Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka pt.„Zjedz tę żabę” to książka dla ludzi biznesu. Ta metaforyczna żaba czekająca na pożarcie, symbolizuje twoje największe, najważniejsze zadanie, z którego realizacją będziesz prawdopodobnie zwlekał, jeśli nie zajmiesz się nim od razu. Jest ona również tym zadaniem, które w danym momencie może mieć najkorzystniejszy wpływ na twoje życie i pomóc ci w szybkim osiągnięciu celu. Rozpoczęcie pracy od „połknięcia żaby” gwarantuje całodniowe poczucie zadowolenia wynikającego ze świadomości, że już nic gorszego nie może ci się dzisiaj przytrafić.

W książce opisano dwadzieścia jeden metod osiągania sukcesu, których stosowanie ma celu poprawę ogólnej wydajności i wzmocnienia twojej pozycji w pracy. Wiele z podanych pomysłów można też zastosować w życiu prywatnym. Prezentowane techniki możesz stosować w każdej chwili, w dowolnej kolejności i sekwencji. Im szybciej je opanujesz i zaczniesz stosować, tym szybciej zaczniesz osiągać sukcesy na płaszczyźnie zawodowej.

Tytuł: Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania
Autor: Tracy Brian
Wydawnictwo: MT Biznes
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 132
Numer wydania: II
Data premiery: 2010-08-16
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Indeks: 65966709
 
średnia 4,4
5
22
4
14
3
5
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
31 recenzji
5/5
05-01-2016 o godz 22:12 justa21 dodał recenzję:
W jaki sposób najlepiej zjeść żabę? Kęs po kęsie - można odpowiedzieć, parafrazując słowa Konfucjusza, który twierdził, że „podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku”. Ta prosta instrukcja, sposób na osiągnięcie sukcesu, jest dostępna dla każdego i nie wymaga praktycznie żadnych nakładów. Dlaczego zatem tak mało ludzi z niej korzysta? Dlaczego wciąż borykamy się z trudnościami finansowymi, nie jesteśmy w stanie realizować swoich postanowień, zaś ilość godzin pracy z roku na rok ulega wydłużeniu, mimo iż nie pociąga to za sobą wzrostu dochodów? Odpowiedź na to pytanie znają doskonale ludzie sukcesu, którzy mistrzowsko opanowali zarządzanie sobą w czasie oraz właściwie ustalają priorytety w swoim życiu prywatnym oraz zawodowym.
O tym, jak zjeść żabę (i nie dostać przy tym rozstroju żołądka) pisze Brian Tracy, specjalista w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, mówca motywacyjny, autor wielu poradników na temat efektywności, organizacji czasu i samorozwoju. Lekko prowokacyjny tytuł „Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania”, ma na celu nie tylko przyciągnięcie uwagi czytelnika, ale zakotwiczenie się głęboko w jego podświadomości, wywołując pożądane zmiany. Ilekroć usłyszymy o jedzeniu żaby, powinniśmy mieć na myśli najważniejsze, największe (choć niekoniecznie lubiane) zadanie, którego wykonanie znacząco wpłynie na naszą przyszłość. Dlatego też należy wykonać (zjeść) go natychmiast, bez odwlekania, napawając się radosną myślą, że już nic gorszego od połknięcia paskudnej ropuchy nie może nas spotkać. Metafora żaby znajduje zastosowanie zarówno w życiu, zawodowym, jak i prywatnym, dlatego też po książkę opublikowaną nakładem Wydawnictwa MT Biznes powinni sięgnąć nie tylko menedżerowie, właściciele własnych biznesów, ale również szeregowi pracownicy, studenci czy gospodynie domowe. Autor dostarcza bowiem przekonujących dowodów, iż konsumpcja owej żaby może wynieść nas na szczyty, może sprawić, że znacząco wybijemy się ponad przeciętność, z miejsca ruszy nie tylko nasza kariera, ale zyskamy więcej czasu na zabawę z dziećmi czy spacery po parku z ukochanym.
Autor zachęca nas do nakrycia stołu przed zjedzeniem wspomnianej żaby, czyli do identyfikacji naszych celów, tego, co chcemy osiągnąć w danej dziedzinie. „Jasność w tej kwestii to warunek produktywności” – pisze Tracy, bowiem tak naprawdę dopiero wówczas, kiedy będziemy świadomi, do czego dążymy, właściwie będziemy mogli ustalać priorytety oraz rezygnować z tych czynności, które w żaden sposób nie przybliżają nas do celu. Dzięki tworzeniu planów (według przepisu składającego się z siedmiu kroków) będziemy w stanie zwiększyć swoją efektywność nawet dwukrotnie, zaś spisane cele nie tylko pobudzą naszą kreatywność, ale również zmotywują do działania. Jednak same cele to nie wszystko – trzeba zabrać się do ich realizacji, starannie planując kolejne kroki, z każdym kolejnym działaniem odzyskując kontrolę nas swoim życiem.
Dzięki zastosowaniu takich narzędzi, jak zasada Pareto 80/20, czy metoda ABCDE będziemy w stanie ograniczyć ilość wykonywanych zadań skupiając się szczególnie na tych, które są kluczem do naszego sukcesu, które znacząco wpływają na wyniki naszej pracy. Autor podkreśla, że należy skoncentrować się na wynikach, a nie na działaniu, a taka strategia pozwala na eliminację z naszego życia spraw błahych, które nic nie wnoszą ani do naszej kariery, ani naszego życia rodzinnego. Oczywiście, do tego by konsumpcja żaby przyniosła oczekiwane efekty niezbędna jest konsekwencja oraz systematyczność, a także zmiana codziennych nawyków. Dlatego autor namawia nas do wybrania trzech najważniejszych rzeczy, które spośród naszych wszystkich aktywności i zadań są najważniejsze i skupienie się właśnie na nich, delegując bądź eliminując pozostałe.
Poszczególne rozdziały książki opisują kolejne działania, które przybliżają nas do realizacji celów, oddając w nasze ręce konkretne metody i narzędzia, których zastosowanie przynosi natychmiastowe rezultaty. Dzięki temu książka „Zjedz tę żabę” to praktyczny przepis na efektywność, na to, by stać się prawdziwym mistrzem w swojej dziedzinie, by odnieść sukces. Od kilku lat pracuję z celami, przekazując tę wiedzę również moim studentom i obserwując tego efekty, dlatego też w pełni mogę zaświadczyć, że ów przepis na żabę, a tak naprawdę na pozbycie się nawyku odwlekania wszystkiego i podniesienie wydajności w pracy i w życiu prywatnym, naprawdę się sprawdza. Zatem: zjedz tę żabę i …smacznego!


Justyna Gul
(www.qulturasłowa.blogspot.com)
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
29-08-2013 o godz 09:32 Jacek Blachowski dodał recenzję:
Książka w bardzo ciekawy sposób pokazuje jak poradzić sobie w sytuacji kiedy dzień ma dla Ciebie TYLKO 24 godziny. Przeczytałem ją już kilka razy i widzę znaczna różnice w jakości mojej pracy i czasu ( krótszego ) jaki na nią poświęcam. Wystarczy tylko wdrożyć w życie rady zawarte w tej książce i wszyscy będą zadowoleni. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
09-01-2013 o godz 00:00 Toninka dodał recenzję:
Bardzo przydatna książka, którą powinien przeczytać każdy. Bo porady w niej zawarte można z powodzeniem wykorzystywać w pracy, jak i w życiu codziennym. "Zjedź tę żabę" to książka, dzięki której zagniemy czasoprzestrzeń. Po przeczytaniu i stosowaniu się do wskazówek dojdziemy do wniosku, że doba to nie tylko, lecz AŻ 24 godziny.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
05-11-2015 o godz 11:13 martita dodał recenzję:
Tytułowa "żaba" to zadanie lub problem, którego rozwiązanie... odwlekamy i odwlekamy:) Brian Tracy po pierwsze namawia nas, by nie odkładać załatwiania spraw lecz by rozwiązywać te najważniejsze i najtrudniejsze w pierwszej kolejności a później ze spokojną głowa i czystym sumieniem, przechodzić do kolejnych. A następnie prezentuje 21 praktycznych wskazówek, a nawet powiedziałabym, że życiowych drogowskazów. Choć książka dotyczy przede wszystkim pracy i kariery zawodowej, to porady Briana Tracy z powodzeniem można także zastosować w życiu codziennym. Dobra dawka motywacji do działania - polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
26-05-2015 o godz 21:51 Felipee dodał recenzję:
Książka B. Tracy'ego jest bestsellerem. Przeczytałem ją dwukrotnie i w mojej ocenie znajduje się w niej sporo wykluczeń, które może nie tyle wpływają na jej przekaz co na bezpośredni odbiór tego przekazu. Po drugim razie byłem trochę skołowany i nie do końca przekonany o rzetelności tego dzieła. Jednakże nie zmienia to faktu, że jest to dalej pozycja obowiązkowa, gdyż zawiera mnóstwo ciekawych i cennych porad. Jeżeli miałbym polecić lepszą książkę tego autora to byłaby to Potęga Pewności Siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-07-2015 o godz 10:23 Stanisz93 dodał recenzję:
Wspaniała książka do ustawiania sobie celi. Zwięzła, konkretna. Autor się zbytnio nie rozwodzi, co mnie czasami denerwuje w książkach tego typu, tak jakby chcieli niektórzy autorzy sobie zwiększyć ilość stron bez potrzeby. Ma wystarczające narzędzia to tego żeby zmienić swoje bezsensowne nawyki na takie które doprowadzą nas do sukcesu. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-03-2014 o godz 00:00 karolciaBosak dodał recenzję:
Pierwszym krokiem w walce z lenistwem jest zebranie się i przeczytanie tej książki, bo później to już z górki. Przynajmniej tak mi się wydaje. Jestem świeżo po lekturze i jeszcze nie miałam okazji wypróbować owych 21 rad, ale czuję się silnie zdopingowana do tego by zacząć działać. Naprawdę świetna książka-poradnik. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-12-2016 o godz 07:58 Rafał Helis dodał recenzję:
Ciągle odkładałem trudne obowiązki na koniec i stąd wynikało mnóstwo problemów. Po przeczytaniu książki się zmieniło i automatycznie czasu jest troszkę więcej i samopoczucie o wiele lepsze. Książka opisuje jak dla mnie skuteczne metody radzenia sobie w danym dniu przy natłoku zadań. Książka łatwa do zrozumienia. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2015 o godz 00:06 Katarzyna Bonisławska dodał recenzję:
Jeśli nie jest to twoja pierwsza książka o samodoskonaleniu to nie polecam, bo nie znajdziesz w niej nic nowego. Jeżeli chcesz w pigułce przeczytać wszystkie pomysły do motywacji samego siebie to całkiem ok, bo jest zwięzła i każdy znajdzie metodę dla siebie. Ale raczej dla początkujących w tej tematyce
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-05-2015 o godz 09:08 katmad dodał recenzję:
Czyta się szybko, bo jest jasno i przejrzyście napisana, w ciekawej oprawie. Dla zabieganych i wieczne nie mających czasu. Polecam, bo daje proste acz istotne wskazówki jak się motywować do działania, co robić, żeby nie ulegać demotywacji i przede wszystkim, jak ogarnąć nawał swoich zadań. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-03-2014 o godz 20:06 Grzegorz Kowalczyk dodał recenzję:
Masz dużo zadań ? Doba ma TYLKO 24 h ? Wiążesz ledwo koniec z końcem ? Powiedz " Dość tego ! "
Poznaj rewelacyjne sposoby rozszerzenia Swojego czasu. Poznaj techniki, które spowodowały sukcesy, tysięcy jak nie milionny ludzi. Trzeba dodawać więcej ? Na pewno nie. Lektura obowiązkowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2015 o godz 09:13 Asiakolik dodał recenzję:
Książka bardzo motywująca. Po przeczytaniu jej powróciłam do nauki języka, którego zawsze chciałam się nauczyć, ale bardzo szybko rezygnowalam ( brak motywacji).
Książka tak bardzo mi się spodobała, że zamierzam kupić więcej egzemplarzy i podarować moim Przyjaciołom.
Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-01-2016 o godz 09:28 Sylwia Zimny dodał recenzję:
Polecam tę książkę każdemu. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać i od dziś zastosować w codziennym życiu, nie tylko w pracy, ale również w domu/ szkole/ uczelni. Książka niezwykła, mimo, że tak bardzo uniwersalna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2014 o godz 08:56 Aleksandra Maj dodał recenzję:
Bardzo interesująca książka, motywująca do działania i zmiany swojego dotychczasowego życia. Wszystko to co najważniejsze przedstawione w prosty i logiczny sposób. Ćwiczenia mobilizujące do działania. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-07-2016 o godz 17:59 Ewelina Liberska dodał recenzję:
Książka naprawdę warta przeczytania. Motywująca, prosto i jasno opisane metody jak zjeść tą okropną żabę. Czyta ją się w mgnieniu oka. Polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-08-2016 o godz 14:30 INO dodał recenzję:
Zawsze, gdy mam do zrobienia rzecz, którą najchętniej odwlekałabym, przypominam sobie o żabie i że i tak musze ją "zjeść".
I na mnie to działa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-10-2018 o godz 07:58 Aleksandra Dylor dodał recenzję:
Lubie książki Tracy'iego. Napisana prostym, zwzięłym językiem jak być bardziej efektywnym. Zawsze można coś zaaplikowc do codziennego życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-08-2016 o godz 08:11 drina dodał recenzję:
Bardzo dobra książka napisana przystępnym i zrozumiałym językiem. Polecam każdemu kto ma problem z zamykaniem trudnych spraw
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-05-2017 o godz 13:21 Paulina Zawadzka dodał recenzję:
Książka typowo motywacyjna, o organizacji czasu w swoim życiu. Szybko się czyta, książka na jeden wieczór .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-01-2016 o godz 16:33 Mateusz Urbaniak dodał recenzję:
najbardziej trafiona opcja na prezent dla osoby, której chcemy dać do zrozumienia żeby wzięła się w garść
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Brian Tracy

Zarządzanie czasem Tracy Brian
5/5
23,36 zł
39,90 zł
Maksimum osiągnięć Tracy Brian
4.5/5
29,36 zł
44,90 zł
Motywowanie Tracy Brian
5/5
15,50 zł
24,90 zł
Zjedz tę żabę! Tracy Brian
4.5/5
18,37 zł
29,90 zł
Przywództwo Tracy Brian
5/5
19,64 zł
29,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Odlotowe pomysły Bahcall Safi
0/5
57,99 zł
64,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bądź liderem! 2.0 Maxwell John C.
3.3/5
28,97 zł
44,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.