Zatajony Katyń 1941 (okładka  twarda, 04.2011)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

 Cały cywilizowany świat już wie, że zbrodnia katyńska, czyli sowiecki mord na 22 tysiącach oficerów Wojska Polskiego, policjantów i urzędników Rzeczypospolitej, dokonana została w roku 1940. Tadeusz Kisielewski, opierając się na dokumentach znanych od dziesięcioleci, ale i niedawno odkrytych, lecz fałszywie interpretowanych, udowadnia, że miała ona tragiczny dalszy ciąg w roku 1941 – w pierwszych dwóch tygodniach niemieckiego ataku na ZSRS.

Z wnikliwych badań autora tej książki wynika, że na zachód od Smoleńska uciekający przed Niemcami enkawudziści rozstrzelali tysiące polskich wojskowych. Do dziś leżą oni w nie oznaczonych grobach, na których przez siedemdziesiąt lat nie zapłonęła żadna świeczka…

Dr Tadeusz A. Kisielewski jest ab­solwentem Instytutu Nauk Polity­cznych Uniwersytetu Warszawskie­go. Od 1979 roku pracował w Pol­skiej Akademii Nauk, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obec­nie jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zaj­muje się geopolityką i geostrategią. Od lat bada też okoliczności katastrofy gibraltarskiej, to m.in. za jego sprawą doszło do ekshumacji szczątków gen. Sikorskiego. Dom Wydaw­niczy REBIS wydał jego bestsellery poświęcone tej historycznej zagadce: Zamach (2005) i Zabójcy (2006), a także Katyń. Zbrodnia i kłamstwo (2007) oraz Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie (2008).

ID produktu: 1043694726
Tytuł: Zatajony Katyń 1941
Podtytuł: Nieznana Tragedia Polskich Wojskowych
Seria: Historia
Autor: Kisielewski Tadeusz A.
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 208
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-04-05
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 225 x 150
Indeks: 60339119
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
22-04-2012 o godz 21:38 przez: agucha1811
Polecam książkę pasjonatom historii, jest pięknym ukazaniem całej prawdy o zbrodni katyńskiej. W świetle zdarzeń w historii najnowszej, przez wszystkich wykorzystywanej prawdzie o mordzie na polskiej elicie jest to w pewnym sensie oderwanie od ostatnich zdarzeń i chaosie z nimi związanym.Lecz nie ukrywając że te zdarzenia powodują również większe zainteresowanie taką literaturą. Ja polecam wszelkiego typu książki historyczne dla każdej osoby niezależnie od wieku, jednakże każdy młody Polak powinien znać historię swego państwa i powinien umieć polemizować na różne tematy nie zależnie od indywidualnych upodobań.
Książka " Zatajony Katyń 1941" autorstwa Tadeusza Kisielewskiego jest według mnie godną uwagi pozycją w dość szerokim repertuarze literatury faktu, historycznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego