czwarta orientacja". Dowiedzieć się, z czym muszą borykać się osoby powoli odkrywające swoją aseksualność, zagubione w świecie wprost wysyconym seksem, a mające dostęp do tak znikomych informacji na temat własnych odczuć, mające wrażenie, że są odstępstwami od normy, anomaliami... Pozostawione same ze swoimi problemami. Autorka przybliża nam również, czym różni się pociąg romantyczny od pociągu seksualnego, przedstawia osoby z tak zwanej szarej strefy i opisuje historie osób aseksualnych. Pokazuje, jak naprawdę wygląda ich życie, z jakimi trudnościami muszą się borykać. Wyjaśnia koncepcję AVEN, stworzonego przed Davida Jay'a. Daje nam również dostęp do niezwykle ciekawych danych statystycznych oraz wykresów i przedstawia wywiady z aktywistami, psychologiem i księdzem, które ukazują ich podejście do "czwartej orientacji". Podsumowując: Anna Niemczyk sprawia, że aseksualność nie jest czytelnikowi już tak obca, jak była przed lekturą. Pozwala na oswojenie się z tym zjawiskiem, a osobom aseksualnym - na zrozumienie samego siebie, zwalczając tym samym wszechobecną dyskryminację. Mimo że książka ta została stworzona dla osób dopiero zapoznających się z tematem, polecam ją także tym, którym wydaje się, że o aseksualności wiedzą już wszystko - może nic zawartego w książce was nie zaskoczy, ale z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie, choćby historie innych osób ze spektrum aseksualności. To pierwszy tego typu w Polsce, a jeden z niewielu na świecie zbiór wiedzy na temat tej orientacji seksualnej, dlatego chciałam serdecznie podziękować pani Annie za taką dawkę wiedzy i wsparcia dla osób aseksualnych. Myślę, że wszyscy się ze mną zgodzą - to niezwykłe uczucie móc przeczytać książkę na temat swojej orientacji, a w szczególności, gdy nigdy wcześniej nie miało się takiej możliwości. Książkę tę polecam wszystkim, niezależnie od wieku, płci, rasy, czy orientacji seksualnej. Należy szerzyć wiedzę o aseksualności - aby coraz mniej osób borykało się z niezrozumieniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
3/5
13-04-2020 o godz 22:40 przez: magical_bookcase_
Temat aseksualności to dla mnie nowość, chociaż bardzo interesują mnie różnorodne zagadnienia związane z psychologią rozwoju człowieka, socjologią czy antropologią kulturową. Pierwszy raz z terminem "as", określającym osoby aseksualne spotkałam się oglądając jeden z moich ulubionych seriali "BoJack Horseman" i byłam wtedy bardzo zaskoczona, że są ludzie, którzy czują się w ten sposób. Jak wszyscy wiemy o LGBT mówi się wszędzie i mówi się dużo. Dzisiaj wątki LGBT to praktycznie obowiązkowy element powstających młodzieżowych seriali czy książek YA, nastomiast aseksualność raczej się w nich nie pojawia. Dlatego właśnie, kiedy przypadkiem natknęłam się na okładkę książki "Aseksualność czwarta orientacja" autorstwa Anny Niemczyk chciałam po nią sięgnąć zwłaszcza, że temat postanowiła zgłębić i przybliżyć czytelnikowi polska autorka. Książkę od samego początku czyta się bardzo dobrze. Temat jest interesujący i choć mamy tu sporo suchych faktów (które są poparte naukowymi badaniami na temat aseksualności), to największą i najciekawszą część stanowią historie osób, które odkryły, że są aseksualne. Poznajemy wiele takich opowieści. Są to zarówno kobiety, jak i mężczyźni; osoby, które czują się świetnie w swojej skórze jak i takie, które przez swoją orientację doświadczyły w życiu wielu nieprzyjemności. Niektórzy wiedzieli o tym od wczesnego dzieciństwa, inni odkryli swoją orientację w okresie dorastania, a jeszcze inni dotarli do swojego "prawdziwego ja" dopiero po wielu nieudanych związkach czy nawet po małżeństwie. Przechodząc przez wspomnienia tych wszystkich osób widzimy, że aseksualnośc bywa bardzo różnorodna, jednak wszystkie historie łączy jedno- chęć poznania partnerów, którzy sferę życia seksualnego traktują w ten sam sposób i tym samym są w stanie zbudować piękny, trwały związek oparty na innych wartościach. Aeksualność jest dla społeczeństwa czymś nowym, a niewiarygodne jest to, że nawet w społeczności LGBT jest jeszcze traktowana jako coś niedopuszczalnego. Myślę jednak, że z biegiem czasu będzie się to powoli zmieniać. Ostatnia część książki to interesujące wywiady autorki z różnymi osobami, które wypowiadają się na temat swoich doświadczeń i odczuć związanych z tematem aseksualności. Poznajemy opinię psychologa, działaczy środowisk LGBT+ czy księdza co świetnie uzupełnia całą publikację. Książka z całą pewnością daje do myślenia, a da osób interesujących się tego typu zagadnieniami będzie wciągająca i pouczająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
5/5
17-04-2020 o godz 00:32 przez: Natan
Świetna książka o wysokim walorze edukacyjnym. Teoria przeplata się tutaj z inspirującymi historiami osób odkrywającymi swoją aseksualność. Są też wywiady z ekspertami, ciekawostki, odwołania do badań, jak i bardzo trafne przemyślenia autorki, która wykazuje się rzetelną wiedzą na temat zjawiska. Książka napisana jest w duchu idei Davida Jaya,, aktywisty i twórcy AVEN, którego celem było osadzenie aseksualności pod parasolem lgbtqiap i co w rezultacie mu się udało. O istnieniu książki dowiedziałem się z fp Stowarzyszenia Asfera, które działa na rzecz osób aseksualnych w duchu Jay'owiskeij filozofii.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
12-05-2020 o godz 12:26 przez: Anonim
Tytułowa aseksualność to nic innego jak nie odczuwanie fizycznego pożądania lub niechęć do odbywania stosunku. A ta definicja i tak jest zbyt uogólniona, gdyż aseksualność objawia się na różny sposób i tak naprawdę to wciąż będą osoby aktywne seksualnie. Niemniej jest to, pisząc prostym językiem, niechęć do seksu. Dziś bardzo trudno sobie wyobrazić osobę mówiącą "nie lubię seksu". Zapewne większość z was uzna to za dysfunkcję albo schorzenie. Nic bardziej mylnego, gdyż okazuje się to orientacją, taką samą jak heteroseksualizm, homoseksualizm, czy biseksualizm. Otóż są takie osoby. Czytelnik mógł się nie spotkać z takimi przedstawicielami, zanim nie chwycił tej lektury, ale problemem nie jest ich orientacja, a nietolerancja ze strony społeczeństwa unormowanego w życiu seksualnie otwartym. Ta nietolerancja okazuje się większym problemem niż kiedyś nietolerancja wobec homoseksualistów. Autorka, jako pierwsza swą książką przybliża istnienie orientacji seksualnej i problemy osób tej orientacji. Wyobrażając sobie kogoś aseksualnego, osoba będąca seksualnie otwarta zapewne użyje komentarzy świetnie przytoczonych na początku książki. Dosłownie na pierwszej stronie tekstu. Zwróćcie na nie uwagę. Te komentarze są idealnym początkiem ukazującym poznanie problemu aseksualności i asów - czyli osób aseksualnych. Dalsza treść powinna być dla każdego jasna, ponieważ Anna Niemczyk napisała bardzo lekką lekturę, prostym językiem i zrozumiałym dla każdego. Oczywiście to książka popularnonaukowa i pojawiają się w niej naukowe terminy, lecz nie są one dla nas przeszkodą w zrozumieniu tematu. Podejrzewam, że ta książka jest początkiem zaznajamiania nas z aseksualizmem. Książka przeplata fakty naukowe i inne odkrycia z relacjami osób aseksualnych. Tych faktów wydaje się mało, ale jak na początek starcza, by przemyśleć samo istnienie orientacji. Pomiędzy relacjami i faktami, mamy także wywiady osób z szeregów LGBT oraz księdza. Tu pojawia się ciekawostka, że społeczność LGBT bardziej wydaje się rozumieć asów i można by uznać, że aseksualizm byłby częścią ruchu LGBT. Jak podają relacje, niektórzy z asów uczestniczą w tych ruchach. Autorka w poruszanym temacie ma wsparcie stowarzyszenia AVEN, o którym wspominają asi, relacjonując swoje historie, a także aktywistów LGBTQIAP+. Relacje są na tyle ciekawe, że pokazują zjawisko z różnych perspektyw. Mówią o swoich doświadczeniach mężczyźni, kobiety, a także transi. Oznacza to, że zjawisko nie dotyka jednej płci. Relacjonujący są normalnymi ludźmi, często wychowani w zwykłych, szczęśliwych domach. Potrafimy ich polubić, a co najważniejsze dowiadujemy się, że to bardzo wrażliwe osoby. To nie jest tak, że niechęć do seksu czyni ich nieumiejącymi kochać. Asy to osoby, które potrafią mocno kochać i czerpać radość z wielu rzeczy w życiu, ale seks okazuje się zbyt nudną rzeczą. Ta książka poprzez relacje jest fascynująca, gdy uświadomimy sobie istnienie osób, o których się nigdy nie mówiło. A mogę zaręczyć, że wkrótce wyjdą z cienia, bo są tacy sami jak my, tylko mają inne preferencje. Najbardziej podobało mi się określenie aseksualności, jako wywyższenia duchowego. Dlatego nie powinniśmy tyranizować osób, które odkryły, że coś ich nie podnieca. Być może to istoty, które mogą nas wiele nauczyć. A my począwszy od tej lektury, powinniśmy się nauczyć współistnieć z asami, nauczyć się kochać ich tak, jak tego potrzebują (o ile potrzebują) i traktować ich na równi. Za to, jeśli ktoś z asów nie wie, że nim jest i czuje się zagubiony, winniśmy ich poinformować, że nic im nie jest i takich, jak oni jest więcej. Powinniśmy ich poinformować o pomocach i upewnić, że też mogą zawrzeć szczęśliwy związek. Możemy także im polecić tę książkę, bo to w końcu o nich. To, że ktoś czegoś nie lubi, albo nie widzi w tym uciechy, nie jest nienormalnością, tylko odmienną preferencją danej jednostki - być może będącej w innym stadium ewolucji. Tym samym powinniśmy zwrócić uwagę na istniejący czterodział orientacji i w końcu unaocznić ten czwarty, wg niektórych nawet bardziej moralny.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-04-2020 o godz 15:44 przez: Marcin Woźniak
"Aseksulaność. Czwarta orientacja" to pierwsza w Polsce książka, która porusza temat aseksualności. Temat ciężki. Dlatego brawa dla autorki za odwagę i chęć rzetelnego zgłębienia tematu. Dla mnie jest to temat nowy, w Polsce bardzo ciężko znaleźć jakikolwiek materiał na ten temat. Natomiast dzięki tej książce można dowiedzieć się konkretnych informacji. Bardzo mi się podoba, że książka na początku przedstawia treści teoretyczne dot. aseksualności, co pozwala dokładnie zrozumieć na czym dokładnie polega ta orientacja. Teoria teorią, ale to co najbardziej mnie pochłonęło w tej książce to historie "asów". To są naprawdę historie z życia wzięta. Bardzo wzruszające i dające do myślenia. Myślę, że warto tę książkę przeczytać i zrozumieć, że czwarta orientacja istnieje!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
09-04-2020 o godz 13:58 przez: AugustVictorine
Niestety książka zamiast rozwiewać mity na temat aseksualności wyłącznie tworzy nowe, w myśl że kłamstwo powtórzone dostatecznie dużą ilość razy staje się prawdą. Cała koncepcja "spektrum" nie jest zgodna z wiedzą naukową. Aseksualność nie jest częścią społeczności LGBT, co próbuje wmówić nam okładka. Autorka również zręcznie "zapomniała" że twórca AVENu, wciąż niestety najwięszego źródła wiedzy na temat tej orientacji, sam jest osobą o przekonaniach głęboko homofobicznych i mizoginistycznych. Może kiedyś doczekamy sie rzetelnego opisu aseksualizmu, ale ta książka zupełnie nim nie jest.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 5
5/5
08-03-2020 o godz 18:47 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
01-07-2020 o godz 12:22 przez: Anonim
Osobiście uważam, że każdy powinien przeczytać tę książkę, niezależnie od orientacji. Bo o ile aseksualność jest głównym tematem książki, to jest tu naprawdę sporo innych, ważnych informacji. Na okładce czytamy: “Celem książki Anny Niemczyk jest uporządkowanie wiedzy dotyczącej zjawiska aseksualności oraz przedstawienie go z różnych perspektyw, między innymi twórców społeczności AVEN, aktywistów LGBTQIAP+, duchownych, niezależnych badaczy i ekspertów, a przede wszystkim - osób w spektrum aseksualności.” Książka może pomóc otworzyć oczy wielu osobom, nie tylko na to, że coś takiego jak czwarta orientacja w ogóle istnieje, że nie jest to żadna dysfunkcja, a także, że może coś tu brzmi znajomo. Bo po przeczytaniu historii osób ze spektrum przedstawionych w książce nie sposób marzyć, by wiedza ta była dostępna dla wszystkich bez ograniczeń.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-04-2020 o godz 14:13 przez: Anonim
Książka warta przeczytania! Napisana bardzo przystępnym językiem. Można się wiele dowiedzieć! Polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-03-2022 o godz 14:32 przez: Weronika
polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Niemczyk Anna

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pokolenie Ikea Piotr C.
3.9/5
21,75 zł
29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Iluzja Wronka Andrzej
5/5
29,65 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Narkoza Rafał Artymicz
5/5
32,97 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Majówka Zieliński Mariusz
5/5
29,65 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Człowiek widmo Sobecki Marcin
5/5
26,96 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Najważniejsza Śleszyński Jan
5/5
26,79 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ponad sobą Krzyżaniak Karolina
4.0/5
15,48 zł
25,99 zł
Inne z tego wydawnictwa I want you Marey Z.K.
4.4/5
26,37 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Królowa nocy. Tom 2 Zawis Izabela
4.5/5
23,30 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Miłość z gwiazd Sprenger Joanna
4.6/5
33,69 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zerwany układ Hanus Paulina
4.2/5
26,37 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Konsorcjum. Tom 1 Sivar A.S.
4.6/5
31,68 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gwiazdor Piotr C.
4.5/5
26,37 zł
39,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego