Wszystkie kolory miłości (okładka  twarda, 05.2022)

Oferta empik.com : 17,13 zł

17,13 zł 27,99 zł (-38%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Od pewnego czasu Klara miała wrażenie, że mama i tata kochali ją bardziej, zanim pojawił się na świecie jej młodszy brat. Przecież jeśli rodzice rozdzielają miłość na dwoje swoich dzieci, to oznacza, że każde z nich dostaje tylko połowę. Dla Klary to było jasne jak słońce. Na szczęście któregoś ranka spotkała w parku kogoś, kto pomógł jej zrozumieć, że możemy kochać równie mocno wiele osób naraz, ale każdego trochę inaczej. Ponieważ miłość ma wiele kolorów.

To książka dla wszystkich dzieci, które mają już młodsze rodzeństwo lub wiedzą o nadchodzącym powiększeniu się rodziny i odczuwają niepewność, niepokój albo zazdrość o uczucia najbliższych. Krótkie opowiadanie, pełne ciepła i bardzo emocjonalne, a jednocześnie obrazowe i przemawiające do wyobraźni dzieci, pomoże rozwiać te obawy i lepiej zrozumieć własne emocje. Nie skupia się ono na samym rodzeństwie, ale na uczuciu miłości między ludźmi.

Polecamy tę książkę każdemu rodzicowi, który chciałby pokazać dziecku moc i piękno miłości. To doskonały wstęp do rozmowy z młodszym maluchem po wspólnym głośnym czytaniu, jak i wartościowa lektura dla starszego dziecka, już czytającego samodzielnie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1307711099
Tytuł: Wszystkie kolory miłości
Autor: Miquel Alba Castellvi
Tłumaczenie: Górska Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Jedność
Język wydania: polski
Język oryginału: kataloński
Liczba stron: 32
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-05-17
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 280 x 260 x 5
Indeks: 41992562
średnia 5
5
15
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-08-2022 o godz 23:25 przez: Magda Tylka-Śpiewak | Zweryfikowany zakup
Przepiękna opowieść o różnych rodzajach miłości
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-08-2022 o godz 10:30 przez: lunares_leporem
Fioletowy... tak, moja miłość do mamy ma kolor fioletowy...taki odcień mają leśne fiołki, które będąc dzieckiem z wielkim zapałem zbierałam na bukiet. Pomarańczowy kolor ma miłość do mojego brata, bo zawsze chciał zjeść pomarańcze prosto z drzewa i mocno mu tego życzyłam. Wiedziałeś, że miłość ma kolor? Ja zrozumiała to po przeczytaniu książki " Wszystkie kolory miłości" wydawnictwa Jedność, którą otrzymałam w ramach współpracy barterowej. Dziękuje serdecznie. Klara to mała dziewczynka, której życie wydawać by się mogło jest sielanką. Ma dużą rodzinę, kochających rodziców, swój pokój i mnóstwo uwagi. Do czasu. Nagle pojawia się młodszy brat i idealny świat Klary runął niczym wieża z klocków. Teraz przy przytulaniu do mamy miedzy nimi wyrasta Robuś, nie może już siedzieć na barana u taty bo Robuś, bajkę na dobranoc wybiera Robuś.... Robuś, Robuś, Robuś, wszędzie pojawia się ten Robuś niczym natrętna mucha. W głowie dziewczynki zaczyna kiełkować małe ziarenko niepewności czy rodzice nadal ją kochają, bo przecież miłość została podzielona, więc już nie ma jej tyle co wcześniej. To bardzo nurtuje Klarę. I mogło by się wydawać, że nad bujną czupryną Klary zawisła na zawsze deszczowa chmura negatywnych emocji, gdy na swej drodze, w trakcie przechadzek po parku spotyka niezwykła, bardzo kolorową i trochę szaloną osobę. To młoda malarka, której obrazy bardzo zaintrygowały dziewczynkę, bo kto używa tylko jednego kolory albo dwóch? Otóż to nie były zwykłe obrazy lecz dzieła miłości, różniące się od siebie i przedstawiające inne jej dziedziny. Malarka miłości w taki artystyczny sposób mówiła o swoich rodzicach, ukochanym, babci i gdy Klara zaczęła bardziej analizować swoje uczucia odkryła, że jej miłość też ma różne barwy, bo z każdym ze swoich bliskich miała inne wspomnienia. Zrozumiała, że nigdy nie kocha się tak samo, bo każdy jest jedyny w swoim rodzaju. Książka " Wszystkie kolory miłości" jest wspaniałą pozycją dla rodzeństwa oraz rodziców. Jak często zdarzyło nam się powiedzieć do swoich dzieci - " kocham was tak samo? Szczerze się przyznam, że mi zdarzało się to często, bo wydawało mi się, że tak właśnie powinno być, ale czy aby na pewno to jest równowagą uczyć? Przecież każde z naszych pociech jest inne, każde z naszych najbliższych, przyjaciół. To właśnie ta tęcza uczyć daję nam pełnie miłości. Używajmy różnych barw z całej palety uczuć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-07-2022 o godz 14:24 przez: Ania
Z największą przyjemnością przeczytałam książkę pt. ''Wszystkie kolory miłości'' z gatunku literackiego, który jest mi osobiście bardzo bliski literatura dziecięca przedstawiona w formie opowiadania nieznanej mi do tej pory twórczości autorstwa Pani Alby Castellví- Miquel. Ujęło mnie na samym początku dopasowany podjęty trafnie do opisywanej całości temat, który na obecną chwilę odsłania we współczesnym świecie wiele barw mogących nie zawsze wielu osobom się podobać ze względu na sposób przekaz okazywanej miłości. Główną występującą bohaterką w czytanej przeze mnie książce jest dziewczynka o imieniu Klara. Posiada ona liczną rodzinę. Klara potrafi wiele dostrzec to, co inni na ogół nie widzą, nie chcą widzieć lub nie zwracają na to uwagi, bo nie chcą zawracać sobie głowy zwykłymi niepotrzebnymi błahostkami. Lubi rzetelnie oceniać sytuacje, kiedy czuje się zagrożona, a następnie umie analizować poszczególne występujące u niektórych osób niepokojące ją zachowania. Bardzo mi się to podoba u niej, gdyż można stwierdzić od razu, jaką jest bohaterką oraz to czy potrafi powoli wyczuwać, na jakie niebezpieczeństwa czyha na nią współczesny świat pełen niepewności jutra. Czy Klara odnajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania, które rozwieją jej wszelkiego rodzaju wątpliwości pod względem ujętego głównego tematu, który ma wiele odcieni? Czy my będziemy umieli dostrzec zmiany w naszym codziennym zachowaniu na podstawie drobnych obserwacji tego, czego dokonujemy podczas komunikacji z rodziną, przyjaciółmi oraz z osobami, które spotykamy, przypadkowo na swojej drodze pragnących nam dać pewne wskazówki nie wiedząc o tym, że mogą nam pomóc w najbardziej nieoczekiwanym dla nas momencie? Bardzo dobrze mi się czytało tę książkę, gdyż każdy z występujących w niej bohaterów na swój sposób potrafił wyjaśnić, na czym polega miłość. Uważam, że każdemu małemu, jak i dorosłemu czytelnikowi przyda się przeczytanie tej książki, gdyż wyciągnie z niej odpowiednie wnioski, od których może zależeć nie akceptacja, niezauważalność, niedostrzeganie tego, co w życiu jest najważniejsze - okazywanie miłości i wytłumaczenie, na czym ona polega, pamiętając o tym, aby nie wstydzić się tego, że ona jest i zastosować odpowiednie do niej słownictwo. Warto przeczytać tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-09-2022 o godz 21:15 przez: Anonim
Są takie książki, których sam tytuł sprawia, że na sercu robi się cieplej Są też takie, ktore budzą w nas tyle emocji, że ciężko jest zasnąć 🤭 Dziś, na koniec dnia chce taką właśnie pokazać! "Wszystkie kolory miłości " to przepiękna książka prowadząca małego widza, przez sztukę pojmowania tego uczucia w swoim życiu. 🧡 Bohaterka, Klara, przedstawiona jest jako szczęśliwa dziewczynka. Czuje miłość rodziców, rodziny. Ale jakby trochę mniej... od kiedy pojawił się jej młodszy brat Robuś. Jeśli macie dzieci, lub rodzeństwo napewno rozumiecie czym jest rywalizacja o względy. Zmiana sytuacji dla starszego dziecka bywa trudna i czasem wprowadza dezorientację. Z pomocą w wymagających momentach przychodzi książka autorstwa Alby Castellvi-Miquel która sprawia, że właśnie nasz zagubiony maluch ma szansę poczuć ulgę. Klara na kartach książki pokazuje osoby dla niej ważne. Rodziców, przyjaciela Michała, dziadków. Każdy z nich jest inny. To wydaje się naturalne. Jednak z pomocą "malarki miłości " odkrywa jak różne mogą być relację z naszymi najbliższymi i jak pięknie mogą się rozwijać zmieniając swoje odcienie. Obserwujemy jak artystka kolejno prowadzi naszą bohaterkę przez swoje życie i pokazuje na podstawie własnych skojarzeń jak budować i odbierać swoją miłość. Widzimy jak miłość się rodzi, ubarwia i odciska piętno na naszym życiu o w naszych sercach. Oczy taty nadają miłości kolor brązowy, jak ziemia. Mama kojarzy się z niebem, więc miłość do niej nabiera błękitnych barw. Otwieranie się na świat to trudne zadanie. Ale przychodzi łatwiej gdy ma się obok kogoś kto wskaże i przeprowadzi przez to szaleństwo. I tą role spełnia tutaj właśnie zwariowana, barwna malarka. A my mamy szansę w tym towarzyszyć swojemu dziecku dzięki doskonałej publikacji @wydawnictwojednosc 😊 Darzę ta książkę ogromną sympatią! 🙂
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-08-2022 o godz 09:41 przez: AlkoweCzytanki
Jak to jest z tą miłością? Czy wszystkich kochamy tak samo? Czy dzielimy miłość na kawałki, by każdy, kogo kochamy, był odpowiednio obdarowany? Klara jest szczęśliwą dziewczynką. Ma kochającą rodzinę, ale ma z tym pewien problem. Odkąd na świecie pojawił się jej młodszy brat, Klara ma wrażenie, że rodzice kochają ją mniej. Przecież miłość, niczym truskawka, musiała zostać podzielona na pół. A każdy wie, że jedzona w całości smakuje najlepiej. Któregoś dnia Klara spotyka w parku pewną ekscentryczną artystkę. To malarka, która tworząc dzieła, wyraża na płótnie różne oblicza miłości. Spotkania z nią uświadamiają Klarze, że to, co do tej pory uważała za "jasne jak słońce", wcale takie nie jest. Bo miłość, którą mamy w sobie jest przecież nieskończona i niepoliczalna. I mimo tego, że każda jest inna, nie znaczy, że mniej warta. "Wszystkie kolory miłości" to wielowymiarowa i wymowna książka, która niesie ważny przekaz. Może być podporą dla rodziców, którzy próbują oswoić dziecko z nową sytuacją - pojawieniem się młodszego rodzeństwa. Pięknie obrazuje miłość jako nieskończoną moc, której nie da się dzielić. Taką, która ma wiele barw - bo każdego kochamy inaczej, ale nie znaczy, że mniej lub gorzej. Inną miłością kochamy mamę, inną brata, inną babcię, a jeszcze inną swojego przyjaciela. Nie dzielimy miłości, bo miłość mamy w sobie, musimy tylko dostrzec jakimi barwami tęczy się ona mieni. Przedstawienie miłości w formie różnych kolorów, to moim zdaniem, bardzo udany zabieg, który pomaga najmłodszym zrozumieć przekaz i wyciągnąć wnioski. Przepiękna, ciepła i mądra opowieść, taka, która powinna być obowiązkową lekturą nie tylko dla dzieci, ale i dla nas - dorosłych. Bo kochać, to nie zawsze znaczy to samo...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2022 o godz 10:29 przez: Madzik
Zastanawialiście się kiedyś jaki kolor może mieć miłość? Czy jest płomienną czerwienią, czy błękitem oczu, a może niewinną bielą firanki w oknie u Babci? Jedno jest pewne - może mieć nieskończenie wiele kolorów i odcieni, a cała miłość, którą mamy w sobie, choć różna lecz tak samo silna, staje tęczą nadając życiu kolorów. Przekonuje się o tym pewna mała dziewczynka. Klara ma kochającą rodzinę i naprawdę udane życie, do czasu. Gdy na świecie pojawił się Młodszy brat Klary - Robuś - dziewczynka coraz częściej ma wrażenie, że Rodzice kochają ją jakby troszkę mniej. W końcu ich miłość dzieli się teraz na dwoje dzieci. Na całe szczęście Klara spotyka w parku dość ekscentryczną osobę malarki, która w obrazowy sposób uświadamia małej bohaterce, że miłość nie jest jednowymiarowa, że uczucie może przybierać różne barwy. Że miłość chociaż odrobinę inna, bywa tak samo silna i potężna. Dziewczynka sama zaczyna dostrzegać różnice, również we własnych uczuciach. Miłość do Mamy jest czysta i spokojna jak błękit nieba, do Taty ma kolor rozśmianych brązowych oczu, a do przyjaciela jest w kolorze zieleni jak park i te wszystkie drzewa, na które się wspólnie wspinali. Klara juz wie, że miłość Rodziców do niej i Robusia wcale nie jest połowiczna, ale po prostu inna. Co więcej sama odkrywa, że kocha swojego małego braciszka. Przepięknie zilustrowana, wzruszająca opowieść która pokazuje, że miłość nie dzieli się na kawałki. Lecz rośnie, pojawia się nowa, inna miłość, która wypełnia nasze życie ferią barw. Może być dobrym punktem wyjścia do rozmowy o zazdrości bratersko-siostrzanej, ale nie tylko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-07-2022 o godz 22:24 przez: Zabciaczyta
Książka "Wszystkie kolory miłości" autorstwa Castellví-Miquel Alba od Wydawnictwo Jedność w piękny sposób obrazuje dzieciom jak różna może być miłość. Główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Klara, która dotychczas była jedynaczką. Pojawienie się na świecie jej brata sprawia, że uwaga rodziców dzieli się na dwoje. Nie mają już dla Klary tyle czasu. Dziewczynce trudno się z tym pogodzić, czuje się odtrącona i zdezorientowana, a na dodatek ciągle towarzyszy jej myśl, że rodzice kochają ją mniej. Miłość dzielą przecież nie na jedno, a na dwoje dzieci, dlatego jest jej mniej - to przecież proste i zrozumiałe. A może Klara jednak się myli? Czy pewne nieoczekiwanie spotkanie pomoże Klarze zrozumieć, że miłość do naszych bliskich może się różnić i można okazywać ją na różne sposoby? Piękna i wartościowa książka dla wszystkich dzieci oczekujących na młodsze rodzeństwo i tych, które już je posiadają. W prostej i zrozumiałej dla młodego czytelnika historii autorka skryła wiele emocji, jakie towarzyszą dzieciom, które zostały starszym rodzeństwem. Lektura ta jest bardzo dobrą podstawą do rozmowy na temat leków i obaw dziecka, związanych z pojawieniem się w rodzinie młodszej siostry czy brata. Przedstawienie miłości do różnych osób w formie kolorów jest, moim zdaniem, bardzo trafne i małemu odbiorcy prościej zrozumieć tę historię i wyciągnąć wnioski. Urocze ilustracje i prosta fabuła tworzą zgraną całość.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-08-2022 o godz 18:27 przez: Anonim
Ach jakaż to zachwycająca książka! Życie Klary jest naprawdę idealne. Do czasu. Kiedy bowiem na świecie pojawia się jej młodszy brat, Robuś, wszystko diametralnie się zmienia. Dziewczynka musi dzielić się z nim wszystkim, najgorsze jest to, że przede wszystkim uwagą rodziców. Czuje się przez nich zepchnięta na dalszy plan i mniej kochana. I chociaż zapewniają, że kochają ją równie mocno jak dawniej, to Klara wie, że to niemożliwe. Bo kiedy masz jedno jabłko i musisz je nagle podzielić na dwie osoby, to zostaje ci już tylko połówka. To jasne jak słońce. Pewnego dnia dziewczynka spotyka w parku malarkę o oryginalnym wyglądzie. Dowiaduje się, że kobieta maluje miłość. Ale kolor miłości zależy od osoby, o której w danej chwili myśli. I tak z dnia na dzień maluje obrazy w kolorach: 💚 zieleni, gdy myśli o swoim przyjacielu, 🤎 brązu, gdy myśli o swoim tacie, 💗 różu, gdy myśli o swoim mężu i tak dalej. Klara zaczyna rozumieć, że kochać można podobnie, a jednak w inny sposób. Każda z miłości jest jednak równie gorąca i żarliwa. Teraz jest gotowa, by stworzyć własny obraz, we wszystkich kolorach miłości. "Wszystkie kolory miłości" to pięknie ilustrowana, mądra i niezwykle wzruszająca opowieść. Pomaga dziecku odnaleźć drogowskaz w obliczu nowej sytuacji w rodzinie i poczuć, że każdy z nas jest równie ważny i równie kochany. Polecam z całego serca!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-07-2022 o godz 19:34 przez: Betka666
Czy miłość rodzicielska dzieli się pomiędzy dwoje dzieci jak truskawka, na pół? Wraz z pojawieniem się młodszego brata Klara tak właśnie myślała. Do czasu. Zanim pojawił się brat, Klara miała całą uwagę (i miłość) rodziców tylko dla siebie. Teraz dzielą czas pomiędzy ich dwoje, a książki na dobranoc to czytają już tylko te wybrane dla Robusia. Pewnego dnia w parku Klara poznaje malarkę. Pierwszego dnia jej obraz jest cały w zielonych kolorach, podobno malując go myślała o swoim przyjacielu. Innego dnia różowy odzwierciedla miłość do ukochanego, a taki przedzielony pół na pół błękitem i brązem to uczucia do rodziców, które są nieco inne w stosunku do taty i inne do mamy. Ostatniego dnia kobieta pokazuje Klarze obraz z ptakami, to jej dzieci. Jak myślicie, w jakich były barwach? Ta niedługa i ciepła historia pokazuje, że można kochać wiele osób na raz, a każdego obdarzać inną miłością. Jakie kolory będzie miała Wasza miłość do najbliższych? To przepięknie ilustrowana książka z nieco artystyczną duszą. Będzie idealna dla każdego dziecka, ale dopatruję się tu szczególnego przesłania dla dzieci wrażliwych (mam wrażenie, że im spodoba się szczególnie). Wiek czytelnika oceniam na 4+. Tekstu jest niewiele, a przesłanie jest dość proste. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-07-2022 o godz 22:27 przez: Alicja Płaskonos
To książka, która pokaże waszym dzieciom, że miłość rodziców do dzieci jest inna, ale równie mocna do każdego z nich. Miłość nie dzieli się na kawałki. Pojawienie się rodzeństwa nie zabierze miłości rodziców do starszego dziecka. Pojawi się nowa, inna miłość. Książka przestawia pojęcie miłości do różnych członków rodziny na przykładzie kolorów. Miłość do rodzeństwa, dzieci, rodziców jest inna, ma inny kolor. Nie jest lepsza czy gorsza tylko inna. Bohaterka książki „Wszystkie kolory miłości” Klara od jakiegoś czasu uważa, że rodzice kochali ją bardziej kiedy nie miała brata. Pewnego dnia spotyka w parku malarkę, która codziennie maluje obraz w innych barwach i opowiada jej o tym, co dany obraz przedstawia. Na wszystkich obrazach jest miłość, ale każda jest inna i do kogoś innego. Dziewczynka dzięki temu zrozumiała, że kocha swojego brata, a rodzice kochają ich oboje równie mocno. To bardzo ładne wydanie, ma piękną białą twardą okładkę z niektórymi wyróżniającymi się w dotyku i wyglądzie elementami. Ilustracje są delikatne, bardzo ładne i stonowane kolorystycznie. Papier gruby i śliski. Piękna książka, polecam ją wszystkim. Szczególnie dzieciom zmagającym się z zazdrością o miłość rodziców do rodzeństwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2022 o godz 12:24 przez: Izabela
Ig:co_my_dzis Najbardziej urzekło mnie w tej książce to, że nie jest ona tylko dla dzieci. Czytając, dzieci dowiadują się bardzo cennej rzeczy, a mianowicie jak można kochać kilka osób jednocześnie nie dzieląc swojej miłości. Cała historia jest przedstawiona bardzo jasno i przejrzyście, idealnie nawet dla najmłodszych. A co najważniejsze, książka pokazuje rodzicom, jaki problem z odczytaniem uczuć, może mieć dziecko kiedy w rodzinie jest drugi bobas. A ta książka to świetna propozycja jako "pomoc naukowa" dla rodziców w celu wyjaśnienia tego trudnego dla dzieci tematu. Klara od pewnego czasu zauważyła, że rodzice nie zawsze mogą poświęcić jej tyle czasu ile poświęcali jej przed pojawieniem się brata. Myśli, że po porodzie rodzice połowę miłości do niej oddali drugiemu dziecku, tak jak człowiek dzieli truskawkę dla dwóch osób. Kiedy poszła do parku na spacer w poszukiwaniu swojego przyjaciela, spotkała miłą panią malująca obrazy. Okazało się, że maluje ona miłość do różnych osób w kolorach jakimi kojarzy jej się uczucie do danej osoby. Kilka dni spotkań okazało się cenna lekcja dla Klary. Jeśli jesteście ciekawi jak zakończyła się ta znajomość i czego dowiedziała się Klara, zapraszam do czytania😍
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2022 o godz 10:00 przez: Boys.books
Życie każdego dziecka bardzo się zmienia, gdy na horyzoncie pojawia się młodsze rodzeństwo. I choć każdy rodzic stara się jak najlepiej wprowadzić swoje pociechy w nową sytuację, to niekiedy staje się to dość trudne. Uważam, że bardzo dobrym rowiązaniem jest wówczas sięgnąć po książki, które umożliwiają spojrzeć na problem oczami dziecka... ,,Wszystkie kolory miłości" od @wydawnictwojednosc to właśnie jedna z takich wyjątkowych książek, która pięknie pokazuje, że miłość może mieć wiele kolorów i przybierać różne formy. Jest to kolejna książka, której lektura sprawiła że i ja sama na chwilę się zatrzymałam i zaczęłam zastanawiać jak KOCHAM moich bliskich. Gdy w życiu Klary pojawia się młodszy braciszek, dziewczynka zaczyna dostrzegać że rodzice poświęcają jej coraz mniej uwagi i czasu. Uważa, że skoro teraz jest ich dwójka to miłość rodziców się dzieli i każde z nich dostaje tylko połowę... Nic bardziej mylnego! Jednak, aby sobie to uświadomić dziewczynka musiała odbyć kilka bardzo ważnych rozmów z poznaną w parku tajemniczą malarką, która każdego dnia malowała MIŁOŚĆ w innym odcieniu. Pewnego dnia jednak Klara nie spotyka już w parku artystki. Za to znajduje prezent z karteczką ,,Dla Klary" ....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-09-2022 o godz 13:48 przez: Anonim
Główną bohaterką jest Klara, która niedawno została starszą siostrą. Od narodzin maluszka, dziewczynka czuje, że rodzice mają dla niej mniej czasu i mniej ją kochają. Pewnego dnia dziewczynka spotyka malarkę, która pokazuje jej, że miłość ma różne kolory, że można kochać wiele osób na różne sposoby. “Wszystkie kolory miłości” to niezwykle mądra i cudowna książka. Dzieci wraz z Klarą mogą uczyć się, że cały czas są ważni dla rodziców, nawet wtedy, gdy pojawia się młodsze rodzeństwo. Moim zdaniem ta książka pozwoli zrozumieć dziecku, że mama i tata kochają go nadal tak samo mocno. Klara wraz z kolejnymi spotkaniami z malarką zaczyna zauważać, że sama kocha wiele osób, ale każdy w inny sposób. Każde z tych uczuć jest inne, ale nie oznacza to, że kocha kogoś mniej, a kogoś bardziej. “Wszystkie kolory miłości” jest pięknie wydana. Przede wszystkim ma twardą okładkę, bardzo je lubię w dziecięcych książkach. A w środku znajdują się piękne, kolorowe ilustracje. Myślę, że spodoba się wszystkim dzieciakom @onaczytanoca
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-08-2022 o godz 13:54 przez: Anonim
Pojawienie się nowego członka rodziny to zawsze ogromna zmiana dla starszaka. W jego głowie pojawia się nagle mnóstwo pytań. Czy rodzice kochają mnie tak samo❓Czy jestem mniej ważny ❓ Mała Klara czuła, że ciągle musi się dzielić rodzicami. Od kiedy jest z nimi Robuś wszystko wygląda inaczej. Nasza mała bohaterka zauważa, że mając tylko jedną truskawkę i chcąc obdarować nią dwoje ludzi, każdy z nich dostaje tylko połowę owocu 🍓Słuszna uwaga i brzmi logicznie. Tyle tylko, że miłość nie ma nic wspólnego z logiką i całe szczęście 🙌 Klara poznaje pewną malarkę. Malarkę miłości ❤️, która pokazuje jej, że świat jest pełen barw. A miłości, których doświadczamy są bardzo różne. Mając tylko jedno serce inaczej kochamy każdego z naszych rodziców, inną barwą miłości obdarzamy przyjaciół, a jeszcze inną ukochanych. To, że każda z tych miłości jest inna, nie oznacza, że któraś jest gorsza lub mniej istotna, a nasze serce potrafi pomieścić je wszystkie. Wspaniała lekcja życia, prawda?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2022 o godz 12:23 przez: MaliPasjonaci
Jeśli nie wiesz jak opisać dziecku swoją miłość to ta książka może w tym pomóc. Czasami pojawienie się rodzeństwa może doprowadzić do zazdrości. Uwaga rodziców już nie skupia się na tym jednym dziecku, które do tej pory było ich oczkiem w głowie. Ale czy to znaczy, że teraz kochają mniej, słabiej i czy ta miłość zostaje rozdzielona na więcej osób? Tak czuła Klara, gdy na świecie pojawił się jej młodszy braciszek. Poczucie odtrącenia, zapomnienia, zazdrości coraz bardziej w niej dojrzewały, pogłębiając uczucie smutku. Pewnego dnia dziewczynka poznała w parku osobliwą malarkę. Spotkanie tej kobiety było okazją do nietypowej rozmowy o miłości. Wraz z kolejnymi spotkaniami dziewczynka zaczęła sobie uświadamiać, że miłość może mieć różne kolory... bo nasze uczucia różnią się, w zależności od tego, do kogo je żywimy... Barwna, ciepła, pełna rozmyślań i miłości opowieść dla dzieci, która podejmuje próbę zobrazowania niezwykle trudnego tematu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Religia. Poznaję Jezusa. Ćwiczenia dla klasy 3. Szkoła podstawowa Opracowanie zbiorowe
4.7/5
16,48 zł
19,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Religia. Poznaję Jezusa. Podręcznik dla klasy 3 szkoły podstawowej Opracowanie zbiorowe
4.7/5
17,76 zł
21,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Spotkania dzieci Bożych. Religia. Podręcznik. Szkoła podstawowa Opracowanie zbiorowe
4.7/5
13,60 zł
16,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odkrywam królestwo Boże. Teczka pomocy Opracowanie zbiorowe
5/5
20,04 zł
26,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Dinozaury
5/5
22,71 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Modlitwy dzieci Bożych. Modlić się Ojcze nasz Opracowanie zbiorowe
5/5
1,79 zł
1,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego