Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Poznajcie Fefe! To nie taka zwykła mucha, która tylko sobie lata tu i tam! Fefe gasi pożary, jeździ samochodem, chodzi do kina, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. Każdy przyjaciel Fefe będzie się z nią świetnie bawił!

Książka "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" Marty Galewskiej - Kustry zawiera zabawy logopedyczne, które wspierają rozwój wymowy dziecka. Dzięki Fefe ćwiczenia stają się świetną zabawą, a dzieci śledząc przygody wyjątkowej muchy i realizując wyznaczone przez nią zadania, wykonują bardzo ważną pracę.

Zawarte w książeczce zabawy i ćwiczenia logopedyczne mają na celu zapewnienie odpowiedniej ruchomości narządów artykulacyjnych, która wpływa na poprawną wymowę. Fefe zachęci każdego malucha do odpowiedniego trenowania warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy!

"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" należy do serii "Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać", w ramach której wcześniej ukazała się książka "Wierszyki ćwiczące języki".

Od wydawcy:

"Książka pomaga rodzicom dbającym o rozwój mowy i wymowy swoich dzieci, uatrakcyjniając tak ważne dla tego rozwoju ćwiczenia sprawności aparatu artykulacyjnego. Jednocześnie zachęca do wspólnego czytania i nawiązywania do przeczytanych treści w rozmowach, co jest nie tylko atrakcyjnym sposobem wspólnego spędzania czasu, lecz także rozwija podstawowe narzędzie porozumiewania się, jakim jest język."
dr Danuta Emiluta-Rozya, Kierownik Pracowni Logopedii
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci
Seria: Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać
Autor: Galewska-Kustra Marta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 48
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-08-12
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 12 x 234 x 229
Indeks: 17408288
 
średnia 4,5
5
165
4
40
3
21
2
6
1
6
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
166 recenzji
5/5
01-09-2015 o godz 18:12 indefinite dodał recenzję:
W przypadku tej książki rodzic/opiekun ma z głowy cały wysiłek związany z wymyślaniem atrakcyjnej otoczki ćwiczeń. Autorka już we wstępie zostawia gotową informację dla dzieci dotyczącą tego, kim jest mucha Fefe i jakie ma zadanie; nam pozostaje jedynie pociągnąć temat i zadbać, aby został on należycie wykorzystany. Nie jest to zadanie trudne - zmienna wielkość czcionki subtelnie sugeruje, jak intonować tekst podczas czytania, co aż się prosi o stosowanie, a prosta formuła zostawia nam możliwość snucia opowieści. Książka zawiera także instrukcje dla dziecka i rodzica co do konkretnych zadań - nieskomplikowanych, dynamicznych, zabawnych i naprawdę bardzo przyjemnych.

Same strony wydają się minimalistyczne, ale ma to swoje zalety. Przede wszystkim ani tekst, ani rysunki nie odciągają uwagi dziecka, ponieważ mają mało elementów i opisują konkretne scenki ściśle związane z zadaniami. Poza tym nie ukrywajmy - nie jest to zbiór bajek na dobranoc, które będą opowiadane i analizowane, a jedynie narzędzie do ćwiczeń i w tej funkcji spełnia się świetnie. Opowieści są krótkie, treściwe i jasne, podobnie zadania - proste i czytelne. Nie mają szansy się znudzić, wręcz przeciwnie - z dużym prawdopodobieństwem dzieci je zapamiętają i po kilku próbach same będą kojarzyć, co należy zrobić w danej sytuacji.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
12-09-2015 o godz 01:02 Marta mama Nikusia dodał recenzję:
To nie tylko fajne, krótkie opowiadanie, ale także pomoc w ćwiczeniu buzi i super zabawa w jednym :) Książka ta ma sztywną oprawę, śliskie kartki, dużą i czytelną czcionkę, która raz jest pogrubiona, raz mniejsza, raz większa... Główna bohaterka ma niezłą wyobraźnię, ale wydaje się naprawdę sympatyczna i jestem pewna, że wszystkie dzieciaczki od razu ją polubią. Ćwiczenia zawarte w tej książeczce są typowo logopedyczne, bo identyczne ćwiczyliśmy z Panią logopedą w poradni i sami w domu. Całość prezentuje się ślicznie dzięki bardzo fajnym, zabawnym ilustracjom zdobiącym calutką książkę. Strasznie mi się podoba! Polecam zarówno dla dzieciaczków, które muszą ćwiczyć buzię oraz języczek, ale także dla tych, którym wcale nie jest to potrzebne. Zarówno jedni jak i drudzy będą mieli mnóstwo prajdy podczas takich fajnych wygłupów :)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
31-08-2015 o godz 18:45 jezyna122 dodał recenzję:
Wiele dzieci ma problem z poprawną wymową, niekoniecznie wydawałoby się trudnych wyrazów. Przeinaczanie ich przez malucha, bawi, lecz nadchodzi taki czas, kiedy widać już, że niemożność wymówienia jakiegoś wyrazu to dla dziecka kłopot. Jako rodzice szukamy wtedy pomocy u specjalistów. Maria Galewska-Kustra to doktor nauk humanistycznych, logopeda i pedagog dziecięcy. Specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci. Jest autorka wielu publikacji naukowych dotyczących rozwijania zdolności twórczych dzieci i młodzieży. We wstępie autorka zwraca się zarówno do dorosłych jak i dzieci , podaje wskazówki jak wykorzystać tekst, w jaki sposób ćwiczyć i jak przede wszystkim dobrze się z nim ..bawić.
Główną bohaterką proponowanych przez nią zabaw logopedycznych jest charakterna mucha Fefe. Taka niby zwyczajna, jak inne ale ma coś,co zdecydowanie wyróżnia ją z tłumu, a mianowicie nosi muchę. Ten element absolutnie świadczy o tym, że mamy do czynienia z wielką indywidualnością w związku z czym, nie wiemy, czego możemy się po niej spodziewać. Fefe jest strażaczką, to znaczy że odwagi jej nie brakuje i na pewno historie o niej nie będą nudne. Na każdej stronie po ciekawych informacjach na temat Fefe znajduje się komentarz zarówno dla rodziców jak i dzieci pomocny do ćwiczenia poszczególnych głosek. I tak mamy np. naśladowanie sygnału wozu strażackiego (i-o, i-o, i-o), mlaskanie, udawanie picia przez słomkę, robienie kwaśnych minek czyli to wszystko, co dzieci uwielbiają – naśladowanie.
Autorką ilustracji jest Joanna Kłos, której rysunki wspaniale oddają charakter głównej bohaterki, zmuszają do uśmiechu jak i pośrednio do pracy z dziećmi. Stanowią świetne uzupełnienie tekstu, i są równie ważnym elementem co słowo pisane. Muszę przyznać, że jej wizerunek Fefe mnie osobiście ogromnie rozbroił i z wielkim zaciekawieniem oglądałam jej przygody.
Uważam, że przedstawione zabawy logopedyczne są dopracowane w każdym calu, zarówno pod względem treści, ilustracji jak i całego, bardzo przejrzystego układu graficznego. Mogą stanowić świetną pomoc również w zajęciach w przedszkolu czy szkole. Pełne humoru, ciekawe a zarazem ogromnie proste. I właśnie tę prostotę uważam za najważniejszy atut tej publikacji. Ćwiczenia można wykonywać zarówno w domu jak i na spacerze znakomicie się przy tym bawiąc. Dlatego też uważam tę książeczkę za ogromnie wartościową. Mucha Fefe z piękną muchą może stać się ogromnie pomocna zarówno dorosłym jak i dzieciom, a w jaki sposób? Zdecydowanie warto się o tym przekonać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-08-2015 o godz 18:16 yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com dodał recenzję:
"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" to kolejna książeczka z serii "Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać". Książka ta, tak samo jak i wcześniej przeze mnie opisane "Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne" ma za zadanie wspierać rodziców dbających o rozwój mowy swoich pociech. "Wierszyki ćwiczące języki" przeznaczone są dla dzieci już potrafiących mówić, ale doskonalących tę umiejętność. Natomiast "Z muchą na luzie ćwiczymy buzię" to książeczka, którą możemy zacząć czytać już z najmłodszymi dzieci, które dopiero zaczynają mówić. Oczywiście równie dobrze będą się przy niej bawić także przedszkolaki, a nawet starszaki :) bo ...

Fefe to mucha, która niby wygląda jak każda inna, a jednak wyróżnia się niesamowicie. Prowadzi ona bowiem bardzo ciekawe życie. Gasi pożary, biega w maratonach, śpiewa w operze, lata szybciej od samolotów, jeździ zarówno samochodem, jak i na psie, a w dodatku ma adoratora, z którym chodzi na randki do kina. Opowiadając o swych przygodach Fefe zaprasza dzieci do zabaw, które jednocześnie są świetnymi ćwiczeniami. Każde dziecko miło z nią spędzi czas, a rodzic będzie zadowolony, że przy okazji wykonał ze swą pociechą kawał dobrej roboty.

Książka "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" wspiera rozwój wymowy dziecka po przez ćwiczenia warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Wszystkie te ćwiczenia wtapiają się w opowieść muchy, dzięki czemu dziecko nie zdaje sobie sprawy z tego, że ćwiczy, ono po prostu świetnie się bawi. Ważną rolę w tej zabawie odgrywa również rodzic. W książce znajdują się bowiem wskazówki jak poprawnie dane ćwiczenie wykonać. Zadaniem nas dorosłych jest zapoznać się z nimi zawczasu, aby później dopilnować, by dziecko poprawnie zadania wykonywało.

Rodzice dzieci, które są pod opieką logopedy doskonale wiedzą, że jego dziecko czeka żmudna praca i wielkrotne wykonanywanie tych samych ćwiczeń. Dlatego jestem pewna, że każda książka, czy zabawa pozwalająca urozmaicić oraz zachęcić dzieci do ćwiczeń bardzo ich ucieszy. Zapewne zgodzą się oni ze mną, że książkę "Z muchą na luzie, ćwiczymy buzie" powinni nabyć wszyscy rodzice, bo dzięki ćwiczeniom w niej zawartym, nasze dziecko może uniknąć problemów i trudnej pracy z logopedą. Aparat mowy warto ćwiczyć prawie dosłownie od pierwszych chwil dziecka.

Ilustracje możecie zobaczyć na moim blogu, zapraszam
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2015/08/z-mucha-na-luzie-cwiczymy-buzie-czyli.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-08-2015 o godz 08:40 Krzywa Prosta dodał recenzję:
Mucha Fefe to mucha jakich wiele … Nie wróć. Ta jednak jest niezwykła, nosi bowiem muszkę. Taka z niej elegantka. A w dodatku mucha Fefe podbija po prostu świat. Jest to multispecjalistka. Jest strażaczką, wygrała kiedyś wyścig z samolotem, uwielbia jazdę samochodem, och … bywa zakochana i na randki chodzi do kina, ujeżdża groźnego psa, biega w maratonach, lata balonem, no i pięknie śpiewa. W dodatku Fefe chodzi do przedszkola i uwielbia łasuchować. Ale czy to wszystko prawda? Czy jedna mała mucha w muszce może aż tyle? A może to tylko dobry sen muchy Fefe?

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie czyli zabawy logopedyczne dla dzieci autorstwa Marty Galewskiej-Kustry, z pięknymi i dowcipnymi ilustracjami Joanny Kłos to książka, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. To zabawna historyjka o przygodach niezwykłej-zwykłej muchy, która bawi, pobudza wyobraźnię i pomaga dzieciom i ich rodzicom w pracy nad aparatem artykulacyjnym. Praca nad aparatem artykulacyjnym czyli praca nad odpowiednimi ruchami narządów artykulacyjnych jest bowiem pierwszym krokiem na drodze do prawidłowej wymowy. Zanim dziecko zacznie pracę nad prawidłową wymową poszczególnych głosek, musi przede wszystkim ćwiczyć ruchomość tych narządów. Wówczas daje to zadowalający efekt w postaci prawidłowej wymowy.

Książeczka uczy poprzez zabawę. Każdej nowej przygodzie muchy Fefe towarzyszą zadania przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców, które w prosty i przyjemny dla naszych maluchów sposób pomogą im w usprawnieniu aparatu mowy. To bardzo pomocna i jednocześnie zabawna oraz pouczająca książka. W dodatku piękne i dowcipne ilustracje bardzo podnoszą jej atrakcyjność. Nasze dzieci będą po prostu zachwycone i nawet nie odczują jak ważną i sporą pracę do tego wykonują. Zdecydowanie polecam Z muchą na luzie ćwiczymy buzie czyli zabawy logopedyczne dla dzieci.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
25-08-2015 o godz 12:08 Marta szajbe dodał recenzję:
W trosce o rozIMG_2465wój mojego małego przedszkolaka, i wyzwania językowe z jakim będzie musiał się w najbliższym czasie się zmierzyć, zaczęłam intensywniej przyglądać się książkom pod względem nauki poprawnej wymowy. Zosia większych problemów z wymową nie ma, czasem jednak wstawia literkę R tam gdzie nie powinna i rower brzmi "rorwer" a kolorowanka: "kororowanka". Fakt, powinno mnie cieszyć, że lepsza większa ilość R niż żadna, ale dlaczego poprzez czytanie bajek nie wyeliminować pewnych błędów językowych?
Niestety, nie znalazłam zbyt wielu pozycji z zabawami logopedycznymi, które by mnie przekonały do ich zakupu i użytkowania. Oczywiście, jakiś wybór jest, ale nie do końca dostosowany do wieku tak małych dzieci. A mi zależało na pełnym uczestnictwie, tym bardziej, że to ja czytam te książki.

Nowa propozycja Wydawnictwa Nasza Księgarnia to zabawna książeczka pod ciekawym tytułem "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" Oprócz przygód małej muszki, na każdej stronie znajdziemy ćwiczenia logopedyczne nawiązujące do danej historyjki. Angażują one w bardzo przyjemne zadania ćwiczące prawidłowe ułożenie języka oraz warg. Prawdziwą zabawą było krzyczenie, wykrzykiwanie i śmianie się. Dodatkowa nauka okazywania emocji oraz wspólne angażowanie rodzica i dziecka. Po kilkakrotnym przeczytaniu Zosia sama wie, na której stronie krzyknąć Juhuu lub hahaha- więc sama może pracować nad prawidłową wymową. Mały Antoś jeszcze nie powtarza, ale z zainteresowaniem słucha tych zabaw. Kto wie-może dzięki takim działaniom szybciej zacznie mówić?

Jak wszystkie pozycje wydawnictwa Nasza Księgarnią, książeczka jest pięknie wydana, pełna śmiesznych ilustracji oraz mądrych treści.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
31-08-2015 o godz 23:06 Waniliowa dodał recenzję:
Ta niepozorna książeczka na pewno najbardziej zainteresuje rodziców, starsze rodzeństwo lub nauczycieli i pedagogów. Z muchą na luzie ćwiczymy buzie to zbiór ilustrowanych ćwiczeń logopedycznych dla najmłodszych - szczególnie tych z problemami artykulacyjnymi, ale nie tylko.

Książeczka zawiera zabawne wierszyki z przygodami wesołej muchy Fefe. Przy każdym wierszyku są zadania z instrukcją dla dzieci i dla rodziców - jak ćwiczyć buzię, wargi, język.

Z muchą na luzie to pozycja do poczytania i do poćwiczenia. Na wstępie parę słów od autorki - do rodziców i do dzieci - dzięki którym i jedni i drudzy dowiedzą się jak z książki efektywnie korzystać.

Dziwicie się dlaczego zdecydowałam się na zrecenzowanie tej pozycji? Otóż uczę pewnego obcokrajowca mówić po polsku i takie dziecięce ćwiczenia artykulacji są bardzo przydatne - szczególnie dla kogoś, kto nie zwykł w swoim życiu wymawiać twardego R. Eksperyment się powiódł, a jeśli powiódł się na zagranicznym dorosłym, tym bardziej powiedzie się u polskiego dziecka! Teraz książeczkę przejmie mój chrześniak, który już nie może doczekać się zabawy z muszką Fefe :)

Zdecydowanie polecam - to rozwijająca i przydatna książeczka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-09-2015 o godz 11:39 Camarilla dodał recenzję:
Nie mogło tej książki u nas nie być na półce. Zosia na wszystkie stworzonka małe i latające woła uradowana: MUMA! Wiedziałam, że historyjka kolorowa "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" , gdzie główną bohaterką będzie właśnie mucha - to strzał w dziesiątkę! Muma jest wyjątkowa i pięknie narysowana. Przyjazna z wielkimi oczami. Do tego dochodzą zabawne wierszyki. Krótkie ale to właśnie na duży plus, bo maluch nie ma czasu się znudzić. Są też podpowiedzi w dymkach dla rodziców i dzieci - starszych. To idealna zabawa dla całej rodziny. Taka, która uczy nas jak ważne są wspólne ćwiczenia w formie zabawy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
31-03-2016 o godz 00:04 Katarzyna Słodowska dodał recenzję:
Książka kupiona na gwiazdkę z myślą o zabawach logopedycznych dla mojej córci, od tamtej pory czytamy ją codziennie do poduszki! Obecnie, aby urozmaicić czytanie, niektóre fragmenty recytujemy już z pamięci. Zmora dla rodzica ;) uśmiech dziecka bezcenny. Moja córcia ją wprost uwielbia!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-02-2016 o godz 08:52 mapetpl dodał recenzję:
bardzo proste a zarazaem fajne ćwiczenia dla dziecka:) Moja córka bardzo polubiła muche:) mamy przy ćwiczeniach dużo śmiechu i zabawy co też jest ważne :) dzieciom na pewno się spodoba gdyż takie ćwiczenia to dla nich małe wygłupy :)
Polecam serdecznie - przyjemne z pożytecznym :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
11-02-2016 o godz 11:13 Agnieszka Staszewska dodał recenzję:
książka bardzo dobrze spełnia oczekiwania rodzica dziecka przedszkolnego 2,5-5 lat . grafika podoba się dużemu i małemu, zabawny teks przyciąga i inspiruje do ćwiczeń. fajny pomysł na mądra zabawę i skuteczną naukę!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
29-05-2019 o godz 09:31 Joanna Gabryelewicz dodał recenzję:
Słaby opis był o książce. Okazała się nie przydatna dla mojego syna. Książka nadaje się dla osób, które zaczynają przygodę z mówieniem A na pewno nie dla 3 latka
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
4/5
30-01-2018 o godz 12:43 Joanna Lemma dodał recenzję:
Fajne obrazki i calkiem niezle sie czyta ale Dzieci jakos nie oszalaly na punkcie muchy fe fe ...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-09-2015 o godz 22:05 PaniKa dodał recenzję:
Muchy to małe stworzonka, które bardzo często nie cieszą się zbyt dużą sympatią z naszej strony. Są uciążliwe, lubią przeszkadzać i siadać na czym popadnie. Ale czy każda mucha musi taka być? Poznajcie Fefe, małą sympatyczną muszkę, która zabierze was i wasze dzieci w niezapomnianą podróż. Nasza bohaterka codziennie przeżywa wspaniałe przygody, co czyni ją niezwykle wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju.

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” to wyjątkowa książeczka, która opowiada przygody małej muszki. Fefe nie jest jak zwykła mucha, zwłaszcza że co chwilę przeżywa wspaniałe przygody. Jeździ wozem strażackim, lata samolotem, prowadzi samochód, a nawet umawia się na randki. Zapewniam was, że Fefe potrafi znacznie więcej i niejednokrotnie was zadziwi. Jedno jest pewne, wasze pociechy nie będą miały czasu na nudę, bo Fefe zadba, by na buzi każdego dziecka zagościł uśmiech.

Jestem oczarowana tą książeczką. Ilustracje w wykonaniu Joanny Kłos, od samego początku przyciągają wzrok, a bohaterowie przedstawieni są w bardzo sympatyczny i humorystyczny sposób. Zwłaszcza nasza główna bohaterka, czyli muszka Fefe. Jak tu jej nie lubić? Jestem pewna, że każde dziecko od razu ją pokocha, a książeczka na pewno będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony naszych pociech.

Książka Marty Galewskiej-Kustra, to wyjątkowa publikacja. Poza świetnymi ilustracjami i zabawnymi wierszykami, dzieci będą miały okazję poćwiczyć wymowę. Każdy rodzic wie, że nie jest to proste i często kosztuje nas to wiele pracy i wysiłku, by nasze dzieci mogły sprawnie posługiwać się językiem. Dlaczego więc nie skorzystać z pomocy muchy Fefe? Która jak nikt inny, pomoże naszym dzieciom ćwiczyć buzie. Podstawą poprawnej wymowy, jest między innymi odpowiednia ruchowość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto więc, od samego początku trenować i pracować z dzieckiem, a książeczka Marty Galewskiej-Kustra na pewno sprawdzi się tutaj idealnie. Autorka zadbała, by na każdej stronie, znalazły się zabawy, które pomogą nam, sprawnie i z dużą dawką humoru, nakłonić dzieci do wspólnych ćwiczeń. Znajdziemy tam również przydatne wskazówki dla rodziców, które mają na celu nakierować nam, jak odpowiednio trenować z dzieckiem mowę.

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” to wyjątkowa książeczka logopedyczna, która uczy poprzez zabawę. Będzie to idealna pomoc przy nauce wymowy, a także świetny sposób, by poćwiczyć buzię i narządy artykulacyjne naszych dzieci. Zabawne postacie, śmieszne sytuacje i kolorowe obrazki, będą idealnym dopełnieniem całości. Jestem pewna, że każde dziecko będzie zachwycone, a mucha Fefe niejednokrotnie was zaskoczy.

Książeczka Marty Galewskiej-Kustra to cudowna i niezwykle przydatna publikacja, którą warto mieć na swoich półkach. Będzie to również świetny i sprawdzony sposób, na wspólne spędzenie czasu. Jestem pewna, że będą to niezapomniane chwile, które dostarczą waszym dzieciom wiele uśmiechu i wspaniałych atrakcji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-10-2015 o godz 12:30 Agnieszka Watkowska-Dorsz/www.figlarneczytanie.pl dodał recenzję:
Jako mama pragnę dla moich dzieci tego, co jest najlepsze. Staram się , aby zaspokajać ich potrzeby bytowe, intelektualne, emocjonalne, ale także zdrowotne.. W skład zapotrzebowania zdrowotnego zaliczam nie tylko prawidłową postawę ciała, odpowiedni wzrok, ale także sposób artykułowania słów, zdań, wypowiedzi. Nie ukrywam, że sama mam problemy z "r". Zwyczajnie seplenię. Tym bardziej wiem, jak ograniczenia miały negatywny wpływ na moje dorosłe życie zawodowe. Dlatego, nigdy nie zaniedbywałam potrzeb dzieci w tej kwestii. Oboje korzystają z pomocy logopedy .Zajęcia ze specjalistą nie zwalniają mnie z obowiązku ćwiczeń z zakresu ruchomości narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy, w warunkach domowych. W tym celu korzystam z wszelkich dostępnych pomocy naukowych. Czy książka dla dzieci może nią być? Owszem ! I dziś jedną z takich książek chciałabym wam polecić. I nie tylko tym rodzicom, którzy wiedzą, że ćwiczenia wymowy są ich maluchom potrzebne. "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" jest napisana przez dr.n.hum. Martę Galewską-Kustra. Pani doktor jest logopedą oraz pedagogiem dziecięcym w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jest także współautorką książki "Wierszyki ćwiczące języki". Pani Marta Galewska-Kustra wspiera akcje wspierającej rozwój mowy dziecka. Zastanawiacie jak książka dla dzieci może pomóc w kłopotach logopedycznych? Otóż muszka FEFE , która jest bohaterką bajki nie dość , że przeżywa fascynujące przygody (gasi pożary, chodzi do kina, biega, jeździ samochodem, to na każdym "kroku" zapoznaje czytelnika tego dużego i tego małego słowami, które mogą sprawiać problemy, w czasie wymowy. Muszka FEFE (imię też wymaga odpowiedniego ułożenia ust ) mimochodem zachęca do ćwiczeń i "każe" spełniać określone zadania. Muszka FEFE bawi, ale i uczy. Dziecko proszone o wykonanie zadania nie czuje presji. Ono się bawi. I o to chodzi.
Zabawa jest lepsza niż kazanie. Dziecko pod poczuciem obowiązku zwyczajnie się buntuje. Przerabiam to wielokrotnie. Muszka FEFE podpowiedziała mi, jak poniekąd obejść niechęć malucha.

Książka ma inny bardzo ważny atut. Jest pięknie wydana, kolorowa, cudne ilustracje, a słowa trudniejsze znacząco wyróżnione poprzez większą czcionkę. Takim oto sposobem ćwiczy nie tylko moje potomstwe, ale ćwiczę i ja. A , jak wiadomo na naukę nigdy nie jest za późno. Polecam

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-10-2015 o godz 19:38 Kto czyta - nie pyta dodał recenzję:
W dzisiejszych czasach, w których dzieci spędzają czas przede wszystkim przed telewizorem i komputerem, wady wymowy są coraz częstszym zjawiskiem – uczą się mówić coraz później i coraz częściej muszą odwiedzać logopedów. Zanim jednak specjalista zacznie ćwiczyć konkretne głoski, to trzeba popracować nad odpowiednią ruchomością narządów artykulacyjnych – warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Wykonania tego zadania podjęła się tytułowa Mucha FeFe!

Mucha FeFe jest sympatyczną i pełną energii istotą, która nie umie się nudzić! Ciągle coś robi – gasi pożary, bierze udział w maratonie, prowadzi samochód, ściga się z samolotami, a w wolnym czasie objada się truskawkami i głośno mlaszcze! Wszystkie jej aktywności są związane z różnego rodzaju dźwiękami, które nasi podopiecznie będą mogli głośno naśladować, a jednocześnie „ćwiczyć buzię”.


Ta książeczka sprawdzi się nawet w przypadku dwuletnich dzieci! Jest napisana prostym językiem i wymaga od dziecka ciągłej aktywności, więc nie ma czasu na nudę. Najmłodsi dobrze się bawią, kiedy muszą dmuchać, cmokać, mlaskać, chrapać czy udawać dźwięki sygnału straży pożarnej, a jednocześnie ćwiczą ruchomość narządów artykulacyjnych. Mamy tutaj zatem wspaniałe połączenie przyjemnego z pożytecznym!


Książkę warto również pochwalić za wskazówki dla rodziców. Dzięki nim dorośli wiedzą, na czym dokładnie ma polegać dane ćwiczenie i dlaczego jest ono takie ważne…


Dzięki przygodom muchy FeFe rodzice mają szansę miło spędzić czas z dziećmi, a jednocześnie zadbać o prawidłowy rozwój mowy! Zabawę uprzyjemniają piękne ilustracje Joanny Kłos. Na rysunki naprawdę przyjemnie się patrzy! Obrazki są duże i wyraźne, więc zainteresują nawet te najmłodsze dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z mówieniem. Ta wesoła książka jest przeznaczona nie tylko dla tych dzieci, które mają problem z poprawną artykulacją, ale również dla tych, u których chcemy wesprzeć rozwój wymowy. Takie ćwiczenia warto zacząć od najmłodszych lat – dzięki temu zmaleje prawdopodobieństwo konieczności wizyty u logopedy!

Autorką książki jest Marta Galewska-Kustra, która jako logopeda i pedagog dziecięcy doskonale wie, o czym mówi. Jeżeli więc szukacie wartościowej książki, przy której możecie równocześnie spędzić miło czas ze swoim dzieckiem, to serdecznie polecam przygody Muchy FeFe!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2015 o godz 11:50 Anna Sikorska dodał recenzję:
yła raz sobie mucha, która – jak każda mucha – przeżywała niezwykłe przygody. Do tego miała śliczne imię „Fefe”, dzięki czemu mogła odróżnić się od innych much. Fefe mimo niewielkiego wzrostu potrafiła gasić pożary, latała samolotem, brała udział w wyścigach, jeździła samochodem, była zakochana, chodziła do kina, drażniła psa Nerwusa, była łakomczuchą, chodziła do szkoły, latała balonem, rozgrzewała się ciepłą herbatą, była świetną śpiewaczką i robiła wiele interesujących rzeczy, a mimo tego ludzie patrzyli na nią jak na niepożytecznego lenia, dlatego warto się rozglądać i obserwować czy w pobliżu nie ma muchy. Może to właśnie spotkacie Fefe.
W niedługą opowieść z interesującymi przygodami wpleciono proste ćwiczenia logopedyczne, a nawet ruchowe. Historia o musze zachęca dzieci do powtarzania samogłosek oraz sylab. Dzieci bardzo chętnie włączają się w wykonywanie ćwiczeń, które podano w formie zabawy.
„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” Marty Galewskiej-Kustry urozmaicono interesującymi ilustracjami Joanny Kłos, dzięki czemu dzieci po skupieniu się na grafice zapomną, że wykonują ciężką pracę. Podstawowe ćwiczenia logopedyczne są doskonałym materiałem również dla dzieci, które jeszcze nic nie mówią, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku zarówno rocznych dzieci, jak również z różnorodnymi dysfunkcjami mowy. Szczególnie polecam tę książkę dzieciom ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Dzięki niewielkim ćwiczeniom ruchowym (np. podniesienie ręki) oraz konieczności naśladowania dźwięków zachęcimy dzieci do podejmowania prób mówienia, wydawania dźwięków.
Po tej interesującej lekturze można dziecku zaproponować samodzielne narysowanie lub namalowanie muchy Fefe. W przypadku młodszych dzieci możemy taką muchę przygotować samodzielnie i razem z dzieckiem pokolorować, pomalować, wykleić. Ilustracje są piękne i jednocześnie bardzo proste, dzięki czemu każdy będzie w stanie samodzielnie ją narysować. Do tego ilustracje muchy doskonale nadają się do prób ulepienia muchy z plasteliny, ciastoliny, modeliny, przez co będziemy przy okazji ćwiczyć motorykę małą.
Opowieść o musze polecam wszystkim przedszkolakom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-09-2015 o godz 14:10 Marta Zagrajek dodał recenzję:
Muszka to takie wdzięczne stworzenie, które potrafi być jednocześnie wredne i pocieszne. Wiemy, że stworzonko to nie żyje zbyt długo i jest czasami niesamowicie uciążliwe. Ale można je przedstawić w bardziej uroczej formie – jako żyjątka, które uczy dzieci poprawnej wymowy dzięki zabawnym wierszykom. Muszka Fefe jest nietypowa – nosi muchę i ma wielkie pokłady cierpliwości dla ludzkich dzieci!

Razem ze swoim dzieckiem przenieście się do magicznego życia muszki Fefe. Dowiecie się, czy jeździ samochodem, czy rowerem oraz czemu idealnie nadaje się na strażaka. Zobaczycie, co jest w stanie zmęczyć muchę z muchą i jak dzięki temu można ćwiczyć wymowę Waszych podopiecznych. Z nieukrywanym zdziwieniem odkryjecie, że mucha genialnie biega w maratonach i też pragnie mieć wakacje.

Książka „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” Marty Galewskiej-Kustry to świetna zabawa dla rodziców i dzieci. Ćwiczenia logopedyczne są dodatkowo urozmaicone sympatycznymi rysunkami, których oczywiście głównym bohaterem jest muszka. Ilustracje narysowane kreską Joanny Kłos zapewnią dużą dawkę rozrywki dla maluchów i jednocześnie mogą zainspirować ciut starsze dzieci do próby rysowania muszki w ramach własnych umiejętności kreślarskich.

W serii "Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać" wyszły do tej pory dwie książeczki, „Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci” oraz nasza książeczka o muszce Fefe. Autorką obydwu książeczek jest Marta Galewska-Kustra, a ilustracje tworzy Joanna Kłos i mam nadzieję, że tę pracę będą kontynuować – to bardzo dobra okazja do ćwiczenia wymowy dzieci i zapewnienia im jednocześnie świetnej zabawy (już 23 września w sprzedaży będzie książeczka „Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci”). Dr Galewska-Kustra to nie tylko logopeda, ale także pedagog dziecięcy, co miało pewnie ogromny wpływ na jakość książeczki i to, że nie jest jedynie suchą nauką poprawnej wymowy
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2015 o godz 13:50 kiedymamaniespi dodał recenzję:
Książka nie dość, że bardzo ciekawa graficznie to jeszcze z rewelacyjnymi pomysłami na ćwiczenie aparatu mowy.
Much z reguły nie lubimy. Kiedy je widzimy wołamy sio sio albo fe mucha fe. Główna bohaterka nazywa się Fefe i nie rozumie tych, którzy ją przeganiają uważając, że jest wstrętna. Charakterek ma, bo nie daje sobą pomiatać i w odpowiedzi na takie zachowania po prostu bezczelnie pokazuje język. W ogóle mucha Fefe jest dość niezwykła. Nie często przecież spotyka się muchę, która nosi muchę, a do tego jest strażaczką, ma samochód, biega w maratonach oraz chodzi do przedszkola. Z taką muchą nie sposób się nudzić.
Już na początku uwagę przykuwają piękne rysunkowe ilustracje. Są dość delikatne ale pełne ekspresji. Tekstu nie jest zbyt dużo. Jest on wprowadzeniem do zabawy polegającej na wykonaniu konkretnego ćwiczenia logopedycznego. Takich zabaw znajdziecie w tej książce aż dziewiętnaście.
Jak pisze autorka książki Marta Galewska-Kustra Z muchą na luzie to książeczka, dzięki której we wspólnej zabawie z dzieckiem możecie zadbać o sprawność aparatu artykulacyjnego. Każdą głoskę języka polskiego wymawiamy między innymi dzięki odpowiednim ruchom narządów artykulacyjnych. Ich sprawność jest więc podstawą prawidłowej wymowy, a jej brak - częstą przyczyną problemów artykulacyjnych u dzieci.
Moim zdaniem ta książka jest swego rodzaju pozycją must have w dziecięcej biblioteczce. Warto wykonywać takie ćwiczenia z dzieckiem już na początku rozwoju mowy, kiedy zaczyna wypowiadać pierwsze słowa i powtarzać po nas, dorosłych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-02-2019 o godz 10:25 Anonim dodał recenzję:
Niezwykła książka, która ćwiczenia języka zmienia w zabawę. Dzieci z problemami wymowy często niechętnie ćwiczą język, obawiając się porażki. Przygody muchy Fefe sprawiają, że dziecko zapomina o logopedycznych zadaniach i wykonuje je chętnie, mając przy tym wiele radości. Ćwiczenia zawarte w książce są na tyle nieskomplikowane, aby dziecko poradziło sobie z nimi i odnosiło sukcesy, rozwijając przy tym wymowę, wyobraźnię i kreatywność. Dodatkowo czas spędzony przy wspólnej lekturze przygód Fefe niesie dużo radości również rodzicom. Książka ciekawa, pożyteczna, wielofunkcyjna i co najważniejsze- uwielbiana przez dzieci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Marta Galewska-Kustra

Marta Galewska - Kustra jest doświadczonym pedagogiem dziecięcym, pedagogiem twórczości, a przede wszystkim logopedą. Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki - jest adiunktem w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, prowadzi praktykę logopedyczną. Absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Autorka wielu publikacji poświęconych twórczego rozwoju dzieci i młodzieży.

Co robi Pucio? Galewska-Kustra Marta
4.8/5
12,98 zł
19,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Rok na zamku Kucharska Nikola
5/5
29,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dzieci z Bullerbyn Lindgren Astrid
4.6/5
19,68 zł
31,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złodziejka książek Zusak Markus
4.7/5
39,07 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Muminki zebrane. Tom I Jansson Tove
4.6/5
50,34 zł
79,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.