Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Ćwiczenie trudnych głosek, sprawdzenie, czy wymowa dziecka rozwija się poprawnie, dobra, pożyteczna zabawa – to główne, ale nie jedyne cele tej książki. Jest ona skierowana do rodziców, logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi.

Na 64 stronach zebrano wiele wesołych ćwiczeń, podzielonych według wieku dziecka i stopnia trudności. Dotyczą one głosek, które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r). Wykonując zawarte na kartach książki zadania, dzieci pracują nad poprawną artykulacją, a rodzice mają okazję do wspólnej zabawy, dzięki której dowiedzą się, czy rozwój wymowy malucha przebiega poprawnie, czy może należy zasięgnąć porady logopedy. Proponowane zadania zachęcają również do ćwiczenia sprawności grafomotorycznej i słuchu fonemowego oraz rozwijania wyobraźni twórczej dzieci.

„Zeszytowy trening mowy” jest kontynuacją „Wierszyków ćwiczących języki”. Fani „Wierszyków” znajdą tu dodatkowe zadania do wspólnej zabawy. Z książki mogą jednak korzystać także ci, którzy „Wierszyków” nie znają.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci
Seria: Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać
Autor: Galewska-Kustra Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 64
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-09-23
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 289 x 203
Indeks: 17606813
 
średnia 4,2
5
33
4
10
3
10
2
2
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
42 recenzje
5/5
05-10-2015 o godz 14:46 yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com dodał recenzję:
Już sam tytuł "Zeszytowy trening mowy" zwraca uwagę, na to, że ta książka ma inną formę niż jej poprzedniczki. "Wierszyki" i "Z muchą na luzie" to książki w twardych okładkach, przeznaczone do wielokrotnego użycia, głównie do czytania i powtarzania. Natomiast "Zeszytowy trening mowy" to ćwiczenia, w których trzeba rysować, wycinać, przyklejać.
"Zeszytowy trening mowy" to gra, dopasowywanie tekstu do obrazków, budowanie z papierowych klocków, a'la puzzle, opowiadanie, powtarzanie, zgadywanie, łączenie ... A każde z tych zadań-zabaw nafaszerowane jest głoskami, które sprawiają najwięcej problemów w rozwoju mowy.
Ćwiczenia podzielone są według stopnia trudności oraz wieku, w którym dziecko powinno już daną głoskę wymawiać. Przy każdym zadaniu znajduje się informacja o danej głosce oraz wskazówki dla rodzica, na co powinien zwrócić uwagę, co powinno go zaniepokoić. Autorka każdorazowo przypomina również, że jeżeli dziecko nie radzi sobie z głoską , nie należy go zmuszać do prawidłowej wymowy tylko skonsultować się z logopedą. Celem książki jest bowiem sprawdzenie czy dziecko mówi poprawnie i wyłapanie ewentualnych problemów.
Na końcu zeszytu znajduje się specjalna strona do zanotowania spostrzeżeń, m. in. na temat głosek i wyrazów, które sprawiają dziecku problemy. Myślę, że logopeda, który już na pierwszej wizycie dostanie taką informacje od rodziców, będzie bardzo zadowolony :) i będzie mógł szybciej ustalić jak z danym dzieckiem pracować.
Po wykonaniu wszystkich ćwiczeń, dziecko czeka niespodzianka. Co prawda zadania zawarte w książce "Zeszytowy trening mowy" są świetną zabawą, jednak wymagają również pewnego wysiłku oraz zmierzenia się ze swoimi słabościami. Dlatego dla wytrwałych uczestników treningu na końcu książki jest dyplom. Taki dyplom to dla dziecka na prawdę ważna sprawa, także bardzo fajnie, że pojawia się w książce.
Wspomnę jeszcze o jednej rzeczy, na którą zwróciła uwagę moja córcia. "Zeszytowy trening mowy" mógłby posiadać naklejki, nie trzeba by wówczas wycinać poszczególnych elementów i bawić się w ich klejenie ... a dzieci miałyby więcej radochy :) bo dzieci po prostu lubią naklejki.
Zdjęcia książeczki oraz recenzje pozostałych książek z serii, znajdziecie u mnie na blogu, zapraszam
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2015/10/zeszytowy-trening-mowy-m-galewska.html#more
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-10-2015 o godz 13:50 otymze dodał recenzję:
Nie mam specjalistycznej wiedzy w dziedzinie logopedii, przedszkolny logopeda nie zgłasza nam żadnych problemów, ale to wcale nie znaczy, że nie możemy z córką - dobrze się bawiąc - poćwiczyć wymowy głosek, które podobno w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r). Szczególnie, że z pomocą przychodzi nam naprawdę świetny "Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci".64 strony. A na nich - trochę do wycinania (tak, tak, nożyczkami), przyklejania (tak, będzie potrzebny klej), grania, rysowana, ale przede wszystkim MÓWIENIA. I żeby rodzic, taki jak ja, który o logopedii wie naprawdę niewiele, nie czuł się jak... no goryl we mgle, to przy każdym zadaniu jest specjalna ramka, komentarz dla rodziców. Dobrze wymyślone, świetnie zrealizowane (bardzo przyjemne ilustracje Joanny Kłos, odrobinę kojarzące się z Zuzą Delphine Duranda, choć zupełnie inna kolorystyka), przy okazji naprawdę pomocne. I na końcu "Dyplom dla mistrza pięknej wymowy... oraz rodziców" :) Format odrobinę mniejszy niż A4, miękka okładka, oprawa zeszytowa (zszywki), która ułatwia rozginanie i wykonywanie zadań. Świetne! Większość zadań przeznaczonych jest dla dzieci czteroletnich i starszych.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
14-07-2016 o godz 07:13 Anna dodał recenzję:
bardzo przydatny zeszyt. Moja córka ma bardzo dobry rozwój mowy, ale z obserwacji dzieci znajomych postanowiłam sprawdzić i ją. Jest to pozycja dla każdego, ponieważ jest pełna ciekawych zabaw i gier służących sprawdzeniu poprawności wymowy naszych latorośli. Bardzo sprytne połączenia językowe, nierzadko dość trudne do wypowiedzenia ale moja córka daje rade po kilku powtórzeniach. I przede wszystkim są bardzo dokładnie wyjasnione nieprawidłowości w wymowie dzieci.Z czystym sumieniem polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-01-2016 o godz 14:35 Sylwia Sulowska dodał recenzję:
Bardzo dobrze napisana książeczka dla dzieci z problemami logopedycznymi, można kolorować, bawić się słowami.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
21-01-2016 o godz 12:12 Beata Czajka dodał recenzję:
Bardzo faja książka z ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami do nauki mowy, gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
25-03-2018 o godz 15:27 Hollyhok dodał recenzję:
Super, ale szkoda że nie ma informacji, że książka jest dla dzieci od 4 roku życia
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
13-10-2016 o godz 14:22 asia dodał recenzję:
prawie tak fajne jak z muchą na luzie ladne wydanie
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-12-2017 o godz 17:49 onikaaa dodał recenzję:
polecam wszystkim dzieciom i rodzicom
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-10-2015 o godz 10:09 PaniKa dodał recenzję:
Każdy rodzic wie, że nauka mowy, to niezwykle ciężka praca dla dziecka, jak i dla rodzica. Wiemy też, że język polski, nie należy do łatwych, a nauczenie dziecka mówić poprawnie, to naprawdę wielkie wyzwanie. Jak zatem nakłonić dziecko do nauki? Oczywiście przez zabawę!

Idealnym pomysłem na wspólne uczenie się i zabawę, są książeczki i wszelkiego rodzaju zadania, które pozwalają ćwiczyć koncentracje i pamięć naszych dzieci. Ale jak wybrać tę właściwą książkę? Czym się kierować przy wyborze? Najlepiej dostosować się do potrzeb naszego dziecka, a gdy chcemy uczyć, lub poprawić jego mowę, najlepiej wybrać książeczki z serii „Uczę się wymawiać”, Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Dotychczas w serii ukazały się „Wierszyki ćwiczące języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, oraz „Zeszytowy trening mowy”, wszystkie autorstwa Marty Galewskiej-Kustra, z pięknymi ilustracjami Joanny Kłos.

Drogi rodzicu, jeśli jeszcze nie znasz tych książek, koniecznie musisz to nadrobić! Seria „Uczę się wymawiać” to najlepsze książeczki i ćwiczenia logopedyczne z jakimi do tej pory miałam przyjemność się zaznajomić. Świetny pomysł na naukę i wspólne spędzenie czasu, które na pewno zaowocuje w przyszłości.

„Zeszytowy trening mowy” znacznie różni się od poprzednich książek z serii. Jest to typowy zeszyt ćwiczeń, w którym znajdziemy zadania, które pomogą poprawić mowę dziecka, a przede wszystkim zwrócą uwagę na głoski, które sprawiają najwięcej trudności (m.in.: ś, ź, ć, dź, sz, czy, dz, r, ż, k, g). Dzięki zadaniom zawartym w książeczce, dzieci mają szansę poćwiczyć swoją koncentrację, sprawność grafomotoryczną i manualną, a przede wszystkim, poprzez zabawę przyswoić sobie głoski i poszczególne słowa, które sprawiają im najwięcej trudności. Znajdziemy tu wielu wspaniałych bohaterów, którzy przeżywają różne przygody. Pomożemy muszce Fefe, nauczyć się ładnie mówić, poznamy żółwia Andrzeja, który mieszka w wieżowcu razem z przyjaciółmi, lub wybierzemy się z małym Tomkiem na targ po zakupy. A każde zadanie to nic innego, jak nauka poprawnej wymowy i głosek.

Zeszyt ćwiczeń Marty Galewskiej-Kustra został podzielony na poszczególne rozdziały, dostosowane do wieku dziecka. Będziemy mieli okazję razem z dzieckiem wycinać, przyklejać, a nawet zagrać w grę, którą znajdziecie w książeczce. Jestem pewna, że każdy maluch znajdzie tutaj coś dla siebie, a zadania, na pewno dostarczą wielu radości i uśmiechu. Na samym końcu książeczki, znajdziemy dyplom, którym możemy nagrodzić dziecko, po wykonaniu wszystkich zadań. W końcu nic tak nie motywuje do pracy, jak nagroda.

„Zeszytowy trening mowy” to pięknie wydany zeszyt ćwiczeń, dla dzieci w wieku przedszkolnym. Warto zaopatrzyć się w taką książeczkę i razem z malcem, poćwiczyć wymowę. Dzięki zadaniom zawartym w zeszycie, każdy rodzic będzie mógł sprawdzić, czy rozwój mowy malucha przebiega poprawnie. Książeczka Marty Galewskiej-Kustra, to świetny sposób na naukę i zabawę. Duża ilość ćwiczeń, wspaniali bohaterowie i kolorowe ilustracje, sprawią że dzieci nie będą miały czasu na nudę. Trochę żałuję jednak, że książeczka nie została zaopatrzona w naklejki, bo na pewno byłoby to pewne ułatwienie, zwłaszcza że nie każde dziecko, potrafi samodzielnie operować nożyczkami. Choć jestem pewna, że z pomocą rodziców, każdy maluch da sobie radę. Gorąco polecam ten tytuł, jak i pozostałe książeczki Wydawnictwa Nasza Księgarnia, z serii „Uczę się wymawiać”.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-12-2015 o godz 11:30 Krzywa Prosta dodał recenzję:
Nauka mowy to jeden z najważniejszych etapów rozwoju każdego człowieka. Każdy rodzic z niecierpliwością oczekuje pierwszych słów swego potomka. Pierwsze mama i tata …. nawet wcześniejsze gaworzenie każdy rodzic uważa za coś wspaniałego. Z czasem zasób słownictwa naszych dzieci się poszerza. Pojedyncze słowa zmieniają się w zdania. Najpierw proste, z czasem coraz bardziej złożone. Jako rodzice zaczynamy się coraz dokładniej wsłuchiwać w każde słowo i analizować czy nasze dziecko w sposób prawidłowy wymawia wszystkie głoski, zwłaszcza że język polski do najłatwiejszych języków nie należy.

Jeśli zastanawiamy się bądź mamy wątpliwości czy sztuka prawidłowej wymowy głosek nie jest obca naszemu dziecku, to warto sięgnąć po książkę Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos. To publikacja skierowana do rodziców i ich dzieci, która stanowi również świetne wsparcie dla pracy logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi.

Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci to zawarte na kilkudziesięciu stronach ćwiczenia logopedyczne podzielone pod względem wieku dziecka i stopnia trudności zadania. Ćwiczenia skierowane są do dzieci w wieku czterech i pięciu lat. Mają sprawdzić prawidłowość wymawiania przez dziecko takich głosek jak m.ni. k, g, l, ś, ź, ć, dż, s, z, c, dz, sz czy ż czyli tych, których wymowa może w rozwoju mowy dziecka sprawiać i sprawia szczególną trudność.

Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci to ćwiczenia logopedyczne, które z pewnością zaciekawią dzieci, rozbawią je i sprawią, że praca nad prawidłową wymową będzie prawdziwą przyjemnością. Ćwiczenia zaproponowane przez autorkę to zabawa i nauka, które w równym stopniu angażują dzieci i ich rodziców. Mama czy tata stają się koordynatorem zabawy a dzieci jej radosnym wykonawcą. Każde ćwiczenie zawiera również wskazówki dla rodzica, jak w sposób prawidłowy powinno ono przebiegać, na co zwrócić uwagę i co powinno rodzica niepokoić a także skłonić go do wizyty wraz z dzieckiem u logopedy.

Zeszytowy trening mowy czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci to książka, która powinna przypaść do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Rodzicom pozwoli na kontrolę czy rozwój wymowy dziecka przebiega w sposób prawidłowy. Dziecku zaś da mnóstwo dobrej, radosnej i ciekawej zabawy a także zapewni dobrze spędzony czas z rodzicami. Z pewnością będę z książki jeszcze wielokrotnie korzystać wraz z moimi synami. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-10-2015 o godz 09:07 magdziewajka dodał recenzję:
ZESZYTOWY TRENING MOWY to coś co każdy rodzic przedszkolaka powinien w domu mieć, dla swojego świętego spokoju, cena takiego zeszytu to w tej chwili na stronie wydawnictwa zaledwie 13,99 więc to trening dostępny dla każdego.
Autorka ZESZYTU ma bardzo bogate doświadczenie w logopedii, a takich osób najlepiej się doradzić. Zwłaszcza jeżeli nie wiemy czy problem na dobrą sprawę istnieje, czy też nie. Pani Maria Galewska-Kustra prowadzi gabinet logopedyczny, specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji i dobrze wie gdzie najczęściej dzieci natrafiają na problemy i że nie ma lepszego sposobu na ich przełamanie jak droga przez zabawę.

Zatem czytając i trenując z ZESZYTEM jesteśmy w najlepszych rękach. Jeżeli chodzi natomiast o młodego odbiorcę to rzecz się tak maluje, że Wojtek już dawno nie pękał ze śmiechu czytając jakąkolwiek książkę. Odkąd zasieliśmy do lektury, zalewał się łzami (radości) i zabawa trwała w najlepsze, co ciekawe bez żadnej zachęty z mojej strony, w 40 minut przerobiliśmy cały zeszyt treningowy !!! Jednym słowem ubaw po czubek głowy a mama może spać spokojnie, bo mój 4,5 latek wzorowo przeszedł przez cały szereg językołamiącyh językogimnastyk, nawet o tym nie wiedząc. Oczywiście problemy ma jeszcze z używaniem Li R w jednym słowie ale to akurat nic niepokojącego.

Super ćwiczenia, duża różnorodność zadań, na każdej stronie czeka na malucha coś ciekawego, tematyka doskonale dobrana pod dzieci, ilustracje zachęcają i przyciągają. A ponieważ skala trudności jest ułożona rosnąco, dziecko pokonując kolejne strony czuje się coraz pewniej i lepiej. Ćwiczenia dotyczą głosek które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej kłopotu (m.in.: k, g, l, ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r).
Poza treningiem wymowy w książce nie zabrakło również ćwiczeń usprawniających małe rączki, tj wycinanie, rysowanie, tworzenie, łamigłówki a nawet na sam początek gra planszowa :) Dodatkowo wpływają na słuchu fonemowego oraz rozwijania wyobraźni twórczej dzieci.
"Zeszytowy trening mowy" jest kontynuacją "Wierszyków ćwiczących języki".
Jednak my wierszyków w dłoniach nigdy nie mieliśmy i w niczym nam to nie przeszkodziło. Choć przyznaje, że po tej lekturze mam na nie wielką chrapkę, no byłaby to doskonała pozycja na poprawę humoru - a taką pomoc każdy rodzić zdecydowanie powinien mieć pod ręką :)

Cała recenzja dostępna tu
http://kusiatka.blogspot.com/2015/09/mistrz-pieknej-mowy-i-wymowy.html
Polecamy :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-10-2015 o godz 10:55 Po drugiej stronie Brzucha dodał recenzję:
Pierwsze słowa Twojego dziecka są tak bardzo wyczekiwane, kiedy się pojawią napawają dumą i wielkim szczęściem. Z czasem słownik zaczyna się powiększać i powiększać, niestety często maluchy mają problemy z wypowiadaniem niektórych głosek jak m.in. "k","g","l","ś", "ź", "ć", "dź"."s", "z", "c", "dz", "sz", "ż" "cz", "dż", "r".
Autorka Marta Galewska-Kustra jest logopedą i pedagogiem dziecięcym oraz pracownikiem naukowym i dydaktycznym w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, więc bez obaw możemy oddać się w jej ręce i zaufać wiedzy i umiejętnością jakie posiada.
Na 64 stronach znajdziemy wiele wspaniałych zabawnych ćwiczeń, które możemy wykonywać z dziećmi. Są one jednak przedstawione w taki sposób, że maluchy nie odczują to jako żmudnej, nudnej nauki ale wspaniałej zabawy. Pozwalają one w przyjemny sposób spędzić nam wspólnie czas wraz z nimi, bo do ich wykonywania potrzebna jest pomoc osoby dorosłej. Rodzic dzięki nim może sprawdzić, z jakimi głoskami radzicie sobie najlepiej a na jakie trzeba zwrócić szczególną uwagę.
Zadania są podzielone stopniami trudności dzięki czemu, możemy powoli i z coraz większym zapałem osiągać kolejne sukcesy. Na każdej stronie mamy jasną informację jaką głoskę ćwiczymy, na czym polega zadanie, dla jakiej kategorii wiekowej jest przeznaczone, plus dodatkowo uwagi dla rodzica. Wszystko przedstawione jest bardzo jasno i prosto tak, że po przeczytaniu nie ma żadnych wątpliwości co do czynności jakie mamy wykonać.
Dzieciaki ćwiczą też zdolności manualne, takie jak rysowanie czy wycinanie co jest zdecydowanie kolejnym atutem.
Nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła uwagi na ilustrację, mi osobiście bardzo przypadły do gustu, są przemyślane i bardzo dopracowane.
Zeszytowy trening mowy to nie taki zwykły zeszyt, to ćwiczenia na wesoło gimnastykujące buzie, języki, wargi, policzki do wymowy głosek, które sprawiają największe trudności i problemy.
Teraz wszyscy razem gotowi do startu! RAZ, DWA, TRZY....trenujemy!
A na koniec jak się świetnie spiszemy, wspaniały dyplom dostaniemy.
http://www.podrugiejstroniebrzucha.pl/2015/10/zeszytowy-trening-mowy-czyli-cwiczenia.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2015 o godz 11:50 Anna Sikorska dodał recenzję:
Korekta wad wymowy lub ćwiczenie mowy jest zadaniem bardzo trudnym i może wydawać się dzieciom nudne. Ciągłe próby powtarzania tych samych dźwięków zniechęcają do dalszych ćwiczeń. Nasza Księgarnia wychodzi naprzeciw potrzebom przedszkolaków i uczniów. W serii „Uczę się wymawiać” znajdziemy sporo interesujących książek. Niedawno pisałam o interesujących przygodach o musze: „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” autorstwa Marty Galewskiej – Kustry. Z książki tej mogą korzystać nawet rodzice z rocznymi dziećmi.
Niedawno do moich rąk trafiła kolejna praca Marty Galewskiej – Kustry. Tym razem zabiera nas w świat ćwiczeń skłaniających nasze pociechy do samodzielności, myślenia, ćwiczenia koncentracji, wymowy, motoryki małej i dużej.
W zeszycie ćwiczeń znajdziemy gry, podczas których trzeba wymawiać odpowiednie wyrazy, ćwiczenia polegające na dopasowywaniu podpisów pod ilustracjami, rysowaniu, opowiadaniu i kończeniu opowieści, wyznaczaniu trasy, podawaniu jadłospisów, projektowaniu, doklejaniu (klej i nożyczki niezbędne). Wszystkie te zadania podane są w formie zabawy, przez co dziecko nawet nie zauważa, że uczy się ważnych umiejętności.
Zeszyt zdecydowanie polecam rodzicom dzieci, które już potrafią czytać oraz samodzielnie przyklejać i dopasowywać, a przede wszystkim mówić. Tu dziecko musi wykazać się znajomością podstawowych słów i potrafić je wymówić (nawet jeśli wymawia niepoprawnie). „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci” będzie przydatnym narzędziem także dla dzieci z różnymi dysfunkcjami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2015 o godz 14:05 kiedymamaniespi dodał recenzję:
Słysząc pierwsze słowa dziecka niemal unosimy się ze szczęścia w powietrzu. To wspaniałe chwile, które zapamiętamy na zawsze. Nic dziwnego, że z niecierpliwością czekamy na kolejne etapy rozwoju mowy. Nadchodzi moment kiedy wypowiedzi dziecka są dla nas w pełni zrozumiałe. Może się jednak zdarzyć, że niektóre głoski sprawiają trochę kłopotów małemu mówcy. Warto wtedy sięgnąć po publikacje wspierające rozwój mowy właśnie takie jak ten kreatywny zeszyt pełen ciekawych zadań.
Przyznam szczerze, że spodziewałam się cienkiej dość technicznej publikcji. Na szczęście zostałam miło zaskoczona wnętrzem tego zeszytu, w którym znajdziemy masę rozmaitych i pomysłowych ćwiczeń. Wykonując je dziecko będzie miało okazję zagrać w grę planszową, dopasowywać brakujące obrazy, wycinać materiały niezbędne do wykonania zadania czy też narysować swoją podobiznę.
Na nudę nie będzie czasu a mały czytelnik nawet się nie zorientuje, że ćwiczy artykulację, słuch fonemowy, sprawność grafomotoryczną czy też wyobraźnię. Ćwiczenia zawarte w tej publikacji podzielone są na dwie kategorie wiekowe: 4 lata oraz od 5 lat. Myślę, że to trafiony i dość rozsądny podział, a stopień trudności zadań dopasowany jest do predyspozycji wiekowych dziecka.
Ach, warto zauważyć, że kolorystyka ilustracji jest dość stonowana. Myślę, że ten zabieg wizualny miał na celu uzyskanie jak największego skupienia na wykonywaniu ćwiczenia, tak aby dziecko nie rozpraszało się co chwila barwnymi ilustracjami. Mi taka szata graficzna bardzo się podoba, a Wam?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-10-2015 o godz 09:24 APaczek dodał recenzję:
Ten na pierwszy rzut oka niepozorny, lecz kryjący wiele niespodzianek zeszyt w pięknej, jesiennej kolorystyce przyciąga uwagę dynamicznymi, zabawnymi ilustracjami. W ciekawy, doskonale trafiający do maluchów sposób, zachęca do, tak nielubianych zwykle, ćwiczeń logopedycznych.
Zawiera proste porady, dzięki którym rodzice mogą zorientować się, które głoski dziecko wymawia poprawnie i zadania, których wykonanie może przyczynić się do poprawy artykulacji tych sprawiających najwięcej trudności. Dodatkowo, jak twierdzi autorka, proponowany 25-stopniowy "trening" służy również ćwiczeniu sprawności grafomotorycznej, słuchu fonemowego i rozwijaniu wyobraźni twórczej dzieci, a - jak sprawdziliśmy osobiście - także świetnej zabawie!
Zagadki, wycinanki, rozsypanki, dopasowywanki, historyjki do dokończenia, obrazki do domalowania...
śmiem stwierdzić, że każdy przedszkolak znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.
Ogromna różnorodność tematów, bohaterów i proponowanych aktywności sprawiła, że mimo iż książeczka jest u nas już od kilku dni, wciąż nie wykonaliśmy nawet połowy zadań, a nasz entuzjazm absolutnie nie maleje.
Jednym słowem - "Zeszytowy trening mowy" to doskonałe urozmaicenie gimnastyki buzi i języka.
Polecam!

więcej, w tym zdjęcia niektórych stron, tu: ttp://mamajanka.blogspot.com/2015/09/jesienny-zeszytowy-trening-mowy.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-10-2015 o godz 12:29 Książki w eterze dodał recenzję:
Na każde dziecko, które podejmie wyzwanie i rozwiąże wszystkie treningowe zadania, czeka nagroda – piękny dyplom!

Rysowanie, wycinanie, przyklejanie, a przede wszystkim wymawianie wszystkich głosek to wspaniałe ćwiczenia rozwijające sprawność grafomotoryczną, słuch fonemowy oraz wyobraźnię dziecka. Każda strona to świetna zabawa, a co się robi podczas tego treningu? Na przykład zadaniem dziecka jest odnalezienia cienia dżudoki lub sprawdzenie, co przyniósł na przyjęcie żuk Błażej lub odnalezienie drogi do norek myszek Nataszki, Łukaszka, Juliusza i Maszki. Wiele zadań do wykonania, a każde z nich to czysta przyjemność i chwile intrygującego odkrywania. Aż piło patrzeć, jak dziecko z zapałem wycina, przykleja, rysuje oraz słuchać jak wymawia poszczególne głoski.

Niezwykle twórcza i edukacyjna jest ta książeczka pełna przygód i zadań, których rozwiązywanie sprawia prawdziwą frajdę i nie nudzi! Aneta Kwaśniewska, Książki w eterze

Tutaj więcej: http://ksiazkiweterze.pl/k2/w1/2015/09/26/marta-galewska-kustra-zeszytowy-trening-mowy-nasza-ksiegarnia/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-10-2015 o godz 10:46 Sylwia dodał recenzję:
Po wspólnych przygodach z muchą Fefe nadszedł czas na ćwiczenia. Do startu, gotowi, jedziemy! Zeszyt treningowy to 64 strony kolorowych, pomysłowych ćwiczeń w przyjemnej, stonowanej oprawie graficznej. Zadania podzielone są według wieku dziecka i stopnia trudności. Dlatego ta pozycja skierowana jest głównie dla rodziców, by razem z dzieckiem rozwiązywali łamigłówki i czuwali nad właściwą wymową głosek.
Przy każdym ćwiczonym dźwięku znajdują się porady dla rodziców, jak przeprowadzić dane ćwiczenie, na co zwrócić uwagę, i co powinno ich zaniepokoić. Te kilka zdań jest dużym udogodnieniem dla dorosłego; dzięki nim wie, które głoski dziecko wymawia prawidłowo, a które musi poćwiczyć. Z rodzicem lub logopedą. Zeszyt treningowy to nie tylko żmudne ćwiczenia. To przede wszystkim świetna zabawa! Są tu wycinanki, rozsypanki, historie do opowiedzenia, łamigłówki i zagadki. Od wyboru do koloru. A ćwiczymy zupełnie przy okazji, mimochodem. Czyli w najlepszy sposób z możliwych. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-10-2015 o godz 00:23 Marta mama Nikusia dodał recenzję:
Książeczka ta jest ciekawa, zdecydowanie pomocna, w fajny i wartościowy sposób zajmuje i uczy nasze dziecko. Jest to książka idealna do sprawdzenia jak z wymową radzi sobie nasza pociecha i wykrycia ewentualnych błędów czy problemów. Jest to też fajna książka dla dzieciaków, które z mową już mają problem i dzięki niej mogą sobie poćwiczyć buźkę :)

Jest ona formatu A4, okładka jest miękka, zszywana jest ona zszywkami -jak na "zeszyt" przystało. Fajne jest to, że ilustracje nie są takie pstrokate, barwne tylko takie "przygaszone" i w odcieniach szaro-beżowych. Bardzo mi się podobają, nie odciągają zbytnio uwagi dziecka od wykonywanych ćwiczeń, a mimo to są ładne i zabawne.
Całość jest ciekawa, pomocna, ładna - polecam jak najbardziej :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-10-2015 o godz 08:49 BiBi dodał recenzję:
Zeszytowy trening mowy daje możliwość sprawdzenia, jak dziecko wymawia trudne w języku polskim głoski, czy rozwój mowy jest poprawny, adekwatny do wieku. Zeszyt wypełniony jest zadaniami, grami, rysowaniem, wycinaniem, klejeniem. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom słyszymy i widzimy, na jakim etapie dziecko ma rozwinięty słuch fonemowy, sprawność grafomotoryczną, wyobraźnię twórczą. Szereg ćwiczeń podzielony jest według wieku dziecka i stopnia trudności, możne więc bez problemu dostosować do umiejętności/niedoborów u dziecka. Do każdego zadania są wskazówki dla rodzica, jak powinien pracować z dzieckiem, na co zwrócić uwagę w wymowie.
To w przystępny sposób opracowany zeszyt do pracy w domu lub przedszkolu.
Polecam serdecznie:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2015 o godz 18:12 Agnieszka Mazur dodał recenzję:
Świetny pomysł i jeszcze lepsza realizacja! Ten zeszyt dla dziecka wyda się atrakcyjną formą zabawy z rodzicem. Pobawi się w opowiadanie o obrazkach, powycina, poprzykleja... A przy tym poćwiczy swoją wymowę. Z kolei rodzic stanie się ekspertem logopedii, bo przy każdym zadaniu znajdują się wskazówki na temat wymowy i tego, na co zwrócić uwagę. To takie proste. A jakie fajne!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Marta Galewska-Kustra

Marta Galewska - Kustra jest doświadczonym pedagogiem dziecięcym, pedagogiem twórczości, a przede wszystkim logopedą. Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki - jest adiunktem w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, prowadzi praktykę logopedyczną. Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Autorka wielu publikacji poświęconych twórczego rozwoju dzieci i młodzieży.

Co robi Pucio? Galewska-Kustra Marta
4.8/5
12,98 zł
19,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Rok na zamku Kucharska Nikola
5/5
29,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzieci z Bullerbyn Lindgren Astrid
4.6/5
19,68 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok w lesie Dziubak Emilia
4.7/5
28,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złodziejka książek Zusak Markus
4.7/5
39,07 zł
49,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.